siodło ujeżdżeniowe

Dzięki Livia 😉 Lucky Dressage też mi się podoba tylko musiałabym poszukać czegoś używanego. Niestety takie szerokie są rzadkością.
A ktoś jeżdzi w Bates Innova? Jak oceniacie?
znalazłam ciekawe siodełko od naszych wschodnich sąsiadów kopia siodeł Antares. Może miał ktoś do czynienia, widział, słyszał?

Germida - Ratomka model Piaffe - jednotybinkowa

ontario2004 - lucky w takim rozmiarze wcale nie tak trudno znaleźć, pamiętaj też, że prestige poszerza do 3 rozmiarów 🙂 I lucka często idzie w tak przyjemnej cenie dorwać, że nawet z pasowaniem spokojnie można się zamknąć w 3-3,5 tys.

szuwar - słyszałam, że mniejszy ortopedyk i topór niż większość GR, ale dalej jednak twardy topór. Znajoma przymierzała się do uszycia sobie takiego na miarę, ale w końcu jednak odpuściła.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
20 kwietnia 2015 11:24
szuwar , miałam okazję mierzyć na swojego konia i mimo że nie leżało idealnie pozwoliłam sobie wsiąść na chwilę.

mierzyłam z siedziskiem 17" bardzo głębokie nawet wygodne jednak budowa tybinek dla mnie zupełnie na nie, bardzo długie w ogóle siodło duże, okala konia tzn mojego (mały koń o drobnej  budowie) jemu absolutnie blokowało ruch.

może na innym większym koniu nie było by tragedii no i raczej dla długo nożnych.

A czy ktoś może się wypowiedzieć nt. tego Winteca:
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/WINTEC-Siodlo-ujezdzeniowe-Pro-Dressage-Contourbloc-Cair/907
nie miałam nigdy syntetyka dlatego pytam.
Brzask : dzięki za wypowiedź 🙂 Jakie czucie konia miałaś w nim mimo tybinki ? Moja kobyła też do wielkich nie należy - koło 163cm, ale szeroka dość. Sama mam 170 cm, dla moich nóg tybinka rzędu 40-41 cm jest idealna. Z tego co czytałam tutaj jest 46 - zawsze można skrócić no aleee dodatkowe koszty ....  😤
Szukam czegoś budżetowego pierwotne założenie było coś z bananowymi panelami i głębszym siedziskiem. W obecnie dysponowanej kwocie mam do wyboru chyba tylko euroriding achat, na wymarzonego equipe'a olympie bym musiała odkładać chyba z 10 lat 🙁 Chyba, że raty ....
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
20 kwietnia 2015 19:00
szuwar, mój ma 154 cm i jest drobny ja 172, mam budowę nogi o krótkim udzie i długiej łydce więc mi kolano wypadało na środku bloczka, dużo nie pojeździłam bo mój koń nie chciał w tym siodle zakłusować, więc odpuściłam.
Co sądzicie o Daw Mag Sylwester Standard? I czym wgl różnią się te wersje Standart, Exclusive...
STANDARD - wykonane są w całości ze skór produkcji krajowej
EXCLUSIVE - wykonane są ze skór importowanych i produkcji krajowej
SUPER - wykonane są w całości ze skór z importowanych

ps. znalezienie tej informacji na stronie daw-maga zajęło mi ok 15 sekund. 🙄
Dziękuję za poświęcenie 15 sekund w takim razie  😉
A polecacie wgl te siodła?
Najwygodniej jeździło mi się do tej pory w Wintec'u Isabell Werth, ale wolałabym skórzane siodło. Daw Mag Sylwester da rade dorównać Isabell?
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 kwietnia 2015 19:06
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=search2 i wpisz sobie "daw mag sylwester". Albo u góry po prawej.
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/178895

Czy ktoś miał do czynienia z tymi siodłami  :kwiatek: ?
Kolebka -  zapraszam na priv, nie ten model ale o firmie moge podpowiedziec🙂
Czy siodła ujeżdzeniowe Devoucoux wypadają standardowo jeśli chodzi o rozmiar siedziska i długość tybinki??
Nie. Devocoux są szyte pod jeźdźca.
Wrobelek - DM sylwester i izabelka to dwa różne siodła. Nawet jeśli chodzi o budowe poduch pod konia. Jak już chcesz DM to uderzaj w strone dominiusa.
[quote author=_Gaga link=topic=300.msg2343073#msg2343073 date=1429767675]
Nie. Devocoux są szyte pod jeźdźca.
[/quote]

Wiem, ale jeśli na siodle wybite mam 16,5" i standardową długość tybinki to czy w rzeczywistości będzie to 16,5" czy np jak w Equipe bardziej 16" ?
alma. zdecydowanie bardziej 16 🙂 Francuzy wypadają małe 🙂 np. według prestige 17  to identycznie wypada 18 cali devoucoux 🙂 Miałam oba siodła i porównanie 🙂 Tybinki nie podpowiem bo faktycznie szyją na miarę te siodła 🙂 trzeba usiąść i zobaczyć. Mi np. devoucoux mendia totalnie nie odpowiadała, znów model milady bardzo mi pasował 🙂
Napiszę tu, bo może ktoś miał podobny problem jak ja.
Musiałam sprzedać Euroridinga Diamanta przez ciągły ból kolana.
Obecnie jeżdżę w siodle westowym ale nie ukrywam że tęskno mi do tego do czego przywykłam.
Może ktoś miał podobny problem? Może są jakieś modele, które  "uratują" mi kolano w klasyce?  👀
Wiem, że kolano kolanu równe nie jest ale będę wdzięczna za podpowiedzi.  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 18:51
Mi jeden Lemetex w stajni masakruje kolana i tylko on, Stubben i Sommer już nie (to z ujeżdżeniówek), w Prestige'u też nie miałam problemu. A wszyscy sobie chwalą tego Lemetexa, dla mnie to straszne siodło. Tak więc musisz wsadzić tyłek i pojeździć, bo nie każde siodło będzie wywoływało ból.
Euphorycznie czemu wcześniej nie mówiłaś, że miałaś Diamanta- to jest ortopedia i w dodatku większości osobom bloczek wypada na kolanie- nie dziwne, że Cię bolały. Szukaj czegoś z krótkim blokiem udowym i będzie git!
Hm. Może cos z syntetyków? Zerkne na Sommery. Ja miałam jednego Lemetexa - never again.  😵
w izabelce są bloczki na rzep- można zapiąć wysoko- jest dużo używanych, w różnych rozmiarach 🙂 Jaki Twój koń ma rozstaw łęki? Bo jeśli b szeroki to Burza Wintec Wide chwaliła i na jej zdjęciach wygląda b fajnie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 19:28
Ja dużo jeżdżę w Sommerze Athen i mnie przekonuje 🙂
Euroriding Diamant byl fit 3.
euphorycznie a, to spokojnie w normalnych łękach zmieścisz (niebieski chyba), to nie jest jakiś szeroki fit.
alma. zdecydowanie bardziej 16 🙂 Francuzy wypadają małe 🙂 np. według prestige 17  to identycznie wypada 18 cali devoucoux 🙂 Miałam oba siodła i porównanie 🙂 Tybinki nie podpowiem bo faktycznie szyją na miarę te siodła 🙂 trzeba usiąść i zobaczyć. Mi np. devoucoux mendia totalnie nie odpowiadała, znów model milady bardzo mi pasował 🙂


Dzięki Bacik90, skutecznie zniechęciłaś mnie do upatrzonego Devoucoux Milady 😉
A ja Mendię uwielbiam, za to pozostałe modele ujeżdżeniowe są dla mnie takie zwyczajne, tzn. można analogiczne siodło kupić innej marki i wcale nie trzeba przy tym tak dużo płacić 😉
Siedziska są faktycznie niezbyt duże, porównując z innymi markami (mierzyłam Mendię 17,5'' i była identyczna jak 16'' w Prestige), ale z tybinką będzie wolna amerykanka, bo siodła są szyte tylko pod indywidualne zamówienie i może trafić się klient z małym tyłkiem i długą nogą, z dużym i krótką itd. Warto poprosić o zmierzenie długości tybinki - od zamka do dolnego końca.

A przy okazji, jakby kogoś interesowało - za 400€ Devoucoux robi dopasowanie używanego siodła do konia, w tym jest np. uszycie zupełnie nowych, lateksowych poduszek grzbietowych.
quanta co tyłek to opinia 🙂  Mi Mendia nie pasowała z prostego względu - trafiła się z długą tybinką - strasznie mnie złapała i zakleszczyła, a Milady znów jak na mnie szyta, ale na konia mocno za wąskie 🙁  Dobrze wiedzieć tak na przyszłość że jest taka opcja  🙂 to bardzo ułatwia sprawę kupna siodła używanego.
Dziewczyny (chłopcy?)! Szukam siodła, dobrze jezdziło mi się w euroriding diamant z czerwonym znaczkiem 16", szukam czegos podobnego lub tego samego. Niestety te diamanty sa do sprzedania ale w dosyc kiepskim stanie, szukam tez na stronach niemieckich. Macie doswiadczenie w kupowaniu na ebayu itp? Potrzebuje krotkiej tybinki, bo ja z tych krasnali, całe 157 cm🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się