paszport konia- co i jak?

montana- ja od razu po zbyciu konia przedstawiałam umowę i pisałam oświadczenie. U mojego byłego pracodawcy co zostało sprzedane z umową na piśmie to też pokazywałam i pisałam oświadczenie, a co bez umowy niestety nadal wisiało mu na stanie.
Co jest dowodem własności konia? Jak wygląda sytuacja gdyby mi go np. skradziono, sprzedano dalej, po jakimś czasie go odnajduje - jak wtedy udowodnić, że to właśnie mój koń?
Umowa.
Zawsze mi tłumaczono, że paszport nie jest dowodem własności.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 listopada 2014 13:51
Dowód własności to tylko umowa....

Najlepiej mieć i paszport by udowodnić, że to ten koń rzeczywiście. Jeśli koń zaczipowany to sama umowa będzie "podkładką", ale bez czipa- trzeba się na czymś "oprzeć".
czyli piątka dla polskiego prawa.  😵
umowę można spreparować/napisać w dowolnym momencie/zmyślić cokolwiek... świetnie.
Trochę w temacie, trochę nie w temacie bo nie do końca chodzi o paszport - mam pytanie:
Jak najłatwiej zidentyfikować konia rasy oldenburskiej po paleniach? Są jakieś księgi w internecie czy coś? Jeśli dzwonić/pisać to gdzie?
z góry dzięki.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 listopada 2014 18:11
esef,
a ile ma lat tak pi razy drzwi?
Bo najłatwiej to po czipie.
kilkanaście. Sprawdzane - czipa brak.
Witam, chciałabym dowiedzieć się czy przy wyrabianiu paszportu potrzebne jest coś jeszcze oprócz zgłoszenia konia do rejestru? Mam kobyłę 14 letnią która nie ma paszportu, nie zależy mi na jej pochodzeniu. Chciałabym żeby miała jakiś dokument o swoim istnieniu jedynie. Dostałam ją po Niemcu który nie miał dla niej żadnych dokumentów.
Będzie konieczne jeszcze badanie krwi na 3 jednostki zakaźne (niedokrwistość zakaźna koni, nosacizna i zaraza stadnicza).
najpierw muszę zrobić te badania a później wysłać zgłoszenie tak?
i ile kosztuje takie badanie krwi?
Witam  :kwiatek:

Mam pytanie.
Posiadam klacz która w tym momencie ma prawie 4 lata. była opisywana, zaczipowana i otrzymała paszport w wieku 6 miesięcy.
Dostała wpis do księgi głównej koni małopolskich.
Czy jest jakakolwiek możliwość aby zmienić w paszporcie wpis z konia małopolskiego na po prostu małego konia ? (kobyłka ma około 149-151 cm muszę dokładnie zmierzyć)
Czy podobnie ak przy kucach w takiej sytuacji wyrabiany jest certyfikat wzrostu?
Pozdrawiam!  😉
sotniax, jesteś pewna , że klacz wpisana jest do KG? Miała źrebię? Była poddane ocenie wartości użytkowej?
Jeśli tak, to zgodnie z Programem hodowlanym tej rasy: Koń wpisany do jednej księgi nie może być jednocześnie wpisany do innej księgi, bądź przenoszony z księgi do księgi (nie dotyczy to ksiąg zagranicznych)."
Ponadto nie za bardzo rozumiem po co przepisywać klacz z księgi małopolskiej do rejestru małych koni... Jeśli chodzi o starty w zawodach wystarczy certyfikat wzrostu bez zmiany rasy konia... Certyfikat wzrostu jest dokumentem sportowym nie hodowlanym
No własnie nie miała ani źrebaka ani nie była oceniana wartość użytkowa, w paszporcie ma wpis księga główna, licencji hodowlanej nie posiada z racji tego że nie ma też potomstwa. Nie znam się na sprawach hodowlanych więc nie wiem skąd wpis w paszporcie księga główna.
Czyli jesli po prostu chce żeby w przyszlości dzieciaki sobie na niej coś startowały w swoich kategoriach to potrzebuje tylko certyfikat wzrostu ? Mi to bez różnicy co będzie miała wpisane w paszporcie jeśli chodzi o rasę.  Gdzie uderzyć w sprawie certyfikatu ?
sotniax, jak pisałam certyfikat wzrostu to sprawa sportowa, czyli "uderzyć" należy do PZJ.
ok, dziękuje bardzo za informacje  :kwiatek:
W paszporcie ma wpisane Księga główna, ponieważ rodowodowo się tam kwalifikuje, jednak do księgi głównej koni małopolskich wpisu z takim wzrostem nie dostanie.
Przy pomiarach i bonitacji, w przypadku użycia do rozrodu, zostaniesz poinformowana o wpisie do rejestru małych koni i taką tylko może dostać licencję.
A.   master of sarcasm :]
03 stycznia 2015 19:36
Czy koń urodzony za granicą ma mieć dodatkowo wyrobiony polski paszport?  😲 Czy też będa mi chcieli zabrać oryginalny i wetknąć polski, jak to bywało w przypadku folblutów?
A., nie, paszport hodowlany pozostaje zagraniczny. Nawet konie urodzone w Polsce, ale wpisywane do zachodnich ksiąg dostają i pozostają przy zagranicznych paszportach.
A.   master of sarcasm :]
03 stycznia 2015 19:44
Dzieki Gaga  :kwiatek: czyli że nie będą mnie zmuszać do wyrabiania polskiego paszportu dodatkowo?
Hodowlanego nie
Jeśli będziesz chciała startować to już insza inszość 😉
A.   master of sarcasm :]
03 stycznia 2015 19:53
To super, bo startować już raczej nigdzie nie będę  😁
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
06 lutego 2015 21:22
Poszukuje osoby, ktora juz kiedys mi pomogla. Osoba ta ma dostep do bazy koni PZHK.
Ile może kosztować zmiana imienia konia?
Pialotta, przynajmniej 1000zł, bo dawno temu znajoma tyle płaciła
Na pewno będzie w cennikach pzhk
Pialotta  - zmiana imienia jest dość tania, na stówę nie 1000 zeta.  O ile pamiętam przy koniach z możliwością wpisu do księgi stadnej dorobić możesz drugi człon, którym możesz się normalnie posługiwać. Czyli jeśli koń miał w paszporcie Mustang to teraz jest Mustang Mefisto i można posługiwać się samym Mefisto...
Pialotta, w paszporcie PZJ 1000zł.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 marca 2015 10:33
Ze zmianą imienia nie problemu trzeba tylko zapłacić im koń niżej startuje tym wychodzi taniej.
I koszt takiej zmiany to OZHK 115zł, PZJ 1000zł, FEI 4800 zł
Czyli jeżeli mam trzylatka, który nigdzie nie startuje to zmiana imienia wyniesie mnie 115 zł? Dobrze rozumuje? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się