Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

marekmalek a kogo ty tam masz z ujeżdżenia? Z tym sianem i słomą też dobre 😉
z ujeżdżenia masz zawodników jeżdżących C klasę, z powodzeniem 🙂 myślę, że nie mają się czego wstydzić. Jeśli to nie wystarczy szukaj dalej. Co do słomy i siana jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie zdarzyło mi się "dościelać" lub narzekać na brak czegoś, koń również wygląda bardzo dobrze. Przy okazji dodam, że Wasz boks nawet chwilę nie stał pusty 🙂 Gdyby było źle, nikt by tam koni nie trzymał a póki co brakuje wolnych boksów 🙂 Przy okazji nie widywałem Cię w stajni zbyt często w przeciwieństwie do właściciela konia na którym jeździsz więc śmiem twierdzić, że wiem trochę więcej.
olka91


Zachodnie okolice. do 25 od Poznania
marekmalek Co do siana i słomy tak jak Ci napisałam - uważam że mamy inne 'miary', dla mnie po prostu około siatki siana to nie jest wystarczająco 😉

co do hali - jak sam przyznałeś zimą jest ciasno, a kiedy indziej jest potrzebna hala jak nie właśnie zimą?

co do moich rzadkich pobytów - Was też widziałam trzy razy na żywo, a jakoś nie twierdze, że nie bywacie u konia. Dlaczego? Bo to nie jest prawda, więc nie wiem za bardzo o co Ci chodzi. Możesz mi doradzić jak mogę bywać u konia częściej jeżeli stoi w stajni do której mam jakieś 350 km. Od tego w końcu jest ten 'właściciel' jak to ładnie Ł. określiłeś żeby bywać u konia częściej. A to że nie bywałam to też nieprawda, bo nie raz nie dwa się zdarzały pobyty 3 miesięczne, kilkudniowe lub np na dwa tygodnie, ale revolta nie jest od tego, żeby tego wysłuchiwać.

A co do ujeżdżenia - no to tez mamy inne miary najwyraźniej bo wygrzebanie posta sprzed miesiąca i zachwalanie jako ujeżdżeniowca kogoś kto jeździ klasę C no to..  🤣 (Nie umniejszając nikomu oczywiście. Bo niewiele mnie obchodzi co kto jeździ a według mnie jest to stajnia w której się trenuje skoki, a nie ujeżdżenie 😉) myślę że sensowniej jest polecić nefrytowej pogadanie z maliną, która akurat w ujeżdżeniu się obraca sporo i odesłać ją na szkolenie ujeżdżeniowe w najbliższy weekend które ma być u Krygiera, żeby tam popytała 😉
czyli jednak nie bywałaś w stajni za często i nie jesteś właścicielem konia 🙂  😂 jak dla mnie masz swoje humorki i osobiste powody dla których nie lubisz tej stajni.
Jeśli konie są na wybiegu od rana do popołudnia i mają tam stały dostęp do siana to ile tego siana byś chciała w boksie ?  🤔wirek: zawsze po powrocie mają swoją porcję siana (a że akurat Ty życzyłaś sobie siano w wiszącej wysoko siatce (nie wiem skąd ten pomysł do nienaturalnego pobierania siana ale Twoja sprawa i brak wiedzy) to już inna sprawa, poza tym nikt Ci chyba nigdy nie bronił dołożenie siana jeśli uważałaś, że jest go mało ? Nie słyszałem również podobnej opinii od innych licznych pensjonariuszy.
Co do treningów oczywiście wszystko zależy od tego na jakim poziomie ktoś chce pogłębiać swoją wiedzę, myślę, że tak jak dla mnie czy tym bardziej dla Ciebie są to odpowiednie osoby do treningów posiadające i odpowiednie kwalifikacje instruktorskie i wiedzę praktyczną popartą wynikami na zawodach.
Uważam, że każdy ma prawo do własnej oceny stajni w której trzyma konia, przed waszym odejściem nie słyszałem złego słowa o stajni ani nic o planach odejścia dlatego moje zdziwienie jest tak duże. Mi bardzo odpowiada ta stajnia i szczerze polecam ją. Nie denerwuję się nigdy gdy muszę wyjechać z Poznania bo wiem, że mój koń jest w dobrych rękach.
🏇
No i pewnie jeszcze mam okres 😉

Jak mają siano na padoku to okej - a jak nie mają to w boksie jest to skromna ilość, ile według mnie? Do oporu, ale tego niestety się nie da załatwić, chyba ze na swoim.

Dlaczego siatka wysoko? Bo jakby była niżej byłaby niebezpieczna, a musiała być żeby koń nie wciągnął siana w 10 minut i nie wyżarł od razu całej słomy spod siebie, czyli żeby jadł wolniej i miał zajęcie na dłuższy czas, teraz dostaje z ziemi więc ZNOWU nie rozumiem przytyków osobistych o BRAK WIEDZY  😲

co do zawodów - dlatego uważam że pod kątem szkolenia się w skokach jest super, jest zaplecze doświadczenie wyniki i konie do tego wyszkolone 😉

Koń dostawał to co miał dostawać, wypuszczany był, wszystko można było samemu dorzucić, ale jak piszesz - każdy ma swoje powody - a naszym był wyłącznie kaszel 😉
Siatka powinna być odpowiednia do siana czyli być odpowiednio wytrzymała i mieć odpowiednio małe oczka, wtedy koń się w nią nie zaplącze. Zawieszanie siatki wysoko ogranicza ilość wydzielanej śliny przez konia w skrócie mówiąc powoduje wydalenie niestrawionej treści pokarmowej. Może Twoja siatka była również za mała ? odsyłam do Hodowla koni. Organizacja stajni i żywienie Heinrich Pirkelmann, Lutz Ahlswede, Margit Zeitler-Feicht
Kilka medali w mistrzostwach wielkopolski w ujeżdżeniu to chyba nie tak słabo co ?

przepraszam za off top ale słabo mi się robi -.-' mam nadzieję, że nie będę musiał kontynuować.
Jaki ty masz problem z tą siatką, musiałeś ją pakować czy jak  🤔wirek:
Każdą siatkę koń jest w stanie rozerwać, chyba że byłaby z tytanu. I jak już pisałam musiała być żeby koń nie wciągnął siana w 10 minut i nie wyżarł od razu całej słomy spod siebie, czyli żeby jadł wolniej i miał zajęcie na dłuższy czas, teraz dostaje z ziemi więc ZNOWU nie rozumiem przytyków osobistych o BRAK WIEDZY

no chyba jednak słabo, szczególnie w porównaniu do osiągnięć w skokach, więc nie wiem co się upierasz że to ośrodek ujeżdzeniowy 🥂
czy ja napisałem, że to ośrodek ujeżdżeniowy 🤔
odpuszczam, nie zejdę niżej niż do piwnicy.
Drabcio nikt nie twierdzi ze ujezdzeniowy! tylko ze wszechstronny. Można trenować zarówno skoki jak i ujezdzenie z dobrymi osiągnięciami i Można się rozwijać w obydwu kierunkach. Co kto lubi 🙂
Nefrytowa szukała czegoś pod kątem ujezdzenia i do dzierzawy 😉

No to żegnaj!  😉
nie bić się tu  🤣

a można w Gruszczynie umówić się na indywidualny trening skokowy? Mają tam jakieś ogarnięte konie na poziomie L, P?  👀
Tak, do Marty, fajnie prowadzi i polecam, do jakiego poziomu sa konie rekreacyjne to nie wiem, lepiej sobie przedzwoń. Jak się umawiasz na kilka jazd to masz polowe skoki połowa pochodne - jakies ujezdzenie, styl, drążki etc. A koszt indywidualnego treningu na ich koniu - 100 zł.
100zł? drogo. Godzina indywidualnego treningu u takich profesjonalistów i sław jak np. Józef Zagor albo Marian Kowalczyk kosztuje sporo mniej, wiem, bo korzystałam akurat z treningów u nich (treningi z elementów klas C i CC, ujeżdżenie)... I można pod Poznaniem znaleźć tańsze, ale dobre treningi, też indywidualne i na koniach 'stajennych'. Jakby co, info na priv.
Ja brałam w czasach gdy był poprzedni cennik i brałam w dwie osoby. Na cenach treningów to się znam tyle, że w Lewadzie za godzinę ujeżdżenia jest 50 zł 😉
100zł? drogo. Godzina indywidualnego treningu u takich profesjonalistów i sław jak np. Józef Zagor albo Marian Kowalczyk kosztuje sporo mniej, wiem, bo korzystałam akurat z treningów u nich (treningi z elementów klas C i CC, ujeżdżenie)... I można pod Poznaniem znaleźć tańsze, ale dobre treningi, też indywidualne i na koniach 'stajennych'. Jakby co, info na priv.

poproszę o jakiś kontakt do nich chętnie się umowie na indywidualny trening na ich koniu za sporo  mniej niż 100zł 🙂

marekmalek co Ty tak wszystko krytykujesz 🤔 ?
Co do Gruszczyna - nie od jednej osoby usłyszałam złą opinie na temat tej stajni. Jednak zawsze i w każdej stajni znajdzie się coś co nie będzie pasowało czyimś oczekiwaniom, więc nie wiem o co się tak burzysz 😲 chyba, że prawda razi w oczy, ale to już inna kwestia 😉
A co do treningów to również znam trenerów biorących mniejsze sumy. Uważam, że Gruszczyn ma naprawdę wygórowane stawki i to chyba nie tylko moja opinia.
mils   ig: milen.ju
15 kwietnia 2015 19:44
fender o Harmony Farm piszesz?
Co do treningów na ich koniach to fakt dla mnie cena też kosmos ale jak mają więcej chętnych niż koni to się nie dziwię ze taka cena. Całe szczęście treningi sportowe na swoim koniu są dużo tańsze 🙂 wiec ja nie narzekam,a jak mam trening w dwie osoby to już wogole przyjemna cena 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 kwietnia 2015 21:41
100 zł za trening na własnym koniu na porządnym poziomie to norma, więc oburzenie na stówę za treningi na koniu trenerów to chyba przesada ;-).
ale 100 zł jest za kazdą jazdę rekreacyjna na rekreacyjnym koniu z każdym instruktorem 😉
Mnie to nawet i 150 by nie bolało, jeśli koń faktycznie profesor i naskakany 110-120  😉
Jak mam płacić kupe kasy za indywidualne na rekreantach, które w wielu stajniach pozostawiają wiele do życzenia to... dziękuję postoję  😜
Wolę przerobić problemy na swojej :P
To przedzwoń i popytaj ile tam skaczą, bo to że ich kilka w treningu tyle skacze to wiadomo, ale czy tuptaki to już nie wiem 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 kwietnia 2015 22:10
ale 100 zł jest za kazdą jazdę rekreacyjna na rekreacyjnym koniu z każdym instruktorem 😉

A. No to trochę różnie można na tym wyjś,  faktycznie.
Czy ktoś coś wie na temat Harmony Club i czy pensjonat dla koni tam nadal powstaje czy już powstał? http://www.harmonyclub.pl/harmony_club/o-nas.html
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 kwietnia 2015 16:44
Nie wiem czy już istnieje.  Lojalnie tylko ostrzegam, że padoki tuż przy dość ruchliwej trasie-na skarpie, więc mam na myśli tylko hałas, sąsiedztwo bezpieczne, chyba że auto wyleci z drogi ;-),  i nad samą Warta, więc robactwo możliwe.
A poza tym moje ukochane rejony, może być fajnie.
Trochę ciężko przeszukać ponad 100 stron, miałam nadzieje, że znajdzie się dobra duszyczka, która poleci coś dobrego 🙂
Przede wszystkim zależy mi, aby nie było to więcej niż 20km od Poznania. Nie orientuje się za dobrze w tych wszystkich podpoznańskich miejscowościach, dlatego ciężko mi odpowiedzieć. Najlepiej żeby dojazdy były od Śródki (mieszkam na Garbarach). Co do wymagań stajni, to wypuszczanie na padoki pod nieobecność oraz możliwość dodawania do posiłków witamin zapewnionych przeze mnie.


poszukaj w wyszukiwarce na rv 😉
ja tylko dzieki niej odkrylam r&r ranch.

drabcio - okres; do tego rozchwianie emocjonalne; e tam, po prostu histeryczka jestes 😎
fender p. M. Kowalczyk prowadzi treningi w Podkowie Gruszczyn...?  👀
(nawet jak prowadzi komus, to pytanie czy Y tez poprowadzi 😉
to juz chyba ***** level.


ja mam na chwile konia wolnego, zapraszam rozgarnietych i tych nie-. jesli sa dobrymi jezdzcami i lubia sie tez koniem opiekowac 😉

Sluchajcie, czy ktos z was ma kontakt do prywatnej stajni w okolicy: Zbierkowo, Nowa Gorka, Kocialkowa? Generalnie do stajni w Rezerwacie przyrody jezioro Drazynek?
Thymos ja mam do pana Waliszki z Pobiedzisk numer (ale czy aktualny??)
A jeżeli pytasz o stajnie bliżej Zbierkowa, to jedna jest w Borówcu- trzeba szukać namiarów na Pana Roberta Sydowa
Druga stajnia niegdyś należała do Państwa Dziewolskich ,ale chyba została przejęta i z tego co mi wiadomo nie ma wolnych miejsc...
Jeszcze jedna jest w Nowej Górce, chyba 3 konie stoją, mogę poprosić o numer 🙂

fender p. M. Kowalczyk prowadzi treningi w Podkowie Gruszczyn...?  👀
(nawet jak prowadzi komus, to pytanie czy Y tez poprowadzi 😉
to juz chyba ***** level.



ja brałam treningi u Kowalczyka z elementów CC, ale nie w Podkowie, tylko w Harmony Farm.
Chodziło mi o to, że pod Poznaniem można dostać wysokiej jakości treningi ujeżdżeniowe za mniej niż 100zł 😉

a co do harmony club - puszcze link Aśce z Harmony Farm, bo nazwa podejrzanie podobna, obie stajnie w podobnej okolicy, potencjalnie wprowadza to w błąd konsumenta, a Harmony Farm istnieje dłużej, od 2004r.
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 kwietnia 2015 23:19
fender, ale to nie jest ta okolica, zupełnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się