Ochraniacze

Dzwoniłam dzisiaj i mówili, że nie mają, nie wiem jak na stacjonarnym, ale tak mi Pani przez tel powiedziała 🙁 . I tak szukam bo mi w oko wpadły 🙂
m00niska, aaa ok no to widać faktycznie.
Ale dzięki za chęci Burza 🙂 Może chociaż ktoś będzie chciał odsprzedać komplet 🙂
Dziewczyny potrzebuję ochraniaczy na karuzelę i padok (2-3h) dla konia o bardzo wrażliwej skórze. W zwykłych skorupach się obciera, małe ziarenko piasku robi ogromnie spustoszenie. Do tego po wewnętrznej stronie nogi ma nakostniaka, więc ochraniacze muszą być miękkie w tym miejscu bo przy twardej skorupie również tam się wyciera  🤔 Macie jakieś pomysły?  :kwiatek: Najchętniej do 200zł za parę.
tulipan, wielokrotnie tu wspominane BR Pro Mesh. 😉
Mam dla kobyły, ale zdarzają jej się pocić nogi w tych ochraniaczach. Jak Ci się sprawują jako padokowe?
tulipan, ja bardzo je lubię, pod dobrze założone nie wpada żaden piasek (co przy innych padokowych mi się zdarzało), noga zawsze sucha, i po praniu wyglądają jak nowe.
A coś w stylu neoprenowych, pełnych, typowo dresażowych, tylko z super wentylacją? Ze względu na nakostniaka boję się, że BRy mogę być za sztywne.
tulipan, miałam też takie kolorowe Waldhauseny, z czarnym plastikiem w środku. 3-4 godziny na padoku spokojnie wytrzymywały, ale zginęły w końcu śmiercią naturalną. Bardzo mięciutkie.
Hej wszystkim 🙂 poszukuję ochraniaczy transportowych takich naprawdę solidnych,dobrze chroniących i nie zjeżdżających z nóg konia 🤔 posiadam transportery villa horse i one niestety zjeżdżają mojemu koniowi z nóg a mają po 4 rzepy więc nie powinny no,ale cóż..i oczywiście żeby były w miłej cenie 🙂 z góry dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
Ma ktoś może transportery Torpola ? Wyglądają solidnie, no i są wysokie.

http://shop.torpol.com/ochraniacze-transportowe-nelson-tyl,3,5557,5975
Po przetestowaniu wielu ochraniaczy transportowych stwierdzam, że najlepsze są Eskadrony te z wąskimi rzepami:
http://www.gnl.pl/ochraniacze-transportowe-eskadron-check-wiosna-lato-2015.html

Wszystkie ochraniacze które mają zbyt wysoko najniższy rzep (tak jak villa horse np.) zsuwają się na dół i koń po nich depcze.
Klami, ja ci naprawdę polecam Amigo. Nie dosć ze cena przyjemna to i jeszcze są mega solidne. Jedyne które mają tak wyprofilowany dół, ze praktycznie całe kopyto jest i z przodu i z tyłu osłonięte.
Jeśli chodzi o ochraniacze transportowe to bardzo polecam mustangi: http://www.sklep-mustang.pl/pl/63-ochraniacze-transportowe.html Wytrzymałe i całkiem przyjemna cena  😉
Ja również od lat użytkuję Amigo, na kilku koniach i jak dla mnie biją na łeb wszystkie pozostałe ochraniacze transportowe z jakimi miałam styczność.
Są tak stabilne, że wierzgający zadami koń nawet ich nie ruszy. Przody super, wysokie, równie stabilne.
Jak jesteśmy w  temacie ochraniaczy transportowych to bardzo nie polecam ochraniaczy transportowych Premiere Equine - są owszem wysokie, ale masakrycznie zjezdżaja.
Kurcze, zmieniam stajnie raz na ruski rok i ciągle nie ogarnęłam transportowych - znowu pożyczać będzie trzeba...  😵
Moon   #kulistyzajebisty
15 maja 2015 21:48
Obiły się komuś o oczy w jakimś sklepie internetowym ochraniacze Flexi Eskadrona w kolorze czarnym? Full. Wiem, że można z gnla i konika np zamówić, ale wolałabym wyhaczyć może coś co jest gdzieś na magazynie, bo niestety ze standardami Eskadrona jest o tyle lipa, że strasznie długo realizują zamówienia  🙁
No taką prywatną halucynację mam...  😁
Moon, konik ma je mega szybko. Zamówiłam teraz Eskadrona Flexisoft Air (fajnie wykonane, ale takie dość cienkie skorupowo) i miałam zamówienie w 3 dni, mimo ze na stanie nie mieli.
Potrzebuję ochraniaczy padokowych. Wysokie tyły, dobra wentylacja i łatwe w zakładaniu/zdejmowaniu - nie za dużo rzepów i takie żeby nie dało się źle założyć.
BR Pro Mesh nie zdały egzaminu - są trochę sztywne i przekręcają się i zsuwają (zakładają je stajenni, niestety mam zerowy wpływ na to jak to robią). To kupiłam yorki pro air, również tutaj polecane. Trzymają się nogi lepiej, ale kolejnego tygodnia raczej nie przeżyją. A mają już... tydzień 😉 Może ktoś coś polecić?
Moon   #kulistyzajebisty
15 maja 2015 21:54
xxagaxx, O widzisz! Tylko, że te flexi Air są stosunkowo nowe, a 'zwykłe' flexi to już wiekowe, ale co ja poradzę, że one bardzo, bardzo pasują do mego stypowego-pedantycznego mózgu jeździeckiego :P
Ale spróbuję, dzięks! 😀
Moon, te air też polecam 😉 Jedne są brzydkie bo siatka jest w innym kolorze, ale ja zamówiłam te drugie, i mam cały ochraniacz czarny 😀
Dziewczyny, przymierzam się do kupienia Veredusów, na początek chcę Olympus'y. Na mojego konia za duże na tyły są skorupy eskadronowe w rozmiarze L (na przód ok). Myślicie, żeby Veredusy wziąć M? Bo z tego co czytałam L jest spore  😉 😉
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i zmierzył mi ochraniacze w zaznaczonych miejscach (full)? :kwiatek: Wypadają na małe/średnie fulle czy takie sporawe?

ESKADRON AIR tone-in-tone flexisoft
ESKADRON "Pro Safe Memo"
Memo wydają mi się ciut mniejsze. Pasują nam na większą ilość koni niż te drugie.
w tych AIR szybko się rozciąga guma i robią się za luźne.
Czy gdzieś jeszcze, oprócz resztek w Pasi Koniku, mam szansę upolować komplet Professional's Choice VenTech Elite?  👀
Szukam rozmiaru L. Wymarzyłam sobie żyrafkę, ale to już chyba w ogóle mission impossible.  😁
Mam strychującego konia. Niekiedy po jeździe ochraniacze są w cały świat. Aktualnie mam veredusy pro-light, widział ktoś może na rynku coś ciekawego dla mnie? Dużo osób proponowało mi ochraniacze na kołki. A Wy co myślicie?  😡
Niekiedy po jeździe ochraniacze są w cały świat.


Można jeszcze raz? 😉
[quote author=Banandi link=topic=30.msg2366485#msg2366485 date=1432831857]
Niekiedy po jeździe ochraniacze są w cały świat.


Można jeszcze raz? 😉
[/quote]

Ja nw jak ona to robi, ze rzep jest od srodka a skorupka na zewnatrz. Ochraniacze umiem zakladac, to nie jest pierwszy kon, ktoremu je zakladam. Jezdzilam kiedys na strychujacym koniu... no ale zeby az tak? Myslam o jakies wizycie weta- pokaze, podpytam sie. Dodam, ze najbardziej trze w galopie, kon dlugo stal dlatego teraz na jezdzie jak na razie mamy tylko 1,5 kolka galopu na ,,standardowej'' ujezdzalni.
Banandi, kowala poproś o korektę kopyt w taki sposób aby koń się mniej strychował. Wet nie jest od tego.
Ochraniacze jak na zdjęciu nie będą się okręcać.


Swoją ścieżką ja również nie rozumiem sformuowania: "ochraniacze są w cały świat" 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się