Końska Rewia Mody cz. X (2016)

faith pewnie nie jestem w temacie ale masz pięknego nowego konia 🙂
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
30 grudnia 2016 07:51
Sivrite, to ja mam wręcz odwrotnie, fiolet to mój ukochany kolor na kare 🙂 A nasycone też bywają - taka Hortensia np. 😍
wątek zamknięty
Palemka dziekuje  :kwiatek: chwalilam sie w rekreantach, wiec zapraszam tam w razie w 🙂
wątek zamknięty
Czy DL w eskadronie faktycznie wypada takie wielkie? Myślałam o nim a teraz zaczynam mieć obawy
Czy będzie większy od np. Ujeżdżeniowego horze?
wątek zamknięty
faith, - pięknie 😀 I jakie koniszcze śliczne!
Haffek, - super!
Livia, - słodki, ale już trochę mdły ten odcień. Chyba nieco zimniejsze fiolety lepiej na karych wyglądają 😉
ZygZakowa, - tak, eskadronowe DL jest spore, większe od każdej innej firmy, której czapraki miałam. Mi to osobiście pasuje, bo spokojnie daje się dzióbek zrobić - taki york robi DL-ki, które idealnie to pasują pod typowe skokówki, z dwojga złego to ja wole te kilka cm więcej 😉
wątek zamknięty
Młodziaczek w cottonie racinggreen  😍
Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie wymyśliła sobie zmiany lamówki, dlatego jest brązowa :brzydal:

Myślicie, że warto skorzystać teraz ze zniżki na Koniku i kupić coś jeszcze z kolekcji Heritage czy lepiej już poczekać na wyprzedaże? Łamię się jeszcze nad derką...
wątek zamknięty
Jeszcze a propos dzióbka. Ja zawsze o tym zapominałam jeżdżąc w szkółkach, przy swoim koniu staram się robić, ale mając Mattesa jest to praktycznie niewykonalne. Przynajmniej mam takie wrażenie, ale może po prostu nie ogarniam techniki robienia dzióbków 😁
wątek zamknięty
Siwaa Ale zestaw  😍 Myślę, że derki się ostaną i można poczekać na wyprzedaże lub na promocje. Ja chyba sprawie sobie ten czaprak.
Wygladacie super.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
31 grudnia 2016 12:17
julka177, to nie ogarniasz, bo ja mając mattesa od zawsze daje radę zrobić dzióbek.
wątek zamknięty
Moon a mattes nie spłaszcza Ci czapraka? 😉 Jestem w stanie zrobić go przy kłębie, ale z tyłu za nic w świecie 👀
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
31 grudnia 2016 12:49
julka177, no... nie, nie spłaszcza :P Jutro jak nie zapomnę to fotki cyknę przy siodłaniu.
wątek zamknięty
Mattes ma własny "kanał" - futro jest mocno ścienione przy środkowym szyciu. Ja to widzę trochę inaczej, że jak napcham w kanał siodła futro to ten w zasadzie... znika. Ale to są doświadczenia z siodłania konia o mocnych plecach i dość okrągłej kłodzie, może przy bardziej kościstym egzemplarzu ta praktyka nabiera znaczenia.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
31 grudnia 2016 13:21
Tyle, że... nie mam potrzeby pchania w kanał futra O.o
o prostu kładę czaprak, na to futro, siodło i przy przednim łęku "dociskam" futro + czaprak do góry.

Znalazłam jakieś foto, może deko widać o co mi chodzi:
http://imgur.com/a/LKThs
wątek zamknięty
Eee, to z przodu też tak najczęściej mamy 🤣 Ale tył? Normalne dzióbki mam wrażenie, że są na całej długości czapraka, a więc również z tyłu. Z mattesem tył zawsze mi leży cały na grzbiecie 😉
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
31 grudnia 2016 13:32
😵 Na poprzedniej stronie napisałam, że mój pedantyczny mózg płacze nad brakiem dzióbka przy przednim łęku nie na całej długości czapraka  😜
Jak ktoś nie używa żeli i podkładek to owszem, da się takowy zrobić (na całej długości) ale inaczej to raczej nie.
wątek zamknięty
To już wszystko jasne 😁
Nie doczytałam widocznie 😉
wątek zamknięty
Siwaa, ja derkę kupiłam już teraz bo zazwyczaj na wyprzedażach są wszystkie rozmiary prócz tych użytecznych  🙄
Wasza dyskusja o dzióbkowaniu mnie przeraża, ale może to dlatego, że nie wpadłabym na to, że można czaprak położyć plackiem na płasko na końskim grzbiecie, ale to ja 😀
Małe E i racinggreen, połączenie doskonałe  😍 Z tej perspektywy nie widać waszego ulubionego dzióbka, ale ona ma zamontowany kłąb od innego konia, więc wygląda jak wygląda  🤣
wątek zamknięty
No właśnie o to mi chodziło, że na całej długości można wsadzić tylko sam czaprak, a podkładkę już nie bardzo 😉
wątek zamknięty
Zalezy jaką podkładkę. Mattes i tak ma wolny kanał nad kręgosłupem. Spokojnie można tam wrzucić czaprak. Żel typu glut kładę zawsze na grzbiet konia, wtedy można sobie dziubkować do woli. Lepiej z dziubkiem przesadzić (na foto poniżej jest cały od kłębu aż do końca czapraka) niż jeździć bez.



Jak mi mój Blondyn siodła albo pomaga siodłać konia, to zawsze przy układaniu czapraka mamy radochę z takiego filmowego zapożyczonka 😉


wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
31 grudnia 2016 15:27
quantanamera, otóż! Filmik w punkt!
wątek zamknięty
leleiria, co za piękna mordeczka! A komplet to strzał w 10, świetnie wygląda  😍  😍
Ja dalej nie mogę się zdecydować i rozmyślam pomiedzy racinggreen a sangrią  😜

Wreszcie doczekałam się jakiś zdjęć swoich szmatek, niestety halowe, wybaczcie jakość. W świetle dziennym wygląda fenomenalnie  😀 😀 😍
Jeszcze tylko merlot czeka na fotki 🙂

Justblue BS Glossy


Kantar Merlot
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.