Stajnie w Warszawie i okolicach

Co poleciłybyście po wschodniej (prawej) stronie Warszawy? Ośrodek z murowaną halą, normalnym padokowaniem przez cały dzień, w promieniu 50 km od Mokotowa. Cena nie gra roli
Kamcia
Archipp.
szemrana, a Archippie konie są normalnie padokowane..?
Kto tam stacjonuje z trenerów?
kamcia665, z murowana hala to duzego wyboru nie ma, a jak juz maja taka hale to z padokowaniem moze byc gorzej, bo albo malo padokow, albo brak na nich siana…
Fokusowa, chodza na padoki, to jakies dziwne plotki ze padoków nie ma. Wiadomo to stajnia sportowa, nie sa to pastwiska wielkie, ale gdzie w warszawie infrastuktura na poziomie i pastwiska to ja nie wiem🙂
Arimona, słyszałam między innymi od weterynarza, że tam konie nie wychodzą albo mają tylko kwatery, a kwatery to nie „normalne padokowanie”, przynajmniej według mnie. Jeśli tam stoisz - może warto podpowiedzieć, żeby wrzucili jakieś fotki z padoków, żeby było widać, że są.
Są zdjecia i filmiki na instagramie i tiktoku. Zamiast się dopytać u zrodła, ludzie powielaja plotki niepotrzebnie. Kazdy ma inna definicje normalnego padokowania, trzeba dzwonić i pytać czy pasuje.
Arimona, definicja normalnego padokowania to ile wlezie na padoku. Nie ma innej… reszta to ograniczone padokowanie. Kwatery to nie normalne padokowanie. Wypuszczanie konia na 3 godziny to nie normalne padokowanie. Przejrzałam całego instagrama i widać jedynie małe kwatery i każdego konia osobno. Jakiś filmik, gdzie chyba jest większy padok, ale ciężko ocenić po tym filmie. Tiktoka nie mam, więc nie zobaczę. Jeśli ktoś pyta o „normalne padokowanie cały dzień” to chyba wiadomo czego szuka?
Nie mam czasu na internetowe przepychanki, chcialam tylko sprostowac plotki.
Z tego co slyszalam z pierwszej reki (od osoby tam pracujacej) padoki pojawily sie tam niedawno (w tym sezonie jesli dobrze pamietam) ale nie dopytywalam o szczegoły jak sa uzytkowane (jaka jest dlugosc padokowania, w jakich grupach konie wychodzą itp.)
azzawa, czyli to wcale nie plotki tylko taki był stan rzeczy do niedawna. No i wszystko jasne.
Small Bridge, Bardzo NIE Polecam KLUB JEŹDZIECKI ERGOS. W szkółce chodzą konie kulawe i właściciel nawet weterynarza nie wzywa. Pensjonat też odradzam jeżeli zależy wam na waszych koniach.
Nowy Klub Jeździecki ERGOS KTÓRY otworzyŁ się w Feliksowie to dawna stajnia Cogito. Prowadzą ją te same osoby co dawniej dzierżawiły stajnie od Pana Kusza pod Sochaczewm i stajnię Mix w Źółwinie. Wkazdym z tych miejsc pozostawili po sobie nie smak. Pan prowadzący i zarządzający bardzo mlodziutki i nie doświadczony człowiek ( ale ma dobrą bajerę i tak oszukuje ludzi ) to prawda że prowadzi jazdy na kulawych koniach, a o pensjonatowe nie specjalnie dba. Nie polecam !
Potwierdzam w temacie stajni Cogito w Żółwinie w temacie warunków pensjonatowych. Siano było, jak poszłam i przyniosłam. Woda na padokach, wyprowadzanie koni, sprzątanie w boksach a nawet karmienie było problematyczne. Generalnie stajnia, w której trzeba było być codziennie i codziennie sprawdzać czy przypadkiem nie zapomnieli o istnieniu twojego konia. Przetrwałam miesiąc, zwiałam.
Avatar, Bajere to ma dobrą ostry kłamca z właściciela. W Ergosie była wzywana policja bo nie chciał wydać właścicielom koni... Konie miały kłódki na boksach. Omijać to miejsce
T-T, Czemu mnie to nie dziwi ! Jeszcze nie jedna osoba się przejedzie na obietnicach Pinokia. Tam armia dzieci pracuje społecznie pisząc pochlebne komentarze w internecie, więc można się oszukać.
Czy ktoś zna - osobiście lub od innych - i zechce się podzielić opinią na temat pensjonatu Koniki Małe w Brzozówce (Puszcza Kampinoska)?
Czy jest gdzieś w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego/Płońska/Płocka stajnia, w której można przyjść na trening zaprzęgowy? Chciałam zafundować taką atrakcję chłopakowi, żeby mógł zobaczyć z czym to się je i czy faktycznie mu się podoba 😀 Na razie jeździ tak po prostu, a jednak gdzieś tam marzy mu się bryczka 😉
Sprawdziłam póki co Stajnię Jagodne polecaną w kąciku zaprzęgowym, ale jednak to jest zupełnie w przeciwnym kierunku 🙈
Sprawdź SO Łąck, trochę inny rejon, ale warto u Irka Kozłowskiego - Jagodne
Kurczę, skoro warto to może faktycznie jakoś się to zorganizuje, dzięki!
BUCK   buttermilk buckskin
26 czerwca 2023 14:38
Haru99 spytałabym w stajni Palamo, są koło Płońska w Ślepowronach
BUCK, dzięki, spytam 😊
Pytanko, bo mój przewoźnik zawinął działalność 🙁 - z jakich firm/osób korzystacie? Najchetniej po zachodniej stronie warszawy. A może ktoś sie wybiera w lipcu na lubelszczyznę i ma wolne miejsce?
azzawa, Polecam happy horse taxi. Wprawdzie jest po wschodniej stronie ale jezdzi w bardzo rozne rejony
azzawa, polecam Zosię Presz - Warszawska Dorożkarka.
Hej, czy ktoś stoi obecnie w Budziskach? Chciałabym się dowiedzieć głównie jak z padokowaniem, sianem, atmosferą. Czyli podstawy końsko - ludzkie 😏
Na tyle ile mogłam przegrzebałam wątek i mam wstępne typy ale może jeszcze znajdzie się coś o czym nie wiem.
Poszukuje stajni na emeryturę dla konia.
Moje wymagania to dobrej jakości siano i rozsądna opieka. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. 🍀
Misiaa03, Pensjonat w Całowaniu. Opieka jest top, siano takie, że konie wolą je od trawy.
Misiaa03, a masz jakieś typy lokalizacji ? Ja mogę polecić De Passo. Ja nie mam konia emeryta ale mega problematycznego zdrowotnie i opieka jest naprawdę super. (tułaliśmy się po pensjonatach 7 lat ). Mamy też grono koni starszych czyli 20 + i właścicielka bardzo dba i zwraca uwagę, jak coś się dzieje. Siano jest super jakości, bez limitu, czysto w boksach( sprzątane codziennie ), dobrze dobrane stada. Padoki leśno- trawiaste. Konie mają w lato łąki ale też możliwość schowania się pod drzewami i skubanie siana.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się