Stajnie w Warszawie i okolicach

Besthorses to głównie szkółka,zdarzało mi się tam zaglądać, bo dzieciaki brata jeżdżą i nie jest to kameralne i spokojne miejsce. Mam je pod nosem, tak jak i Szumawę (z okna ją widzę, stałam i największemu wrogowi nie polecę)...i jednak się nie zdecydowałam, tak jak i jakieś valentinesy i inne:/
Karla🙂,

Kurcze, bo dzwoniłam do besthorses i można trzymać wolnowybiegowo, a mają hale. Nie za jakieś wygórowane pieniądze. Ale fakt, szkółka ma pierwszeństwo więc to jest minus
Są inne stajnie ze spoko warunkami, ale No jakoś mnie wewnętrznie telepie jak myślę, że konie nie wychodzą na wybieg co najmniej od rana do wieczora. A jak Ci kapie na łeb to też słabo
To nawet nie chodzi o pierwszeństwo na halę, tylko sposób funkcjonowania tej stajni- ona jest głownie nastawiona na szkółkę. Dla mnie przy takim zagęszczeniu "gości" raczej trudno mówić o wysokim dobrostanie koni. I dotyczy to każdej stajni gdzie jest szkółka... niestety...
Cześć, jakiś czas temu was męczyłam z tym pytaniem, ale powracam znowu 😂 bardzo wstępnie się rozglądam - pensjonat wolnowybiegowy (!!!!!), ew. z wypuszczaniem koni na pastwiska na dosłownie cały dzień. Siano bez ograniczeń, równy i oświetlony plac do jazdy z dostępem do drągów. Możliwość wyjazdów w teren. Miejsce poszukiwane dla jednego konia, ew. dwóch.

Lokalizacja: wschód od Warszawy, okolice Puszczy Kampinoskiej (od dołu, nie góry), ale nie dalej, niż 5 km za Lesznem. Jakby był dojazd ZTM byłoby cudownie, ale nie jest to konieczność.

Cena do 1100. Zna ktoś coś? Nigdy się nie napotkałam, a na bieżąco śledzę wolnowybiegówki, ale może...
BUCK   buttermilk buckskin
18 maja 2023 10:17
Oregon ?
corma, to wschód od Warszawy czy Kampinos? Bo to dwa zupełnie przeciwne kierunki.
corma, https://ogloszenia.re-volta.pl/lesna-laka/stajnia/4615/
Za blisko szukasz, jak wszyscy😂
BUCK   buttermilk buckskin
18 maja 2023 12:40
a tak z czystej ciekawości, bo temat jeszcze mnie nie dotyczy, ale już jest na horyzoncie, to czy są z zachodniej strony W-wy, stajnie które karmią papkami 3-5 razy dziennie bezzębne staruszki ? 🙂
BUCK, u mnie, tzn ja mogłabym takiego konika przygarnąć,’jeśli jest już ziomkiem co nie je siana - mój stary jest tylko na papkach 🙂 je ok 8-10 razy dziennie pewnie
Fokusowa, o jezu, oczywiście o zachód mi chodziło 🤦 dzięki za zwrócenie uwagi, tak to jest, jak człowiek się nie wyśpi i zaczyna pisać w internecie 😆

BUCK, a Oregon ma wolny wybieg? Czy po prostu długo na pastwiskach stoją?

patrycjasz, no właśnie coś te wolnowybiegówki nie chcą się otwierać w dobrej odległości 😂 cudownie wygląda ta stajnia, którą podesłałaś, ale niestety za daleko właśnie🙁
BUCK   buttermilk buckskin
18 maja 2023 12:52
Nirv ale czy mi się wydaje, że jesteś po tamtej stronie Wisły ? w sensie, że z Pragi bliżej ? 😉

corma na pewno długo na pastwiskach, ale przy dwóch zaprzyjaźnionych koniach może można wystąpić o wolnowybiegówkę, ja z pojedyńczym koniem w kilku stajniach ogarnęłam temat, bo ktoś inny wspierał i korzystał z pomysłu 🙂
BUCK, si, okolica Poświętne/Wołomin. Faktycznie to nie zachodnia strona 🤣
Nie wiem jak teraz w Oregonie, ale jak tam staliśmy to koń mi schudł mimo pastwisk prawie do zmroku. Dodatkowo kontakt z właścicielem bywa... ciężki. Największym jednak problemem jest relatywna ubogość pastwisk - co z tego że wielkie, jak rośnie na nich badziewie a konie nie mają siana?

Dodatkowo jest tak prężnie działająca szkółka wraz z półkoloniami, festynami, urodzinami i wycieczkami szkolnymi, a co za tym idzie stosu dzieci na metr kwadratowy. Co kto lubi, ale dla mnie za dużo stresu.
BUCK, U mnie. Mam konia 37 lat. Jest zywiony tylko papkami. 7 razy na dobę.
BUCK   buttermilk buckskin
18 maja 2023 16:01
mam Oregon na swojej liście ewentualności, bo teraz Oregon jest w dzierżawie i prowadzi p.Agnieszka i ewidentnie jest to osoba która ma i serce i pojęcie o koniach.

zdanie o szkółce, koloniach, wycieczkach itp. nadal aktualne, co widać na FB 🙂
corma, z tamtą stroną to będzie ciężko. Sama z Ursusa dojeżdżam pod Otwock do stajni, bo po zachodniej stronie nie znalazłam nic sensownego ze stajni boksowych, a o wolnym wybiegu to nawet nie marzyłam.. teraz dojeżdżam 46 km, ale trasa szybka, koło 40 minut jadę. Może warto też wziąć pod uwagę kierunek bardziej południowy, tam trochę więcej tych stajni jest.
Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tych stajni?potrzebuje aktualnych info jakie są warunki i czy polecacie
-pensjonat dla koni w Całowaniu (stajnia wolnowybiegowa)
-stajnia Patrol koło Drwalewa
BUCK   buttermilk buckskin
19 maja 2023 12:35
ZakreconaKoniara123 Patrol Drwalew - ochy i achy 🙂 jeśli ma wolne miejsce, bo z tym bywa ciężko właśnie ze względu na jakość opieki, rotacji tam nieomal nie ma
BUCK, mówimy o stajni Patrol w Drwalewie obok Grójca, tak? 😁
ZakreconaKoniara123, stoję w Całowaniu już 1,5 roku, jestem wciąż zachwycona, ale miejsc nie ma. Możesz próbować zadzwonić i podpytać.
Fokusowa, ooo! A macie na miejscu plac do jazdy/lonżowania? Nigdzie nie mogłam znaleźć informacji na ten temat
ZakreconaKoniara123, jest plac 20x60, jakies drągi, stojaki, oświetlenie.
Fokusowa, super, dziękuje. Dzwonię w takim razie 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
19 maja 2023 14:14
ZakreconaKoniara123 tak, Patrol w Drwalewie koło Grójca
BUCK, Oki. Stałaś tam może z koniem czy twierdzisz tak na podstawie opinii usłyszanych?😊
BUCK   buttermilk buckskin
19 maja 2023 15:32
ZakreconaKoniara123 mam koleżankę która jest cięta na pensjonaty i mega wymagająca, wyprowadzka po kilku miesiącach to nieomal standard, Jeśli Ona tam stoi a odległość nieomal 40 km i stoi tam ok. 5 lat i chwali to dla mnie znaczy BARDZO dużo 🙂

P.S. stanełabym tam gdy nie odległość ponad 50 km, której przy nieomal codziennych wizytach nie jestem w stanie pogodzić......
BUCK, rozumiem. Super, dziękuje za info 😇
A czy ktoś wie coś o pensjonacie dla koni Wiśta Wio? Kąty Goździejewskie Drugie
Czy to prawda że Szwadron się zamyka ? Jeśli tak to co z końmi szkółkowymi ?
Majowa,
1. Prawda
2. Nie mam pojęcia 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się