Wybory 2019/2020 i co dalej ...

emptyline   Big Milk Straciatella
21 czerwca 2020 23:34
Przepraszam, widzieliście nowy spot Dudy "RafałNieKłam". Słów mi zabrakło. 🤣 🤣
wutf  😲 😲 😲 😲 😲
emptyline   Big Milk Straciatella
22 czerwca 2020 00:17
Arimona, yep. Nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale Adrian osiągnął nowe dno. Myślałam, że niżej się już nie da, a tu taka niespodzianka. 🤣
Moon   #kulistyzajebisty
22 czerwca 2020 06:35
Nie wiem co napisać... ale żenada  🤔 😵
Dno i kilometr mułu.
emptyline   Big Milk Straciatella
22 czerwca 2020 10:24
Moon, prawda? Ja mam tylko nadzieję, że dzięki temu więcej osób zdecyduje się na głosowanie na innego kandydata niż Andrzej Długopis.
Moon   #kulistyzajebisty
22 czerwca 2020 12:04
emptyline, niestety, ale elektorat anżeja klęcznika jest jak zabetonowany w swoim poglądach, że wątpię by cokolwiek ich poglądy zmieniło. No bo przecież Anżej dał 13tą emeryturę, pińcet plus Jadzi z 4ką dzieci i piątym w drodze spod szóstki! A ten Trzaskowski to z peło, a oni nic nie dawali, tylko kradli i w ogóle to wina Tuska.
Tak, wg moich doświadczeń wygląda każda jedna próba rzeczonego i spokojnego porozmawiania z elektoratem pis... Więc sorry, ja nie mam złudzeń. Nadzieja w tych nie do końca przekonanych, niezdecydowanych.

Tak czy siak, mam jakąś złudną nadzieję na zmianę w pałacu prezydenckim, ale... nie do końca mi pasuje Trzaskowski, Hołowni się deko boję, że jakby wygrał to za bardzo zbratałby się z pislamistami a ze świeckiego państwa i referendum w sprawie, choćby aborcji pozostałoby tylko wspomnienie. Najbliższy moim przekonaniom jest Robert Biedroń, ale ughhhmmmm... Nie w tym popier* narodzie, nie w tej rzeczywistości. Niestety. ;(
Moon jeśli chodzi o to, to Hołowni nie masz co się obawiać, bo on ma najzdrowsze podejście do tematu kościoła i akurat tego jestem pewna, że dzięki niemu naprawdę udałoby się rozłączyć państwo i kościół. Mimo, iż jest mocno wierzący to ma do tego tak zdrowe podejście jak nikt przeze mnie dotąd spotkany. Nigdy nikomu swojej wiary nie narzucał  🙂
Szalona😉, ale np. na założonej przez niego fejsbukowej grupie "Mniej" temat problemów wynikających z przeludnienia został ucięty. Nie dlatego, że ktoś namawiał do pozbywania się żywych ludzi. Ale jednak za dużo było o wolności do wyboru o nieposiadaniu dzieci. Oczywiście grupa fejsbukowa to nie świat materialny.

Moon, znajoma miała rozmowę w warsztacie w naszej okolicy. Warsztat znajduje się w pawilonie należącym do miasta. Ze względu na covida miasto poobniżało opłaty. I co? I nico. Trzaskowski jest zły, bo szambo. A rząd super, bo obniżył czynsz. Nie świta im nic, mimo że wniosek składali przecież w urzędzie dzielnicy. Jakby jakaś opaska na oczach.
Ja sobie dziś obejrzałam spot reklamowy Rafała Trzaskowskiego i zachęcona tymże obejrzałam spot PAD. Nie wierzyłam własnym oczom i uszom. Myślałam, że to fejk, ale był zamieszczony na stronie Beaty Szydło. Nadal nie mogę uwierzyć, że tak prezydent nisko upadł. Jak można wypuścić takiego koszmarka? Jak on się zareklamował? Nadal w szoku jestem
Moon, znajoma miała rozmowę w warsztacie w naszej okolicy. Warsztat znajduje się w pawilonie należącym do miasta. Ze względu na covida miasto poobniżało opłaty. I co? I nico. Trzaskowski jest zły, bo szambo. A rząd super, bo obniżył czynsz. Nie świta im nic, mimo że wniosek składali przecież w urzędzie dzielnicy. Jakby jakaś opaska na oczach.


Na jakimś spotkaniu wyborczym ktoś zapytał Dudę, jak to jest, że z jednej strony trzynasta emerytura, a z drugiej podwyżki za śmieci. A Duda odpowiedział “Trzynastkę macie ode mnie, a podwyżki za śmieci od miast”.  I ludzie w to wierzą. Kto będzie wnikał, że podwyżki za śmieci wynikają z tego, co sejm uchwalił, i że od Dudy nic nie mają, bo te pieniądze nie są Dudy.

Jako że w przeważającej większości elektorat PiSu to ludzie z wykształceniem podstawowym, trudno się dziwić, że bezrefleksyjnie łykają propagandę PiSu płynącą z TVP. 
Moon   #kulistyzajebisty
22 czerwca 2020 19:16
trusia, amen. Słyszałam tę wypowiedź, prawie spadłam z kanapy ze śmiechu. No ale, niestety jest jak piszesz, nie ujmując nikomu i nie wypominając wykształcenia.
Choćby moja babcia... Dostała "od anżeja" realnie piniondz do ręki w postaci 13tej emerytury? Dostała. A to, że z nawiązką teraz oddaje to, podrożało dosłownie wszystko? Eee, tam, dostała 13tą emeryturę! I nie przetłumaczysz, no ni dudu. Choćbyś jak krowie na rowie pokazywała, że białe jest białe, a czarne jest czarne, to i tak będzie "Ale co dało peło? NIC!" Swoją drogą nie wiem, czemu wszyscy pislamiści nie dostrzegają, że poza peło są jeszcze inne partie i kandydaci...  😵

Moon jeśli chodzi o to, to Hołowni nie masz co się obawiać, bo on ma najzdrowsze podejście do tematu kościoła i akurat tego jestem pewna, że dzięki niemu naprawdę udałoby się rozłączyć państwo i kościół.
Naprawdę chciałabym w to wierzyć, nie wiem tylko kurdę co, coś mnie w nim odrzuca no. Bo podczas tej pseudo debaty, moim zdaniem akurat on wypadł najlepiej i wręcz mnie do siebie (prawie) przekonał - nawet jeśli nie do końca odpowiadał na te (nomen omen) kretyńskie pytania.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 czerwca 2020 19:36
ja mam wrażenie, że kampania w wyborach na przewodniczącego szkoły jest na lepszym poziomie  🙇 Nadal mnie szokuje, choć w sumie nie wiem czemu, bo już trochę rządzą, że takie rzeczy się odwalają.
Udawał Amerykanina, żeby ośmieszyć Trzaskowskiego.
Ja to jestem przerażona jutrzejszą wizytą Dudy w USA - kurcze, boję się że popodpisuje jakieś chore umowy aby wykazać, że wszystko jest jego zasługą.
Wkurza mnie też to, że wszyscy mówią (nawet Hołownia) o tym, że RT nie ma żadnego programu. Oglądam wszelkie przemówienia (RT, SH, premiera i niestety też AD) i we wszystkich wystąpieniach poruszane są jakieś zmiany i programy. I o ile Duda to już leci po całości z 13, 14 emeryturą, zaraz i 20 jak mu się du.a zapali, a Rafał mówi o wsparciu do czystego powietrza (10 tys dla gospodarstwa na wymianę kopciuchów, panele słoneczne, ocieplenia budynków), równych szans na rynku pracy, likwidacja TVP Info (hurra!) powołanie niezależnego prokuratora, współpraca z Zielonymi (wstrzymanie przebudowy Mierzei Wiślanej, powołanie Rzecznika Praw Zwierząt, zakaz hodowli zwierząt na futra) itd itp. Czyli program jest. Chce też postawić Macierewicza przed trybunałem stanu. Wiadomo, że dopóki sejm jest w rękach PiS to AM nic nie grozi, bo każdy wniosek będzie odrzucony, ale niech czują bat nad dupą. No i każdy obiecuje nierealne. Co z tego, że Hołownia "coś chce" jak i tak niczego nie zrealizuje, bo nie ma sztabu swoich ludzi za sobą w sejmie i senacie?
Jak ktoś mi mówi, że głosuje na RT to ja się pytam od razu czy na Kidawe chciał głosować? W 95% przypadków mówią bez zastanowienia że nie...
No i teraz gdzie tu sens, gdzie logika?
Skoro tak istotne jest posiadanie swoich ludzi w sejmie i senacie to Kidawa i RT mają tych samych, program ten sam, potencjalni ludzie w gabinecie ci sami. Więc o co chodzi? Ludzi Kidawy nie chcieliśmy ale RT już tak?  😵
Hołownię popiera wiele ludzi w sejmie i senacie (dlatego też jeśli wszedłby do drugiej tury ma szanse wygrać z Dudą w przeciwieństwie do RT), a stoją za nim obywatele którzy w końcu poczuli że mogą coś zdziałać, a to jest wielka siła.
Szalona😉 bo w wyborach prezydenckich głosujemy na człowieka i jego kompetencje, a nie na partię. Kidawa ich nie miała, Trzaskowski ma. Bo wierzymy, że uczciwy kandydat będzie ponad podziałami i interesem partyjnym. Bo kiedyś głosowaliśmy na Kwaśniewskiego, mimo że nie głosowaliśmy za komuną. I okazało się, że się da.
No to na co to mówienie o swoich ludziach w sejmie i senacie?
Ja się w pełni zgadzam z tym co espana napisałaś, ale nie wierzę że RT będzie w stanie odłączyć się od tych swoich ludzi...
Mnie w poparciu dla Hołowni [s]zaskakuje i zastanawia[/s] zasmuca przede wszystkim jedna rzecz - idea oddania swojego głosu na 'pana z talent show'. Rozumiem, z czego to się bierze - smutny wyznacznik czasów, ale...
to, że Wasz kumpel z pracy mówiłby rzeczy, z którymi się zgadzacie i miałby poglądy zbliżone do Waszych, nie oznaczałoby chyba, że oddalibyście na niego głos w wyborach prezydenckich, co nie?  👀
Urząd prezydenta jest raczej ostatnim szczeblem w karierze politycznej, nie pierwszym. To takie zwieńczenie. To nie jest bycie jednym z 460 posłów, którzy (poza głównymi i najgłośniejszymi nazwiskami) są praktycznie anonimowi w kraju i na świecie. To bycie głową państwa, funkcja reprezentacyjna - wypadałoby mieć chociaż minimalne pojęcie o pojęciu. Pod tym względem Hołownia nie różni się niczym, od przeciętnego pana tramwajarza, który miałby identyczne poglądy. Hołownia nie jest nawet dziennikarzem politycznym, chociaż to też byłby żaden argument, ale chociaż lepiej by brzmiało. Dla mnie niepojęte  🤔wirek:
Co będzie za 5? 10 lat? Popracie będą zgarniać youtuberzy, instagramerki i tiktokerki, bo mają following rzędu kilku milionów osób i ich 'elektorat' akurat osiągnie pełnoletność?
infantil  na szczęście nie wszyscy mają tak wąskie rozeznanie, żeby myśleć że SH to tylko "pan z talent show"  😉
Moje rozeznanie jest szersze: pan z kościoła na wskroś przesiąknięty jego nauką, choćby się bronił przed nim rękami i nogami i obiecywał rozłam od państwa, będzie służył czarnej sile, będzie stanowczo przeciw aborcji, przeciw związkom jednopłciowym, mniejszościom.
Infantil, funkcja prezydenta jest raczej reprezentacyjna, jeśli SH otoczylby sie mądrymi doradcami to pewnie dałby sobie radę, z resztą umówmy się że większość panów tramwajarzy poradziłaby sobie lepiej niż Duda. Mojemu mężowi SH bardzo pasuje, ale ja tak jak Espana i Moon obawiam się że wyjdzie z niego katotalib.

Co do Kidawy, to wydaje mi się że 1) do końca była przekonana że wyborów nie będzie i 2) była trochę kandydatka z braku lepszej alternatywy. Miałam okazję posłuchać z nią paru wywiadów na przestrzeni lat, to bardzo konkretna i mądra kobieta, ale widziałabym ja bardziej jako premiera którego rola w naszym ustroju jest faktyczna praca niż jako prezydenta który głównie ma być lubiany w kraju i za granica, uprawiając miękka politykę zagraniczną. Tu Trzaskowski pasuje dużo bardziej, pasowałby też Radosław Sikorski ale coś ostatnio zniknął, może mu wstyd za kolegów ze studiów którzy nawywijali na grubo w UK.

Edit: Biedroń też byłby bardzo spoko prezydentem, ale nie chciałabym żeby wygrał wybory parlamentarne, zwłaszcza w duecie z Zandbergiem, bo duzo ich ekonomicznych pomysłów pachnie komuna. Mogliby być za to fajnym koalicjantem PO
[quote author=karolina_ link=topic=102903.msg2935720#msg2935720 date=1592912480]
Edit: Biedroń też byłby bardzo spoko prezydentem, ale nie chciałabym żeby wygrał wybory parlamentarne, zwłaszcza w duecie z Zandbergiem, bo duzo ich ekonomicznych pomysłów pachnie komuna. Mogliby być za to fajnym koalicjantem PO
[/quote]

W samorządzie za dobrze mu nie poszło, ale z drugą częścią Twojej wypowiedzi zgadzam się całkowicie - lewica stanowiłaby swego rodzaju równoważnię dla prawoskrętnego skrzydła KO.
Espana, czemu uważasz że w Słupsku mu nie poszło?
Moon   #kulistyzajebisty
23 czerwca 2020 13:07
Moje rozeznanie jest szersze: pan z kościoła na wskroś przesiąknięty jego nauką, choćby się bronił przed nim rękami i nogami i obiecywał rozłam od państwa, będzie służył czarnej sile, będzie stanowczo przeciw aborcji, przeciw związkom jednopłciowym, mniejszościom.

Otóż właśnie. I to mnie bardzo mocno "uwiera" jeśli chodzi o pana Hołownię.

karolina_,  dokładnie tak, dlatego też jednak bardziej "ciągnie mnie" do Trzaskowskiego, mimo wszystko.
mils   ig: milen.ju
23 czerwca 2020 13:09
espana Hołownia opowiada się za rejestracją związków partnerskich, wszystkich. Jest na "nie" w kwestii małżeństw jednopłciowych. Co do aborcji, popiera aktualnie obowiązującą ustawę. To nie są takie idealne poglądy, o które spora część społeczeństwa walczy, ale nie wiem czy nazwałabym to byciem "stanowczo przeciw". Czasem mi przemknął jakiś jego post i się nie zgodzę, że Hołownia będzie na pewno służył kościołowi i będzie to szło w kierunku państwa religijnego. Bycie wierzącym i praktykującym nie jest równoznaczne z byciem fanatykiem. Rozumiem obawy, ale takich stanowczych przepowiedni już trochę nie.
[quote author=karolina_ link=topic=102903.msg2935722#msg2935722 date=1592913385]
Espana, czemu uważasz że w Słupsku mu nie poszło?
[/quote]

Opieram się na opinii słupczan, być może się mylę, ale jako prezydent nie ma takiego poparcia wśród lokalnej społeczności jak np Sutryk we Wrocławiu.

espana Hołownia opowiada się za rejestracją związków partnerskich, wszystkich. Jest na "nie" w kwestii małżeństw jednopłciowych. Co do aborcji, popiera aktualnie obowiązującą ustawę. To nie są takie idealne poglądy, o które spora część społeczeństwa walczy, ale nie wiem czy nazwałabym to byciem "stanowczo przeciw". Czasem mi przemknął jakiś jego post i się nie zgodzę, że Hołownia będzie na pewno tutaj służył kościołowi i będzie to szło w kierunku państwa religijnego. Bycie wierzącym i praktykującym nie jest równoznaczne z byciem fanatykiem. Rozumiem obawy, ale takich stanowczych przepowiedni już nie rozumiem wcale.


Duda też mówił o legalizacji związków jednopłciowych. Nie jestem aż tak łatwowierna, żeby łykać wszystko to co mówi w kampanii pan Hołownia. W szczególności znając jego wcześniejszą publicystykę w katolickiej prasie.
mils   ig: milen.ju
23 czerwca 2020 13:15
espana ok, rozumiem. Pomijając, że mam trochę podobne zdanie jak infantil, to wydaje mi się, że w tym porównaniu to chyba Hołownia ma konkretniejszy kręgosłup moralny. No ale to mi się tylko wydaje.
mils porównujesz kręgosłup moralny Hołowni do Dudy? Tak daleko bym nie poszła  😁 😁 😁 Ten drugi to bezkręgowiec  😂
Oczywiście Hołownia byłby dla mnie wyborem nr 2, a na pewno 1 gdyby kandydatką pozostała Kidawa; mimo że do Biedronia chyba mi bliżej to jednak ważę szanse. Duda musi odejść.
mils   ig: milen.ju
23 czerwca 2020 13:24
espana no dobra, racja. 😁
Zagłosuję od pierwszej tury na Trzaskowskiego, ale może być i prezydent Biedroń, i Hołownia, i Kosiniak. Kidawa też by mogła być. Byle nie Duda albo Bosak. Kwestia priorytetów. Mogę trochę kręcić nosem na tego czy innego kandydata, ale ważę priorytety.
Ja pewnie też rozważyłbym Trzaskowskiego, ale mam dwa DUŻE "minusy" 1. Jest kandydatem partyjnym. 2. Ze wszystkich dostępnych sondaży wychodzi, że w drugiej turze nie ma szans z Dudą. Zatem oddając głos na RT przyzwalacie na wygraną Dudusia.
I tak, wiem jak to jest z sondażami, ale zbyt dużo razy ten scenariusz się sprawdzał, żebym im nie wierzyła. Więc jak dla mnie skoro RT nie ma szans na wygranie w pierwszej turze to nie można pozwolić żeby wszedł do drugiej. Proste ale trudne...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się