NACHRAPNIKI - typy, zastosowania, różnice, spostrzeżenia ...

Niz te dwa (plus ang ze skosnikiem) nigdy. A mieliście tak ze na ang/zaciskowy kon nie do ujechania a na hanowerskim np miodzio?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 czerwca 2016 10:00
drabcio, warto pożyczyć i spróbować 🙂 moze hanower, moze meksykaniec?
Moja miala na odwrot, na hanowerze nie do ujechania, na szwedzie spoko 🙂
To w związku z tym mam pytanie czy na zawodach ujezdzeniowych jest WYMOG jazdy w nachrapniku?  Widziałam taką adnotacje na jednym z arkuszy i się zdziwiłam, chciałabym go trochę objezdzic na zwykłych zawodach ujezdzeniowych a potem na damskie a jak mnie maja wyrzucić z czworiboku za brak to chyba poprobuje tych innych :p

A tak na serio to co im moze nie pasować,  szczególnie pomiędzy angielskim a zaciskowym. Przeciez to prawie to samo tylko mięciutkie od dołu 😀
Moon   #kulistyzajebisty
08 czerwca 2016 10:14
drabcio, paradoksalnie no może im nie pasować... wszystko 😉 Od grubości do elastyczności i tego że w odpowiednio zapiętym szwedzie paski się przesuwają jak koń rusza żuchwą ;-) (to pewnie przy okazji wydaje też jakiś tam mikry dźwięk, więc nawet i to może konia denerwować teoretycznie)

Na przepisach ujeżdżenia się nie znam, ale znam Twój ból - też oko mnie boli widząc konia bez nachrapnika jakiegokolwiek ;-)
drabcio, inne rozłożenie sil nacisku. To raczej dość oczywiste.
ale znam Twój ból - też oko mnie boli widząc konia bez nachrapnika jakiegokolwiek ;-)


Bynajmniej, razą mnie paski ktorych sie nie da odpiac od ogłowia i powiewają luzem jak nie ma nachrapnika, akurat chłopak ma taki ladny pyszczek że nachrapnik tylko zaburza obrazek  🤣


drabcio, inne rozłożenie sil nacisku. To raczej dość oczywiste.

Edit: no dla mnie właśnie nie do konca jest, nie potrafię sobie wyobrazić jak inaczej ukladaja się siły nacisku w angielskim i zaciskowym, możesz rozwinąć?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 czerwca 2016 10:41
drabcio, a jak to jest, ze Ci jedne baleriny pasują, a inne cisną?
Są źle uszyte?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 czerwca 2016 10:58
drabcio, nie, ludzie maja rozne kształty stopy. Tak jak konie maja rożny kształt pyska. Istoty żyjące nie wychodzą z foremki 😀
Mi tam wszystkie i tak spadaja  😕

Ok czaje ze mu nie pasi ale intruguje mnie to rozłożenie nacisku w zaciskowym i angielskim. Chodzi o to ze ten zaciskowy mocniej na boki naciska na tych zlaczkach nachrapnik i podpięcie?  👀
Próba otwarcia pyska powoduje w przypadku zaciskowego dużo mocniejsze zblokowanie tego procederu. Dodatkowo angielski ma cienki pasek pod spodem a zaciskowy grubą podkładkę, która wielu koniom naciska już "zbyt szeroko". Do tego zrób sobie doświadczenie i po prostu ubierz te nachrapniki i pomanewruj - zobaczysz co dzieje się z jednym i drugim jak koń próbuje otworzyć pysk lub skrzywić. Angielski działa zazwyczaj od dołu i od góry, szwed ma też w takiej sytuacji nacisk na boki i to tym większy im koń mocniej naciska.
Dziękuję za wiadomość na priv i odp tutaj  :kwiatek:

Poeksperymentuje sobie, w końcu jest sesja a dom już posprzatany  😁
Moon   #kulistyzajebisty
08 czerwca 2016 11:40
To jeszcze musisz zamieść pustynię...  😎

🚫
Dobrze ze mówisz! !! Zapomnialabym  🤬
Mam słuchajcie zagwozdkę nachrapnikową. Czy meksykan w wersji "rurkowej" działa jakoś inaczej ?
O taki: http://www.x-horse.com.pl/equipe-oglowie-z-nachrapnikiem-meksykanskim-rurk,3,21,1125
Nie, to tylko element ozdobny. Zauważ, że skośnik jest już płaski.

EDIT: Chociaż według mnie może trochę źle rozkładać nacisk tak, jak rurki na potylicy. W tym miejscu nacisk jest dość spory i przy rurce koń może czuć się niekomfortowo.
Jakie polecacie nachrapniki dla konia bardzo twardego w pysku i w parkurze mocno idącego do przodu?
Jak sprawdzi się meksykan ?
Używał ktoś z was nachrapnika sznurkowego?
Sprawdza się na koniu silnym kombinującym pyskiem?
Czy ktoś ma i mógłby zmierzyć dla mnie długość skosnika pony i Full, najlepiej firmy Busse, ale niekoniecznie? Bardzo proszę 🙂
karmi mam fulla Busse, jutro mogę zmierzyć 😉
[quote author=_kate link=topic=6650.msg274718#msg274718 date=1244957177]
ja również parę razy zmieniałam nachrapniki. Zdecydowanie najgorzej chodził na szwedzkim. Zawsze była jakaś dodatkowa akcja w pysku. Bez skośnika przekładał język, ze skośnikiem walczył z samym nachrapnikiem. Wyglądało to tak jakby próbował go rozerwać.

Potem założyłam mu hanowerski i nastąpiła cisza. Pysk zamknięty, nie szarpie się z tym nachrapnikiem. Bardzo dobrze też chodzi na meksykańcu, choć na nim czasami potrafi się obudzić i próbować walczyć.
Złoty też jest zwolennikiem zasady dwóch palców  😉

PS.takie zachowanie występuje nie tylko pod siodłem ale i na lonży.
w hanowerskim
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/715b30458db9d8ad.html
w meksykańcu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b8b9b45af20cc5c.html
[/quote



mała rada od Naomi:

moim zdaniem może to być spowodowane ciągnięciem za wodze a jak wiadomo na końcu wodzy jest wędzidło które pod nie prawidłowym działaniem wodzy zgina się i uciska podniebienie konia co go boli a otwierając pysk czy przekładając język  może ten ból zmniejszyć w tym wypadku nahrapnik hanowerski po prostu zamyka pysk konia i nie pozwala go otworzyć
Gillian   four letter word
01 maja 2019 17:06
Mała rada ode mnie.
Nie komentuj zdjęcia z 2009r bo upłynęło 10 lat i naprawdę... No... Nie jest to nikomu do szczęścia potrzebne 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się