strzyżenie / golenie koni

Miałam okazję ostatnio golić konia jakąś niemiecką czy też austriacką maszynką (nie pamiętam firmy, ale nic, co by mi się kojarzyło) i doceniłam mojego bassa :P Raz, że lepiej zbiera, choć to może być akurat kwestia ostrza, ale spokojnie mogę ogolić dwa konie z niewielką przerwą, a to coś przy jednym było momentami tak gorące, jak bass nawet przy trzecim koniu nie był i wszystko trwało prawie dwa razy dłużej :/
Gillian   four letter word
17 lutego 2016 14:05
Dobre duszyczki mi podpowiedziały, że do psiego Bassa można dokupić ostrza typowo końskie i wtedy to dopiero jest lux malina z goleniem 🙂
Gillian jakoś konkretnie się nazywa model tego psiego Bass`a? Masz może linka  :kwiatek:
Gillian   four letter word
17 lutego 2016 14:09
Jeden jest tylko psi 🙂 na telefonie ciężko mi znaleźć 🙁
Super ! Dzięki za podpowiedź  :kwiatek: 🙂
Gillian   four letter word
17 lutego 2016 14:18
35w, to właśnie ta. Polecano mi uderzyć do firmy Germapol.pl, oni doradzają jakie ostrze końskie dołożyć. Znajoma goli takim składakiem i jest zadowolona, dużo sprawniej idzie niż oryginalnym ostrzem.
Super 🙂 bo właśnie rozglądam się za czymś na własny użytek za rozsądną cenę.
Dava   kiss kiss bang bang
17 lutego 2016 14:41
Ktora to ta maszynka?
Linki nie dzialaja, a na stronie jest tylko 30w 😉
Na stronie basspolska.com jest maszynka do strzyżenia psów za 155 zł 35w 🙂
Gillian   four letter word
17 lutego 2016 14:50
Germapol.pl właścicielka jeździ konno. Znają się na tym i nie wcisną kitu. Maja sporo sprzętu do strzyżenia. 🙂
Ponawiam pytanie. Czytałam na temat robienia wzorków taką zwykłą golarką z drogerii. Chodzi o taką.... pachową maszynkę? Boję się cokolwiek takiego zrobić maszynka (myślałam o rogach jagermaistera), a jednak większą wyprawę mam w używaniu zwykłej maszynki. Rozumiem, że taką można?
O, a jakie konkretnie ostrze? Bo właśnie te oryginalne średnio mi się sprawdzają do koni, zależy bardzo od sierści.
deborah   koń by się uśmiał...
17 lutego 2016 21:05
Behemotowa, jakoś nie moge sobie wyobrazić golenia wzorku golarką do pach... już chyba te psie sa bardziej precyzyjne 😉
Behemotowa, jakoś nie moge sobie wyobrazić golenia wzorku golarką do pach... już chyba te psie sa bardziej precyzyjne 😉

Ta golarka jest świetna, ale moje zręczności manualne w skali od 1 do 10 to ok. -5 😁 Jeśli jednak chciałabyś wygolić rogi Jagermaistera na dupce to zapraszam 😀
deborah   koń by się uśmiał...
18 lutego 2016 07:50
do tak skomplikowanego wzoru najlepiej mieć szablon. Crazy chyba wycinała wzorki z szablonami..
Behemotowa haha dobra jesteś  🤣
BTW znam ten ból, jakbym miała swojej ogolić łeb to koń skończył by bez oczu i z dziurą w czole  😀iabeł:
a jeśli chodzi o prosty wzorek (o skomplikowanych nie śmiem dumać) to naklejam go na papierze i golę naokoło tą zwykłą końską maszynką  🙂
zwykła golarka przeciez goli na zero, do skóry, prawda? ciekawe jak by to wygladało  👀
Ot, taka ciekawostka w temacie golenia koni:
Czy ktoś miał doczynienia z maszynką hkm? Ogoliłam nią 7  koni i maszynka przestała ciąć, więc kupiłam nowe ostrza, ale sytuacja się nie zmieniła. Sierści nie chce golić, ale włos grubszy np. na grzywie nie ma najmniejszego problemu. Wie ktoś czym to jest spowodowane?
Puchatoscia i kurzem zazwyczaj 😉 jeśli to drugie lub kolejne golenie w sezonie to sierść jest inna niż na początku zimy, bardziej miękka a taka jest gorsza do cięcia. Nowe ostrze trzeba często dokrecic / nasmarowac i jechać na najwyższym biegu. Jeśli to nie daje rady to od biedy można spryskać je czymś z alkoholem - powinno działać niestety szybciej się wtedy niszczy.  Maszynka ma dedykowane ostrza czy system snap-on?
Kfanaberia, a na pewno nowe noze sa ostre i dobrze zalozone? Na pewno śruba, ktora je dociska, działa?
escada, to jest mazynka jak lister legend chociażby, ze śrubą 😉
No to się nie znam, wole snap-on, większy wybór długości i producentów 😉
Da radę jakoś odratować pordzewiałe ostrze? Woziłam w samochodzie do naostrzenia i... zapomniałam  😵 A szkoda go wyrzucić.
Da radę jakoś odratować pordzewiałe ostrze? Woziłam w samochodzie do naostrzenia i... zapomniałam  😵 A szkoda go wyrzucić.


wd40?
Angeel, w sumie nic nie ryzykujesz, więc możesz zamoczyć w coca coli - ja tak uratowałam zardzewiałe strzemiona, czy wyjdzie z ostrzami nie wiem, najwyżej zmienią kolor 😉
[quote author=Angeel link=topic=36.msg2515385#msg2515385 date=1458387011]
Da radę jakoś odratować pordzewiałe ostrze? Woziłam w samochodzie do naostrzenia i... zapomniałam  😵 A szkoda go wyrzucić.


wd40?
[/quote]

wd 40 nasmaruje, ale raczej na rdzę nie pomoże 🙁


Orzeszkowa - spróbuję 😉
[quote author=rochnar link=topic=36.msg2515482#msg2515482 date=1458406142]
[quote author=Angeel link=topic=36.msg2515385#msg2515385 date=1458387011]
Da radę jakoś odratować pordzewiałe ostrze? Woziłam w samochodzie do naostrzenia i... zapomniałam  😵 A szkoda go wyrzucić.


wd40?
[/quote]

wd 40 nasmaruje, ale raczej na rdzę nie pomoże 🙁


[/quote]

Jak trochę się pomoczy to i rdza zejdzie. Jeśli oddajeszcz do czyszczenia to może oni ci tam coś poradzą?
Czy ktoś z golarką dojeżdża w okolice Żabiej Woli? (Centurion) Potrzebuję ogolić mojego przed HPP (czyli przed końcem marca) w całości,z głową i nogami.
Czy poleca ktoś pożądną maszynkę bezprzewodową? Widziałam 2 ostera, ale to są chyba jakieś małe, a ja chciałam normalnej wielkości, np. Jak Delta tylko bezprzewodowa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się