Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 maja 2015 12:02
esmeralda77  Kasi Żukiewicz niestety nie ma stale w Polsce 🙁 prawdopodobnie będzie w okolicach lipca.

Jeśli potrzebujesz pilnej konsultacji to jest jeszcze Olga Kulesza - Oliwet może szybciej pomoże
Poczytajcie, bo to ciekawe:
http://www.irap.pl/
Też węszę, szukam co tu zrobić, bo rok temu kulawizna (były blokady, okazał się niegdyś uszkodzony i szyty nadgarstek-pooprzedni właściciel- który daje już znać o sobie) została zażegnana, ale teraz po roku powtórka.
Automatycznie przyklejam się do "Klubu Zwyrodnialców" 😉 czego żałuję.
dea   primum non nocere
06 maja 2015 23:22
esmeralda77 - nastawiała nam jedną i masowała dwie kobyły - gigantyczna oprawa w ruchu, odblokowanie spiętych mięśni. Dała też wytyczne do dalszej pracy. Słyszałam też inne pozytywne opinie.
Witam czy ktoś może wie coś na temat zapalenia stawu koronowego jakie leczenie i czy można wyleczyć lub zaleczyć ? Czy kon będzie mógł chodzić w rekreacji ?
napiszę też w tym wątku może będzie jakikolwiek odzew:
Czy miał ktos z was do czynienia ze zwyrodnieniem mięśnia miedzykostnego (konkretnie odnoga przyśrodkowa) w zadniej nodze? Na usg brak uszkodzenia jedynie zmieniona struktura sciegna, wyglada to jak nakostniak tyle ze na sciegnie, kon nie kuleje... Ma 18 lat. Ciekawa jestem waszych doswiadczen
[b]Razem z Ammeronem musimy sie dołączyć  🙁
W marcu zdiagnozowanou Ammerona zwyrodnienie stawu koronowego w przedniej prawej nodze.
W czwartek ma byc kowal,który podkuje Siwego na Arthrophatixy.
A.dostaje Foran na kopyta,Keralit-smarowidelko i mieszankę na stawy(chondroityna,glukozamina,msm,czarci pazur).
Wet uspokaja mnie,ze w porównaniu do dnia diagnozy jest 90% poprawy.I,ze teraz trzeba go okuć a pozniej doktor czas.

Ja oczywiscie nadgorliwa doszukuje sie coraz to nowych suplementów,diagnoz itd.tragediaaaa 🤬

Ponize wklejam link do filmiku z klusa-oceńcie prosze jak to wyglada....


[/b]
Ktoś stosował na szpat tą mieszankę  od podkowy?? Jakie efekty? http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Mieszanka-na-stawy-Flexi-typ-IV/1468
Czy ktoś może wie ile kosztuje u Pana dr Golonki diagnostyka stawu skokowego oraz ile kosztuje dojazd do klienta (jestem z Lublina). Ktoś zapraszał doktora do siebie do stajni?.
Ktoś stosował na szpat tą mieszankę  od podkowy?? Jakie efekty? http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Mieszanka-na-stawy-Flexi-typ-IV/1468


Też jestem ciekawa tych mieszanek. Czy ktoś z Was stosował czarci pazur od podkowy? W ogóle jakiej firmy( w płynie, proszku i td.) możecie polecić czarci pazur?
Nie wiem gdzie zapytać. Może tutaj kogoś znajdę.  😉
Czy jest ktoś kto ma/miał konia z urazem kolana po uderzeniu??
Czy ktoś z Was stosował Tildren przy osteolizie? Czy były efekty? Nie pytam o trzeszczki.
Cześć wszystkim...
Niestety nie znalazłam wątku żadnego o tym, stad zakładam nowy.
Interesuje mnie mianowicie WSZYSTKO na temat zwyrodnienia kości w kopycie (narośl).
od diagnozy po samo leczenie.
ktoś coś ?
Zaczęło się od niedokraczania... aż zakończyło się kulawizną.
Zdiagnozowano u konia zwyrodnienie kości kopytowej, był bardzo duży stan zapalny, upuszczono płyn z krwią, koń dostał dożylnie leki przeciwzapalne i 4 saszetki na 4 dni do jedzenia. Po 4 dniach kulawizna ustała, koń został ostrzyknięty hormonem z kwasem hialuronowym do stawu. Większośc lekarzy poleca artroskopię ponieważ uważają, żę ostrzykiwanie nie ma sensu (niweluje ból, a kości nadal się ocierają bądź uciskają na prostownik.). Interesuje mnie dosłownie wszystko, moze ma ktoś konia po artroskopii? Jakie sa szanse powrotu konia do treningów? Jak długo zajęłą rekowalescencja (wiem, ze to są indywidualne czynniki- interesuje mnie coś strikte teoretycznie). Słyszałam od któregoś z lekarzy, że nie ma pewności, że narośl nie odrośnie większa i szybciej....

Interesuje mnie także skad sie to mogło wziąć; koń nie kulał, nie miał opuchnietych nóg, chodził w ochraniaczach. nie doznał urazu- nie zauwazyłam nic wskazującego na uraz...
Gniadata   my own true love
04 grudnia 2015 20:59
hej :kwiatek: przyszedł dzień kiedy i ja niestety zawitałam do tego wątku... ze szpatem u kobyły.
pozwolę sobie zapytać: właściciele "zwyrodnialców" - jak sobie radziliście w tym pierwszym momencie po diagnozie? bo, szczerze mówiąc, nie wiem nawet czym zając myśli na tą chwilę...
Gniadata a czy koń kuleje? jeśli nie to na takie zwyrodnienia najlepszy jest ruch, sama mam 18 latka z jakimiś tam zwyrodnieniami stwierdzonymi przypadkiem na RTG i najgorsze co bym mu zrobiła to odstawić od pracy. Wychodzi na padok, do karuzeli, jeżdżę sobie regularnie i odpukać widzę duża poprawę w ruchu i dziad ma energii za dwóch 🙂
Gniadata   my own true love
05 grudnia 2015 19:30
prib jak pień😉 ale generalnie zalecenia mam jasne - ma dużo chodzić, na padoku i w ręku, jak nie kuleje to jeździć no i to jest jasne. Barsziej chodziło mi o taką "psychiczną" stronę poradzenia sobie z problemem, bo, nie powiem, trochę mnie to uderzylo
Gniadata jak patrzę na konie , które były też bardzo kulawe ale wyszły z tego i na możliwości regeneracyjne to wydaje mi się, że nie ma co się załamywać... Są przecież konie, które po poważnych operacjach wracają do sportu nawet... Wszystko zależy od przypadku- nie ma co się martwić na zapas tylko wyleczyć ostry stan i potem monitorować 🙂 będzie dobrze 🙂
Gniadata   my own true love
06 grudnia 2015 09:58
prib  :kwiatek: dzięki za pociechę
U nas właściwie nie ma co leczyć bo szpat juz jest na koncowym stadium (pewnie w zeszlym roku to on się odezwal... A nie miedzykostny, co mi powiedzial wet) wiec to mnie trochę przybiło.
Gniadata ruch, ruch, i jeszcze raz ruch dodatkowo preparaty wspomagające typu HCC lub Arthro Plex Mulgat i ogarniety kowal który nie będzie ,,na siłe,, ustawiał nóg ,, w jedynie słusznym ,, skątowaniu 🙂 i o szpacie zapomnisz, wiele koni go ma a właścicidele nawet sie nie orientują bo nie ma ,,ostrych,, objawów
Gniadata to nie jest koniec świata, są znacznie gorsze zwyrodnienia. Ja też byłam przybita po diagnozie i jak pierwszy raz koń był kulawy. Teraz z wiadomym szpatem, żyjemy już 2,5 roku i jest bardzo dobrze. Najważniejsze to wyleczyć ten stan zapalny i pilnować by nie zrobił się znowu mocny stan zapalny. Powinnaś mieć na wszelki wypadek "pod ręką" leki p.zapalne najlepiej dawki na 3 dni. Możesz podawać zioła (żywokost i czarci) i obserwować jak koń chodzi, a szczególnie jak wychodzi zastany z boksu- to bardzo dużo mówi 🙂

Obecnie z koniem nie mamy żadnych ograniczeń. Czasami noga się odzywa ale nie jest to często 🙂
Gniadata   my own true love
06 grudnia 2015 22:02
blucha, agaEl dzięki :kwiatek: to pocieszające, co piszecie. Jak dotąd kojarzyłam i wciąż niestety kojarzę szpat wyłącznie z wyrokiem (mimo słów weterynarza, oczywiście), chociaż - tak samo było z COPD, a mimo to jakoś sobie radzimy...
Póki co mam zapas przeciwzapalnych w liczbie sztuk jeden, przy najblizszej okazji się zaopatrzę w więcej, bo od piątku kobyła wcina i faktycznie widzę sporą poprawę w tym jak idzie. Zioła i suple też zorganozuję, no i oczywiście to, co będzie najtrudniejsze - muszę przeorganizować pół życia, żeby ją ruszać więcej, bo od smętnego toczenia się po padoku raczej jej sie nie poprawi. Jeszcze raz dzięki za wsparcie :kwiatek:
agaEL, jak podajesz żywokost ?
blucha całkowicie się z Tobą zgadzam, ja mam starszego konia (18 lat) i gdybym go odstawiła od jazd to by się być może posypał... U nas świetnie sprawdza się karuzela
Grace podaje korzeń od podkowy- uśredniona dawka. Kiedyś robiłam sesje 4 tyg podawania i 4 tyg przerwy i znowu (2 sesje podawania w sezonie) -> tak przez okres 1,5 roku łącznie z czarcim (razem lub wymiennie) na wiosnę i zimę kiedy widziałam zapowiadające się problemy.
Teraz nie podaję, bo nie muszę, ale pod ręką mam leki p.zapalne (zwykły naproxen w odpowiedniej dawce) 🙂
Gniadata   my own true love
07 grudnia 2015 21:16
agaEl a jaka jest taka jednorazowa końska dawka naproxenu?  :kwiatek:
Mam nadzieję, że moderacja mnie nie pogoni, bo piszę to już w kilku wątkach.
W najbliższy weekend przyjeżdża do nas (Wrocław) doktor Kemilew, specjalista od komórek macierzystych. Może jest ktoś zainteresowany - choćby samą rozmową z doktorem? Proszę o wiadomość 🙂
[s]Proszę ukierunkować mnie czy wątek dobry...  🙇
Jutro rehabilitantka zakłada mi aparat Stacka. Miał ktoś to może? Były jakieś efekty? I co z jazdą, można czy średnio na jeża?
Zakładany jest apropo przytrzaśniętego palca[/s].
O kurczę, nawet nie spojrzałam na odpowiedzi 🤬 Przepraszam bardzo ale jestem po kolokwium i nie ogarniam życia...
Gniadata   my own true love
14 grudnia 2015 18:32
dywizja o ile się nie mylę to wątek o końskich zwyrodnieniach 😉
Hej 🙂 Chcę wydzierżawić konia, jednak ma on zmiany zwyrodnieniowe stawu koronkowego. Czy jeśli chcę jeździć z nim w tereny, na długie wycieczki i ćwiczyć ujeżdżenie trochę to coś mu się stanie? Jest większe prawdopodobieństwo skręcenia nogi??? PILNE!
Nie wiem czy tu dobrze pytam, ale nie znalazłam wątku typowo o zdjęciach RTG.. Czy ktoś ma pomysł gdzie mogę znaleźć przykładowe zdjęcia RTG zdrowych końskich nóg? Chciałabym sobie porównać, bo mam zdjęcia konia z problemami w stawach, ale ja nic szczególnego nie widzę.. Jest opcja znaleźć takie książkowe zdjęcia? 👀
Przepraszam, że post pod postem, ale zależy mi na odzewie 😉 Czytam wątek, ale 26 stron to na jeden wieczór za dużo, wyszukiwarka nic nie wypluła i nawet google nie, więc spytam tu: czy ktoś miał do czynienia z zastrzykiem do stawowym z silikonu?? Bo ja pierwszy raz o tym słyszę na początku myślałam, że się przesłyszałam i może chodzi o HA, ale nie, za każdym razem ze słów wet padało słowo silikon. Dziś koń miał podany silikon w obydwa przednie stawy kopytowe. Domyślam się, że podobnie jak HA ma zwiększyć ruchomość stawu, zwiększyć komfort i nawilżenie okołostawowe, ale ma jakieś inne właściwości, działanie? To jakaś nowa metoda? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się