naturalna pielęgnacja kopyt

Można moczyć, ale np w Armexie 😉  A w wodzie jakjest mega mega sucho i koniowi pękają kopyta, to można np dwa razy dziennie postac 10 min w kałuży bajorze czy czymś takim.

hehi - Ogólnie polecam lekturę tego wątku, te wszystkie informacje tu były już milion razy.
Dziewczyny- potrzebuję sobie sprawić tarnik do użycia dosłownie raz w miesiącu do jednego kopyta, w sumie tylko jego części. Co mogłybyście polecić najtańszym kosztem?
A ja szukam tarnika dobrego o długości normalnej, 350, ale szerszego, np 6 cm. Nie mogę wielkich/długich , bo mi stawy nie pozwalają. A znalazłam 6 cm, ale od razu długość znacznie większa. Dotychczas używałam Save Edge, ale nie ma takich, jak chcę 🙁 Cos możecie polecić? :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 lutego 2017 18:43
Znajomy używał zwykłego tarnika do drewna zanim kupił save edga. Do okazjonalnego użytku całkiem niezły a cena świetna.
A ja szukam tarnika dobrego o długości normalnej, 350, ale szerszego, np 6 cm. Nie mogę wielkich/długich , bo mi stawy nie pozwalają. A znalazłam 6 cm, ale od razu długość znacznie większa. Dotychczas używałam Save Edge, ale nie ma takich, jak chcę 🙁 Cos możecie polecić? :kwiatek:


Bassoli ma szeroki tarnik, ale długości 350. Ja wolę Bestię, Bassoli sie za łatwo tępi latem jak są twarde kopyta - ale teraz jest ok.
rzepka, ja mam Save edge szeroki ale długości chyba normalnej,  chłopak urzywa tej najdłuższej,  która mi jest za długa i nieporeczna.
Zmierze jutro wymiary tego mojego i napisze.
A właśnie, faktycznie jest też Save Edge Beast 14'' 350mm.  Ale np w hurtowni, w której ja kupuje sprzęt jest tylko 17''. A w sklepach internetowych są z kolei przynajmniej o 20zł droższe..
Ja mam ten http://arcus-konie.pl/save-edge-tarnik-the-beast-p-2352.html 14"  mi starcza na bardzo długo
Dzięki za rady. Rozglądnę się 😀
A gdzie najtaniej kupujecie Save Edge ten szeroki krótki i ten The Beast 17'?
Sklep gdzie zawsze kupowałam zamknęli a tak za 170 był ten wielki... :/
Ja kupuję w Arcusie,  ale jak ktoś zna tańszy sklep to z chęcią skorzystam  😉
Bergo ma taniej niż w arcusie. 😉 szczególnie jak traficie na -15% 😉 maja tylko ten krótszy. 🙂

Edit: Jednak nie. Chociaż jak sprawdzalam na jesień był sporo tańszy.
Ja kupuję w JT Horse - Beast 17'' mają po 160zł. Taniej nie znalazlam, w moim przypadku dodatkowy plus to odbiór osobisty, więc odpadają 2 dychy za koszta wysyłki 🙂
Właśnie już wiele razy przymierzałam się by u nich zamówić... ale widzę że teraz 1' mają po 177zł, chyba i tak jednak taniej niż cała reszta sklepów 🙂
A ja szukam tarnika dobrego o długości normalnej, 350, ale szerszego, np 6 cm. Nie mogę wielkich/długich , bo mi stawy nie pozwalają. A znalazłam 6 cm, ale od razu długość znacznie większa. Dotychczas używałam Save Edge, ale nie ma takich, jak chcę 🙁 Cos możecie polecić? :kwiatek:

skróć
Właśnie już wiele razy przymierzałam się by u nich zamówić... ale widzę że teraz 1' mają po 177zł, chyba i tak jednak taniej niż cała reszta sklepów 🙂


Zamawialam w tym tyg, wyszlo 160. Moze cena dla firm jest niższa?
branka, a podaj proszę linka.
branka dzięki 😉 napiszę i zapytam 😉

edit: niestety... 177 🙁 Zamówiłam razem z innymi bzdurami w Arcusie 14'
Ratunkupomocy, ludzie, STOP! Nie cofa się punktu odbicia przez obniżanie pazura! W tej chwili nie pamiętam dokładnie co robi Gene, ale podejrzewam zasadę czterech punktów i toe rocker - to absolutnie nie obniża pazura!!
Obniżanie pazura tylko wtedy, kiedy jest negatyw ma sens. Pewnie to skróty myślowe, ale w pewnym momencie poszły w niebezpieczną stronę.
Dziś już nie rozwinę, jutro świtem wstaję, ale obiecuję pociągnąć temat.



dea  mogłabym prosić o rozwinięcie tematu.
branka dzięki 😉 napiszę i zapytam 😉

edit: niestety... 177 🙁 Zamówiłam razem z innymi bzdurami w Arcusie 14'


O to ciekawe, ale sprawdziłam w cenniku papierowym, że faktycznie są 2 ceny, dla mnie to fajnie, bo przy działalności w tym kierunku mam świetne ceny, hehe. I polecam te hurtownie tak czy tak, bo tak ekspresowe dostarczenie towaru i miła obsługa rzadko się zdarzają 🙂
A co gdy konik nie miał dość długo czyszczonych kopyt i ten brud, obornik sie tak jakby zastal w kopycie? Jest to w niektórych (większości) miejscach twarde że kolystka nie daje rady  😕
rozmoczyć w wodzie?
branka tak czy owak mają dobre ceny 😉 a za tą ekspresową wysyłkę też ich bardzo lubię więc zamówiłam jednak u nich 😀
Krutyń - ja w zastępstwie dei (zanim będzie miala czas 😀.
Obniżanie pazura -to cięcie nożęm lub tarnikiem podeszwy na pazurze. Robi się rzadko, w kryzysowej sytuacji (np przy  "odwrotnej rotacji" kiedy kość kopytowa na pazurze idzie w górę), a przy normalnym ułożeniu kości -jest w większości przypadków zakazane. Oczywiście zdarzają się wyjatki, np przy grubej, martwej podeszwie robiącej odcisk lub gdy jest np  klin rogowy. Ale  to raczej wymaga "specjalizacji kopytowej" 😁
Natomiast cofanie punktu odbicia (błędnie nazwane "obniżaniem podeszwy"😉 to inaczej toe rocker . Robi sie przy za długim pazurze, klinie rogowym  i "wyjechanym" kopycie i masz tutaj:

http://www.all-natural-horse-care.com/toe-rocker.html

Możecie podać namiar na ten sklep? w sensie linka, bo nie mogę znaleźć
tajnaa,
Stronę mają w budowie, ale piszą, ze realizują zamówienia telefonicznie i mailowo.
Tu kontakt:
http://jthorse.pl
Tu katalog z cenami produktów:
http://jthorse.pl/wp-content/uploads/2017/02/Cennik.pdf
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Dzień dobry
Czy ktoś mógłby mi pomóc i ocenić kopyta mojej klaczy. Próbuje sama ją strugać, ale mam bardzo dużo wątpliwości i chyba tracę wiarę  (myślę o wezwaniu fachowca). Będę wdzięczna za uwagi i wskazówki.
Tu są zdjęcia podzielone na kopyta PP, PL TP TL
https://drive.google.com/open?id=0B6u5lbHB2zpQYWxFNlMwMDRCX2s

Z góry dziękuje
Sylwia
[img]https://lh4.googleusercontent.com/7ry4Vld-WSswovq6wbG-SN-T7Y1KQUPEyBPTJFlBEyLEFntGWObQRKCqvtFCNCmlj3Sqcwefg1T5Ybo=w1920-h974-rw[/img]

(zdjęcia można obejrzeć w przeglądarce wystarczy kliknąć na środku nazwy katalogu, jak najedziecie na lewa stronę napisu będzie chciał wam pobrać katalog)
Na pewno błędem jest to, że nie wycinasz ścian wsporowych, na wszystkich zdjęciach są położone na podeszwie. Zdjęcia są trochę mało czytelne, ale mam wrażenie, że nie skracasz pazura i nie robisz mustang rolla.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się