Siodło skokowe

Witam. Czy orientuje się ktoś co oznacza 35.3 w kółeczkach? Poszerzenie? Siodło prestige PARIS. Z góry dziękuję za odpowiedź

Zdjęcie za duże.
Tak. Z 34 na 35,5
Dziękuję  :kwiatek:
Czy ma ktoś siodło Equipe Carbon albo Emporio? Jakie odczucia, jakość? Miękkie/twarde? Po meredith szukam czegoś przyjemnego do jazdy, na konia z krótkim grzbietem ale szerokiego.. Będę wdzięczna za opinie  :kwiatek:
Gillian   four letter word
09 lipca 2018 06:46
Te dwa siodła to trochę różne półki 😉  jeździłam w Emporio. Cudne,  miękkie,  wygodne. 
aniaagre, siedziałam w equipe carbon ek26 (jeżdżę w antaresie) i equipe było dość twarde, ale cudowne w skoku.
Dzięki  :kwiatek: zastanawiam się jeszcze nad antaresem altair..
Mój antares to model contact. Miękki i wygodny 🙂
niestety ogranicza mnie budżet  😤
wiem już, że te altair to ekonimiczna wersja.
Z equipe carbona skreślam, bo jednak przy młodym koniu to chyba lepiej mieć takie siodło co da się dopasować w późniejszym czasie jak znów się przebuduje koń. Biorę jeszcze pod uwagę synergy 😉
Poszukuję siodła....  😜
Miałam okazję posadzić się w starszym Prestige Paris - ale skokowym, z klockami kolanowymi, głębszym, no nie wygląda mi to na naleśnika.
Ostatnie 2 lata jeździłam w Prestige Paris K - monoflap, naleśnik i w ogóle. Ale rozmiary takie same (a przynajmniej tak samo wybite w oznaczeniach)
I jednak nie mogę mieć naleśników. Ani monoflapów.
Czy ktoś jest w stanie polecić mi jakiś model siodła zbliżony do tego Parisa? Chodzi mi o to, by siodło było dość głębokie, ale niekoniecznie zakleszczające i miało "jakieś" poduchy kolanowe.... Pomagające. Jakby jeszcze było w miarę miękkie i z niższej półki, to ozłocę.
Chyba, żeby szukać jakichś wiekowych Prestiżów.... 🤔 
Sankaritarina, może Kentaur? Te z karbonem takie głębsze były.
Ewentualnie DawMag Grand Prix? Jeździłaś? 🙂
Sankaritarina zerknij na Daw Maga CH&W
Sankaritarina, DawMag GP
Dzięki za sugestie! :kwiatek:
Wprawdzie DM nie brałam pod uwagę w ogóle, ale w sumie, sprawdzić można...
Dziewczyny Heeeelp!
Jestem w trakcie wymiany siodła. Ostatnie milion lat jeździłamw dresiarskim, potem przesiadłam się na DM GrandPrix i mi mega pasowało. Niestety koń mi się przebudował na tyle, że jemu nijak DM nie pasi. Ma kawał pleców i dość mocno zaznaczony, ale i umięśniony kłąb. Z dotychczas mierzonych najlepiej leżał Prestige Meredith z łękiem 32...
Ale do sedna: szukam siodła miękkiego, dość głębokiego (jak na skokówkę), nie musi być super mega w skoku bo skaczemy niewiele. Oczywiście priorytetem będzie dopasowanie do konia, ale mam nadzieję kilka lat w nim pojeździć , zatem ma być wygodne
Póki co wypróbowałam:
- Prestige Meredith - na koniu super, dla mnie maławe (17"😉, ale ok,
- Equipe Synergy - na koniu słabo, dla mnie lepsze rozmiarowo (17,5"😉, ale... nie wiem - to nie jest moje siodło
Mam do wypróbowania jeszcze HB contact Perfection (18", nie znam rozmiaru łęku), Prestige Michel Roberts i tyle
W jakich modelach jeszcze szukać? Na pewno chcę używkę , najchętniej do 5 tysi... Szukam czegoś ala Grand Prix z DM (tamto jest lateksowe i mięciutkie i wygodne i w ogóle  😍 ). Jakieś podpowiedzi??
_Gaga, jeśli Meredith dobrze leżała to jeszcze z Prestige model Paris powinien pasować.
Puma, a ono nie jest już mocniej płaskie? Widziałam kilka na sprzedaż, ale rozmiary łęków 34, 35 - koń potrzebuje 32 ... wiem, że Equishop wymieni ale chyba nie o 3 rozmiary aż.. (?)
Ten HB Contact fajny (subiektywnie oczywiście)?
Michela Robertsa mam na miejscu i pewnie w wekend spróbuję... i jeszcze mam jakiś model Equipe do sprawdzenia...
Kurcze wcale nie jest łatwo znaleźć fajne siodło. No - chyba, że się nie szuka 😉
_Gaga, 3 rozmiary od fabrycznego w każdą stronę to jest właśnie to co możesz bezpieczne w prestigu zrobić. Przy czym właśnie patrzyłabym na to, jak jest fabrycznie - w 90% siodeł fabrycznie było 33 które przestawiali w Equi. Rozstaw fabryczny widać w numerze seryjnym.
epk, dzięki :kwiatek:
Na razie zmierzę to, co mam na miejscu (do sprawdzenia czy mi pasuje, nie do kupienia), aby wiedzieć w co celować. Jest sens ściągać to HB contact z 2 końca Polski?
_Gaga ze skokowek trzymających bardzo wygodne jest siodło firmy sommer model diplomat 🙂 ma bloczek regulowany, wiem że istnieje możliwość dopasowania tych siodeł 🙂 ja jeszcze kiedys miałam model sommera - passion s i też było wygodne ale diplomat wygodniejszy i dla osób z dłuższa nogą- ja miałam za krótkie na sommera 🙂
Bacik90, one chyba mało popularne są? Bo używek nie widziałam... chyba, że o nowym piszesz...(?)
Mało popularne zdecydowanie 🙂 diplomata kilka lat temu miałam a passion s nawet jest w ogłoszeniach ale dosyć drogi 🙂
_Gaga, jakieś używki zazwyczaj ma Piotrek Ząbczyk z Hidalgo na stanie. Możesz zadzwonić - wtedy też jest spora szansa, że miałabyś z pasowaniem.
No i jestem po przymiarkach, więc może skrobnę 2 słowa dla potomności... A nuż ktoś skorzysta.
Kieffer Masters League - to siodło jest naprawdę niezłe. Jak to Kieffer - porządnie wykonane, porządna skóra (nawet ładne wizualnie 😍 )
Z początku nie mogłam się odnaleźć, bo zupełnie inaczej się siedziało. Przede wszystkim - szerzej. Nie wiem czy Kieffer "fabrycznie" nie jest szyty trochę "szerzej"...
Gdzieś tu czytałam opinię, że to siodło jest wymagające - może coś w tym być. Lekko sugerowało "usadzenie się" (ale nie jest to ortopedia i proteza! na pewno nie), ale jak już człowiek usiadł, to bardzo przyjemnie zabierało na każdym skoku, nawet mocno średnim. Po płaskim też dosyć spoko, siedzisko płaskie i miękkie (no nie jest to miękkość Equipe, ale da się znieść 😎 ), ale niespecjalnie naleśnikowe. Ogólnie wrażenia miałam mega fajne... pomimo zakwasów mocniejszych niż zwykle.
Tylko średnio leżało na moim koniu, więc zrezygnowałam.

Jorge Canaves Celebration No, to jest trzymające 😀 Nieźle zrobione siodło. Jeśli ktoś szuka z niższej półki, to można zwrócić uwagę. Tylko tu klocki miałam dużo większe, siedzisko jest raczej głębsze i będzie trzymać. Nie rozważałam kupna - udało mi się pożyczyć od koleżanki, żeby po prostu spróbować.

W weekend podejście do Devoucoux....
U mnie póki co stanęło ma Prestige Meredith. Po próbie oszustwa przez J. Pasoń - czekam na droższe siodło z  X Horse.
Dziś mam jeszcze przetestować (z ciekawości) Prestige Paris, ale na co dzień jeżdżę w pożyczonym Meredith , które - chociaż przymałe - na prawdę mi pasuje 🙂 Michel Robert też mi pasował (na koniu leżał gorzej, ale łęk nie w koniowym rozmiarze), ale w Meretitce czuję się lepiej. Kentaury mi totalnie nie leżały (jeździłam w kilku , w tym totalnie nowych).

Sankaritarina, też byłam ciekawa Kieffera, o którym piszesz, ale niestety właścicielka stajni pokazała mi swoja ulubioną Mereditkę i raczej przepadłam 😉
gaga, ja z x horse czekam niemal miesiąc na siodło używane! (od pobytu i pomiaru konia, a wcześniej czekałam 2 tyg na wizytę) i od tamtej pory pan nie raczy telefonu odebrać, na smsy odpowiedzi nie otrzymałam. Także ja odpuszczam, mimo że Expression bardzo mi podpasowało, fajnie leżało to testowe co miał i mi było bardzo wygodnie i koń, który jest wrażliwcem jeśli chodzi o dopasowanie sprzętu bardzo chętnie i przyjemnie pod siodłem pracował. Idzie do mnie bruno i mimo że brązowe (a wolę czarne) to modlę się żeby pasowało i koniowi i mi, bo już za długo bez siodła jestem a w ujeżdżeniowym to jakoś się odnaleźć nie mogę  😜 Za szybko meredith sprzedałam, za szybko.. 😉
Dla mnie w porównaniu meredith i paris wygrywa mereidth.. 😉
aniaagre, dlaczego mi Mereditki nie sprzedałaś? 😁
Nie strasz mnie z tym X Horse... Mieli siodło wysłać w piątek, bo od poniedziałku są na 2 tygodniowym urlopie 🙁 Ale rzeczywiście numeru przesyłki nie dostałam 😕 Jak wysyłali kuriera po moje siodło - nr dostałam od razu...
Wiem, że z nimi jest problem z kontaktem... kurcze. Nie mogę wiecznie jeździć w pożyczonym sprzęcie

ps. Parisa chcę przetestować z ciekawości. Mam okazję, to czemu nie? 🙂
Gillian   four letter word
11 sierpnia 2018 09:34
Meredith jest moją wielką miłością i nadal cudownie wspominam to pierwsze wypasione siodło, natomiast kupiłam taki model wiosną i niestety nie mogłam się z nim dogadać, tak samo jak plecy konia. Chyba oboje się przebudowaliśmy 😉
Bardzo szukałam Emporio, ale w sumie zbieg okoliczności sprawił, że kupiłam Equipe Grand Prix i jestem absolutnie zachwycona  😜 ratuje mnie z każdej opresji, mimo niepozornego wyglądu trzyma bardzo przy sobie, jest super wygodne. Nie widuję ich na rynku wtórnym niestety.
gaga, moja była 16,5" i poszła ekspresowo  🤣 liczyłam, że równie szybko kupię :P

No u mnie Pan był w sobotę 21 lipca i w następny poniedziałek miał mi wysłać dwa siodła.. do dziś nie doszło żadne i kontakt mało zachęcający do dalszej współpracy.. Za to mogę polecić współpracę z użytkowniczką OK, przyszło do mnie siodło od niej w miłej cenie i bardzo dobrym stanie, niestety za wąskie. I miałam ogromny dylemat czy odesłać czy zostawić i poszerzać, ale bałam się że to poszerzanie zje mi kolejny miesiąc czy dwa..  🤔wirek: Ma teraz na sprzedaż emporio, ma parisa chyba i jeszcze jakieś siodła. Może spróbuj od niej? Wysyła na test i za pobraniem i siodła rzetelnie obfocone i opisane  :kwiatek:

Gillian, no właśnie ja bardzo lubiłam meredith i miałam dylemat czy poszerzyć czy sprzedać i kupić coś lepszego. I nadal mam nadzieję, że okażę się finalnie że dobrze wybrałam :P
A możesz zrobić zdjęcie tego Grand Prix? Gdzie kupiłaś?
Gillian   four letter word
11 sierpnia 2018 11:00
Kupiłam właśnie od OK - totalnie każdemu polecam zakupy u tej Pani, rewelacja 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się