Jakie pasze dajecie swoim koniom?

izydorex, własnie sie dowiedziałam o paszy  na układ ruchu - Artho Beet. Dawkowanie podobne do Hyssopusa - czyli 2 tygodnie i przerwa. Ale trzeba dowiedziec sie bezpośrednio u Niny, na stronie nie ma.
Ja sie zabieram za odpasanie młodziaka. Najpierw masakryczne problemy z wymianą zębów i niechęć do siana. Same papki jak u dziadka. A potem  problemy z trzustką. Od tygodnia na brandonie xs pełnoporcjowo do czasu uzyskania pożądanego efektu. Jak dlugo to potrwa zobaczymy. Poki co widac widac zmiane w zachowaniu. Chętniejszy do wygłupów, brykania i typowo dzieciakowatego zachowania  🤣 teraz czekam na więcej konia w koniu  🙂
ushia   It's a kind o'magic
02 lutego 2018 12:02
czy sensowne jest podawanie slonecznika  a nie samej łuski?
czy za dużo energii?
ushia, pytanie ile- raczej tłuszcz i dobro ale nie mam pojęcia jaką dawkę.
ushia   It's a kind o'magic
02 lutego 2018 12:21
mysle o wrzuceniu w sieczke zamiast łuski, bo mierzi mnie  mysl o kupowaniu odpadu drozej niz pelnowartosciowego produktu 😉

mieszam w stosunku 2:1, wiec dziennie by wypadało 2/3 standardowej miarki

tłuszcz to energia - długo uwalniana ale jednak, pytanie czy moj mega dobrze przyswajajacy pasze koniczek nie zrobi sie gruba klucha czego nie cierpie 😉
Czy ktoś z was miał te sieczkę  👀 https://www.petrapasze.pl/susz-z-lucerny-sieczka-pasza-p-7.html
robię zamówienie więc opinie swoje mogę wyrazić za jakiś czas ...
Ja ostatnio "spróbowałam" pasz i meszu z agro-vitala i jestem mega zadowolona.
http://agro-vital.pl/
tajnaa, mój staruch jedzie na paszy od nich HOOF COMPLETE i na kopytach przestały wychodzić zmiany metaboliczne, Kapriola i moja jedzą mesz od nich. Ja tam zaopatruję się jeszcze w olej i otręby ryżowe.
Ja mam od nich wysłodki,olej,mesz...testowałam już otręby ryzowe,drożdze, wszystko na plus 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
02 lutego 2018 18:13
k2arola dziękuje za odpowiedź, bardzo się ciesze że to czysty przypadek, zawsze może się przytrafić 🙂
Przeglądam teraz dokładniej zawartość zalewanej porcji na wszelki wypadek. To ulubiony mesz Seniorki, zjada w nim nawet najbardziej paskudne leki i suplementy (cynku nie ruszała w niczym, nawet nie pochodziła do żłobu, w meszu nawet chyba nie poczuła) 🙂
Ja ostatnio "spróbowałam" pasz i meszu z agro-vitala i jestem mega zadowolona.
http://agro-vital.pl/

Ja kupuje wciąż od nich i to już prawie dwa lata, zawsze zadowolona.
Mesz nabyłam jako nowość i muszę przyznać, że ładnie pachnie, a koń wcina jak szalony.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 lutego 2018 20:07
Czekam na nową edycje meszu. Zamawiajcie jak najwięcej 😉 Akurat mięta-rumianek mi się nie kalkuluje - konie dostają zioła.
Granulat hoof complete podaje już kolejny rok. Ostatnie partie są cieńszej frakcji - seniorzy zadowoleni 🙂
Na_biegunach,
Ile podajesz Hoof'a i czy na sucho?
Jak jedzą dziadki? Chętnie? Nie marudzą?
Pytam o to bo podoba mi się skład tego granulatu
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 lutego 2018 22:48
Mam schizę kopytową i bardzo mi się podoba skład 😁
Dostają na sucho, na wierzchu wysłodków. Czasem dodatkowo sam i znika ekspresowo.
Wcześnie na dodatkowy posiłek podawałam na mokro mesh hoof care. Dla mnie to wzbogacone ekspresowe wysłodki tak na prawdę.

Ktoś miał w łapkach susz z marchwi jar-pasz? Jaki jest rozmiar granulatu, na cukierki się nada?
http://jarpasz.pl/kategoria/pasza-dla-koni/wyslodki-marchwiowo-jablkowe
Na_biegunach, masz w opisie: "postać granulat 6mm", czyli to drobna granulka, słabo na cukierki.
[quote author=Na_biegunach link=topic=25.msg2753899#msg2753899 date=1517602049]
Czekam na nową edycje meszu. Zamawiajcie jak najwięcej 😉 Akurat mięta-rumianek mi się nie kalkuluje - konie dostają zioła.
Granulat hoof complete podaje już kolejny rok. Ostatnie partie są cieńszej frakcji - seniorzy zadowoleni 🙂

[/quote]
Zdziwiłam się nieco jak zobaczyłam cieńszy granulat, ale faktycznie jest "wygodniejszy" w użyciu.
Moja tego cieńszego granulatu w ogóle nie rusza.
[quote author=Na_biegunach link=topic=25.msg2753899#msg2753899 date=1517602049]
Czekam na nową edycje meszu. Zamawiajcie jak najwięcej 😉 Akurat mięta-rumianek mi się nie kalkuluje - konie dostają zioła.
Granulat hoof complete podaje już kolejny rok. Ostatnie partie są cieńszej frakcji - seniorzy zadowoleni 🙂


Zdziwiłam się nieco jak zobaczyłam cieńszy granulat, ale faktycznie jest "wygodniejszy" w użyciu.

[/quote]

Ja mam wrażenie, że z tego drobniejszego mniej pyłu na koniec worka zostaje
Choć w pierwszej chwili się przestraszyłam, że nie to co trzeba w worku dostałam  😁  aż wszystkie etykiety na workach sprawdzałam
szybkie pytanie, chciałabym wprowadzić do diety konia sieczkę ( najbardziej chodzi mi o poprawę kondycji suchych, pękających kopyt, ale również zastąpienie braku trawy i słabej jakości siana ) .. tylko teraz dylemat którą wybrać  🙄

Pro linen Alfibre Lucerne
czy może Nuba Hoof & Shine Chaff ? sugerując się ceną (wiem,to nie zawsze dobry trop,ale przykładowo polując na promocji w cenie jednego worka nuby mam prawie dwa worki z pro linen ) wnioskuje, że nuba będzie lepszym rozwiązaniem... ale szukam opinii 🙂
Czym się sugerować zatem w wyborze sieczki?? 🤔 rozwiejcie moje dylematy
Pro-Linen Lucerne to tylko zwykla lucerna wiec jakosci kopyt nia nie poprawisz. Mozesz jej uzyc jako wypelniacza zlobu, spowalniacza jedzenia itp. Sieczka Nuby ktora tu wspomnialas ma za zadanie wspomagac zdrowy przyrost kopyta wiec skoro Twoim celem jest poprawa jakosci kopyt to tu masz odpowiedz.
Wybaczcie brak polskich znakow, ale klawiatura do tableta ich nie obsluguje...
belle , tak myślałam że jednak będę musiała doinwestować,  🙂 dziękuję za opinię  :kwiatek: zamówię nubę
Masz w niej dodatek biotyny i metioniny ktore maja ogromne znaczenie dla kopyt.
Hej,
piszę w sprawie paszy
Nuba Equi Sport Musli 20kg

Czy to będzie dobra pasza dla konia, który chodzi mały sport, ale jest leniuszkiem? Czy w ogóle jest godna polecenia?
Czy jest zbyt wysokoenergetyczna i koń będzie mi chodził po ścianach?
Mój rumak chodzi 4-5 razy w tyg.
annmar ja daje mojemu koniowi, który potrzebuje energii, po ścianach nie chodzi jest świerza i ma siłe na treningach. Jeżdżę ją 5 razy w tyg. Na zawodach 120-130cm. Musli jest super ładnie pachnące, nie pyli i mój koń niejadek je to musli chętnie.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
05 lutego 2018 10:38
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2753996#msg2753996 date=1517642630]
Na_biegunach, masz w opisie: "postać granulat 6mm", czyli to drobna granulka, słabo na cukierki.
[/quote]
Faktycznie nie doczytałam, późno było  😡

Poza jar-pasz i nuba ktoś jeszcze sprzedaje jęczmień mikronizowany?
Blackstones dziękuję za info!  😀
Co lepsze na przytycie, nuba pro mass czy mebio build up?
anai ja jestem nubą zachwycony, wychodzi tanio, a to jedyna pasza, od której mój koń przytył (i to w zimie!)
anai, o mebio widziałam już sporo dobrych opinii. Mimo, że pasza w sumie dość krótko jest w ofercie.
Moon   #kulistyzajebisty
06 lutego 2018 06:52
anai, m.in Burza bardzo chwaliła Mebio - w ciagu miesiąca bodajże juz widać efekty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się