buty dla koni

kasik dzieki  :kwiatek: mój ma 9 lat, za późno na korygowanie, ale jeszcze nie ma zwyrodnien. Gorzej z pęciną w której beda one wcześniej bo wzieła na siebie kompensację całego tego bałaganu. Gdzie kupie te buty?
Szukaj w ogłoszeniach allegro itp lub nowe w http://www.kraemer-pferdesport.de/
Szybko wysyłają. Tylko zrób dokładne pomiary, nie mierz długości kopyta ze strzałka tylko kończąc pomiar na brzegu kopyta, przy przejściu na naturalne prowadzenie kopyt zmienią one szybko swój kształt a zwłaszcza długość więc ważne jest żeby nie kupić za dużych.
Jeśli koń przebywa głównie na równym (niestety tworzywo podeszwy jest dość śliskie na górkach i trawach), to cavallo ma dużą tolerancję rozmiarową (margines błędu) Jeżeli chcesz użyć butów tylko po rozkuciu i na czas rehabilitacji a później już śmigać na bosaka to nie wiem czy jest sens ładować kasę w easy-care bo one jednak dość drogie są.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 września 2015 10:08
mam wystawione Epici do sprzedania, gdyby był ktoś zainteresowany to zapraszam na PW lub do moich ogłoszeń.
Ja tez mam, ale nie wystawione. Trochę zmęczone Epic rozm 4. Zeby nie było itd. Ktoś kiedyś wyrzucał tu sroby które stosował zamiast haceli. Przypomnijcie jakie to były ?
Hej
Od dwóch miesięcy mój koń nosi buty cavallo rozm 3 ale zupełnie nie mogę się dogadać ze skarpetami, które według mnie są za krótkie a przede wszystkim ciagle zsuwają sie z kopyt....
macie sprawdzone sposoby i zamienniki skarpet?
Pozdrawiam
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 września 2015 11:08
zoyabea znalazłam tylko to, kiedyś wrzucałam zdjęcia moich samoróbek ale nie mogę znaleźć.

Ja z powodu śniegu musiałam doszyć dłuzsze zapięcie rzepu bo ciągle mi się te paski odczepiały , teraz jest ok.
Hacele mężuś mi zrobił oryginalne z widiami i teraz jeździ mi sie bardzo pewnie i ogólnie super.



w środku buta nic nie wystaje , wszystkie metale są zagłębione w gumie
zoyabeazbnalazłam tylko to, kiedyś wrzucałam zdjęcia moich samoróbek ale nie mogę ich znaleźć


Jak mam założone Power strapy to muszę używać gumowego młotka żeby założyć buty.

orjentica nie wiem dokładnie o co Ci chodzi , ale ja mam glove i rozmiar kopyta 123 na 133 czyli rozmiar 2, bardzo pilnuję tego żeby wielkość kopyta się nie zmieniała.

Też nie bardzo mi sie podoba ten zalodzony gaiter , jeszcze konia nie obtarł ,ale trzeba być czujnym.
W sumie jestem zadowolona , przyjemnie sie jeździ i sa te buty bardzo wygodne dla mnie i dla konia. U mnie jest tylko jeden mankament że koń ściąga mi buty z przodu tylnymi nogami w ostrym galopie, muszę to jakos przezyć ,że swawolić w terenie nie mogę 😀 Przy spokojnym galopie na szczeście nic sie nie dzieje.

Pinesska twój koń rewelacyjnie prezentuje się w tych butach i widać ,że mu dobrze. W ogóle super fotka , wszystkie nogi w locie :kwiatek:



moje w Cavallo
Euforia_80 na wykrzywiają Ci podeszwy w easy c.? Bo mnie się pozaginały podeszwy, już kiedyś to opisywałam w wątku, z tym, że ja miałam oryginalne Ice studs'y.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 września 2015 11:10
AgnieszkaQ nawet nie, ale dałam dużą podkładkę pod śrubę żeby była większa płaszczyzna
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
24 września 2015 16:56
Yes, yes,yes w koncu trafiony rozmiar. Buty trzymają się kopyta super i w końcu po kamieniach kobyła idzie normalnie, a  nie ucieka na kraj drogi.
   
     
   
Na zime hacele i możemy śmigać
Euforia_80 dziękuję!
moje glove mają kolejne kilkaset km (i tym razem bez blach) i nadal swietnie sie trzymają i sprawdzają. mimo, ze kopyta polamaly sie w czasie rajdu co je znacznie zmniejszylo i zmienilo kąty, to i tak lezaly ok, nie spadaly ani nic 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 września 2015 11:44
Musze jednak przyznać, że glovy są zdecydowanie wygodniejsze w zakładaniu i zdejmowaniu . W epic jest zabawa z układaniem linek no i odpinanie klamry bez kopystki jest niemożliwe.
Minus jesli chodzi o odczucia z jazdy to koń zrobił się w galopie jakiś taki ciezki na przodzie, mam nadzieję że z czasem się  przyzwyczai.
szukam do pożyczenia na tydzień (lub do kupienia) butow dla konia powyżej koronki w rozmiarze 13cm dł (12 cm szer). potrzebuję na natychmiast, wszystkie sklepy mi dają termin na "za tydzień", mógłby ktoś poratować?  :kwiatek: odbiorę w Warszawie lub Lublinie (lub po drodze lub okolice) na natychmiast albo dopłacę za kuriera żeby były na poniedziałek.

ktoś coś? please please please  :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 października 2015 20:54
Jeżeli koń jest  z  tendencją do pękajacych kopyt (pęknięcia pionowe )powinnam  stosować jakieś wkładki do butów epic?
w briarze jest promocja na buty dla koni, wysznupałam to bo szukałam zamiennika dla śrubek z nakładkami gdyż jedna mi się radośnie odkręciła w terenie.. Ktoś wie jaką kupić w PL żeby gwinta nie zepsuć?
drabcio Podejdź  do jakiegoś zakładu ślusarskiego i zapytaj. Ja tak na szybko, na rajdzie, po zgubieniu śrubki łączylam awaryjnie trytytką (taka obejmka plastukowa do łączenia wiązek kabli np.)
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 listopada 2015 08:40
czy wkładki z cavallo będą pasować do easyboot epic?
edit

mam jeszcze jedno pytanie co do epiców
Bardzo ciężko przesuwają mi się te linki do napinania. czy mogę kapnąć odrobinę oleju, żeby ułatwić sobie naciąganie?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 listopada 2015 20:59
Podbijam
Potrzebuję zdjęcia  z zamontowaną wkładką do Epic-ów  :ukłon , przede wszystkim chodzi o tył  buta do kąd ma sięgać?
dziewczyny, a które buty są dedykowane dla trzeszczkowców?
czy moze wszystko jedno? potrzebne takie, w ktorych i po błocie i po pagórkach i troche szybciej sie pojedzie.... ktos cos?
bardzo podobają mi się te ponizej piętki, ale czy one zdadza egzamin?
a moze ma ktos do przymiarki?  :kwiatek:

edit: podbijam,...
U trzeszkowców ważne jest utrzymywanie krótkiego pazura i zdrowej strzalki, żeby zachęcić do chodzenia od piętki. (z doświadczenia 😉 )
Które buty wybierzesz to nie ma znaczenia. Ja gdybym miała znów kupić to na pewno easy care. Mam model epic i są najlepsze jeśli nauczy się je otwierać tak, żeby nie psu linki kopystką (w razie czego można ją zastąpić linką od hamulców roweru 😉 ). Natomiast zastanowiłabym się nad tym modelem:
https://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_grip/Easyboot_Grip.aspx
bo butów używam tylko kiedy jest ślisko a hacele nie zawsze zdają egzamin np przy przymusowym przejeździe po asfalcie -  konisko nie lubi z wkręconymi hacelami, tutaj podeszwa jest dedykowana pod błocisko a ciężar konia powinien rozkładać się na całą powierzchnię podeszwy w tym modelu  i bez konieczności wkręcania haceli. 🙂
Witam,  🙂
gdzie można kupić elementy butów? Chodzi mi konkretnie o te paski w środku buta easyboot epic. Kiedyś można było kupić na niemieckim kreamer, ale już ich tam nie widzę.
zerknij sobie na stronie briar, ściągają różne rzeczy od harry's horse i maja dodatki do easy boot.

Jeżeli chodzi o tą śrubkę to napisałam do briara (gdzie je kupowałam) i oni pisali do harry's horse (ktory chyba jest dystrybutorem na europe?) i oni stwierdzili że NIE, NIE DADZA ŚRUBKI dedykowanej do tego modelu. Jak to przeczytałam to mnie coś trafiło - jak to nie dać śrubki do pary butów za 1 tys.  😫 Pani ze sklepu napisała że też tak uważają i że zamowili na swój koszt ( chciałam zreszta i tak za nie zapłacić żeby mieć dedykowane) no ale dotarły po jakimś miesiącu od zgubienia i teraz śmigamy.

Jeżeli chodzi o same buciki - wchodzą na nogę okej - tu się popchnie tam popchnie i leżą elegancko, dopinam je nad pęciną tak 'akurat' ale zauważyłam iż koniowi zrobiła się dodatkowa skarpetka  na razie lekka na ok pół centymetra nad piętkami na jednej nodze, zakładam iż jednak coś w tym bucie jest nie halo - może za mocno dociska, czy ta guma jakos obciera, nei wiem, zastanawiałam się nad jakimś wypychaniem watą? Butow nie używamy zbyt czesto i z reguły tereny 2 h, kilka razy 3/4 h. Ktoś miał taki problem?
O dziękuję 🙂 na stronie są ale myślałam że jednak tańsze :/

Muszę dalej kombinować albo kupić inne buty. Ta metalowa część tego paska robi mojemu koniowi dziurę niby nie wielka ale nie wiem jaka będzie np po 20 km. A wolę nie sprawdzać 🙁
Kiedyś byłam w temacie ale jako, że do tej pory buty nie były mi potrzebna, stąd mam zaległości.
Czy w Polsce dostanę jakieś sensowne buty które nie rozpadną mi się przy codziennych ternach w górzystym i bardzo twardym terenie?
Na dodatek szukam czegoś na bardzo duże kopyto "zimnokrwiste"  😵
Miałam easyboot glove i bardzo sobie chwalę. Wytrzymałe, dopasowujące się do kopyta (oczywiście w miarę przyzwoitości) przed koronkę i nie do zajechania. W razie drobnej awarii jesteś w stanie sama to naprawić.
Niestety rozmiarówki nie starcza haha
Póki co jedyne co rozmiarem się powinny łapać to EasyCare Easyboot Epic
a wolałabym coś prostszego w budowie jak Turf King 🙁

Boa jeszcze by pasowały ale nie mogę nigdzie ich znaleźć w polskim sklepie 🙁
W polskich sklepach sa tylko cavallo w gnl I easyboot w briar ściągane z harrys horse z dojczlandii
Już się zorientowałam 🙂
Boa chyba już z produkcji wyszły...
A na pasuje rozmiarowo niewiele:
- Easyboot buty dla konia epic. rozm. 6

- Easyboot Trail rozm. 12

- Old Mac's G2 rozm. 12

- Easyboot NEW Trial lub NEW Mac rozm. 12


Znając życie pewnie pójdę po najłatwiejszej linii oporu o kupię pierwsze lub drugie dostępne w Polsce - choć to też nie wiadomo bo u nas na stronie rozmiarów jak dla mnie nie ma.
Ja mam epic i bardzo je lubię. Z tych które wrzuciłaś zdecydowanie epic. Są polecane do rajdów długodystansowych, używam ich do przejażdżek na Podhalu i dają radę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się