Skąd ten cytat...?

busch   Mad god's blessing.
24 maja 2009 18:19
Terry Pratchett "Kosiarz"

A to?
"plasterki kiełbasy i cytaty z kiszek i książek- i nigdy się nie dowiemy, kto musiał ucichnąć, zamilknąć, żeby można było nadziać kiszki, żeby mogły mówić książki, napakowane, upchane, bardzo gęsto zapisane, nie wiem, domyślam się: ci sami rzeźnicy nadziewają słowniki i książki mową i farszem, nie ma żadnego Pawła, ten człowiek nazywał się Szaweł i jako Szaweł opowiadał ludziom z Koryntu o niezmiernie tanich kiełbasach, które nazywał wiarą, nadzieją i miłością, które chwalił za lekkostrawność, które dziś jeszcze, pod postacią coraz to innego Szawła, potrafi ludziom wmówić."
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 maja 2009 18:33
Blaszany bębenek. G. Grass
niech ktos wrzuci za mnie, bo nie mam pod reka zadnych ksiazek po polsku  😉
busch   Mad god's blessing.
24 maja 2009 18:41
to wrzucę się jeszcze raz:
"Życie ludzkie nie może zostać przeżyte wyłącznie jako szereg powtórzeń wzoru gatunkowego, to człowiek musi żyć. Jest bowiem jedynym zwierzęciem, któremu natura nie stwarza domu, które czuje się wypędzone z raju, zwierzęciem, dla którego jego istnienie stanowi problem, który trzeba rozwiązać; od którego nie można się uchylić. Nie może cofnąć się do przedludzkiego stanu harmonii z przyrodą, ale nie ma też pojęcia, dokąd dojdzie, jeśli dalej zmierzać będzie naprzód. Egzystencjalne sprzeczności człowieka dają w efekcie stan trwałego zaburzenia równowagi."
ushia   It's a kind o'magic
24 maja 2009 18:53
o mamo, Fromm?
busch   Mad god's blessing.
24 maja 2009 19:11
tak, jeszcze tylko tytuł  😀
ushia   It's a kind o'magic
24 maja 2009 19:17
czekaj, musze skleroze ogarac - "Ucieczka od wolnosci"?
busch   Mad god's blessing.
24 maja 2009 19:20
nie
A nie wiecie może z jakiej piosenki jest coś w tym stylu: "tak jak ja potrzebujesz ciepłych słów"? Gdzieś mi się obiło o uszy i nie mogę znaleźć... 🙁
busch   Mad god's blessing.
25 maja 2009 08:39
Podpowiedź:
"Trudno naprawdę znaleźć człowieka całkowicie wypranego z uprzejmości i dobrych chęci. Gdyby taki ktoś się znalazł- wyjąwszy urodzonych <<idiotów moralnych>>- z pewnością żyłby na krawędzi szaleństwa. Dlatego też, jak długo wierzy się, że zły człowiek ma na czole rogi, nie uda się znaleźć złego człowieka.
Naiwne założenie, że zły człowiek daje się łatwo rozpoznać, tworzy wielkie zagrożenie: nie udaje się rozpoznać takich ludzi, póki nie zaczną swego dzieła zniszczenia"
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 maja 2009 12:19
'o sztuce istnienia" ?
busch   Mad god's blessing.
25 maja 2009 18:59
nie
jeszcze bardziej dobitna podpowiedź:
"Ażeby zamknąć analizę Hitlera, trzeba powiedzieć kilka słów jeszcze na temat celu, jakiemu ma służyć zgromadzony w ramach niniejszego studium obszerny materiał- obejmujący także dane dotyczące Himmlera. Pomijając czysto teoretyczny cel, wyjaśnienia pojęcia sadyzmu oraz nekrofilii poprzez wywołanie danych klinicznych, przyświecał mi też cel inny- wskazania na główny błąd, który nie pozwala ludziom rozpoznać potencjalnych Hitlerów, zanim ukażą swe prawdziwe oblicze. Błąd ten spoczywa w wierze, że całkowicie destrukcyjny i zły człowiek musi być diabłem- i wyglądać przynajmniej jak jego kuzyn; że musi być pozbawiony wszelkich cech pozytywnych; że musi nosić na czole piętno Kaina tak widoczne, by każdy mógł rozpoznać jego destrukcyjność już z daleka."
ushia   It's a kind o'magic
25 maja 2009 19:05
anatomia ludzkiej destrukcyjnosci
busch   Mad god's blessing.
25 maja 2009 19:05
no przecież, że tak  😀
wrzucaj  🙂
ushia   It's a kind o'magic
25 maja 2009 20:07
"- Logika!- powiedział Profesor, jakby do siebie. - Dlaczego nie uczą was logiki w tych szkołach? Są tylko trzy możliwości. Albo wasza siostra kłamie, albo zwariowała, albo mówi prawdę. Wiecie, że nie zwykła kłamać i jest oczywiste, że nie zwariowała. A więc przynajmniej czasowo, zanim nie uzyskamy jakichś nowych danych, musimy założyć, że mówi prawdę."
opowieści z narni?
ushia   It's a kind o'magic
25 maja 2009 20:22
autor i tytul - nie ma lekko 😉
Lew, czarownica i stara szafa - C.S Lewis?  😎
ushia   It's a kind o'magic
25 maja 2009 20:27
no to wrzucasz 🙂
Hm... trudno się zdecydować bo jakbym wrzuciła co co naprawde chcę i tak pewnie nikt by nie zgadł 😉
Ale to jest proste:

"-Czy sprawiam wam przyjemność życie w brudzie i smrodzie? - Rozejrzałem się dookoła. - Czy właśnie dlatego decydujecie się na to?
Strach. Zazdrość. Ciekawość, w jaki sposób udało się nam uciec od ich losu?
- Naszym wodzem jest szatan - powiedziała nagle czarnooka kobieta.
Miała kulturalny głos. Musiała chyba być kimś jako śmiertelniczka.
- A my służymy szatanowi według jego oczekiwań."
busch   Mad god's blessing.
25 maja 2009 21:36
A.Rice "Wampir Lestat"?
busch wrzucasz 😉
busch   Mad god's blessing.
25 maja 2009 22:47
"-Chcemy jeść!-rozdarła się jakaś kobieta.
-Chleba!-zagrzmiał stojący za jej plecami mężczyzna.- Chcemy chleba, bękarcie!
W jedno uderzenie serca okrzyk pochwyciło tysiąc głosów. Zapomniano o królu Joffreyu, królu Robbie i królu Stannisie. Panował wyłącznie król Chleb."
Martin George R. R.
Gra o tron
busch   Mad god's blessing.
26 maja 2009 19:41
autor dobrze ale tytuł nie ten  😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 maja 2009 20:17
strzelam: George RR Martin Starcie królów (Pieśn lodu i ognia).
busch   Mad god's blessing.
26 maja 2009 20:31
Edytka- strzał celny  🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 maja 2009 20:45
znalazlam na dysku jakies ebooki, wiec moge cos wrzucic.
zagadka będzie prosta:

- Aha - Ciri znów przygryzła wargę. - A ten... No... Mężczyzna... Jak poznać, że to ten właściwy, z którym....
-... można pójść do łóżka?
- Mhm.
- Jeżeli w ogóle ma się wybór - czarodziejka skrzywiła wargi w uśmiechu - a nie ma się dużej wprawy, w
pierwszej kolejności ocenia się nie mężczyznę, ale łóżko.
Szmaragdowe oczy Ciri nabrały kształtu i rozmiaru spodków.
- Jak to... łóżko?
- Właśnie tak. Tych, którzy łóżek w ogóle nie mają, eliminujesz z miejsca. Spośród pozostałych eliminujesz
posiadaczy łóżek brudnych i niechlujnych. A gdy pozostaną już tylko tacy, którzy mają łóżka czyste i
schludne, wybierasz tego, który najbardziej ci się podoba. Niestety, sposób nie jest stuprocentowo pewny.
Można się cholernie pomylić.

Krew Elfów
Sapkowski
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 maja 2009 20:53
bingo! 🙂 Twoja kolej
   Się sięgnęło po gitarę leżącą na półce - na rozłożonej kurtce i z główką gryfu wspartą na chlebaku, jak na poduszce, żeby jej nie poobijały wstrząsy i utrząsy pociągowej jazdy - się pocałowało stare wierne pudło i się zaczeło próbować strun. Lekko się je podstroiło o po chwili się zanuciło:
Wędrówką jedną życie jest człowieka
Idzie wciąż
Dalej wciąż

mała podpowiedź
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się