M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Olson, ja w obecnej kuchni nie mam blatu bo mała, ciasna i nieustawna. Klnę ilekroć coś tam robię. Wszystko na małym stoliku, szlag mnie trafia, nie mam miejsca żeby cokolwiek odstawić :/
Mam mini aneks 230x180 i po prostu zlew i płytę na krańcach,  jest dużo więcej miejsca, jest lodówka, zlew potem naroznik i na końcu płyta z piekarnikiem

Edit
Jak się nie gotuje na cztery garnki, to zostaje jeszcze kawałek płyty do wykorzystania jako blat
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
31 października 2015 18:37
Wreszcie mogę wkleić plan mieszkania  😉
Bardzo fajnie 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
31 października 2015 18:45
Hiacynta dzięki  :kwiatek:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 października 2015 18:48
Nasturcja-Renata, Fajne mieszkanko. Będzie Wam się wygodnie mieszkało 🙂
Nasturcja-Renata, mieszkałam przez rok w praktycznie identycznym 🙂 Było tylko 4-5 metrów mniejsze.
czy ktoś w ostatnim czasie budował dom ? zastanawiamy się nad postawieniem drewnianego domu ok 70-80 m2
czy ktoś może powiedzieć jakie koszta i na co zwracać uwagę?
emptyline   Big Milk Straciatella
01 listopada 2015 22:38
Czy Ikea ma jeszcze szafki na zmywarkę 40-50cm?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
02 listopada 2015 06:39
maleństwo dzięki  🙂
Emptyline ikea ma fronty do zabudowy zmywarek 45cm, nie ma niestety górnych szafek 45.
czy ktoś w ostatnim czasie budował dom ? zastanawiamy się nad postawieniem drewnianego domu ok 70-80 m2
czy ktoś może powiedzieć jakie koszta i na co zwracać uwagę?


malenstwo wołają właśnie Ciebie!!! 🤣

ps. mimo, że Ty jeszcze go nie budowałaś, hehe....
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 listopada 2015 09:05
Już na pw się Karina odezwała 😉
tak dziękuje bardzo maleństwo za pomoc. jeszcze szukam tylko kogoś kto robił dom drewniany, maleństwo Twój dom będzie murowany tak ?

jeszcze i tak długa droga przed nami..kredyt.. szukamy na razie jakiegoś dobrego doradcy kredytowego
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 listopada 2015 09:39
Karina nie, mój będzie drewniany. To co wrzucałam tu ostatnio to wizualizacja murowanego chyba, ale chodziło mi tylko o rzut wnętrza.
ok to ja źle zrozumiałam ,w takim razie proszę na pw jeśli można namiary do firmy co Wam będzie stawiała 🙂
Ja tez jestem ciekawa kosztu drewnianego domu o takim metrazu  :kwiatek:
Nasz dom 68m dół+45antresola, nie liczony do złotówki:
- postawienie z bala samej konstrukcji to 70 tys.

Do tego dochodzi (w naszym przypadku):
- murowanie kominów, kominka
-piwnica, nasza wyszła sporo, przeliczyliśmy się trochę, strop+murowanie+podłogi
-pokrycie dachowe+rynny
-okna - mamy ich duuuużo, chyba za dużo, drzwi
- balustrady, mamy ich ok. 50m, schody zewnętrze, wewnętrzne
- rozprowadzenie prądu, wody (piec, kaloryfery, podłogówka)
- ocieplenie
- ściany wewnętrzne
- obróbki okien
- wykończenie wg. własnego uznania

Nie pisałam cen celowo bo różnią się one drastycznie w zależności od tego w jaki sposób ktoś dany etap realizuje, z jakich materiałów itp.

Po pobieżnym podliczeniu + ogrodzenie i zagospodarowanie działki + budowa altany, ogniska itp. cena wprawiła mnie w osłupienie. Skąd wzięliśmy tyle kasy? A jeszcze rok temu nawet nie śniło mi się, że będę dziś spacerować po cieplutkim domku nocą.

p.s. jakiego producenta polecacie jeśli chodzi o tanie, a dobre grzejniki łazienkowe? Potrzebuję grzejnika pionowego o wymiarach 30x180 lub max. 35x180.
dzięki nada  🙂 nas czeka kredyt jeśli ktoś brał taki 100-150 tys i podzieli się jak to ugryźć by było dobrze  😁
Nada to ile was wyszło postawienie bez wykończenia(kuchni, lazienek, podłóg) tak około?
Ja tez zaczynam sie zastanawiać na stawianiem domu  tak do 100-120 m2
Karina7 My wzięliśmy 100tys. w pko s.a., bez kalkulacji, zbędnego zastanawiania się czy brania doradców kredytowych. Od pomysłu do realizacji kredytu - 2 tyg. (kasa na koncie).

vill_18 Ciężko tak jednoznacznie mi powiedzieć bo do tych naszych metrów dochodzi metraż piwnicy (kopanie fundamentów, zalewanie, murowanie ścian z cegły, strop terriva).

Postawienie domu z bala +dach+okna+ocieplenie+ściany wewnętrzne+schody+balustrady+instalacje w-k, prąd, murowanie kominów, podmurówka i obrabianie kominów to pewnie 200 tys najmniej.

Do tego u nas doszła nam piwnica - koszt duży.

Mam to szczęście, że mąż robi prawie wszystko sam, od podjazdów na auto, przez drzwi, obróbki, ściany, schody. Nie liczę więc jego pracy.
Mi ok 180-200tys , taki powiedzmy stan deweloperski w przybliżeniu. Bez kotłowni. Nic sami nie robiliśmy. Szkielet drewniany ( tzw kanadyjczyk)
my cały tydzień sprawdzamy i np. na allegro jest sporo propozycji tak do 100m2 ok 100tys i można mieszkać
dochodzi tylko podłączenie pieca, kominka
i malowanie w środku

nada pewnie macie normalne dochody my z mężem kiepsko mąż ma umowę na minimalną krajową.. ja na wychowawczy plus praca dorywcza 🙂
inaczej na Nas banki będą patrzeć
Plus woda, kanalizacja, prąd... Ale i tak cena malo realna jak na dom mieszkalny a nie letniskowy. Pokazesz taka ofertę?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 listopada 2015 07:43
Karina7, te oferty na alledrogo to zazwyczaj cena bardzo podstawowej usługi. Wiele z nich sprawdzaliśmy i zazwyczaj trzeba zakładać jeszcze drugie tyle 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
04 listopada 2015 08:17
Karina7, to se ne da, ze tak powiem. Chyba ze chcecie mieszkac w domku letniskowym. Realnie musicie liczyc ok 200 tys. bez zadnych bajerow.
Podrzuc przykladowa taka oferte, bo najlatwoej na konkretnym przykladzie wytlumaczyc gdzie szukac ppukrywanych kosztow.
Nada dziekuje za odpowiedz.czyli licze na dzien dobry ok 300 tys (bo plus ziemia) plus wykonczenie.

Marysia550 jak sie te szkielety kanadyjskie sprawdzaja w naszym klimacie?
Vill_18 - a czym nasz klimat rozni sie od Kanadyjskiego czy Skandynawskiego? Przeciez tam zimy sa rownie zimne. Sciana w takim domu sklada sie z samego ocieplenia. Bardzo szybko wewnatrz robi sie cieplo, bo nie ma murow do nagrzania, podobno szybciej niz w murowanym sie wychladza. Jesli chodzi o opalanie to koszty troche mniejsze niz w murowanym, ale do konca nie mam z kim porownac, bo mam metraz za maly i kotlownie w osobnym budynku.
no w sumie na logike masz racje🙂😉 Nie wiem czemu ten sposób mi sie kojarzy z domami w Anglii w których hula wiatr i słychać wszystko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się