Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Moja córa ma granatowego choice i bardzo żałuję, że nie robią ich większych (ja casco mam M). Jest cudny. Znam dorosłe kobiety jeżdżące w tych kaskach. Tak więc powinnaś dać radę 😉

Edit. Nie bardzo wiem, o co chodzi z rozmiarami, wg producenta oba są w rozmiarze 50-52cm, a pamiętam, jak kupowałam młodej kask były dwa rozmiary, XS i S.
ja znam takich kilka :P
a champa granatowego nie ma? (rozne sklepy a i producent maja rozne koloy - ze jedna sa innych nie .... nie kumam tego) a ksztalt ten sam, tylko regulacja inna
moj choice z tego co pamietam ma 51-54 (i byly tylko w 1 rozmiarze). miesci sie i dzieciak i ci z mniejszymi glowami.
ja mam 55 (54,5) (chyba mi glowa urosla bo kiedys 54 kupowalam a teraz sa ciasne :P)
nie jest dla mnie na maksa rozkręcony. jedyne co musialam troche pougniatac przy uszach bo cisnelo na poczatku.
champ, mistral i troxel cheyne mam S. w dzieciecy kolorowy hkm tez sie mieszcze 😉
ciekawe, ze ten s champ jest tez a opisie do 54, a jest dosc luzny (czyli nie musi sie regulacja rozciągac).... (nawet musze go zmniejszac tymi gąbeczkami) spokojnie tez zakladam pod opaskie itp
Znam dorosłe kobiety jeżdżące w tych kaskach.

Zgadza sie. Ja jezdze w Choice 😉 W obwodzie glowy mam rowne 54cm.
Dworcika   Fantasmagoria
21 lipca 2015 06:25
Euphorycznie, Nori ma małą skorupę. Ten zakres regulacji taki na wyrost jest. Ja mam 55cm i Nori teoretycznie na chama powinien wejść, ale nie ma szans.
Dworcika Ułe, szkoda. A Choice?  👀
Dworcika   Fantasmagoria
21 lipca 2015 20:17
Nie miałam w łapach, to nie wiem.
mils   ig: milen.ju
28 lipca 2015 11:06
horse_art niedawno gdzieś mi się przewinął granatowy Champ. Teraz posprawdzałam w kilku sklepach i w jednych jest, w innych nie ma. A szkoda, bo granatowy kask mi się marzy już od długiego czasu i nic nie mogę znaleźć.
Dworcika mam Choice'a, Skę. Głowę mam ok. rozmiaru 53, kask mam dość mocno wyregulowany, sporo można go jeszcze "poluźnić".
MOi Drodzy 🙂
Pilnie potrzebuję kupić córce kamizelkę ochronną do jazdy ( naprawdę baaardzo pilnie)
i pytanie, którą wybrać ??
może ktoś zna??
Felix Buhler
a może taka
decathlon kamizelka
a może inna ? najważniejsza jest wygoda + cena ( do 500 zł) , Córka nadal rośnie.
Ja będąc dzieckiem jeździłam w ochraniaczu na kręgosłup. Kupiłam go kiedyś na snowboard, ale potem zmienił zastosowanie. 🤣  Jest to o tyle wygodne, że człowiek nie gotuje się pod grubą skorupą, tylko jest normalny przewiew. Widziałam później podobne ochraniacze w sklepach jeździeckich i widywałam na zawodach 😉

To było coś w tym stylu: http://www.amigo-konie.pl/39b-hkm-ochraniacz-na-kregoslup.html
Julina
ja mam tą
http://www.yard-equites.pl/czapki/709-kamizelka-ochronna-start-segmentowa.html
miesci się do 500 zł.  🤣
na 96 stronie też o to pytałam, i tam się dziewczyny dość rozpisywały
ptyanie na ile kamizelka starczy, jeśli na jakiś rok, to może lepiej właśnie tą ze STARTU? Jak ci córka wyrośnie za 2 miesiące, to lepiej faktycznie nie przeplącać, tylko wziąć Fouganza. Chociaż Fouganza straciły podobno na jakości i nie mają już najwyżeszego poziomu  👀
START ma tez tą zaletę, że jak będzie w dobrym stanie, to łatwo ci będzie potem odsprzedać, nawet za drobne pieniądze, bo to dość popularna kamizelka, dobra w jakości, więc pewnie chętni łatwo się znajdą
Orientuje sie ktos jak wypada rozmiarówka GPA? Konkretnie chodzi mi o model First Lady. Słyszałam ze należy brac większy rozmiar, niz nosi sie standardowo. Owena mam 57, wczesniej wszystkie kaski raczej 58. Jak GPA wziac?  🤔
Julina, ja wzielam tą http://sklep.bergo.pl/p/373/9290/swing-p07-kamizelka-ochronna-24h-kamizelki-ochronne-moda-damska.html

podobno mega wygodna i niekrepująca. powinnam ją dostać na dniach, wiec wtedy ocenie 🙂 i sa dzieciowe rozmiary

a jeszcze wygodniejsza ta:
http://sklep.bergo.pl/p/373/9289/swing-p06-kamizelka-ochronna-na-plecy-24h-kamizelki-ochronne-moda-damska.html
ale nie ma przodu ochrony
Dzięki za odzew 🙂 teraz pozostaje wybrać i zamówić  😜
horse_art - czekam na opinie
ja tez czekam na opinie o tej pierwszej
wygląad mi na bardzo cienką, wygodną i elegancką
i obyś nie musiała jej testować przy "całowaniu matki ziemi", ale mnie zainteresowała ta kamizelka  😉
ptyanie na ile kamizelka starczy, jeśli na jakiś rok, to może lepiej właśnie tą ze STARTU? Jak ci córka wyrośnie za 2 miesiące, to lepiej faktycznie nie przeplącać, tylko wziąć Fouganza. Chociaż Fouganza straciły podobno na jakości i nie mają już najwyżeszego poziomu  👀


tak to są nadal dwójeczki, od kilku lat.
mils   ig: milen.ju
29 lipca 2015 13:10
wichrowelove na wszystkich metkach w kaskach GPA jest napisany na górze rozmiar kasku, a poniżej liczba cm, z tego co myślę chodzi o obwód głowy. Więc jak kask jest w rozmiarze 58, to powinien odpowiadać głowie o obwodzie 57cm. No i GPA dość mocno się uklepują. Swoją drogą, mogę spytać gdzie kupujesz First Lady? :kwiatek: Może być na priv.
Julina, nie wiem do czego potrzebujesz kamizelki. Jeśli do startów to musi mieć level 3.
Dziękuję jeszcze raz  :kwiatek:
Kamizelka potrzebna jest do jazdy, skoki itp, na razie nie zawody, ale po przeszukaniu, poczytaniu juz decyzja o level 3 podjęta, ale niestety ciagle nie podjęta decyzja jaka kamizelka, mam czas do jutra 👀
dzis powinna paczka przyjsc - wczoraj dostalam sms, ze wyslali 🙂😉)
nie moge sie doczekać 😀
horse-art to napisz dziś jak wrażenia 🙂
Julina, masz np. HKM Flexi, Harry"s Horse FlexFit, Horze Edward, EquiTheme Zip dziecięcą..., ET Articule, nie wiem czy Horze Jason jest Level 3
no i mam. jest levet2 (wczesniej nie zwrocilam na to uwagi). pewnie dlatego, ze nei jest pelna. ale lepiej na bank chroni niz moja normalna, bo tą bede nosić i nie krępuje ruchów (co też ważne dla bezpieczeństwa w końcu). no i lepsze 2 niż w ogóle 😉
kręgosłup zakrywa gruba pianka (gruba jak w kazdej innej). odróżnia anatomiczne profilowanie (nie cale plecy zakrywa) i nacięcia poprzeczne- dzięki którym fajnie sie układa do ciała- także przy ruchach. łączenia czesci ochronnych są z lajkry (dzieki czemu sie tez uklada lepiej, przylega, ale można swobodnie się ruszać i oddychać, nawet posiadając biust😉 plus zapiecia na rzepy -nimi tez można dopasowac do sylwetki). przód jest cienki (ok 1 cm). nie wiem czy to jakoś pomoże przy upadku czy kopie, ale nie bede wymieniać-zawsze jakas ochrona jest.
generalnie jak w opisie w sklepie - lekka, bardzo wygodna i w ruchu i statycznie. mało widoczna. i ładna - co też ważne 😉
można spokojnie używać w ramach zwykłej kamizelki, albo pod ubranie typu bluza, kurtka(!). no i właśnie...używać!
jedyne czego mi brakuje (dziwi?)to brak ochrony na obojczykach - ale takie cienkie paski to chyba i tak nic nie dają (w sensie nie ochronią bo nie rozniosą energii).

w weeked testy w siodłach (west i klasycznym, no moze w klasyku juz jutro 😉 ) bo to jeszcze wazne - jak wypadnie tył do tylnego łęku. o swobodę ruchów się nie martwie 😉

polecam 🙂
jest dużo rozmiarów, także dziecięce.
horse-art dzięki za dokładny opis, już wiem że szukam dalej  😎
halo najbardziej wizualnie i cenowo w sumie ( jakiś mam rabat) odpowiada mi horze jason ( tylko jeden sklep podaje , że to level 3 inny jakos milczy w temacie)
wygodny wydaje się ten suwak do zapinania, chyba lepiej się zakłada, poszperam w necie jeszcze dziś, jak znajdę potwierdzenie, że to level 3 to dziś zamówie
Wczoraj dostałam mój nowy kask Busse St. Tropez, wczoraj też go przetestowałam. Jest bardzo wygodny, lekki, dobrze wentylowany, ale niestety rozmiarówka jest trochę inna :/ Wzięłam L (57-61), bo taki akurat był na promocji, a że miałam 58 w starym Yorku Areo (po roku się uklepał i lata mi po głowie) to myślałam, że będzie wszystko w porządku i okazało się, że dopiero przy najbardziej skręconym jest dobrze, choć jakbym miała możliwość go bardziej skręcić, to bym była również zadowolona.
Hej kochani! Muszę się przyznać, że zaczęłam jeździć bez kasku  😡 (mam yorkowy kasko-toczek) z racji na upały (tak, tak moją głupotę już zostawię sobie, w każdym bądź razie wstrząśnienie mózgu miałam i w kasku, i bez niego) . Co polecicie przewiewnego? Coś tak na trenigi, z możliwie jak najniższej półki ale jednak porządny  😉
Ja niezmiennie polecam Ked basco
Przewiewny i cena znośna



Co myślicie o kaskach Kavalkade? Chodzi mi o jakiś kask, niekoniecznie z najwyższej półki ale coś lepszego od mojego posiadanego dotychczas regulowanego Carbonic-a.
Dokładnie rozglądałam się nad Kavalkade 'Matrix', lecz nie wiem czy to dobry wybór na trenowanie wkkw oraz co myślicie o jego rozmiarówkach? Są zaniżone lub zawyżone jak w niektórych firmach, czy raczej pod tym względem nic się nie zmienia? 😉

A jeżeli chodzi o kamizelki ochronne to poszukuję również takiej, aby trenować i startować w niej wkkw, do tej pory miałam o stopniu bezp.2 ale już wiem, że czas zainwestować w 3. Jakie najbardziej polecacie?
equitence, ja mam stary Kavalkade Safety Air, w którym jeździłam ładne kilka lat (8-9?) i dopiero ostatnio kupiłam nowy. Nie dlatego, że ze starym coś się porobiło tylko "bo tak".
W Kavalkade nadal lubię jeździć, jak nowego nie chce mi się z samochodu wyjmować, to bez żalu biorę stary 🙂 Bardzo wygodny, nic się nie uklepało jakoś specjalnie, nic nie wyblakło, nic się nie wytarło. Te kilka lat temu kosztował mnie 2 stówki i to były doskonale wydane pieniądze 🙂
Potrzebuję kasku do ambitnej jazdy, ważne żeby spełniał normy, był ładny (bez udziwnień, jak np. niektóre Uvexy), przewiewny i w cenie do 800-900zł. Do tej pory miałam Casco Mistrall, byłam zadowolona, jednak szukam czegoś "głębszego" i z wyższej półki. Myślałam o Champie, mierzyłam M-kę, był ciasny, a boję się że L będzie latał. Czy Casco są już dostępne w regularnej sprzedaży? Jaki inny model kasku mi polecicie?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się