kącik skoków

Myślę, że na lepszy niż ten wstępny kalendarz pomorskie nie ma co liczyć w tym roku :P
Ale póki co wszystko się zgadza 🙂
Angeel, ze strony pomzj (już powyżej link sie widze pojawił), stronki Hipo i Covala.
Dziewczyny i chłopaki, co tu tak mało zdjęć i filmów z treningów/zawodów?

Pochwalę się, że przez moją "niedyspozycję" ostatnio na skoki na Dzionka po roku wsiadł trener. Pojechał kilka razy rozstawione linie na krócej, dłużej, niżej, wyżej i po 15 minutach powiedział - no i co ja mam robić? Ten koń słucha jak małpa, schodzę. Podobno fajnie się ujeździł przez ten czas jak razem jeździmy. Bardzo mnie to cieszy, bo sporo pracy w to włożyłam i o - jest efekt, koniec z koniem uwalonym na łapie w galopie prującym do przeszkody!
No to jak mało filmów to ja coś wrzucę. Pracuje z tym koniem jak trochę ponad 2 miesięcy. W Niedziele pierwsze nasze wspólne zawody. Jestem ciekawa co to bedzie 🙂

Ostatnio wieki mnie nie było  😀  Ostatnio przejechaliśmy pierwsze zawody w tym roku, po półrocznej przerwy. Po tygodniu na Mistrzostwach LZJ uzyskaliśmy licencje i teraz już próbujemy sił w P.
To co chciałam osiągnęłam  😀 
O, dzięki za linki 🙂 Nie ma żadnego wkkw oprócz Kwiek? A Sopot?

edit. Już znalazłam na stronie hipodromu 😉
Dzionka zawsze mogę coś wstawić, ale nie chcę się powtarzać z KMK 😉 Ale fajnie się czyta, że wracacie do treningów 🙂

monia, piątka,  młody zadebiutował w ten weekend w P 🙂 Weekend zawodowy: klik
Zdjęć brak (ze skoków), ale muszę przyznać, że mimo wrzutek w P był to udany weekend 🙂
anai Widziałam właśnie film, super, Gratulacje !!!!!  Ja jeszcze mogę pomarzyć o P na młodym bo za młody .

Dziś zostałam uświadomiona, że zapomniałam wysłać papierów i nie jestem wpisana  😵  Muszę szybko pozałatwiać bo na weekend planowałam jechać P . Już się starzeje i mam sklerozę  🤔wirek: 
anai, oglądałam twoje P - bardzo mi się podoba sylwetka młodego w galopie, taki podniesiony i leciutki przodem! Teraz to moje zboczenie, tylko na to zwracam uwagę 😉 My na zawody w połowie kwietnia mkniemy, nie mogę się doczekać 🙂 Teraz to albo pracuję albo się szkolę co weekend, a szkoda.

monia, gratuluję licki.
Gillian   four letter word
16 marca 2015 22:31
anai, SUPER SUPER SUPER i jeszcze raz SUPER koń!  😜
a ja mam szczerą i wielką nadzieję, że uda mi się zapakować olbrzyma i w kwietniu zadebiutujemy w Kwidzynie  🙇
niestety ten koń to rosyjska ruletka - już raz nie pojechaliśmy bo jegomość uznał, że to nie jego dzień  😁
a tak btw - byliby ochotnicy na zdjęcia z sobotnich zawodów w Sopocie? możliwe, że się pojawię z aparatem 😉
lovesunrise, przyjmę  każde  zdjęcia  🙂 startujemy w sobotę  w L i P.
Gillian, dziękuję  w jego  imieniu  🙂
Dzionka, on ma tendencję  do rolowania się,  więc  większa  część  pracy  na co dzień  to właśnie  osadzanie  na zadzie  i pilnowanie  lekkiego  przodu 🙂
monia, ja już  nie  mogłam  się  doczekać  aż  szary  będzie  mógł  to P iść,  więc  Cię  rozumiem.  I ogarniaj  dokumenty!
Dzionka Dzięki  :kwiatek:

anai Dokumentacja załatwiona  🏇  wysłałam maila ze skanem dokumentu i napisali, że wystarczy .
czy ktoś z Was orientuje sie jak nazywa sie taki pas na brzuchu konia, na który zapisan sie popręg. Jak mniemam zapobiega to wybieraniu boków konika. Czy ktoś wie gdzie mogę taki patent nabyć ?

Zdjęcie jest ze strony swiatkoni.pl
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 marca 2015 09:04
Było to pytanie w (chyba) kąciku żółtodzioba, tam też pojawił się link.
paulina931,
[[a]]http://picador24.pl/Pas-przeciw-otarciom-od-ostr%C3%B3g[[a]]
dziekuje ślicznie ! Jeszcze przy okazji zapytam sie czy wiecie moze z cżego on jest wykonany i jak go sie zapina ?
Przepraszam że się tak wetnę.. Są jakieś konkretne ćwiczenia ułatwiające pracę nad półsiadem w skoku - tzn aby nie prostować się w górę (zostając jednoczesnie za ruchem) tylko podążać ramionami za koniem. ? Problem szczegolnie widac przy gimnastyce oraz na szerokich przeszkodach.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 marca 2015 11:29
Taki pas to się robi z dwóch pasów neoprenowych dla ludzi, który zapinana się na brzuch i plecy w odcinku lędźwiowym i nie kosztuje 600 zł. 😉
Constantia, jak się go wówczas doczepia do siodła /konia?
Evson, mi pomogło jak trener kazał mi złapać za grzywę trochę dalej niż normalnie trzymam ręce i nie puszczać aż do lądowania - musisz się wtedy odpowiednio złożyć, bo sam koń cię ciągnie za sobą. Jak już to załapałam to kazał "popychać" szyję konia, też od góry, po grzywie) na odskoku i nie odrywać rąk od tej grzywy przez cały skok. Fajnie mi za tym całe ciało poszło.

Mam za to cały czas problem z lądowaniem na strzemiona 🙁 Na stacjonatach to jeszcze, ale duże (hehe takie 110 cm 😉 ) oksery mnie całą rozwalają cały czas...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 marca 2015 12:03
To pas "I love Horses" 😁
Zapina się go na rzep pod brzuchem po bokach są rzepy przez które przewleka się popręg a na górze dwa paski, które przypina się do siodła w miejscu przypięcia napierśnika.  Jak fachowo nazywa się ten materiał to nie wiem, ale neopren to na pewno nie jest. I nie może być, bo neopren za bardzo zamortyzuje działanie ostróg.
lusia722, wiem, jak zapinać oryginalny pas, ciekawa jestem jak zapiąć samorókę, o której pisze  Constantia,
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 marca 2015 12:19
_Gaga o zapięcie pasu pytała paulina931 🙄

BTW Wybiera się ktoś do Jaszkowa?
lusia722, aa przepraszam  😡
Na zbliżeniu wygląda, że pas jest zrobiony z takiego m.w. materiału jak elastyczne owijki, w prążki.

Ktoś narzekał, że nie ma z treningów?

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 marca 2015 15:38
Widziałam to u trzech osób i po prostu dwa spięte pasy wyszczuplające (zapinają się na rzep) przerzucone były przez czaprak i obejmowały konia. Każdy pas miał ok 100 cm długości i rzepy wychodziły przy końcówce czapraka. Jeśli ktoś chce może sobie zawsze doszyć uchwyty na popręg. Pasy były oddychające. Taki jeden pas to koszt ok 20 - 30 zł. Myślę, że warto spróbować niż od razu wydawać 600 zł.

BTW Wybiera się ktoś do Jaszkowa?



Ja będę 🙂
Ja mam filmiki z treningów i chętnie przyjmę trochę krytyki 😉 klik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się