COPD

Dorcysia to macie szczescie ze wszystkie sa nadal z wami serio.
Co podawać osłonowo przy sterydzie w przypadku konia bez wrzodów? Właśnie rozpoczynamy tygodniową serię.
Dorcysia to macie szczescie ze wszystkie sa nadal z wami serio.

Nigdy, żaden z wrzodowych kaszlaków nie miał objawów bólowych po sterydach.
izydorex , escada pisała o omeprazolu, ranitydynie ( strona wcześniej  :kwiatek: ), myślę że ulgastran osłonowo też się sprawdzi w celu ochrony śluzówki, z takich bardziej naturalnych sposób to siemię lniane.

Dorcysia ja  nie odważyłabym się podawać  sterydu bez osłony wrzodkowi, no chyba, że jest na lekach. Szczerze zazdroszczę zdrowia Waszych koni.
Mam pytanie szukałam w wątku lekarze wet u góry i znalazłam jedna osobę o imieniu blanka ktoś mi polecał do konia z copd ale podał samo imie. Wysocka Blanka czy to ta pani jest polecana do konia z copd? Może ktoś, coś na pw? Jak finansowo? Jak z kosztami dojazdu. Już mało z torbami nie poszłam na moim koniu a nie jest mu nic lepiej a wręcz mam wrażenie, że jest gorzej. Na konia nie wsiadam bo on stojąc na łące się męczy.
Tak bardzo polecana, dojazd zależy gdzie mieszkasz i ile osob bedzie do podziału, same koszty badań tak jak wszędzie 400-600 w zalezności co robsz, najlepiej endo+BAL i potem na sterydy pójdzie $ tyle ile zalecane, lub przestawienie do innego środowiska - może ją uczula coś na łące tego nie wiesz. Z doświadczenia nie ma sensu brać zwykłych wetow od koni bo o COPD to czasami mają małe pojęcie 😉
cxzardasz Blanka jeździ po całej Polsce, czasem wstawia kalendarz wizyt, gdzie np. "robi" pacjentów w województwie wlkp. i możesz się dopisać, zapłacicie wtedy dużo mniej za dojazd, bo będzie dzielony na wszystkich pacjentów. A co do cen to możesz najpierw zadzwonić i zapytać się co ile u niej kosztuje. Ja (u wetów z pomorza) za endoskopię płaciłam 170 zł, a za bal dodatkowo 70, plus dostaliśmy z 10 zastrzyków na cały tydzień, dilaterol, ventipulmin, łącznie chyba były 2 lub 3 wizyty, ale całe leczenie zamknęło się w ok 700-800 zł.
endoskopia 170 i bal 70? :O taka cena jest w ogóle możliwa, ja robiłam dwa razy i poniżej 400 nie było..
Z tego co kojarzę to raczej tak, dopytam się jeszcze dokładniej koleżanki w stajni ale z lekami zapłaciłam a pierwszą wizytę ok 400-500 zł, więc nie możliwe że samo badanie kosztowało ok 400 zł
U nas była niedawno Pani Blanka i przy podziale kosztów dojazdu wyszło nam 550zł za wizytę z endoskopią.
witajcie!
niestety musze sie przylaczyc , w sumie z trzema konmi dwa moje jeden pod opieka.
Sytuacja u wszystkich paskudna.
45odd/min
30odd/min
20odd/min
najbardziej zaawansowany kucyk, kaszel pompuje zero gluta 24h na dworze
drugi kaszle pompuje jest glut,odczuany dwa razy-zero popawy
u trzeciego kon 20 lat od 6 lat na wolnym wybiegu pewnego dnia zaczal kaszlec! nie ogarniam.
wszystkie na nebulizacji , dexa, ventolin i mucosolvan przez nebulizator, mucolyt .
Powiem wam ze juz zalamka totalna. . . . .
karola2500, pomijając pogode tego lata, którą zdrowe konie cięzko znoszą, to może coś zaczęło pylić, skoro konie sa w wolnowybiegowym chowie? A jak siano? może niedobra partia trafiła się? dostaja moczone?
karola u mnie jest też dość ciekawy przypadek, bo klacz trzymana 24h na dworze od dwulatki, w wieku sześciu lat zaczęła kaszleć. Ironia losu? No cóż, odezwała się alergia.

Tak siano moczone w kostkach osobiście wybierane piękne pachnace,zero syfu.
Wet zaordynował mojemu koniowi wykrztuśnie ACC 600. Patrzę że to są tabletki musujące??
Jak to podajecie? Sproszkować i na sucho dodać do paszy czy rozpuścić w wodzie i to dopiero dodać do paszy?
i który ma lepszy dla konia smak:
https://www.doz.pl/apteka/p20392-ACC_optima_600_mg_tabletki_musujace_10_szt._import_rownolegly_Delfarma
https://www.doz.pl/apteka/p2879-ACC_Optima_600_mg_tabletki_musujace_10_szt.
BeAtra,
Rozpuść w szklance ( poczekaj aż się odgazuje) i podaj do paszy jeśli zje z paszą. Ja dawałam bezpośrednio do pyska strzykawką, ale mój to cudak jedzeniowy
Wolałabym żeby zjadła w paszy bo do pyska raczej się nie uda...
A który z tych dwóch co w linkach jest bardziej zjadliwy smakowo?
Według mnie to ten sam produkt, jeden z nich pochodzi z importu równoległego, więc tańszy. Oba mają w składzie aromat jeżynowy, więc raczej smak"jeżynopodobny"
Rzeczywiście, dzięki
Tussicom taniej wychodzi. A to ta sama substancja czynna 🙂
Moja ACC w paszy nawet tknąć nie chciała ,podawałam Tussicom strzykawką
Czardasz po ile Tussicom? Ja kupowałem ACC 600 przez internet po 8zł (?) gdzie w aptece lokalnej identyczne opakowanie kosztowało 24zł, ale za nic w świecie nie potrafię sobie przypomnieć w jakiej to było hurtowni  🙄
Płaciłam niewiele ponad 10zł za opakowanie tej wiosny.
Przy okazji mam pytanie: co robić w sytuacji kiedy endoskopia nie wykazuje gluta w drogach oddechowych praktycznie wcale, a oddechy 24-28/minutę?
Czy tussicom ma lepszy smak? jest szansa że koń zje w paszy?
O ile nic się nie zmieniło to Tussicom jest na receptę. Jaki ma smak niestety nie pamietam...
truskawkowy 🙂
Przez internet to polecam aptekę Amica. Aktualnie ACC 600 ma po 9,84 zł
BeAtra Mój wybredny panicz ACC wciągał z owsem/musli- nie grymasił... Tabletki rozpuszczane w niewielkiej ilości wody w plastykowej butelce po mineralce  (wygodnie do wytrząchnięcia i wlania do żłobu).
Dobrze mu też wchodziła Flegamina malinowa, na miętową popatrzył na mnie z obrzydzeniem, że chyba zgłupiałam... 😁
Ktoś z poznania i okolic chętny na wizytę p.Blanki?
Napisz w wątku o pensjonatach, pewnie ktoś się zgłosi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się