Końska Rewia Mody cz. X (2016)

Witam pięknie. Po spędzeniu przy koniach kilkunastu lat i nie dbania o to, co na niego narzucę, byle było porządne, przyszedł czas na własnego kopytnego i wybór jakiegoś "koloru wiodącego". Żaden pomysł niestety nie przeżywa dłużej niż dwa dni, a paleta barw zaczyna mi się śnić po nocach (serio). Miałabym prośbę więc o podrzucenie mi zdjęć koni siwych w różnych kompletach Caballa i Jarpola (patriotyzm mi się odezwał). Najlepiej w jak największej ilości części, nie tylko czapraku, wtedy mogę mieć lepszy pogląd na pasowanie danego koloru. Przyznam szczerze, że odrobinę zawsze się śmiałam z osób ubierających koniki w inny kolor na każdy dzień tygodnia, acz chciałabym znaleźć sobie jeden lub dwa i zwracam się o radę do weteranek 😀.
Sporo zdjęć już wynalazłam po internetach, ale często jest tak, że na nawet na dwóch zdjęciach od tej samej osoby kolor jest dosłownei ZUPEŁNIE inny. Prosiłabym więc o zdjęcia w świetle dziennym, nie musicie być na nim wybitnie wyględne, koń też nie, nikt się nie będzie nabijać 😀.
Proszę mnie nie zasmucać i nie proponować Młodej Trawy z Jarpola, wyszli z materiałów, ni ma i ni wiadomo kiedy będzie 🙁.
Bardzo ucieszyłyby mnie zdjęcia Trawiastej Zieleni z Caballa, Czerwieni Tulipanów/Limonki/Mandarynki i Koralowego Różu z Jarpola, ale wezmę na klatę wszystko, co macie i zechcecie poświęcić czas, żeby wstawić. Moje poszukiwania trwają już dwa miesiące, chłopak chce mnie już pochować za pytania "Który ładniejszy?".
Ah, interesują mnie pady, acz jeśli dostępny jest też dany kolor na czapraku (Jarpol nie ma wszystkich kolorów na obu, o ile wiem), to również chętnie ocenię ^^.
Mam nadzieję, że nikomu nie ukradnę zbyt dużej ilości czasu, a nóż się nawet zaaklimatyzuję tu u Was :P.
Dla tego Głąba:
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 lutego 2016 13:09
Sivrite
Po to powstala galeria szmatoholikow zeby mozna bylo zgaladnac jak co wyglada
Rownież konska rewia mody i konskie trendy 😉
Moze nie sam Caball i Jarpol ale juz jakis poglada na siwego konia w podobnym kolorze masz :kwiatek:

Anill2
Ja tez sie spoznilam wlasnie, przynajmniej na promocjach nie ma 🙁 a chcialam z futrem, bo wyprzedalam sie z kantarow cob bo Rudy w nie niewchodzi i miedzy innymi ukochanego royablue z futerkiem.
Na pocieszenie przyszedl taki

wątek zamknięty
Zairka Przejrzałam już wszystko, co się dało na tych stronach, niestety właśnie Caballa tam raczej nie uświadczę - nie ma nawet własnej kategorii. Poczytałam trochę fora i widzę, że jest on dość popularny, więc nie wiem czemu nie dodano go do wyszukiwarki. Jarpola z resztą również tam nie ma, więc pozostało mi przeszukiwanie Googli, Galerii na Re-Volcie i pojedynczych zdjęć prywatnych. O ile jeszcze Jarpol ma sporo własnych zdjęć na koniach, specjalnie do wglądu (niestety większość sprzętu na gniadych), o tyle Caball posiada tylko galerię użytkowników na FB. Oczywiście, mogę szukać dalej lub mogę po prostu strzelać, ale zajmuję się również makijażem i wiem, jak ważne jest odwzorowanie kolorów na zdjęciu i nie wybieranie po pierwszym lepszym. Szczególnie koloru, w którym mój koń ma latać sześć dni w tygodniu :P.
wątek zamknięty
Zairka  chciałam tez ten https://www.equishop.com/pl/kantary/8087-kantar-z-klamra-przesuwna-classic-sports-w15.html
ale on jest z klamrą przesuwną :/ A drak red miał PIN BUCKLE. Może wymyślę coś innego 🙂 Mam jeden z tą podwójna regulacją i jest to duże ułatwienie.

Sivrite http://konskietrendy.glt.pl/ kilka propozycji jest.
wątek zamknięty
Anil22, dziękuję pięknie, ta strona gdzieś się przede mną schowała. Zdjęcia jednak znam - grubasek bardzo urokliwy jest 😀. Nie są to jednak interesujące mnie kolory. Raczej co się dało znaleźć w jakiejkolwiek galerii, to już znalazłam, miałam nadzieję na jakieś prywatne zdjęcia lub takie, które już zostały umieszczone w tym wątku - Google nie bardzo chce je potem wypluwać.
Ah, z Caballa interesuje mnie też bardzo Wiśnia, Burgund (na KAŻDYM zdjęciu wygląda inaczej) oraz Wrzos.

EDIT: Swoją drogą - wystarczy rozwinąć sobie listy na tej stronie, żeby zobaczyć jaka przepaść dzieli Anky z Eskadronem i Caballa z Jarpolem pod względem ilości zdjęć poglądowych w internecie :P.
wątek zamknięty
A czy na stronie facbooka caballa i jarpola nie ma więcej zdjęć??
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 lutego 2016 14:09
Zajuś w burgundy

Gdzies mialam jeszcze w atramencie ale nie me znazc
wątek zamknięty
Anil22 - są, jak najbardziej. U Jarpola są praktycznie na samych gniadych, a u Caballa nie są one podpisane kolorami, co też trochę utrudnia mi działanie, a właścicielkę zasypałam już taką ilością głupich pytań, że aż wstyd mi kontynuować ten proceder :P. Nie ma też tam wielu kolorów niestety.

Zaira - O, to znam i jest chyba najprzydatniejszym zdjęciem Burgundu od Caballa w internetach 😀.
wątek zamknięty
Sivrite, a nie prościej by było poprosić te dwie firmy o przysłanie próbek kolorów? Ja mam od Caballa, wysłali kolorownik bez problemu, jak mam jakiś dylemat, to sobie przeglądam 😉
wątek zamknięty
Harja, kurde, nie pomyślałam. Już piszę do właścicielki, dziękuję pięknie 😀.

EDIT: Wrócę w takim razie z pierwszym kompletem Bąbelka, a na razie pooglądam sobie Wasze wybory ^^.
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
06 lutego 2016 18:38
wabankowa, mówisz, że będzie? To pewne info? Jeśli tak, to super, bo przepiękny jest ten dralon 😍
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
06 lutego 2016 18:55
A mnie udało się wreszcie cyknąć foty mojego kompletu Platinum  🏇
Niestety, tylko takie, bo tu nie ma mi kto konia przytrzymać. Obecnie moje szefostwo się nartuje w Austrii i jestem sama z 7 końmi  🙄

Na zdjęcia załapał się Traktorek i na prawdę podoba mi się taka stypa na gniadym! Muszę jeszcze któregoś z moich kasztanów przymierzyć do tego kompletu.

Cały zestaw:

Czaprak:

Nauszniki:
wątek zamknięty
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 lutego 2016 19:21
Visenna czy ja widzę freejumpy do ujezdzeniowki?
Platyna piękna
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
06 lutego 2016 19:33
Rudzik tak, to są freejump'y. Ja raczej nielot ostatnio jestem (skoki przez powalone oliwy w Turcji się nie liczą) ale strzemiona te są super wygodne, dobrze ustawiają nogę i dają pewne oparcie stopie.  Kocham je miłością wielką (najbardziej jednak kocha je moje rozcięgno podeszwowe po kontuzji), zabieram ze sobą wszędzie. Jak najbardziej nadają się też do ujeżdżenia, wiele osób w mojej stajni, które jeżdżą w ujeżdżeniówkach też używa tych strzemion.
wątek zamknięty
wabankowa, mówisz, że będzie? To pewne info? Jeśli tak, to super, bo przepiękny jest ten dralon 😍


Polska przedstawicielka firmy pisała, że na pewno u nas będą dostępne.
Co do sklepu chyba nie ma pewności.


A tak swoją drogą to ja Cię podziwiam xD
Ile Ty już derek masz  w kolekcji ?  😁
wątek zamknięty
Sivrite, nie wiem jak dokładnie wygląda Koralowy Róż, ale do tej maści konia brzmi 😉 pięknie.
wątek zamknięty
Mial ktoś styczność z oglowiem HKM Julie i/lub dysponuje zdjeciami tego oglowia na koniu?  :kwiatek:
wątek zamknięty
Halo, wygląda tak:

Wzbraniałam się długo, ponieważ to jednak różowy, nie chcę z Bąbla panienki robić (acz czasami humorki ma adekwatne), ale już wylądował na Wishliście 😀. Będzie musiał się pogodzić.

Milla, widzę, że ten sam problem, co mój. Sprzedałałam ostatnio tranzel, miałam kupić nową w następnym tygodniu - ni cholery, ciężko podjąć decyzję bez jakichkolwiek danych...
Znalazłam tylko te dwa (może drugiego nie widziałaś, pierwsze jest poglądowym zdjęciem w sklepach):
[IMG]http://cdn2.bigcommerce.com/n-pktq5q/t8iucxj/products/888/images/2407/HKM_Julie_bridle__67960.1445453534.1280.1280.jpg?c=2[/img][IMG]http://cdn2.bigcommerce.com/n-pktq5q/t8iucxj/products/925/images/2524/K_Reydock__06116.1450514661.330.330.jpg?c=2[/img]
wątek zamknięty
Ma ktoś może zdjęcie petrola z ostatniej kolejcji na gniadym? 🙂 Wyszukiwarka nic nie wypluła, a ja zastanawiam się nad nową szmatką dla swojego kucorka 😀
wątek zamknięty
Milla Zapytaj w wątku ogłowiowym.

Dobrze, że ja nie mam takich problemów: "jaki kolor dla mojego konia"... Jak mi się coś podoba to po prostu kupuję. Jak mi się podobają 3 kolory i nie wiem który wybrać to biorę wszystkie 3. Jak nie od razu to po kolei.
A już totalnie nie ogarniam pytań "Czy ten czaprak pasuje do tego konia?". Kurcze, komu to ma się podobać? Osobom z boku? Sama zainteresowana jest niedowidząca czy jak? Jak jej się podoba to kij ją obchodzi opinia innych, jak się nie podoba to niech nie kupuje. Facebook mnie terroryzuje tymi durnotami :-O

Sivrite A dlaczego chcesz wszystko tylko w jednym kolorze? Znam dwie osoby, które od lat mają wszystkie czapraki i dodatki w jednym kolorze: żółty / czerwony i to takie trochę śmieszne jest :P i piekielnie nudne. Znaczy rozumiałabym gdybyś miała jeden ulubiony kolor i wszystko chciała w takim a nie innym, ale z tego co czytam podobają Ci się totalnie różne (zieleń, koral), więc dlaczego tylko jeden?
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 lutego 2016 10:31
Dziewczyny do oglowii jest osobny wątek 🤬

Ja z kolei bym poprosila kasztana w walnucie :kwiatek: tylko predzej tricolor albo brillant niz cotton.
P.S moze ktos by podlinkowal mi ta niemiecka stronke, odpowiednik naszych szmatoholikow :kwiatek:
wątek zamknięty
Proszę bardzo 😉
KLIK

Sivens święte słowa.
Rozumiem jak się ktoś mega zdecydować nie może a np. nie stać go na dwa czapraki. Ale jak się ma możliwość kupna, to dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać.
wątek zamknięty
wabankowa Dziękuję 🙂
Sivens Nie mam możliwości, żeby wziąć 3 czapraki, które mi się podobają. Dlatego szukam zdjęć poglądowych, abym mogła wybrać ten najładniejszy moim zdaniem.
wątek zamknięty
[s]Haffek, Zairka, popatrzcie tu.[/s]

edit: nie zauważyłam odpowiedzi wabankowej.
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 lutego 2016 12:17
Całkiem przyzwoicie walnut na kasztanie wyglada w brillancie, ale black tricolor to jest poprostu szał pał 🚫

Ja chce juz siodlo!!!
wątek zamknięty
To ja w ramach zaklinania wiosny - kolorowo 🏇 Eurostar Stripe-In umbra/rosa/creme 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
wątek zamknięty
Sivrite, ten kolor jest bardzo ładny, jeśli ci się podoba, to nie patrz, co kto powie, czy pasuje do wałacha/ogiera, tylko bierz 😉 tobie ma się podobać, koniowi i tak wszystko jedno.
Ja też zawsze biorę coś, co podoba się mnie, dopiero później ewentualnie po przymiarce myślę, czy pasuje do konia. Ale to nie jest priorytet. Lubię kolorowe szmatki - sama ubieram się zazwyczaj na czarno, więc chociaż "wyżyję się" na koniu pod tym względem  😎 (Siwy nie narzeka, że czasem pomyka w różu: KLIK KLIK , a to przecież bardzo poważny Pan Koń 🤣 )
faith, ale pięęęęęknie 😍
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
07 lutego 2016 13:32
vissenna, bardzo ładnie 😜

wabankowa, to dobra wiadomość, będę w takim razie śledzić 🙂 Teraz jedyne, co mogę kupować z klasycznego sprzętu, to derki i kantary, więc jak któraś mi się podoba, to po prostu biorę 😁

faith, słodko 😀
wątek zamknięty
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
07 lutego 2016 14:05
Czy ktoś ma może zdjęcie cottona pony z nowszych kolekcji na dużym koniu? Bardzo chcę dorwać darkreda w niższej cenie, ale oczywiście zostały tylko poniaki  😵
wątek zamknięty
Rude w petrolu. Mnie efekt pozytywnie zaskoczył  🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.