Sivens

Konto zarejstrowane: 11 stycznia 2012
Ostatnio online: 29 listopada 2022 o 15:10

Najnowsze posty użytkownika:

Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia
autor: Sivens dnia 12 listopada 2022 o 09:32
Które modele Haas polecicie dla ogolonego konia?
Bryczesy
autor: Sivens dnia 26 kwietnia 2021 o 14:58
Szukam bryczesów z wysokim stanem, ale które nie są wyszczuplające, tj, nie robią z małego tyłka braku tyłka. Lej sylikonowy. Niekoniecznie za 1000 zł. Ktoś coś?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivens dnia 25 kwietnia 2021 o 21:12
Muchozol2, to zupełnie nie tak. Psychiatra to temat tabu, ale jak dla mnie żaden powód do wstydu czy ujma i nie uważam, że to lekarz dla wariatów. Ja nie jestem psychiatrą, więc nie wiem czy nowy koń byłby cudownym lekiem czy kamuflowaniem problemu, to był tylko przykład.

Zawsze znajdzie się ktoś kto ma gorzej. Gdzie jest w takim razie granica? Kiedy faktyczna potrzeba wsparcia staje się wyciąganiem łap po cudze pieniądze? Porównywanie jest złe. Gaga zbierała na leczenie konia. Była o wiele bardziej potrzebująca niż dziewczyna zbierająca na nowego konia. Ale porównując do kogoś zbierającego na operację? To tylko koń. Ale ktoś kto zbiera na operację poprawiającą komfort życia też nie zasługuje, bo ktoś inny zbiera na leczenie ratujące życie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivens dnia 25 kwietnia 2021 o 12:54
A mnie to wkurza takie podejście i porównywanie. Zrzutka jest dla wszystkich. Można zbierać na leczenie, realizację marzeń czy zwykle widzimisie. Do wpłacających należy decyzja kogo chcą wesprzeć. Po co analizujecie komu bardziej się należy? To, że ja nie potrafiłabym założyć zrzutki na zakup konia czy wakacje życia to nie znaczy to coś złego. Nie ma przymusu wpłacania. Muchozol mówi, że są bardziej potrzebujący, np. chorujący na raka. Ale może ktoś zamiast wpłacać na leczenie raka płuc u osoby która pali papierosy (paląc wiedział czym ryzykuje) woli wpłacić osobie której świat się zawalił, bo straciła konia, a się tego nie spodziewała? Muchozol trafiła na oddział psychiatryczny, a co jeśli ta dziewczyna może uniknąć psychiatryka jeśli kupi tego nowego konia? Czy wtedy Muchozol Twoje podejście byłoby identyczne? Moim zdaniem za łatwo wam przychodzi ocenianie.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Sivens dnia 23 lutego 2020 o 14:47
keirashara tak zrobię przy okazji najbliższych świąt. Mam nadzieję, że zostanie to dobrze odebrane.

Jeśli chodzi o to białko to nie wkurza mnie samo pytanie - jak ktoś nie wie to pyta i nie ma problemu. Trochę źle to ujęłam, bo bardziej mnie to wkurza w takiej formie zarzutu(?), bo człowiek potrzebuje białka, a białko niby jest tylko w mięsie. Ciężko opisać dobrze na forum o co mi chodzi, bo jednak wszystko zależy od tonu wypowiedzi i kierunku dyskusji. Ale zazwyczaj u takich osób wkurzających na argumenty zawsze jest potem jakieś "ale", nie poparte naukowymi faktami, a kiedy już brakuje im argumentów to dyskusja kończy się zdaniem: "ale ja i tak uważam, że powinnaś jeść mięso", "ale mięso jest niezbędne" i od nowa. Przy czym takich dyskusji nie wywołuję ja namawiając kogokolwiek do bycia wege. Zazwyczaj są kiedy ktoś się dowie o moim/męża/przyjaciółki weganizmie. I zadziwia mnie, bo wcześniej nie musiałam się tłumaczyć z tego co jem. Nikt nie widział problemu w paczce chipsów czy McChickenie. np. wspomniana wyżej przyjaciółka miała dyskusję z naszą wspólną znajomą, bo tamta uprała się, żeby jej przemówić do rozumu, że mięso jest potrzebne, I dyskusja właśnie na tym poziomie (w skrócie): "powinnaś jeść mięso", "ale dlaczego", "no bo mięso ma białko", "ale rośliny też mają", "ale nie mają wszystkich aminokwasów", "a jakich nie mają", "no nie wiem, ale nie mają wszystkich", przyjaciółka szczegółowo wytłumaczyła kwestię aminokwasów, "no ale mięso ma inne wartości odżywcze", "jakie", "no takie których nie mają rośliny", itd. Przyjaciółka wytłumaczyła wszystko i dyskusja się zakończyła. Na drugi dzień telefon: "Wiesz, bo ty naprawdę powinnaś jeść to mięso, bo potrzebujesz". To tylko znajoma, ale mniej więcej tak też wyglądają regularnie jej dyskusje z rodzicami. Mniej więcej takie też podejście mają moi teściowie, tyle, że ja raczej staram się szybko uciąć temat.
Zawsze buszując po sieci myślałam, że wege to są terroryści (i niektórzy są), ale byłam i nadal jestem w szoku jak wielu ludzi zaczęło troszczyć się o moje zdrowie i odżywianie odkąd nie jem mięsa i nabiału. Wielu, niestety, schorowanych ludzi. I to temat powracający co jakiś czas. Teściowa regularnie dzwoni, że zrobiła coś (nie wege) i żeby mąż przyjechał zjeść lub wziąć trochę do domu. A nigdy tego nie robiła kiedy mięso jedliśmy.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Sivens dnia 23 lutego 2020 o 11:06
Tak w temacie wege to wkurza mnie, że nagminnie odkąd człowiek przestaje jeść prod. pochodzenia zwierzęcego to wszyscy mu zaglądają do talerza i tak bardzo się martwią, że umrze z niedoborów i w ogóle to jak to można bez mięsa. Bo jak się je fast foody, dużo słodyczy i niezbyt zdrowo, ale klasycznie to wszyscy mają te niedobory gdzieś, ale wystarczy, że jesteś wege/wegan to zaraz rodzina i znajomi się martwią np. o to "skąd będziesz brać białko", "przecież człowiek potrzebuje jeść mięso" itd. można by tego wymieniać i wymieniać.

A już szczytem dla mnie była sytuacja w której teściowa specjalnie dla nas (bardzo miło) zrobiła bulion roślinny, a dla reszty rosół na kurze, a na drugie danie wszyscy dostali pieczoną kaczkę, a my.... gotowane udko z kurczaka jako zdrowsza alternatywa.

I wkurza mnie też, ale tak bardziej wewnętrznie, że po zmianie sposobu odżywiania (u mnie ze względów zdrowotnych, a nie ideologicznych, więc raczej unikam zamienników mięsa i oprócz weganizmu wyeliminowałam też cukier, chleb i ograniczam gluten) idąc np. na wigilię nie mam co jeść. Nie będę zawracać gitary, że specjalnie dla mnie trzeba coś przygotowywać i też trochę mi głupio, że tego nie zjem, tego nie zjem. Nie chcę robić nikomu przykrości, ale też nie mam zamiaru z tego powodu się dopasowywać. A nawet durne sałatki warzywne mają dodatek cukru czy majonezu. Stół cały zastawiony, a na nim zdrowa jest jedynie woda. Wkurza i już.
Derki
autor: Sivens dnia 06 lutego 2020 o 12:00
Czy podpinki caball pasują do derek PE? Próbował ktoś?

Mam już dosyć zamawiania tych z PE. Najpierw wzięłam 6,9" z której koniowi tyłek wystaje. Więc kupiłam 7,3" i jest ok. Znaczy była, bo przetrwała 2 wyjścia, bo ktoś odpiął ją od derki z tyłu w tracie zakładania i ta się zsunęła i została rozdarta na 2 części. Powiedzcie proszę, że Caballowe pasują i zaoszczędzę 100 zł...
produkty ANKY
autor: Sivens dnia 05 lutego 2020 o 11:11
Jakiś pomysł co to za kolor?

Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivens dnia 03 lutego 2020 o 21:26
Ten ogier jest/ był też wystawiony na sprzedaż za ok. 30 tys, a patrząc na jego budowę nie wiem czy powinien w ogóle chodzić pod siodłem.

Edit: jest wystawiony, ale nie ma już zdjęć na których dobrze widać jego wadliwą budowę.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sivens dnia 31 stycznia 2020 o 18:06
Ja ci polecam stąd https://equinenutriplan.com/kategoria-produktu/master-formula/
produkt balance pro formula. To musli balancer. Worek na miesiąc. Równo. Masz wszystko w tym plus profilaktyka p. wrzodowa.


Heh właśnie weszłam w wątek, żeby poszukać opinii o tej paszy, a tu wzmianka na ostatniej stronie 😉


Czy ktoś jeszcze  tu karmi tym balancerem?
Młode Konie
autor: Sivens dnia 28 stycznia 2020 o 11:22
draskaeb, często spotykam się z odwrotną opinią. Że wałachy mają stać oddzielnie od klaczy, by był spokój  🙂. Ale ja akurat też się z tym nie zgadzam. Zmieszane stadko wydaje mi się takie bardziej normalne. Plus chłopaki, którzy się wychowali tylko w "męskim" stadzie, mają ogólnie dużo większe parcie na kłótnie. W zmieszanym stadku mają ciekawsze życie społeczne 🤣.


W każdej stajni w której stałam / bywałam w stadzie wałachów panuje spokój i zgoda, a kobyły się tłuką. W mieszanych stadach częściej wałachy się kłócą niż jak są same, ale również to klacze są najbardziej konfliktowe.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivens dnia 10 stycznia 2020 o 17:16
larabarson A mnie się bardzo podoba elegancja. Tylko właśnie elegnacja to nie są mocne makijaże i długie szpony, tylko wygląd odpowiedni do okazji. Mocny makijaż na imprezę jest spoko, ale już do pracy niekoniecznie, choć wszystko zależy od typu urody. I przede wszystkim makijaż podkreślający urodę, a nie byle więcej. Szpilki są mega eleganckie, ale inaczej będą wyglądały klasyczne 8-10 cm do skromnej sukienki i eleganckich dodatków, które założy się idąc do teatru, a inaczej 15 cm platformy czy założone do mini + duży dekolt + mocny makijaż na zakupy.
Zauważ, że modelki w katalogach jeździeckich wyglądają zazwyczaj elegancko pomimo, że nie mają ani długich paznokci, ani mocnych makijaży. I wbrew pozorom są osoby które tak w stajni wyglądają. W dresach też można wyglądać jak fleja i można wyglądać dobrze. I takie naprawdę eleganckie kobiety nie raz można spotkać w wydaniu "na luzie", ale właśnie w luźnej sytuacji.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivens dnia 10 stycznia 2020 o 16:38
Mnie tylko nieustannie zadziwia jak istotną częścią życia może być powłoka zewnętrzna i kreowanie swojego wizerunku, będąc jednocześnie jednym z wielu takich samych Kowalskich.


"Jak Cię widzą tak Cię piszą". Możecie sobie tu gadać jak to ocenianie jest złe itp. ale prawda jest taka, że wszyscy oceniamy i jesteśmy oceniani. Pierwsze wrażenie jest tylko jedno. I to właśnie wygląd gra tu pierwsze skrzypce i od niego wiele zależy. Można się spierać, że ważniejsze jest wnętrze, to co ktoś ma do powiedzenia itp., ale zanim zdążycie się w ogóle odezwać to druga osoba ma już wyrobione pewne zdanie. I każdy chyba zna choć jedną osobę, która go zaskoczyła, bo przy bliższym poznaniu okazała się zupełnie inna niż by się wydawało.
Derki
autor: Sivens dnia 08 stycznia 2020 o 22:04
Właśnie nie jestem pewna czy to tylko jeden rozmiar.

Derki
autor: Sivens dnia 08 stycznia 2020 o 21:13
Czy ma ktoś podderkę PE w rozmiarze 7,0" i może ją zmierzyć? Kupiłam 6,9" tak jak wszystkie derki PE i koniowi pół tyłka z niej wystaje.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sivens dnia 05 stycznia 2020 o 22:01
Andre czym dokładnie karmisz?
Końska Rewia Mody XIII (2019)
autor: Sivens dnia 20 listopada 2019 o 18:14
Podglądowo dzisiejszy velvet tealblue. Trochę już ciemno było niestety.

Derki
autor: Sivens dnia 20 listopada 2019 o 10:49
Wzięłam w końcu tą horze 165 cm i całe szczęście, bo jest na styk. Okazało się, że mój koń nie nosi już dawno 155 cm. Ja o tym nie wiedziałam, bo zawsze zamawiałam 155 cm i były dobre, ale teraz okazuje się, że wszystkie są większe. Eskadron ripstop XL ma 165 cm, a Premier Equine 6,9" 172 cm :-O
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivens dnia 18 listopada 2019 o 11:23
25kg worki paszy też się da wcisnąć do paczkomatu, tylko przeważnie lądują w tych najwyższych skrytkach i potem zrzuć sobie taki 25kg woreczek na głowę  🤔wirek:


A co ma powiedzieć kurier który musi to tam wsadzić?
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: Sivens dnia 16 listopada 2019 o 22:15
Zdrowykoń A to były stare nakostniaki czy świeże?
Derki
autor: Sivens dnia 12 listopada 2019 o 20:27
Jak wypada rozmiarówka w derkach Horze? Mój koń nosi polarówki 155 cm, 6,9" Premier Equine, Ripstop Eskadrona wg metki ma 155, ale mierząc po grzbiecie ma 165 cm. Czy derka Horze 165 cm (wg metki) będzie ok czy realnie wypadnie większa?
Końska Rewia Mody XIII (2019)
autor: Sivens dnia 10 listopada 2019 o 19:11
Jakaś taka srebrna tu wyszła. Do mnie też leci ten granat, ale velvet  😍
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: Sivens dnia 10 listopada 2019 o 19:10
Ja też główkuję. Mój koń chodził do tej pory na dwóch wędzidłach: pojedynczo łamane typu D - nie odpowiadało mu, trochę je "miętolił" i się uwalał i zwykłe podwójnie łamane - teraz w nim chodzi i jest lepiej. I teraz pytanie, który Winderen? Dodam, że to młody koń i nie jest jakimś super wrażliwcem, ale nie ma też betonu w pysku. Jest taki... normalny bym powiedziała 😀
Końska Rewia Mody XIII (2019)
autor: Sivens dnia 10 listopada 2019 o 17:49
UnicornWitch to jest velvet czy glossy? Lamówka jest srebrna?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Sivens dnia 15 września 2019 o 11:35
Ile mniej więcej kg trawy w ciągu godziny zjada koń?
Wady budowy, ocena eksterieru
autor: Sivens dnia 14 września 2019 o 11:42
Proszę o ocenę. Niestety nie mam lepszych zdjęć. Konisko ma niecałe 2,5 roku.
produkty ANKY
autor: Sivens dnia 06 września 2019 o 10:00
Który sklep ma w ofercie climatrole XL? Wszędzie widzę tylko M i L :/
Derki
autor: Sivens dnia 04 września 2019 o 07:00
Czy jest jakiś sposób załatania derki tak żeby nie przemakała po naprawie? Po jednym sezonie mam praktycznie wszystkie derki do naprawy :/
Jak dbać o końskie nogi?
autor: Sivens dnia 13 lipca 2019 o 12:46
Mojemu młodemu nogi puchną od stania w boksie. I białka, ale na to uważamy. Natomiast pół dnia padoku = rano nogi nabrane konkretnie. Testowałam to tej zimy. Po wydłużenia padoku do 20-22 zamiast 14-15 przestały puchnąć.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Sivens dnia 18 stycznia 2019 o 12:51
Ale dlaczego dyskusja dotyczy tylko osób otyłych? Hasło ŻRYJ-ŻYJ to przecież nie OTYŁOŚĆ-ŚMIERĆ. Pośrednio to się łączy, ale wg mnie bardziej jest to hasło skierowane do mnie, r. 36, niż osoby otyłej która jest chora. Dlaczego? Dlatego, że nie jem zdrowo. Wieczorami obżeram się słodyczami i chipsami. I to, że mam rozmiar 36 nie oznacza, że to obżarstwo mi nie szkodzi. A kogoś kto jest otyły, a zmusza się do jedzenia to w ogóle nie dotyczy, bo przecież nie "żre". Rozumiem, że taka osoba może poczuć się dotknięta, ale w mojej ocenie zupełnie bezpodstawnie. Co to za stereotyp, że obżerają się tylko otyli? Niezdrowe jedzenie jest niezdrowe nie tylko dlatego, że prowadzi do otyłości/nadwagi. Szkodzi na wielu płaszczyznach, więc kampania ŻRYJ-ŻYJ dotyczy zarówno otyłych jak i szczupłych którzy jedzą co popadnie.
produkty ANKY
autor: Sivens dnia 17 stycznia 2019 o 11:05
Żółty jeśli nie okaże się żarówiasty to nawet fajny.
Derki
autor: Sivens dnia 04 stycznia 2019 o 11:13
Dziewczyny, ale nie porównujmy konia nieogolonego lub golonego połowicznie do ogolonego w całości z nogami. Mój jak nie był golony to go wcale nie derkowałam, ew. plandeka na deszcz. Ale skoro w tych temperaturach w 300 g koń mi zaczyna odrastać to mam podstawy myśleć, że jest mu trochę chłodno. Za późno obudziłam się z kapturem. No i w moim przypadku obawiam się, że czeka mnie zakup 450 g jak przyjdą konkretne mrozy.
Derki
autor: Sivens dnia 02 stycznia 2019 o 12:29
tulipan A w stajni jaka gramatura?
Perlica Ogolony cały, z nogami i ganaszami, bez głowy.

Ja właśnie też cały życie słyszę o tym przegrzewaniu koni i mam obawy. A z drugiej strony jak popatrzę wstecz to mam wrażenie, że przez tą obawę przed przegrzaniem poprzedni koń mi marzł.
Derki
autor: Sivens dnia 02 stycznia 2019 o 11:57
W jakich derkach stoją teraz wasze konie? Szczególnie wrocławskie. Mój ogolony miesiąc temu dostał na dzień dobry 300 g, bo tylko taką miałam pod ręką. Na drugi dzień miałam przywieźć 200 g, ale nie był zgrzany więc został w tej. Inne konie po ogoleniu dostały 100 g, nie wiem w jakich teraz chodzą, ale na pewno nie w 300 g. A mój w tej 300 g odrasta. Szczególnie szyja, więc na padok dostał dodatkowo kaptur 200 g. A nie ma nawet mrozów. Było moment, że były jakieś niewielkie, ale generalnie jest na plusie. Nie wiem już czy przesadzam. W co ja go ubiorę jak przyjdzie -10 czy -20?
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Sivens dnia 06 grudnia 2018 o 23:25
Mam pytanie odnośnie pudełka od horse vital plus eggersmanna. Jest teraz jakieś nowe z niebieskim pudełkiem i zielonym przykryciem (takie jak dla profi biotin)?


Do mnie właśnie przyszły witaminy tez w takim opakowaniu. Granatowe pudełko, zielona przykrywka.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivens dnia 05 grudnia 2018 o 22:27
No to słabo, bo ja też zamówiłam Eggersmannowe witaminy, potrzebne mi są, a nie dostałam żadnej informacji, że ich nie ma. Dziś paczkę wysłali, więc jutro się okaże czy kompletna.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Sivens dnia 30 listopada 2018 o 21:58
Przecież ten koń nie tylko nie ma mięśni, ale jest zwyczajnie za chudy.
kastracja
autor: Sivens dnia 27 listopada 2018 o 12:50
Megane Właśnie mnie ta kwestia naukowa interesuje, bo to, że koniarze na słowo "OGIER" mają pełne majty to ja wiem doskonale. Mam porównanie o ile łatwiej z wałachem niż z ogierem, w kwestii ludzi. Ale interesuje mnie wpływ kastracji na zdrowie. I to, że weci nie mówią czy że w ogóle nikt o czymś takim nie słyszał mnie nie przekonuje, bo jeszcze kilka lat temu uczono mnie w szkole, że koń w treningu o wadze i wzroście x powinien dostawać 7 siana i 7 kg owsa. A w bardzo intensywnym zwiększyć owies kosztem siana. Wciąż wiele osób jest w ten sposób uczonych i od niedawna się trąbi o stałym dostępie do siana. W kwestii psów też się trzeba sporo naszukać, żeby takie informacje podparte rzetelnymi badaniami znaleźć. A większość psiarzy nie odróżnia nawet kastracji od sterylizacji :P Ale nie chcę robić off topa.
czy to ma jakieś znaczenie? Gdyby miało, pewnie by jakieś badania były ujawnione 😉


Gdyby ktoś posiadał wiedzę na ten temat lub natknął się na takie badania to proszę o info. Bardzo mnie ten temat zainteresował.
kastracja
autor: Sivens dnia 27 listopada 2018 o 05:50
Jak psa chciałam wcześniej kastrować, to wet powiedział, że trzeba poczekać do X miesięcy, nie pamiętam już dokładnie ilu, bo jak się za wcześnie wytnie, to będzie miał wielką głowę. Efekt był taki, że mój chłop sobie wziął to strasznie do serca i nie pozwolił, ale pies mimo wszystko i tak ma wielki łeb  😂 to tak w ramach humoru 😉


Z tą głową to wet sobie raczej jaja robił, ale z tego co wiem wczesna kastracja jest bardzo szkodliwa, szczególnie u psów ras olbrzymich bo zaburza wzrost kości długich, przez co są liche i mniej wytrzymałe. Poza tym jest mnóstwo innych skutków ubocznych zbyt wczesnej kastracji i samej kastracji zresztą też. Pewnym chorobom i przypadłościom zapobiega, a wiele innych powoduje. Ale o tym się nie mówi.

Ciekawa jestem jak to wygląda u koni... Są jakieś badania naukowe na temat wpływu kastracji na rozwój konia?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivens dnia 23 listopada 2018 o 13:17
Jakby komuś brakowało do darmowej wysyłki w PE to potrzebuję 2 rzeczy za £53, więc chętnie się podłączę.

Ogólnie BF to śmiech na sali. Owszem kupiłam kilka rzeczy, ale jakąś mega promocją bym tego nie nazwała. Reklamują się, że największa wyprzedaż w roku, a takie "okazje" to żadne okazje skoro są regularnie. Dobry koń i Bergo wyzbywają się tego co im od dawna zalega i regularnie jest w dużej promocji... nie dziwię się im, ale no dla mnie to bezszał.

Pasi-konik i Koński Świat chyba najsensowniejsze i faktycznie coś można fajnego kupić 😀 Już chyba lepszy Mustang który ma w d*** i w Black Friday nie bierze udziału wcale niż wielkie hasła o promocjach, a tam -15% 😀
Wady budowy, ocena eksterieru
autor: Sivens dnia 20 listopada 2018 o 15:36
lillid Dokładnie o tego wyrośniętego jamnika chodzi. To koń dwuosobowy :P
Przy najbliższej okazji postaram się zrobić jakieś zdjęcie zootechniczne, bo mam same nienadające się do niczego. On oprócz tego że jest długi to jeszcze chyba przebudowany zadem. Czyli wszystko na odwrót niż powinien mieć koń ujeżdżeniowy 😀
Wady budowy, ocena eksterieru
autor: Sivens dnia 20 listopada 2018 o 11:06
Jakie problemy się wiążą z krótką szyją? Z czym koniowi może być przez to trudniej?
Ogłowia
autor: Sivens dnia 19 listopada 2018 o 23:26
Dziś przyszło moje cudo od KaWal. Jestem zachwycona. Podszycia mięciutkie jak w popręgu Anky, wykonanie bomba, cena spoko. W komplecie wodze jednostronnie podszyte gumą, czyli moje ulubione. Pierwszy raz kupiłam ogłowie w którym nie muszę nic wymieniać. Zawsze zmieniałam naczółek i wodze właśnie. A tu jest wszystko perfekcyjne. Do tego nachrapnik bez szlufki na skośnik. Polecam. Mam ochotę na drugie z białym podszyciem.

Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Sivens dnia 19 listopada 2018 o 23:13
budyń zapomnij  👀
Derki
autor: Sivens dnia 19 listopada 2018 o 23:00
Jak rozmiarowo wypadają kaptury Premier Equine? Derki mam 6,9", ale koń długi z krótką szyją i nie wiem czy kaptury dokupić w rozm 6,0-6,6 czy 6,9-7,3?
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: Sivens dnia 18 listopada 2018 o 11:42
Przeglądając wędzidła Nathe trafiłam na to samo wędzidło proste w wersji z mniejszymi i większymi pierścieniami. Jaka jest różnica w działaniu?
Końska Rewia Mody XII (2018)
autor: Sivens dnia 18 listopada 2018 o 11:25
Ale ashblue to szary, a nie niebieski. Ma w sobie niebieski podton, ale w życiu nie nazwałabym go niebieskim czy błękitnym.
Moje velvety już przyszły  💘 cuda  😍

Zdjęcie czarnego mam tylko na koniu. W słońcu wygląda jak zna zdjęciu, natomiast w innym świetle jest czarny.

Młode Konie
autor: Sivens dnia 16 listopada 2018 o 15:38
tuch skąd ja to znam... jak tylko wystawię konia na sprzedaż to od razu coś się dzieje... a to krwiak, a to nakostniaki. Po krwiaku zostało spore zgrubienie na nadgarstku, przez co koń wiele tracił w oczach potencjalnych kupujących. Porzuciłam pomysł sprzedaży, zgrubienie się praktycznie wchłonęło 😀
Dopasowanie siodła
autor: Sivens dnia 15 listopada 2018 o 21:17
A podkładka tego typu? Tylko czy jak uniosę przód to nie poleci na tył za bardzo?

Sankaritarina tu akurat nie jest maksymalnie podpięte. Jak usiadłam to wydaje mi się, że siadło bardziej na kłębie, choć palce jeszcze zmieściłam.
Dopasowanie siodła
autor: Sivens dnia 14 listopada 2018 o 16:19
Co na tak niepasujące siodło? Da się coś z tym zrobić? Koń w tej chwili nie chodzi, brak mięśni. Czy jest szansa, że jak się nabuduje to to siodło zacznie pasować? Do tego czasu jakąś podkładką można to skorygować? Może Winderen da radę?