Ochraniacze

Czy WOOF WEAR Double nadają się na strychującego konia?
anetakajper   Dolata i spółka
13 grudnia 2016 10:56
Czy WOOF WEAR Double nadają się na strychującego konia?


Zależy jak mocno strychującego. U mnie wytrzymują 3-4 miesiące, ale i tak uważam je za najlepsze dla wielkokoni 😉
hmmm chyba aż tak bardzo nie strychuje. Do tej pory miałam tylko skorupki, są troche pozdzierane, tzn. widać ślady. I dlatego zastanawiam się czy jest sens inwestować jeśli miałyby się w ciągu np. roku przetrzeć.
Sylwiko, ja swoje WW po dwóch latach wytarłam z koloru, a czarne Double rzadziej używane właśnie na tyły są w zasadzie jak nowe
Ja mam WW double na tereny, mam je 6 albo 7 rok i tylko wymieniłam rzepy. No ale ja nie mam jakiś koni strychujących wybitnie
Pytanie żółtodziobowe..  😡
http://sklep.bergo.pl/p/424/14131/busse-basic-ochraniacze-ochraniacze-robocze-ochrona-nog-i-kopyt-kon-cob-full-xfull.html Czy te ochraniacze są wszechstronne? W sensie czy poskacze w nich bez problemu? Szukam czegoś nie uciskającego dla nóg z nakostniakami na kościach śródręcza.
Kto pomoże piadam ochraniacze Eskadron tyły skorupy. Nie mam pojęcia jaki to może byc rozmiar, na pewno nie pony. Jakie są rozmiary takich ochraniaczy :kwiatek:
anil jest tylko pony i full
Widziałam,że niektórzy pisza VB a inni WB 🙄
anil22, VB i WB to są dwa różne rozmiary, cob i full. Eskadrony są albo fule albo pony, nie mają nic pomiędzy.
kostaryna generalnie w ochraniaczach skokowych chodzi również o zabezpieczenie tyłu przedniej nogi przed uderzeniem tylnego kopyta/drąga etc. osobiście w tych do wrzuciłaś bym nie skakała
xxagaxx dzieki  :kwiatek:
drabcio tak o tym właśnie myślałam i to mi nie dawało spokoju. Dziękuję za odp.  :kwiatek:
Czy ktoś ma te ochraniacze?
https://www.premierequine.co.uk/horse-turnout-mud-fever-boots-c2x21438532
Jak się sprawują przy codziennym i całodziennym padokowaniu? Generalnie potrzebuję ochraniaczy padokowych na sezon jesienno zimowy i wiosenno letni. Przypuszczam, że nie załatwię sprawy jednym rodzajem  😉
Miałam podobne "przeciwbłotne" z Equilibrium. Sprawowały się bardzo dobrze 🙂
Wiele razy się tu one przewijały, ale nikt ostatecznie się nie wypowiedział na ten temat: Nortony Pro Dressage warto czy shit?  👀 Chodzi mi o takie: KLIK
Zamarzyły mi się ochraniacze ujeżdżeniowe do codziennego walczenia. Cena nortonów kusząca. Czy lepiej dołożyć do BRów lub z niższej połki cenowej widziałam też Busse Grand Prix?
Busse to gowno straszne. Najlepiej w tej cenie wypadają Kentaury. Ale to juz typowo ujezdzeniowe ochraniacze neoprenowe.
equine premiery ochraniacze nr 1 😉
jestem MEGa Mega zadowolona, a cena nie taka straszna.
Wiele razy się tu one przewijały, ale nikt ostatecznie się nie wypowiedział na ten temat: Nortony Pro Dressage warto czy shit?  👀 Chodzi mi o takie: KLIK
Zamarzyły mi się ochraniacze ujeżdżeniowe do codziennego walczenia. Cena nortonów kusząca. Czy lepiej dołożyć do BRów lub z niższej połki cenowej widziałam też Busse Grand Prix?

Myślę, że warto dołożyć do BR'ów
Jaki rozmiar veredusów olympus dla konia, który aktualnie nosi FS na rzepy z fouganzy?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 grudnia 2016 19:01
Czy da się jeszcze gdzieś dorwać ochraniacze ujeżdżeniowe Horse Guard?
Strucelka, jak patrzyłam z 3-4 miesiące temu, to w Polsce się nie dało (były dostępne chyba tylko w sklepie Unicorn-Skrzypczak, który się zlikwidował). Były na ebayu. Ja swoje dorwałam z ogłoszenia - dla mnie porażka totalna, materiał się marszczy, napręża przy szwach i się rwie. W jednym ochraniaczu miałam dziurę na wylot po drugim użyciu, w drugim mi się zaczęła robić jakoś ostatnio. Staram się nie dopinać za mocno dolnego rzepa, żeby nie napinać tego materiału bardziej... Poza tym tyły po pierwszym założeniu (na krótką lonżę) już miały dość konkretne zadrapania od wewnątrz, a wcale nie mam strychującego konia, ot, czasem się szurnie... Do tego rozmiar też jakiś dziwny, w okolicach stawu pęcinowego ochraniacze wypadają mocno szerokie (zwłaszcza tyły) i nawet przy bardzo mocnym zapięciu pod koniec jazdy potrafią trochę zjechać z nogi. W porównaniu z takimi samymi (tylko czarnymi, HG mam tobacco) Busse i Horze ten materiał z wierzchu jakiś taki mocno ceratowy wypada. Zupełnie inny w dotyku. Generalnie - nie polecam. Do tego nigdzie nie mogę znaleźć skóry/ekoskóry w podobnym odcieniu, żeby naszyć wzmocnienie z wierzchu tam, gdzie się rozłażą. 🙄
Jaki rozmiar veredusów olympus dla konia, który aktualnie nosi FS na rzepy z fouganzy?


Fouganza ma tylko 2 rozmiary PS i FS (pony full) wielokrotnie słyszałam narzekania że brakuje cob'a. To zależy od konia tak naprawdę. Jeśli to drobniejszy konik z chudą nogą to spokojnie M, wiadomo większy koń L, dla porównania koń 165 chodzi w M, konio +170 miał już L
sumire, jest to w sumie dosyć interesujące, bo mam BR tobacco i dzieje sie dokładnie to samo. W tyłach przy dwóch dolnych rzepach ekoskóra się rozłazi, dokładnie według Twojego opisu. Ale to nie koniec - mam białe Horse Guard, które są używane dużo częściej niż te tobacco i mam je w sumie ponad dwa lata, a tobacco  BRa może z rok. One są w stanie idealnym. IMO - wszystkie BR, Horse Guard, Waldhausen, Horze, Kingsland produkują te ochraniacze w jednej fabryce. Może po prostu te tobacco są z jakiejś wadliwej ekoskóry?
Mi się tobacco rozlazły po dosłownie 10 jazdach może mniej - najpierw przody potem tyły, reklamowałam, ale już więcej z nich nie chciałam korzystać.
Ja z czystym sumieniem mogę wam polecić ochraniacze (i kalosze też) firmy Fouganza (o dziwo!). Ochraniacze Riding są naprawdę dobre! Mam je na treningi, kupiłam na szybko. Neopren się nie strzępi, nie umarły po myciu, błoto im nie straszne 🙂
Ja niestety swoich nie mam jak reklamować, bo kupowałam od osoby prywatnej, która nie miała do nich paragonu. Z ochraniaczy tego typu widziałam tylko czarne i białe Eskadrony (ale już kilkuletnie). Białe Horze też mi ktoś odradzał (bo myślałam nad nimi), że też badziew... Zamówiłam w końcu teraz Premiere Equine, żeby w końcu mieć coś porządnego, to też się chyba nie doczekam, bo nie trafiłam z rozmiarem, a przy próbie wymiany gdzieś po drodze paczka została uszkodzona i z trackingu wynika, że sklep jej nie przyjął z tego powodu. Nie wiem, co firma kurierska z tą paczką zrobiła, bo było zapakowane w strecz, folię bąbelkową i karton - ale boję się, w jakim stanie to do mnie wróci i ile się teraz będę bujać z reklamacją. I czy jeszcze mi się w ogóle uda je wymienić... Cieszyłam się z black friday, to mam. 👿
Ja mam Fouganzy piankowe do ciurania na plaskim i na lato - sa fantastyczne, lekkie, nie grzeja nogi 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
28 grudnia 2016 07:16
Sprawdzone również na Manti i także polecam 🙂 Na tyle, że dokupiłam drugą parę oprócz tych, które dostałyśmy "w spadku" od Faith :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
28 grudnia 2016 08:26
Ja mam Fouganzy piankowe do ciurania na plaskim i na lato - sa fantastyczne, lekkie, nie grzeja nogi 🙂


O ktorych ochraniaczach piszesz?  :kwiatek: potrzebuje czegos na karuzele/padok, a mam juz dosc eksperymentow i wydawania miliona monet na zwykle skorupki, ktore sie rozwalaja szybko  🍴
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się