Konie wielkopolskie/trakeńskie

mam klacz Lubov po Czarczaf i Lipnica. Rodzice pochodzenia trakeńskiego. Lubov ma wpisane wieplkopolska. Rozważam ja pokryć czymś ale aby źrebak był wielkopolski lub trakenski nie chce PKS. Coś polecacie ? może pod skoki? Lubov ma 178 w kłębie i dobry ruch.
megruda, różnica jest taka, że pod skoki jeśli ma być traken to tylko w grę wchodzi traken, angloarab dopuszczony w rasie, albo xx. W Wlkp masz więcej opcji.
karolina_, fajnie, że się poświęciłaś i zrobiłaś taki skrót, po samych opisach to 17 - mam jakoś słabość do starszych rodowodów wiem, że czasem mało rozwojowe ale jednak i 9 długa noga do mnie przemawia 😊

dzikadermi, ja mam klacz na bardzo starym rodowodzie (Emetyt -Arianin) i z uzyskaniem nowoczesnego typu jest mocno hit and miss, raz jest super (wałach oczywiście) raz klon matki czyli beczka na krótkiej nóżce. Teraz zakombinowalam z młodym ogierem, ale zbieram się na odwagę żeby pokryć Easy Game - raczej będę sama na tym jeździć, a nie jestem coraz młodsza, więc chyba walne sete o 8 rano i wtedy zamówie nasienie
karolina_, Nie wiedziałam że od razu rodzi się walach 😂
karolina_, U mnie klacz "babcia" beczką może nie jest ale odnóża ma krótkie (Germanic-Jegor), ale już jej córka(Czador) to taki Ślązak i to nie tylko moja opinia 😂, a wnuczka(Rakoczy) no już niby dłuższa w liniach ale też kaban.

Arianina pamiętam z jego ostatnich lat, niestety potomstwa się nie dorobiłam. A na przyszły rok czekam na źrebaka od córki po Peregrine.

I jeszcze mam 2 wałaszki z babki
- niski harmonijny po Impulsie
- i już trochę wyższy po Kamerunie
Post został usunięty przez autora
martrix, prawie, był wnętrem od urodzenia, więc innej opcji nie było

dzikadermi ja więcej kryje trakeńskie matki w półkrwi (mam dwie, wchodzi trzecia) ze względu na handlowosc, ale co jakiś czas pozwalam sobie na "wyskok" w rasie. Tylko tą najstarszą kryje w rasie zawsze, bo związek oldenburski czysto polskiego rodowodu nie łyknął a z PZHK nie chce mieć nic wspólnego, ale ona też jest trudna w rozrodzie (albo ściąga na siebie hodowlane fatum) więc nie zawsze nam się udaje. A ona też "slazaczka" bo tyje z powietrza, chyba musiałabym jej jeść nie dawać żeby odchudzić, z reszta córcia to samo
Do listy wow z körungu dochodzi po płycie nr 35, Schwarzgold - Sixtus
Czy jest ktoś w stanie napisać coś więcej o ogierze Czar? Jest już starszy, więc jak korzystać to trzeba się decydować na bliskie sezony 🙈
Jak z charakterem, co poprawia, z czym nie łączyć?
Czy ktoś ma w Polsce potomstwo Easy Game? Poza Peryklesem, tego znam. Interesuje mnie charakter, talent jaki przekazuje znam, ale muszę z tą klacza uważać na temperament, a sam ogier wiem że jest nielekki pod tym względem.

Haru99 post antyczny, ale jeśli dalej Cię interesuje to ja znam Czara z jego młodych lat i na tamte czasy to był wybitny koń, świetnie się ruszający i skaczący. Słyszałam dużo narzekania na potomstwo, ale nie wiem czy dostał słabą stawkę klaczy czy faktycznie nie przekazuje swoich cech. Uważalabym na charakter, za młodu był dość trudny ale też warunki były trudne (wyjście z boksu tylko na trening), chociaż inne ogiery lepiej sobie z tym radziły psychicznie.
Ja miałam do czynienia z kilkoma 3-4 latkami po ogierze Czar i charaktery super, przynajmniej w moim odczuciu. Przy zajazdce raczej bezproblemowe były 🙂
Ruszały się ok, skakały bez szału ale możliwe, ze na tle zagranicznych koni wydawały mi się mocno przeciętne… takie koniki rodzinne 🙂 Były również zdrowe, na tuvach poza jakims małym chipkiem było czyściutko 🙂
Cześć, szukam informacji o ogierze Peregrine ex Paganini. Ktoś ma potomstwo po nim i chciałby podzielić się zdjęciami? Gdzie teraz stacjonuje? W internecie znalazłam jedynie filmy z ZT.
Vanczi, krył w Liskach chyba 2 a może 3 sezony. Teraz 2 sezon startuje w Rzecznej.
To u nich możesz na stronach szukać zdjęć potomstwa.
No i dodatkowo dorzucę zdjęcia swojego z matki po Czador
IMG_20230509_115522_compress73.jpg IMG_20230509_115522_compress73.jpg
IMG_20230508_104035_compress62.jpg IMG_20230508_104035_compress62.jpg
IMG_20230506_113258_compress11.jpg IMG_20230506_113258_compress11.jpg
Cześć 🙂 jestem zielona w trakenach i będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Do podopiecznego Trakena otrzymałam tylko zagraniczny paszport. Koń nie widnieje w PZHK (sprawdzałam), nie wiem czy w PL związku Trakeńskim jest zarejestrowany i to chcę sprawdzić. Czy jest jakaś ogólnodostępna baza online, gdzie mogę sprawdzić? Czy muszę dzwonić do Związku?
Poncioch, zadzwoń do związku, w tej chwili to już trzeba przede wszystkim podopiecznego zgłosić do ARiMR
Wczoraj kupiony 🙂 świeża sprawa więc robię rozeznanie 🙂 dzięki karolina_
Czy ktoś ma może potomstwo Kanona, Parametra lub Dacerusa? Na bazie jest zdjęcie tylko jednego syna Parametra i chyba jednego syna Kanona. W ogóle, może ktoś ma bardziej szczegółowe informacje o tych ograch? 😉

Plus, jak to w końcu jest z dostępnością All Night'a?
Haru99, All Night sprzedany i jest mrożonka z tego co wiem.
Dzięki! A wiadomo gdzie ta mrożonka jest dostępna?
Haru99, myślę że zaczęłabym od pytania pani Moniki, albo w Anawecie gdzie był mrożony
Pytanie z cyklu kontrowersyjne (chyba) - gdzie można kupić dobre klacze wielkopolskie, z papierem przypominającym wielkopolski? 🙈
Konie w Racocie 3/4 rodowodu mieszanego z różnymi rasami, te dostępne w Liskach w tym momencie na zdjęciach no... nie powalają. Chyba tylko Pępowo ma chociaż ślady wielkopolaków w rodowodach. Może prywatne ręce, ale jeśli tak to które?
Może piszę totalne głupoty, ale trochę nie wiem gdzie szukać w takim razie 🙈 Bardzo chętnie o tym poczytam.
Haru99, ale czego szukasz? Programowe Wlkp ma Pani Anna Pacek. Jeśli szukasz trakenow to w tej chwili liski, konie z Plekit i trakeny z Rzecznej dawno się rozeszły, z tej drugiej sporo matek miał Sokolnik, teraz już mają kolejne pokolenia własnej hodowli. Ja będę niedługo wystawiać 3 latke trakenska też.
A, ale jeśli komuś to pomoże (może też ktoś szukał informacji jak ja) to dowiedziałam się, że Dacerus bardzo fajny. Lekki, jezdny, wrażliwy na pomoce (ale też ogólnie reaktywny), dobrze galopujący, z dobrym charakterem.
Naczytałam się też sporo dobrego o ogierze trakeńskim Sturmpfeil 🙂

Dziękuję, karolina_! Szukam klaczy do hodowli wielkopolaków, więc idąc według programu hodowlanego - wielkopolskich, trakeńskich, ewentualnie pełna krew angielska. Zapamiętam p. Pacek w takim razie i Sokolnik też 🙂
Haru99, jak chcesz to pisz na priv, moja jest po Millennium, opisana w trak. Skacze dobrze, rusza się dobrze, tylko nie wyrosła.

Strumpfeil robi bdb wyniki w WKKW, to ciekawy pomysł. Super wyniki robi też Ziethen, ale on ma matkę po Campetot, ja bym tylko na grzeczne klacze brała
Haru99, jeszcze jest hodowla pana Jarka Skrzypca ze Śląska, w której są utrzymane obecnie dwie linie żeńskie - klaczy Dyrekcja i klaczy Stella. Także zawsze warto też mieć tę hodowlę z tyłu głowy 😉
patkahm, dziękuję 😘
Czy jest jakieś źródło, gdzie są rozpisane rodziny żeńskie wlkp/ trak? W folblutach łatwiej dotrzeć do takich informacji. Znalazłam trochę w cyklu artykułów "rodziny żeńskie w sporcie...." z Koni i Rumaków chyba + trochę na stronach hodowli i miłośników trakenów i jeden krótki tekst E. Formickiej i Z. Sobczaka. Czy ktoś kojarzy, gdzie można by było poczytać coś więcej?

Do linii męskich łatwiej dojść i nie ma ich zbyt wiele, więc to akurat nie problem, ale jeśli jest coś ciekawego to też chętnie poczytam.
Haru99, mam sporo artykułów, w których są rozpisane rodziny i rody. Wiem, że w tym roku ma się ukazać ciekawa książka dotyczącą koni trakeńskich i tam będzie wszystko rozpisane. Wieczorem mogę podesłać artykuły, ale muszę siąść do laptopa 😉
Haru99,
film niemieckiego zwiazku trak, ale mowia glosno, wyraznie i powoli 🙂


polska analiza klaczy, ale dosc stara:
https://www.trakeny.eu/index.php?page=101
patkahm, bardzo poproszę!
karolina_, - dziękuję ��
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się