Obozy jeździeckie

O! Właśnie, był ktoś może na tym obozie  Karoliny Wajdy? Zastanawiałam się nad wyjazdem tam, ale zawsze lepiej poznać opinie  😀
Machowa w Czarnym Błocie turnus kosztuje 1990. Tak było w wakacje.  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 stycznia 2015 21:07
Szukam obozów na lato
- z możliwością zdania BOJ
- gdzie przyjmą kogoś 18+
- najchętniej tygodniowych
- w miarę blisko Warszawy

Istnieje coś takiego? 👀 Szukam i szukam ale albo daleko, albo do 18 lat


Nikt nic? W miarę blisko Wawy czyli nie nad morzem i nie w górach ale okoliczne województwa jeszcze przełknę 😉
Serenity ja byłam u Karoliny w zeszłym roku 🙂
Jakie macie opinie o obozie zimowym w stajni Victor (okolice Wroclawia) ?  👀
Czytalam duzo ale same stare (np. z 2007-2010) opinie.

Ja jade na 1 turnus, jedzie ktos ?  🏇

*przepraszam za bledy, klawiatura nawalila*
Jedzie ktoś do Stajni Tradycji w woj.podlaskim?


Jadę na 2 turnus. 😉
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama
Poleca ktoś jakiś obóz z własnym koniem na ślasku lub okolicach do 1800 zł ? 😀
edit.
lub jakieś miejsce gdzie można przyjechać prywatnie na treningi z koniem i gdzie dostępny jest jakiś pensjonat aby był w okolicy :P
Był ktoś w Grodnie Dwór ze swoim koniem?
Czy jest ktoś w stanie polecić mi jakiś dobry obóz letni na terenie województwa lubelskiego lub świętokrzyskiego? Ewentualnie podkarpackie, ale niedaleko granicy z lubelszczyzną. Szczególnie zależy mi na ofertach umożliwiających zdanie BOJ oraz solidnych treningach z dobrymi instruktorami.
Zapraszam na oboz / zgrupowanie do stajni brachlewo. Mamy bardzo fajnego trenera z wielkim doświadczeniem i super podejsciem do koni oraz par (kon i jezdziec). Stajnia kameralna (8 miejsc) treningi na prawdę godne polecenia. Osrodek certyfikowany przez pzj, organizowane sa egzaminy na odznaki oraz zawody regionalne. Wiecej info i opinii na fb stajnia pasja brachlewo. Woj. Pomorskie.
Szukam miejsca gdzie mogłabym pojechać w połowie lutego na ferie. Wiem, że trochę późno ale może jeszcze jest gdzieś miejsce. Mają być kompetentni, wymagający instruktorzy, umiejący uczyć. Dobrze zrobione konie, dobre jedzenie i miła atmosfera. 2 jazdy dziennie w jak najmniejszych grupach żeby jazda była intesywna i ciekawa. Egzamin na odznakę może być ale niekoniecznie. Ma to być obóz dla osoby chcacej w niedalekiej przyszłości zdać brąz a boi się skoków, więc żeby instruktorzy byli też w miarę wyrozumiali 😉
ktoś coś?  👀
Zna ktoś może obóz spełniający następujące kryteria? 😀 :

1. Konie zadbane, z dopasowanym sprzętem. Na skoki mają zakładane ochraniacze.
2. Schludne pokoje.
3. Jazdy w grupach maksymalnie 4 osobowych.
4. Lekcje dostosowane do umiejętności (fajnie, jeśli byłoby przygotowanie do srebra i ew. możliwość zdawania).
5. Ciekawe treningi skokowe (chciałabym się trochę poprawić zanim pomyślę o SOJ).
6. Teren od czasu do czasu (niekoniecznie).

Jeśli nic innego nie znajdę, prawdopodobnie znowu zawitam do Rancza Zimna Woda, które zresztą bardzo polecam ale szukam teraz czegoś innego. 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 lutego 2015 13:18
Stajnia Jasminum? Na profilu sportowym zwłaszcza, wtedy grupy do 3 osób, dopasowane umiejętnościami. Są tereny (tu zdarza się większa grupa do 6 osób), dwie jazdy dziennie, praca z końmi z ziemi, do tego dosiadówki (męczące ale dają dużo), skoki (w tym mini kros) co drugi dzień żeby koni nie przeciążać, jazda na cordeo, konie bardzo różne, zadbane, sprzęt dopasowany, fajna atmosfera, zakwaterowanie bez super luksusów ale czysto, schludnie, instruktorka z międzynarodowymi uprawnieniami, z dużym doświadczeniem, można podyskutować na różne końskie tematy np. przy kominku lub przy ognisku 😉
Ostatnio wszędzie natykam się na reklamy Pcimia. Tak popatrzyłam i w sumie jedyne, co mi się nie podoba, to odległość, ale jeśli nie znajdę niczego dobrego bliżej, to i to się nada. Myślę raczej o opcji sportowej na tydzień. Był ktoś? Jakieś opinie? Da radę się tam czegoś naprawdę nauczyć? Jakie konie, jacy instruktorzy? Jaka mniej więcej średnia wieku? Będę bardzo wdzięczna za każdą informację :kwiatek:
Szukam jakiegoś fajnego obozu młodzieżowego na wakacje 2015. Jazdy w małych grupach do 5 osób dla osoby, która ciut skacze.
Województwo dolnośląskie lub sąsiednie do około 200 km od Wrocławia.
Cena max. 1 700 zł.


Może KS Crotina w Kaczenicach? Treningi ujeżdżeniowe prowadzi sędzia p. Tadeusz, skoki i czasem uje jest z p.Kasią, która jest obecnie zawodniczką w skokach. Grupy są ok 5 os, czasem zdarza się więcej, ale każdemu poświęcona jest odpowiednia ilość czasu 🙂 I mozna zdawać odznaki 🙂


2.
Co sądzicie, jakie macie opinie na temat Pegazu Dziemiany i KJ Lewada? Gdybyście mieli porównać to który lepszy pod w/w wymaganiami?
Czy konie GP faktycznie są udostępniane do nauki? Czy one w ogóle są na takim poziomie wytrenowane?(ktoś zarzucał, że wcale takich koni tam nie ma).
Ogółem, na którym więcej można się dowiedzieć i potrenować?


Mi się pegaz nie podobał... Fakt jakiś koń GP był, tylko co z tego, zę obozowicze nawet nie mogli wchodzić do tej stajni. U mnie na obozie żadnej grupy sportowej nie było.
Dla dzieci - również początkujacych w wieku 8-15 lat - kameralne warunki, komfortowe pokoje. Ciekawy dodatkowy program (basen,korty,strzelnica sportowa itd). Więcej na stronie www.huculki.com.pl . To tylko ok 25km od Krakowa na południe. U stóp masywu lesnego Ukleina osrodek jazdy konnej działający juz ok 12 lat.
Zapraszamy
Werka25.09, oferta ciekawa i jeszcze odznakę można zdać, ale szukam raczej czegoś na 14 dni.
Witam, drogie dziewczęta i szanowni panowie mam do was pytanie, na temat obozu KJ Lewada Zakrzów, wiem, że nazwa ta padała już wielokrotnie, ale zapytać nie zaszkodzi. Moja uczennica się tam wybiera na obóz i chciałam się zapytać czego może się  spodziewać? tzn ile jest osób na turnusie, jakie konie? czy instruktorzy według was byli profesjonalni, tzn nie siedzieli na przykład na krześle pod ścianą i żując gumę rzucali co jakiś czas suchara w stylu "a teraz zmiana kierunku i na drugą stronę to samo" rzetelnie przygotowani, z wiedzą, podejściem, cierpliwośćią? Był ktoś? jakie są wasze wrażenia? A pokoje? Wyżywienie? Jakieś atrakcje dodatkowe? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Werka25.09, oferta ciekawa i jeszcze odznakę można zdać, ale szukam raczej czegoś na 14 dni.


Na wakacjach w zeszłym roku można było zostać na 2 turnusy 🙂
Ostatnio wszędzie natykam się na reklamy Pcimia. Tak popatrzyłam i w sumie jedyne, co mi się nie podoba, to odległość, ale jeśli nie znajdę niczego dobrego bliżej, to i to się nada. Myślę raczej o opcji sportowej na tydzień. Był ktoś? Jakieś opinie? Da radę się tam czegoś naprawdę nauczyć? Jakie konie, jacy instruktorzy? Jaka mniej więcej średnia wieku? Będę bardzo wdzięczna za każdą informację :kwiatek:


Znajoma jeździła na ich obozy i z tego co mówiła, to straszna masówka, mogę podpytać więcej jak chcesz 😉
[quote author=Minka link=topic=14237.msg2282677#msg2282677 date=1422906581]
Ostatnio wszędzie natykam się na reklamy Pcimia. Tak popatrzyłam i w sumie jedyne, co mi się nie podoba, to odległość, ale jeśli nie znajdę niczego dobrego bliżej, to i to się nada. Myślę raczej o opcji sportowej na tydzień. Był ktoś? Jakieś opinie? Da radę się tam czegoś naprawdę nauczyć? Jakie konie, jacy instruktorzy? Jaka mniej więcej średnia wieku? Będę bardzo wdzięczna za każdą informację :kwiatek:


Byłam 2 lata temu na rekreacji i sporcie w zimie 🙂 Kwestia tego jak jeździsz i czego chcesz się nauczyć 🙂
Ogólnie chodzi mi o to, żeby ktoś naprawdę popatrzył i ocenił, co robię źle, co mogę poprawić. Nie na zasadzie "jedziesz w dobrym kierunku, nie zawadzasz pozostałym siedmiu jeźdźcom i nie spadasz, znaczy dobrze". A, no i jestem osobą, która woli sobie sama organizować czas, więc dodatkowe zajęcia nie mają dla mnie znaczenia 😉 Wspomniałam o tym Pcimiu, ale nie dość, że opinie do mnie docierają niezbyt entuzjastyczne, to jeszcze możliwe, że mi się nie zgra z terminami, więc chyba poszukam czegoś innego, może jednak Annopol albo ta Cortina (jak się tegoroczne oferty pojawią).
A ja 2 rok z rzędu jadę na obóz w Koniczynce w województwie lubelskim 🙂 Świetna atmosfera - taka nieobozowa - na luzie bez ciągłej kontroli gdzie, kto jest i co robi 😉 masa zajęć  z końmi, jazdy w małych grupach na fajnych, wymizianych koniach - są i spokojne, ale i takie z większym turbo co lubią poskakać. Fajne tereny z galooopem, a na ujeżdżalni jazdy pod odznaki, ze sporym naciskiem na poprawę dosiadu,stosowanie pomocy, ujeżdżenie. Instruktorka wymagająca, ale na luzie, miło  wszystko wytłumaczy, wsiada na konia i też pokazuje o co chodzi jak jest problem🙂 W tym roku też jest możliwość jazd indywidualnych 😍 Ich stronka to www.koniczynka.chodel.com  😅
Misskiedis,BandA,właśnie miałam polecić www.koniczynka.chodel.com (patrz wyżej).W tym roku będzie wiele nowości ale nie mam czasu wybrać się do forumowej TROL na zwiady 🙂
Ja mogę po raz kolejny przypomnieć tym bardziej ambitnym o obozach w stajni Ślądkowice w łódzkim. 😉
O ile obozem mogę to nazwać, są na nim max. 4 osoby - ot takie zgrupowanie. Konie chodzące w sporcie, kameralna stajnia, dobre warunki, osoby trenujące i atmosfera.
Byłam tam jakoś 4 lata temu i polecam komu mogę, bo wiem, że się nic nie zmieniło (od wysłanych przeze mnie osób). ; )
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 lutego 2015 22:03
Misskiedis,BandA,właśnie miałam polecić www.koniczynka.chodel.com (patrz wyżej).W tym roku będzie wiele nowości ale nie mam czasu wybrać się do forumowej TROL na zwiady 🙂



Ale tam chyba odznak nie organizują, prawda? 👀
Chyba robią,zacytuję z profilu Zaczynamy zapisy na letnie obozy🙂 Mam pewne nowości i zmiany dla Was. W tym roku istnieje możliwośc wyboru pomiędzy jazdami grupowymi, a jazdami INDYWIDUALNYMI na ujeżdżalni (skoki/ujeżdżenie/przygotowanie do odznak🙂. Na obozie pojeździmy w tereny, będziemy pławić konie w zalewie, ale też ,,porzeźbimy" dosiad na ujeżdżalni, a osoby chętne przygotujemy do odznak PZJ🙂 W związku z małą zmianą profilu obozu, to liczba miejsc jest mocno ograniczona, a minimalny wiek uczestników to 10 lat. Szczegóły oferty oraz terminy na www.koniczynka.chodel.com
Trzeba by napisać i zapytać ale raczej można zrobić.A atmosfera rewelacyjna,instruktorka siedzi cały boży dzień przy koniach z pasji i angażuje się w to co robi
Ogólnie chodzi mi o to, żeby ktoś naprawdę popatrzył i ocenił, co robię źle, co mogę poprawić. Nie na zasadzie "jedziesz w dobrym kierunku, nie zawadzasz pozostałym siedmiu jeźdźcom i nie spadasz, znaczy dobrze". A, no i jestem osobą, która woli sobie sama organizować czas, więc dodatkowe zajęcia nie mają dla mnie znaczenia 😉 Wspomniałam o tym Pcimiu, ale nie dość, że opinie do mnie docierają niezbyt entuzjastyczne, to jeszcze możliwe, że mi się nie zgra z terminami, więc chyba poszukam czegoś innego, może jednak Annopol albo ta Cortina (jak się tegoroczne oferty pojawią).


W Cortinie oferty wakacji jakoś później się pojawiają, zreszta nawet ferie się nie skończyły jeszcze :p
W Pcimiu jak ja byłam to na rekracjii typowa rekreacja, jeździliśmy na oklep, w tereny, cos tam małego skakaliśmy. Na sporcie zupełnie inne konie, można było się czegoś na prawdę nauczyć. Przygotowują do odznak tak, że praktycznie w stanie jest zdać jeżeli przyjedzie w miarę przygotowany ujeżdżeniowo. Tylko to było 2 lata temu, nie mam pojęcia jak teraz jest 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się