kącik skoków

Koń będzie super, ale w ogarniętych rękach.


Dobre konie nie zawsze trafiają w ogarnięte ręce. Tu wykładnikiem jest stan kasy . Chyba że ktoś go kupi i w ogarnięte ręce przekaże.
Na tym filmiku , koń skacze fajnie ale widać że świeżo wzięty na zawody i niewiele umie poza skakaniem . 😉
Koń wydaje się ciekawy.  😉 A cena między 15-18 tyś Euro jest całkowicie normalna za takiego konia.
Miałam okazję widzieć jego półbrata w konkretniejszej robocie skokowej bo to moje bliskie okolice. Koń miodzio, z możliwościami na wszystko.
Mam wrażenie ,że ktoś miał dobry pomysł na tego konia. Niestety ale mu tego konia zabrano i dano temu co jedzie na filmiku. Szkoda, bo go szybko zepsuje.
Nie całkiem 😉
naovika - podany przez Ciebie przykład w stosunku do mojego przykładu opisu jakbym wam podała link byłby niczym mimo, że kasa mniejsza (choc tez rodowód gorszy mojego). Uwierzcie mi tam Pan w LL klasie walczył, szarpał sie i rzucał jak na parkurach 120... Tutaj siwka chociaż jakoś prowadził...

A co do wyceniania dobrych koni chodzących dopiero LL za kupę kasy...
Nie znam się może ktoś takie kupuje jak ma oko i czas/możliwości na pracę?
kto komu zabroni...
Za dużo większą kasę sprzedaje się konie niezajeżdżone . 😉 Cena tego jest akurat całkowicie normalna . Koń fajny , tylko surowy. Jeździec wcale źle go nie pokazuje jak na taką 4- ro letnią surówkę . Widać że ten koń sezonu nie przepracował i jest trochę wyrwany z przypadku  😁

Tak to już jest że koń chodzący swoją grupę w odpowiedniej kategorii wiekowej co rok kosztuje więcej . Powoli ceny koni u nas dochodzą do cen europejskich .  😉
A to czy kupisz go ty czy przyjedzie po niego ktoś z Europy czy ze świata to dla sprzedającego nie ma wielkiego znaczenia . 😉 Zwłaszcza teraz jak na zachodzie przekonali się że w Polsce można kupić fajnego konia a po ulicach wcale nie chodzą białe niedźwiedzie  😁 Amerykanie i Szwedzi zadomowili się już u nas i kupują koniki jak ciepłe bułeczki  🤣
Więc mówie do ceny sie tam nie czepiam...
Tylko nawiązywałam do stylu jazdy omawianego przeze mnie pana na koniu młodym w klasie LL...
Czasami aż ciężko patrzeć... I rozumiem, że może niedawno zajeżdżony i jest parcie na pokazanie na zawodach ale powinny byc jakieś granice przyzwoitości...
BlueHorse zastanawiam się czy my oglądaliśmy ten sam filmik... piszesz dalej o tym młodym siwku w LL?
Moim zdaniem ten koń był dobrze zajeżdżony. Błędy zawodnika to jazda bez rytmu, szczególnie "odpalanie" konia do przeszkód (to nie jest dodanie, a gdyby nawet to nie jest tu potrzebne), niespokojna ręka, co powoduje że koń odbija się od wędzidła, Zupełnie źle pojechany szereg. Ten przejazd wyglądał dobrze do 44 s tj do najazdu na trzecia przeszkodę (chociaż najazd na pierwszą przeszkodę też krzywy). Później zawodnik stwierdził że wygląda to za ładnie (może za mało dramaturgii??) i postanowił pojechać źle!!
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
25 października 2016 22:03
BlueHorse, a od kiedy to na parkurach 120 ( no porażająca wysokość to nie jest ) należy sie szarpać, walczyć  i rzucać ?
No jakoś tam człek jeździ , nie każdy ma szansę być Beerbaumem. Każdy pokazuje konia jak umie. 🙄
bo serio niby kalendarz pełny a nie ma gdzie jechać, bo tam gdzie jest podłoże akurat interesującego konkursu towarzyskiego nie ma.  😵 


Albo w większości miejsc jeden gospodarz toru, który... no... nie robi tego dobrze 😉
BlueHorse zastanawiam się czy my oglądaliśmy ten sam filmik... piszesz dalej o tym młodym siwku w LL?

Pisała przecież o innym filmie.

Wizja, wydaje mi się, że chodziło o to,  że na wspomnianym filmie jeździec składał się nad przeszkodą 80/90cm jakby skakał o wiele wyżej. No umówmy się,  jednak większość  koni inaczej układa swoje ciało nad przeszkodą 80 a inaczej nad przykładowym 120cm i wymaga to innej pracy jeźdźca w skoku.
BTW mi się ten siwy podoba. A wstawiono taki, a nie inny film,  bo to pewnie jedyny film z zawodów. Natomiast mój uśmiech wzbudził tekst "wygrywa już LL"  🙂
Cena , opis i filmik są siebie warte i nie mają rzeczywistego związku z oferowanym koniem.
Tak chodziło mi o NIE PODANY prze ze mnie tutaj link (nie lubię oczerniać czyjegoś nazwiska publicznie jeszcze w dodatku tylko ze względu na moje poglądy). Sytuacje napisałam w poście na poprzedniej stronie. Pan jechał na młodym koniu, widełki w ogłoszeniu 40-50tys., klasa LL i szarpał sie oraz rzucał nad przeszkodami niemilosiernie i wpakował z koniem w okserek 80cm nawet ale jakos przejechał, kon cały mokry. I taka sytuacja mnie lekko zniesmaczyła. I porównałam jego rzucanie sie nad przeszkodą jakby tam stało 120cm (a stało przypominam: LL)
Wybaczcie... Mistrzem pisania nie jestem za dużo moich skrótów myslowych ale musiałam leżało mi na wątrobie...
Były i dalsze ogłoszenia tego samego trenera na wyższych przeszkodach i dalej nie wyglądało zachwycająco mimo, że Pan miał umiejętności i oko to konie odgięte, rzucające głową, wyglądają na totalnie nie przepracowane ujeżdzeniowo.
Blue Horse: spoko, trochę się przekrzykujemy w tym wątku i stąd to zamieszanie. Wnioski jednak mamy podobne.....
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
26 października 2016 08:23
[quote author=grzesiek.1993 link=topic=18.msg2608643#msg2608643 date=1477427753]
BlueHorse zastanawiam się czy my oglądaliśmy ten sam filmik... piszesz dalej o tym młodym siwku w LL?

Pisała przecież o innym filmie.

Wizja, wydaje mi się, że chodziło o to,  że na wspomnianym filmie jeździec składał się nad przeszkodą 80/90cm jakby skakał o wiele wyżej. No umówmy się,  jednak większość  koni inaczej układa swoje ciało nad przeszkodą 80 a inaczej nad przykładowym 120cm i wymaga to innej pracy jeźdźca w skoku.
BTW mi się ten siwy podoba. A wstawiono taki, a nie inny film,  bo to pewnie jedyny film z zawodów. Natomiast mój uśmiech wzbudził tekst "wygrywa już LL"  🙂
[/quote]

Zgadza się. Ale ubawiło mnie to szarpanie i walka :P Przejechałam nie jeden i nie 50 parkurów N klasy i wyższych, stąd troche mnie to baw. Ale fakt, niektórzy walczą już w 80 cm ;P
Dajcie link 🙂  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 października 2016 20:22
Mutancik w swoim debiucie w klasie N 😁
Fajny przejazd, choć czasem ręką została na przeszkodzie zamiast pójść za głową konia. Trzeba to szybko poprawić. Gratulacje za robotę ujeżdżeniową.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
28 października 2016 08:11
Przejazd fajny, choć koń mi się zupełnie nie podoba w skoku. Jakiś on taki mocno przyziemny, krzywo skacze. Chyba, że jeszcze go zawody " trzymają ".
To ręką go trzyma!
Mutancik w swoim debiucie w klasie N 😁

Miło się ogląda
Witam.Poproszę o wyjasnienie jak to u was jest.Zgłosiłam sie na zawody regionalne na ostatni dzień tylko/niedziela/do dwóch konkursów LiP.Zawody regionalne organizowane razem z zawodami ogolnopolskimi.Zwrotnie dostałam informację,że mam zadeklarować się do jakiego konkursu bo na podstawie zatwierdzonych propozycji w niedzielę mogę wystartowac tylko raz. Byłam na dwóch innych też podobnych zawodach i nie było żadnych problemów-ostatniego dnia zawodów/niedziela/mogłam wystartować dwa razy. Pani przyjmująca zgłoszenia oświadczyła,że jest to przepis pzj.  I tu mam pytanie , poniewaz znam przepis  wedle którego na zawodach trzydniowych koń może wystartować ostatniego dnia tylko raz/rozumiem dotyczy konia ktory idzie  3 dni pod rząd a nie takiego który startuje tylko jednego dnia tylko w  niedzielę/ czy ja sie mylę czy myli się pani przyjmująca zgłoszenie.Jak jest u Was?
Mutancik w swoim debiucie w klasie N 😁


Bardzo fajny przejazd, super jak na pierwszą N  😉 
reniaa nie ma znaczenia, czy kon idzie tylko niedziele. Na zawodach 3 dniowych, ostatniego dnia jest mozliwosc startu tylko raz.
To ja mam takie pytanie-jaki jest sens organizowania 3 dniowych zawodow regionalnych ?
Nie ma takich wymogw Leszno ani Jaszkowo-A jak jest np w Sopocie?
Czy to jest w gestii np sędziego  prowadzącego zawody?
Miałam dzisiaj pierwszy trening skokowy  pod kontrolą, niesamowite uczucie  😁
reniaa, jest tak samo, 3 dnia konie startują tylko raz. A sens jest taki że większość przyjeżdża jednak na 3 dni, więc może wystartować 5 razy. Bądź po prostu wystartować 3 dni, i np. mieć więcej okazji na zebranie oczek.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 października 2016 14:47
reniaa, jest tak samo, 3 dnia konie startują tylko raz. A sens jest taki że większość przyjeżdża jednak na 3 dni, więc może wystartować 5 razy. Bądź po prostu wystartować 3 dni, i np. mieć więcej okazji na zebranie oczek.


Na podkarpaciu na 3-dniowych regio konie startują w 3 dzień też 2 razy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się