strzyżenie / golenie koni

Condina, ja Brofą na oryginalnych ostrzach zrobiłam : 3 konie na blanket clip oraz 1 całego. W trakcie piątego trzeba było zmieniać ostrza.
Zmienione na Heiningery już nie golą tak dokładnie i trzeba regulować w trakcie, bo przestają ciąć.
Chyba jednak nie pasują idealnie, jak pasowały te Brofy, ale dziś zrobiłam kolejnego na blanket clip.
Udało się komuś dorwać ostrza do maszynki Bass do koni?
Owszem, a co? Dwa razy już kupowałam, teraz jedno miało być 1mm, ale jeszcze nie sprawdzałam, bo stare po jakiś 20 goleniach nadal tnie :P
A  gdzie kupowalaś? Bo potrzebuję, a nie mogę nigdzie dorwać (włącznie ze stroną Bassa).
U Bassa, ale napisałam maila, że potrzebuję, nie zamawiałam przez sklep jako taki.
Wymieniłam z nimi kilka maili, mieli mi wysłać, ale dostawa się przedłużała. W końcu przestali odpowiadać na maile, a ostrzy nie wysłali ;]
Kochani z Bassem jaja miałam straszne i dalej nie przesłali mi ostrzy jak prosiłam ani kasy nie oddali. Raz sie trafi raz nie - mają tam czesto mało rozgarniętych pracowników. W styczniu znowu ich poatakuje bo maszynke chce sprzedać a bez ostrzy to trochę kiepsko...
Oo, to widzę, że nie tylko ja mam z nimi takie przeboje. Ja bym chętnie swoją uruchomiła, ale właśnie ostrzy brak.

edit.
BlueHorse - dużo wyprzedajecie, czym będziesz golić? :P
Mamy pięć maszynek a w tej chwili używamy już tylko Heinigera 🙂 Pomijając, że cholernie ciężka ta Delta to nie do zabicia i super goli 🙂 Ostrza starczają na dłuuugo i kupujesz online i masz dwa dni później u siebie.
Pytanie do osób znających się w temacie maszynek. Jaką maszynkę polecacie? Najlepiej do 500 zł. Polecano mi maszynkę do golenia bydła i koni firmy Bass, ale widziałam, że macie problemy z kupowaniem do niej ostrzy. Musze kupić swoją maszynkę, bo maszynek brak a ludzi chętnych do golenia jak mrówek.  🤔
Czy golił ktoś z Was konia do USG brzucha? Mój normalnie jest niederkowany i zarośnięty, w zeszłym roku ani razu nie potrzebował okrycia. Teraz mi niedomaga brzuchowo i chyba musimy się ogolić do USG, więc będę go musiała ubierać. Nie bardzo się na tym znam, więc nie wiem w co się zaopatrzyć... Na pewno chcę padokówki z długimi bokami, ale nie wiem jakie wypełnienia powinnam brać na ogolony brzuszek. Podpowiecie wstępnie?
plandeka na polarze
Czy ktoś wie może, czy dostanę w Polsce ostrza do tej maszynki:
http://www.aesculap-clippers.com/cps/rde/xchg/ae-schermaschinen-en-int/hs.xsl/8823.html
Wielkie dzięki za pomoc. 🙂
W sewing.pl  :kwiatek:
Dziękuję ślicznie !
Gillian   four letter word
04 stycznia 2016 13:29
Rozebrałam Bassa (da psów). Nie mogę złożyć, ni cholery. Siedzę trzecią godzinę i nic. Wiem jak złożyć ale nie pasuje do głowicy. Coś jest nie teges ze śrubkami. Kobyła koleżanki ogolona do połowy a ja ślęczę nad tym badziewiem i jestem coraz bardziej poirytowana. Czy ktoś ma to ustrojstwo i mógłby mi pomóc zdjęciami? po kolei jak się montuje ostrze?
😵 😵
vissenna   Turecki niewolnik
05 stycznia 2016 18:58
To i ja się pochwalę. Modelem był kucyk (DRP) córki mojego szefa. Benek sam w sobie jest śliczny, źrebaki po nim też, więc była presja, by go nie oszpecić a jednocześnie dostosować się do życzeń jeźdźca co do wzorków 🙂
Od tego zaczynaliśmy:


I efekt końcowy (zdjęcia robione zmiemniakiem  😡 ) :

Szacun za to serduszko z literką B  👍 Masz jakąś mniejszą maszynkę do konturów wzorków?
vissenna   Turecki niewolnik
05 stycznia 2016 20:53
Duża maszynka to mój ukochany Aesculap Econom. Tutaj specyfikacja:
http://www.aesculap-clippers.com/cps/rde/xchg/ae-schermaschinen-en-int/hs.xsl/7261.html
Wypuścili teraz na rynek także bezprzewodową wersję, ciekawe czy dobra. Ktoś ma?  👀

Do wzorków używam standardowej małej maszynki do golenia -  Heiniger Saphir Style.
A może mi ktoś polecić ostrza clip-on (do Ostera A5) ? Andisa miałam, ale były beznadziejne i nie cięły już od nowości. Teraz ratuję się ostrzami Bassa za 35 zł. Jak za te pieniądze to są ok, ale wolałabym coś, co wytrzyma trochę dłużej. A za Heinigera nie chcę płacić 200 zł ;p
Mam Economa bezprzewodowego, kocham go całym sercem !
Gillian   four letter word
13 stycznia 2016 16:31
Maszynka ma nowe ostrze, jest naoliwiona, czysta. Ogoliłam zad, skończyłam plecy i brzuch, czyl w zasadzie niewiele. Przestała łapać włosy. Rozkręciłam, wyczyściłam, zmieniłam nawet ostrze - mieli włosy ale nie tnie. Dociśnięta na siłę palcami znowu goli. Macie pomysł co się zepsuło i jak to naprawić?
vissenna fajny ten DRP!  😜
vissenna   Turecki niewolnik
13 stycznia 2016 16:54
Gillian na moje to albo śruba dociskająca, albo źle osadzone widełki na tym obrotowym klocku... Rozkręć maszynkę i zobacz.
Gillian   four letter word
13 stycznia 2016 16:58
gdzie jest śruba dociskająca? rozkręcałam, wszytko wygląda ok :/ poza tym cięła dobrze i przestała łapać dopiero po jakimś czasie :/
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
13 stycznia 2016 16:59
Condina, ja Brofą na oryginalnych ostrzach zrobiłam : 3 konie na blanket clip oraz 1 całego. W trakcie piątego trzeba było zmieniać ostrza.
Zmienione na Heiningery już nie golą tak dokładnie i trzeba regulować w trakcie, bo przestają ciąć.
Chyba jednak nie pasują idealnie, jak pasowały te Brofy, ale dziś zrobiłam kolejnego na blanket clip.


Dzięki 🙂 mój był strasznie-strasznie zarośnięty... I 1 koń = 1 ostrza
vissenna   Turecki niewolnik
13 stycznia 2016 17:53
Gillian to ta duża śruba nad ostrzami, czasem potrafi się sama odkręcić od wibracji:
tutaj ma numer "1".
Gillian   four letter word
13 stycznia 2016 17:55
Ale u mnie nie ma takiej śruby. Mam ten model dla psów.

edit. Co ja bym zrobiła bez siebie...  🙄 rozregulowany kiwak i głowica, dokręcenie 30zł i po problemie...
Mówicie często na temat golarek do wzorków ze zwykłych drogerii. To znaczy takich... do pach?  😁 W sensie na lajcie mogę sobie kupić taką zwykłą pachową (zwykłą) golarkę i zrobić jakiś wzorek na zadzie konia?
Może wydawać się głupie, ale wolę się upewnić  :kwiatek:
Angeel zarówno oster i andis zeszły na psy, ja teraz testuje wahl i narazie jest ok, tyle że chyba nie mają szerokich wersji, zwykła 30 kosztuje 105 zł
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się