Styl western (dawniej kącik)

Muchozol ja dysponuję taką maszynką allegrową, którą kiedyś cięłam mojego św pamięci Yorka. Wątpię więc że pociągnie sierść końską :P Chociaż kusi mnie żeby spróbować. Nie wiem co na to moja kobyła xD

Livia może to po prostu ja miałam dużo pecha? Zdjęcia owego smutnego wypadku mam na starszym telefonie, jak mi się uda je ściągnąć to się podzielę 🙂
.
Nie przejmuj się 🙂 Ja bardzo często w ferworze zabiegów pielęgnacyjnych kładę się pod brzuchem konia żeby zasmarować kopytko tylne lewe znajdując się po prawej stronie xD Sama się łapię na tym w jak nierozsądnym położeniu się znajduję więc informuję mojego konia "jestem pod brzuchem" i delikatnie się wycofuję :P Wspominałam już że moja kobyła ma bardzo duży problem jeżeli chodzi o dotykanie ją po brzuchu? No… 🙂

Muchozol jak widzisz każdemu się zdarza :P

Skoro tniesz taką zwykłą to ja też swoją zwierzakową spróbuję. Po uprzednim oswojeniu z dźwiękiem maszynki oczywiście.
.
Ups... To jeszcze gorzej. Mucha chociaż znosi każda moją fanaberię, czasem tylko spojrzy z pobłażaniem. Chociaż i tak na jazdach chyba jest "gorzej", bo czasem jest (z mojej strony) "nie wiem, co robić, jednak Ty decyduj" 😁.


Ja zawsze staram się mieć zaplanowany trening od A do Z, tego wymaga osobowość mojego konia 🙂 ciągle muszę coś robić nowego, zmieniać. Rutyna prowokuje do kombinowania 🙂 Pracujemy teraz nad tym żeby kobyła czekała na moje wskazówki w razie wątpliwości a nie robiła w takim wypadku co jej się podoba 🙂 oczywiście nie chcę doprowadzić do sytuacji że odmóżdżę swojego konia - wszystko w granicach rozsądku :P
.
Witajcie 🙂 chcialabym sie dowiedziec czy orientuje się ktoś gdzie kupię czaprak pod siodlo west? Mam pad z syntetycznym futrem i niestety jego czyszczenie po jeździe daje mi w kość a kiedyś gdzieś widzialam własnie potnik (zwyczajnie pikowany) o kroju westernowki - i jak to zwykle bywa teraz kiedy potrzebuję znaleźć nie mogę. Zna ktoś może jakiś sklep internetowy oferujący takie czapraki? Albo może ktoś ma na sprzedaż?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc! 🙂
Livia   ...z innego świata
14 lipca 2015 10:27
wwolodia, szukaj padów west bez futra pod spodem - np. Haf Airnet są bardzo fajne. Caball teraz też wprowadza westowe pady do oferty, możesz wybrać krój i kolor 🙂 Zwykłe czapraki, nawet o kroju westowym, mogą być zwyczajnie za cienkie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lipca 2015 11:31
Ok, wróciłam do zycia 🙂
Dziękuję Złota za mile słowa! Aczkolwiek w sobotę życzliwy znajomy podkablował mojej mamie, ze ludzie oglądający rozprealnie chcieli mi zdjecia robic i wysyłać do zielonych przy akurat jak spiny korygowałam ;D takze bylo śmiesznie
Z Sierra tez się widziałam, tylko Kasia nie podeszła
Zawody ciężkie ale udane, mieliśmy wielkie obozowisko i biwak z grillem każdego wieczora, od środy 😉
Na hali ciasno i ciut za slisko, na szczęście sędzina brala pod uwagę te niedogodności. Bardzo sympatyczna kobieta i ostry sędzia niewybaczający najdrobniejszych błędów
Pojechaliśmy z 8 końmi i prócz kontuzji Muchy, wszystkim poszlo super. Mieliśmy nawet debiutantke (12 lat?) ktora na swiatelku wygrala Reining Youth 13&Under (66,5pkt)
Bogdan wygral open (71,5) i zdeklasowal wszystkich w Freestyle (146)
A dla mnie byly kolejne przełomowe zawody bo dzieki tajnemu, dynastycznemu posunięciu Bogdana w koncu przestalam w reiningu walczyć by przeżyć przejazd i mogłam w spokoju myśleć i planować po kolei caly przejazd i strategię tak wiec w piatek o pól pkt (ah ten karny za przekręcony, zepsuty Spin) przegraliśmy rookie, ale przy tej sędzinie jestem wyjątkowo zadowolona z 68pkt. Poza tym w rozmowie w biurze zawodów przyznała ze strasznie jej sie budyń podobał siec spuchłam <3
Mimo kilku zer, zalanej siodlarni w pierwszy dzien, kulowego konia i chorego Rafała uznaliśmy wszyscy zawody za udane.
Czekam na zdjecia od Anity Kaczor i nagranie Rookie od TomaC ^ ^
Freestyle gez gdzies tam mam nagrany, mieliśmy w prawdzie 0 za przekroczenie limitu czasu o kgorym nie siedzialam ale zależało mi na przeszkoleniu i sprowokowaniu konia a nie punktach a to sie udalo. Sędzina mi potem szepnęła ze jeden ze stopów byłby w normalnym przejezdzie na +0,5 tak wiec szok i niedowierzanie
.
smartini bo ja nie byłam długo, a było kilku moich znajomych, z którymi chciałam pogadać, zwł z Aleksem- na Złotą na szczęście wpadłam na hali bo znalazłam się koło boksu Bacardi 🙂 Ciebie widziałam tylko na koniu, a jakoś nie lubię tak zaczepiać jak ktoś jeździ (sama  tez nie lubię jak mnie ktoś na jeździe rozprasza, może dlatego), a bez konia pewnie też ale bym nie poznała, bo mam chorobliwą (tak 🙁 ) niepamięć do twarzy. Jak kiedyś pojadę z koniem to może łatwiej będzie poznać wszystkich od zaplecza 😉 Nie wiedziałam nawet, że Sierra była...
Livia   ...z innego świata
14 lipca 2015 12:29
smartini, bardzo fajna relacja i wielkie gratulacje dla waszej ekipy 🙂 Jak będziesz miała zdjęcia czy filmiki to wrzuć koniecznie!

zebry też dają radę:

i dzisiaj we "właściwym" 😉 outficie


smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lipca 2015 00:47
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lipca 2015 08:02
Dziękuję 🙂
Colonels Shining Gun aka JoJo, dostałam od Adriana i Łukasza po zawodach w RR 😀
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10520828_762525607118017_5380861602488347638_n.png?oh=107345af44c58b91b0fe9a370ee3ad88&oe=5619DE7F[/img]

Freestyle, póki co filmowany kalkulatorem, później dostaniemy nagrania z kamery ale możecie sobie obejrzeć 😀
w uwagach opisowych mieliśmy długie wodze na +
schooling idealny, sprawdziłam wszystko co chciałam. Uwielbiam Freestyle 😀
zdjęcia Anity Kaczor   😉

i ziewająca Bacardi 😂

edit- nie mogę zmniejszyć zdjęć HELP - próbuję
edit2- udało się 😀





smartini nie widać filmiku
Złota a bałaś się o "wielkie oczy"!  🏇
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lipca 2015 11:50
Livia   ...z innego świata
15 lipca 2015 12:25
kasiakliczkowska, ale wam fajnie w tej westowej wersji! Dużo ładniej, niż w klasyku 😀

smartini, świetne zdjęcia! Pierwsze takie spokojne, piękne 🙂 Freestyle mieliście fajny, szczególnie początek śmiechowy 😁

Złota, bardzo ładnie wyglądałyście z Bacardi! Klasycznie, elegancko, no i mina ziewającej Bacardi rozbrajająca 😁

Livia - z padu nie mam zamiaru rezygnować (mam wykłębionego konia więc by nie przeszło) a jedynie tak jak napisałam pod pad włożyć cieniutki czaprak, żeby pot i ,,brud" wchodził w czaprak a nie w syntetyczne futerko padu 🙂
smartini jak mi się ładował filmik stwierdziłam że "o pewnie będzie jakaś minionkowa muzyczka"....filmik się zaczął i padłam 😀
Następnym razem jedźcie do tego, Budyń portki w klimacie już ma  😀 
Livia - z padu nie mam zamiaru rezygnować (mam wykłębionego konia więc by nie przeszło) a jedynie tak jak napisałam pod pad włożyć cieniutki czaprak, żeby pot i ,,brud" wchodził w czaprak a nie w syntetyczne futerko padu 🙂


A jakbyś zastosowała najzwyczajniejszy w świecie fragment wełnianego kocyka? Wiem że może w tych czasach to już troszkę "wieś śpiewa i tańczy", ale ja np. jak miałam okres "bez-padowy" (tzn. czekałam na dostawę padu) to jeździłam na poskładanym wełnianym kocu (takim starym jak były kiedyś - uprowadziłam babci :P) i konio nie narzekał. A że to czysta wełna to na pewno zdrowsze dla grzbietu niż syntetyczny pad 🙂

Może to jakiś pomysł?
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lipca 2015 18:12
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lipca 2015 18:21
cóż, nasza poważna, surowa sędzina wydawała się być rozbawiona do granic możliwości a nie zniesmaczona 🏇
pic jednak polega na sporym dystansie do samego siebie  😂
.
Muchozol Myślę sobie, że byłoby okropnie nudno, gdyby każdemu podobało się to samo.
Na szczęście mamy różne gusta i dzięki temu każdy w sporcie znajduje coś dla siebie.
To nie kwestia dystansu do siebie IMHO tylko tego co i komu po prostu pasuje.
Mnie od zawsze i na zawsze pasowało ujeżdżenie i uśmiechnęłam się z sentymentem czytając opis Twoich marzeń.
Dlatego właśnie mamy techniczne w weście, I guess.  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się