Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Kastorkowa   Szałas na hałas
22 maja 2016 20:09
U nas praca wre. Młody chodzi w końcu regularnie i powoli się rozskakujemy choć dziś nie był jego dzień, za to niestety Senior czeka na weta  😕 Najprawdopodobniej ukąsiła go żmija, noga jak bania, nad ranką twarda i bolesna pod zbiera się płyn i cały nadgarstek nalany. Czuję się dobrze, jutro się okaże co i jak.
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpl1/v/t1.0-9/13232873_1142452449149198_215798081182422347_n.jpg?oh=2384b561f233ba0315de8889e84ade58&oe=579AAFCE&__gda__=1474297410_e2cd1137fcd1f3751fdba0889a396969[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/13239932_1142395349154908_5135078693252942985_n.jpg?oh=254eab60bc9f9d0a243b6bb823196d92&oe=57DEB388&__gda__=1473194929_0d980d8a5cc8b3df61c1e506b8b46f7c[/img]
wątek zamknięty
anai Będę szukać właśnie czegoś dużego, liczę że nie okaże się mordercą jak mój siwy Ed, jutro jadę do dwóch stajni wstępnie zobaczyć co mają do zaoferowania. Nawet jak się znajdzie ideał, to ściągnę go dopiero po wyjeździe kuca żeby nie martwić się o jakieś ewentualne zwroty i nieprzyjemności. 🙂
wątek zamknięty
U mnie pierwszy naprawdę słoneczny weekend od nie wiem kiedy. Spędziłam go mega pracowicie, pojeździłam nawet kucyki i pierwszy raz wsiadłam na Bronka. 😉









wątek zamknięty
Nirvette   just close your eyes
23 maja 2016 08:13
brzezinka, kucka Twojej córy cukiereczek 😍

Ja w ten weekend pierwsza jazda na moim odkąd do nas przyjechał. Koń w porządku, ale ja...  😵 Dobrze, że zaczynamy znowu jazdy pod okiem instruktora, bo to wygląda jak jazda początkującego.  🍴







No i konia mam wygimnastykowanego mocno, o! I kondycje ma mega. W przeciwieństwie do mnie.... :/
wątek zamknięty
Kasija, a dopiero co była taka malutka! Czas leci. Kiedy ty będziesz siadać?

A szarak ostatnio mnie zaskoczył na plus. Od półtorej miesiąca nie miałam treningu. Mieliśmy co tydzień w weekend albo zawody albo konsultacje. W takiej sytuacji nie skacze w tygodniu. Raz w tym czasie coś sama skakalam i myślałam, że na treningu sporo będzie do poprawy. A tu się okazało, że jest bardzo przyzwoicie. Do tego prosiłam o trening na stacjonatach, bo miałam problem z dojazdem do nich na zawodach ( ja, nie koń). A tymczasem skakał świetnie i mądrze. Na koniec trenerka przyznała, że stało 145 😉 nie zauważyłam 😉 na zdjęciu rozgrzewkowa stacjonatka:



Ja wiem czemu Szarak tak zaskakuje  😁 U znajomych często się sprawdzało, że jak myślało się o sprzedaży konia to koń robił się już w ogóle cud, miód i orzeszki 😀 Po prostu chce z Tobą zostać 😉

A no była moja Dolce taka malutka, nadal jest - 160 w kłebie to nie dużo  😁 👀 Ja to dopiero na przyszły rok będę wsiadać, mam przymusową przerwę. W czasie której mój koń będzie jeżdżony przez moją najlepszą przyjaciółkę z ojjj duuuużo większym doświadczeniem 😉

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Cytowanie zdjęć
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 maja 2016 21:24
anai liczę na to, że się jakoś Tobie poukłada i jednak ten Szaraczek się ostanie. Tyle serca i radości.
Brzezinka wyładniał i rozrósł się Bronek 💘, a dziewczyny też niczego sobie 😀
Kasija ja zawsze chciałam siwego z różowym nosem, ale mam Księciunia i jest idealny 😉
Tak to pani M. Mówiłam, że kucyka będę dawała w ręce fachowców i się udaje jak na razie 😀
Jak się uda to jutro pan trener z kucem biega.

wątek zamknięty
lusia722 jestem oczarowana ksieciem, jaka on ma piekna glowke i te chrapki  😍
Nirvette o prosze jaki czarnuszek zgrabny, nieduzy chyba co?🙂
Kasija gratulacje zajazdki! 🙂
brzezinka ale fajnie wygladasz na tych kucorach, myslalam ze one mniejsze nieco, a tu prosze 🙂
anai szarak absolutnie bombka  💘  ja popieram twoja decyzje jakakolwiek by nie byla  :kwiatek:

A ja pozdrawiam ze sloneczka, lato w pelni na pomorzu! glupie pomysly sie legna w glowach, przerobilam araba na niemal-AQH :P






wątek zamknięty
amnestria   no excuses ;)
24 maja 2016 08:17
faith 😍 😍 😍
wątek zamknięty
dairoxroxi, i jak oglądanie? Cos Ci przypadło do gustu?
brzezinka, pięknie 🙂 Kucyki są przegenialne. Jak Ci się jeździło na Bronku? (BTW ładnie się zaokrąglił)
Nirvette, gratulacje pierwszej jazdy. 
faith, Wow. A sesję andaluz tez planujesz?
Kasija, tylko u mnie decyzja o sprzedaży nie ma nic wspólnego z tym, jaki siwy jest. Bo on jest i był odlotowy. Bezproblemowy. 😉 A wiesz że po zdjęciahc myślałam, że dolce ciut wyższa. Ale te 160 to wcale nie tak malutko 🙂
lusia722, Kucyś profi model. Fajnie, że masz fachowa pomoc pod ręką. Najlepszą 🙂 A co tam u Martusi?
wątek zamknięty
Kastorkowa i co z koniem? Mam nadzieję że to jednak nie była żmija...
wątek zamknięty
Amnestria  :kwiatek: nie powiem, mialysmy fun 😀

Anai hahahaha, nie wiem, bo to juz wymaga jakiejs roboty, a jak widac na fotach - operdzielanie i nierobstwo 😀
wątek zamknięty
brzezinka- co to za czaprak na rudej?  :kwiatek:
wątek zamknięty
faith, kuce wzrostowo podobne. Bronek wg. certyfikatu ma 140 cm. Lamka niewiele wyższa. A ja też do zbyt wyrośniętych nie należę więc pewnie przez to wyglądam na nich w miarę ok.  😉
anai , początkowo czuć,  że rozpuszczony przez dzieci ale jak się mu nie pozwala na głupoty to bardzo miło zaczyna współpracować 🙂





Losse, stary jak świat fair play  🙂
faith , ostatnia fotka mega  😍
Nirvette  :kwiatek:
lusia722, no to czekam na relację z treningu  🙂
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 maja 2016 12:10
Kucyk chodził super jeszcze lewy zakręt do poprawy, ale generalnie dużo lepiej.
Oczywiście nie był by sobą, gdyby nie próbował czegoś zmalować. Spłoszył się bociana i próbował ponieść.
I brykał przy pierwszym zakłusowaniu 😵
Pan Trener mówi, że to super, bo żywy i chęci są  😜
Od jutra kucyk u pani Trener, bo ja wyjeżdżam na zawody.
Może też znajoma wsiądzie
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 maja 2016 14:47
Kasbeg dzięki, że pytasz. Wet potwierdził, że żmija, ale jad zagrażać koniu nie zagraża sam w sobie, tylko ta opuchlizna. Dostał w poniedziałek dwa zastrzyki  bo rano jeszcze gorączkę lekką miał, jutro daje mu kolejny, opuchlizna bardzo powoli schodzi i przy delikatnym przyciśnięciu nie ma już efektu "jezus maria urwało mi nogę, nie dotykaj mnie, zaraz się położę" Opatrunek z rivanolu który miał na całą nogę zawijany przez 45 minut z wetem ściągnął w 15  😵
wątek zamknięty
anai Byłam oglądać dwa stwory, całkiem temperamentnego-karego wałacha i ciapkowatego gniade, 180 cm ogiera. Ktoś ewidentnie pozamieniał im charaktery  😁 Na chwilę obecną został mi jeszcze jeden kary do obejrzenia, ale nie wiem kiedy pojadę, wszystko na spokojnie. Chociaż nie powiem, kary wałach skradł mi serce urodą i ruchem  🤣 A jak idzie sprzedaż szaraka?
faith Piękne zdjęcia 😉
wątek zamknięty
Kastorkowa gdzieś ostatnio rzucił mi się w oczy (ale nie wiem już gdzie, chyba na face) post o tym, że właśnie jak się zauważy, że konia żmija ukąsiła, bardzo szybko trzeba podawać surowice, były wrzucone straszne zdjęcia bodajże siwego kuca, który padł niestety... no ale skoro wet twierdzi, że jad niegroźny to ok
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 maja 2016 19:36
lusia722, on jest tak piękny, że dech zapiera <3
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 maja 2016 20:24
Kasbeg dostał w takie miejsce (noga), plus to jednak zdrowy koń ważący jakieś 400 kg więc jad nic mu nie zrobi. Wetowi ufam, a Senior czuję się bardzo dobrze i jak tylko noga przestała tak boleć to dokazywał z juniorem jak zawsze. To hucuł jednak, twarda bestia  😀 Jutro zdam relacje jak noga  😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 maja 2016 21:21
9 lat u Poni, a ja dalej odkrywam coraz to nowe widoki w odległości 100-200 metrów od stajni...

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13244871_10205761445586426_7805766388095152353_n.jpg?oh=4cc79e4a9cb51ed2a27ea17f87592f46&oe=57D32968[/img]
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 maja 2016 21:33
anai Marta teraz w ogródku pracuje i nie ma czasu wpaść 😉 A tak poważnie to czasem nas odwiedza, ale ostatnio chora jest 😕.
faith 💘 czadowa sesja.
kasbeg też gdzieś to widziałam.
kastorkowa może to jednak nie była żmija? W każdym razie dobrze, że tak się historia skończyła
Strzyga zazdraszczam 😜 ja mam problem poza podwórko wyjechać z tym moim tchórzem
i jeden kucyk "Zdziś" 😁 ofc zachwycony pracą
wątek zamknięty
Pozdrawiamy wątek i prosimy o kciuki, ponieważ w piątek badamy konia pod kątem COPD..  😵
(a ja już sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć ... )

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13177772_1145359715519592_5710193704488902886_n.jpg?oh=e29555c1f8e8c4d20b1145488abef936&oe=579B093B[/img]

Bardzo lubię takie zdjęcia z rożnych faz ziewania u konia  😂

lusia722 co to za trener na Księciu? 🙂 Zazdroszczę takich placów do jazdy  💘
Strzyga fajny klimat ma zdjęcie, aż mi się zachciało pojechać w teren... więc plan na jutro już mam 😀
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 maja 2016 11:14
arlyn, kciuki sa 🙂
U nas widoki, gdzie nie spojrzeć, zapierają dech w piersiach.
I odpowiem za Lussi, to Grzecorz Psiuk
wątek zamknięty
Kasija ja zawsze chciałam siwego z różowym nosem, ale mam Księciunia i jest idealny 😉
Tak to pani M. Mówiłam, że kucyka będę dawała w ręce fachowców i się udaje jak na razie 😀
Jak się uda to jutro pan trener z kucem biega.


Zazdroszczę Ci  😎 Kucunio "robiony" przez te dwie osoby to pewnie mercedes jak się wsiądzie  🙂
Swoją drogą ile on ma wzrostu? Myślałam, że pod trenerem będzie  wyglądał na mniejszego jeszcze 😉

anai ależ ja absolutnie nie sugerowałam, że nie był wcześniej odlotowy 😉
A no Dolce może na zdjęciach wygląda na wyższą, bo jest mocno zbudowana (no i spasła :P). W klacie jest sporo szersza niż "nasz" 3-letni ogier szczypior.
A wczoraj pierwszy raz chodziła już z jeźdźcem bez lonży.  😀

arlyn trzymamy kciuki !  :kwiatek:
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 maja 2016 15:57
arlyn Kciuki są. Tak jak Strzygawspomniała jest to pan Grzegorz 😀
Kasija Szczerze to głównie kucyka jeżdżę sama niestety. Treningi ujezdzeniowe miał dopiero 3, a pan Grzesiu wsiadł
pierwszy raz od września, ale nie zepsułam mocno. Nawet poprawiłam prawy zakręt,  lewy nieznacznie, więc nadal do tuningu 😡
Fakt,  że  kucyk w lewo jest z natury gorszy i nieregularny, jednak skoro poprawa chociaż mała jest to znaczy, że się da.
Co do wzrostu to ma 146 🙂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 maja 2016 17:05
Dzis szybka jazda, ale mój kucyk chodził jak marzenie. W lewo bardzo mocno oparta na ręku, ale nie uciekała z kontaktu, co jej sie zdarzało. Za to na prawo... Masełko, które dzis nawet próbowało samo sie nieść <3 strasznie jestem z niej dumna 🙂
lusia722, mnie wkurza, ze Nie ma żadnej fotki Ciebie na Księciu!
wątek zamknięty
lusia722 aaa 😀. No w sumie fakt, podobny nawet na tym zdjęciu. Tylko ja myślałam że Ty z Panem Kubiakiem i próbowałam na zdjęciu rozpoznać jego 😀
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 maja 2016 10:27
Strzyga oj tam nie będę kucykowi psuć wizerunku  😁
arlyn nie, chociaż kto wie może i pan Kubiak kiedyś na niego wsiądzie 😉
Jak na razie to posiłkujemy się fachowcami,  których mamy pod ręką.
W składzie moja zawodniczka 🙂, pan Trener i pani Trener.
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 maja 2016 21:18
wątek zamknięty
Kastorkowa, wow Senior wygląda doskonale!
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.