Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Dla mnie weterynarzem przez duże W jest zdecydowanie Piotr Stachowiak (przenosili się teraz ze swoją kliniką, w poprzedniej lokalizacji stacjonuje teraz drugi Stachowiak, niezwykły zbieg okoliczności..). Miałam styczniść z najrozmaitszymi wetami- od tych bardzo znanych po tych bardziej lokalnych. Przerobiłam takich co bali się koni, takich co w 100% pewni siebie i nie podważający swojego zdania leczyli konia na jedno a wychodziło drugie oraz takich którzy z pełną premedytacją naciągali właściciela na dodatkowe koszta ignorując zdrowie konia, nie wspominając o tych, których stan wiedzy pozostawiał wiele do zyczenia. Swojego konia powierzyłabym tylko i wyłącznie doktorowi Piotrowi, który jest fantastycznym specjalistą o bardzo ludzkiej twarzy, ogromnej wiedzy i fachowym podejściu. W pełni polecem, bo jak żyję to nie spotkałam weterynarza, który powiedziałby "nie jestem pewien, skontaktuję się ze specjalistą w tej dziedzinie". Prawdziwie złoty (co nie oznacza nieomylny- wszyscy jesteśmy ludźmi) człowiek, jeszcze raz polecam🙂


I mimo tego, że ogłasza się jako klinika operująca skręty jelit, jeszcze nie słyszałam,  aby jakiś kon na taką operację do niego dojechał. A to tel nie odbierają,  a to anestezjog na nartach, a to sala zajęta itp. Lub gdy Ty walczysz z cierpiącym koniem on obiecuje, że zbierze zespół i oddzwoni po czym słuch ginie i dodzwonić się nie można.  W efekcie konia w środku nocy do Wrocławia musiał mi wieźć mąż Baszni,  bo po tak długim czekania juz nawet transportu znaleźć nie mogłam.
Od tamtej pory przestał figurować na mojej liście weterynarzy do których dzwonie
ja dzwoniłam o 13 to mieli miejsce i mogłam jechać, kilka godzin później dzwoniłam bo się namyśliłam i już mi odmówili bo przyjechał inny koń. Muszą mieć spore obłożenie i bardzo mało miejsca. No i fakt - nie oddzwania. Miał zadzwonić czy mi zorganizują jakiś boks czy mam szukać gdzie indziej, miało być do pół godziny aż w końcu sama zadzwoniłam ponownie za godzinę :/
Tam jest bardzo duże obłożenie. Praktycznie nie ma dnia bez operacji. Mój koń stał tam przez 3 tyg to non stop kolki operowane, klinika pękała w szwach.
Fakt, że z doktorem Piotrem Stachowiakiem ciężko jest się skontaktować, ale wynika to z zabiegania i przeogromnego obłożenia. Nie raz czekalam z koniem po kilka godzin (mówię o standardowej wizycie, niegroźnym badaniu) bo a tu wyskoczyła kolka, a tu problemy z porodem, a tu inna zwierzęca tragedia, ale taka jest praca weterynarza. A to że weterynarze wyjeżdżają na urlopy- no mój boże, mają do tego prawo, podobnie jak lekarze. Wiem za to że nagłe wypadki są nagłe i, jeśli tylko doktor jest na miejscu i nie stoi przy stole operacyjnym, to przyjedzie o każdej porze (lub lekarz od niego z kliniki- zawsze ktoś jest na dyżurze, ale tak jak pisałam- duże obłożenie). Za to co zrobił dla mojej kobyłki będę zawsze ogromnie wdzięczna.
Dlatego warto mieć kilka telefonów do wetów w okolicy i na umieć się w razie czego udzielić pierwszej pomocy qniu i nie tylko .  😉
Cześć,
potrzebuje opini o Fer Więckowice, ceny, zaplecze techniczne oraz trenerskie (kto przyjezdza/ dojerzdza lub ktoś na miejscu) oraz jak wyglądaja z wyjazdmai na zaowdy w kwesti pomocy transportu lub innych opcji- generalnie wszystko. Niewiele słyszałam o tym klubie a zdjęcia robią wrażenie - osobiście szukamy z kopytnym nowej stajni. Oczywiście może być na priv 🙂


Ja stoję z moją Kruszyną w Więckowicach

Napisałam taka długa wiadomość a jest tylko pierwsze zdanie jak to  🤔wirek:
Cześć,
potrzebuje opini o Fer Więckowice, ceny, zaplecze techniczne oraz trenerskie (kto przyjezdza/ dojerzdza lub ktoś na miejscu) oraz jak wyglądaja z wyjazdmai na zaowdy w kwesti pomocy transportu lub innych opcji- generalnie wszystko. Niewiele słyszałam o tym klubie a zdjęcia robią wrażenie - osobiście szukamy z kopytnym nowej stajni. Oczywiście może być na priv 🙂



przepraszam za woadomość pod wiadomością, ale mam jakieś prblemy techniczne..  😤

Ja stoję z moją Kruszyną w Więckowicach  🙂
Cena za miesiąc to 850 zł z wypuszczaniem konia na padok. Konie wychodzą w 2 turach jedne od rana do południa, a drugie po południu i stoją do wieczora.
Na miejscu mamy halę, myjkę wew i zew. solarium, karuzele, niekurzący się plac do jazdy z pełnym kompletem przeszkód, czworobok, 8 padoków, pomieszczenie socjalne itp..
Stajnie są dwie angielska i duża połączona z halą.
Atmosfera jest super, ludzie bardzo w porządku. Jeśli chodzi o trenera to jest jeden na miejscu, ale ma sporo koni do jeżdżenia. Ludzie raczej mają swoich trenerów, którzy do nich dojeżdżają. Na zawody zawsze można się z kimś zabrać, osoby które jeżdżą mają swoje przyczepy.
Siano i słoma bardzo dobrej jakości, karmienie 3 razy dziennie.
Małym niedociągnięciem jest trochę mała ilość szfek na taką ilość osób. Mi udało się mieć swoją, ale słyszałam, że dużo osób ma szafkę na 2..
Niestety pensjonariusze 'nauczyli' obsługę stajenną tego, że każdy coś tam posprząta u swojego konia w boksie itp.. I sprawa wygląda tak, ze stajenni sprzątają raz w tygodniu i jeśli w inne dni sam sobie nie ogarniesz to czasami jest nieciekawie.. Moim zdaniem za tą cenę, powinni bardziej dbać o takie podstawowe rzeczy.
Poza tymi mankamentami ja jestem bardzo zadowolona ze stajni  😀
Po długim przestoju, kiedy nic sie nie zmieniało, teraz widać inwestycje, a to remont karuzeli, a nowe ogrodzenie na placu do jazdy itp.
Tak więc my polecamy i zapraszamy  😀
IskraADHD Dziekuje!  :kwiatek:
Dziewczyny, naprawde nie ma w Poznaniu kogoś kto prowadzi na swoich koniach treningi ujeżdżeniowe(N/C)? 🙁
Oprócz A. Menes i A. Wieczorkiewicz.
Takie treningi prowadzi również p. Anna Ciesielska
I mimo tego, że ogłasza się jako klinika operująca skręty jelit, jeszcze nie słyszałam,  aby jakiś kon na taką operację do niego dojechał.
O, przepraszam, ja raz wiozłam tam konia na operację, dowiozłam, zoperowany z sukcesem. Sama załatwiałam wtedy miejsce, transport, pora późno wieczorna. Nie mój koń, ale pod moją opieką był. Nie znam lekarza, tak tylko w kwestii formalnej 😉
Dziewczyny, naprawde nie ma w Poznaniu kogoś kto prowadzi na swoich koniach treningi ujeżdżeniowe(N/C)? 🙁
Oprócz A. Menes i A. Wieczorkiewicz.


Treningi N, C i wyżej prowadzi też Marta Wiśniewska, kontakt przesyłam na priv. Polecam 😅
Takie treningi prowadzi również p. Anna Ciesielska



mozesz mi prosze przeslac jakis tel kontaktowy do niej?
Badam teren i zainteresowanie!
Byłby ktoś chętny na szkolenie z podstaw lonżowania - teoria+praktyka z Panią od:
klik

Szkolenie odbywałoby się w Drużynie - Mosina.
Ja bym sie skusila na szkolenie z Janem Ratajczakiem lub Adamem Susłowskim. Jeżeli chodzi o ten profil który podlinkowalas to kiedyś tam wchodzilam ale nie przebija wiecej wiedzy niz calkowicie podstawowa i ksiazkowa ale jeżeli beda lub sa jakies pozytywne opinie ze szkoleń i beda one oferowaly faktycznie bdb poziom to myślę że bedzie sie mozna zastanowić 😉
O profil nie pytałam, opinie o nim znam. 🙂
Do niczego nie zmuszam, tylko teren badam. Chętni już są.
Ja również byłabym poważnie zainteresowana szkoleniem z p. Janem Ratajczakiem! Może by zorganizować jakieś? Niestety nie dysponuję ośrodkiem 😉 Ale w ewentualnej organizacji chętnie pomogę 🙂
Pani ze Sztuki Lonżowania również mnie nie powala, na szkoleniu z p. Susłowskim byłam (jedno z pierwszych) i niestety również wrażenie niezbyt powalające. Może teraz jest lepiej, nie wiem, to było kilka lat temu.
Również polecam Martę Wiśniewską- bardzo dobre efekty zarówno u koni jak i u jeźdźców🙂
Czy ktoś z Was zna stajnię Rio Grande w Krosinku (Mosina)?
Potrzebuję opinii na temat nauki ujezdzenia w stajni w Rybnie Wielkim. Od klasy N w gore
Szukam dobrej stajni/klubu jezdzieckiego w Poznaniu. Czy ktos moglby mi cos polecic?  🙂 chcialabym, zeby to bylo miejsce gdzie moge sie rozwijac, nastawione na sport i zawody. I przy okazji, zeby atmosfera byla fajna 🙂 bede bardzo wdzieczna za odp. :-)
Kogo w erze bezRojkowej polecacie do zębów? 🙂 Bo ja szukam cały czas godnego następcy i jakoś nie jestem nikim usatysfakcjonowana.  😵
Zwierzolub a kogo już miałaś?
Zwierzolub polecam Ci dr Wojciechowskiego 😉 Wcześniej również robił nam zęby Rojek i jestem usatysfakcjonowana
Witam,
ma ktoś jakieś aktualne informacje na temat pensjonatu w Kaczynie? Cena, warunki itd.?
A gdzie wcięło dr Rojka? Swego czasu też korzystałam z jego usług i byłam zadowolona...
Doooo Arabii Saudyjskiej? Gdzieś w te rejony 😉

edit: aktualnie United Kingdom
Zwierzolub, do mnie przyjeżdża dr. Wojciechowski - polecam 🙂
ktoś aktualnie stoi w stajni Gronówka albo Nowy Folwark?
Baffinka Złoto (drogo i niekompetentnie - akurat chodziło o ułamanego kła w czym nie pomógł wcale tylko starnikował przy okazji jak potem się okazało na pękniętej żuchwie!!!), Michał Podgórny (drogo i niekompetentnie do kwadratu - kolejny weterynarz w niedługim odstępie czasu musiał po nim poprawiać, nie wspomnę już, że cały czas asystowałam i bardziej byłam zmęczona od niego a za to ile wziął powinien sobie sam radzić), i ostatnio Piotr Stachowiak, do którego w sumie zastrzeżeń nie miałam, ale wolałabym kogoś bliżej bo do jednego konia duży koszt jest dodatkowy kogoś specjalnie ściągnąć...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się