Końskie wydatki, czyli ile potrzeba siana

Hej, mam nadzieję, że nie dubluję żadnego wątku, znalazłam tylko ten o sianie i owsie. Pytanie kieruję głównie do właścicieli koni pensjonatowych, ile mniej więcej aktualnie kosztuje utrzymanie konia. Zakładając jednego. Werkowanie, kucie, Wasz pensjonat. Ceny paszy są dostępne w Internecie, ale chętnie poczytam, jak to u Was wychodzi. Średni koszt różnych wizyt lekarskich. Wszystko, co przyjdzie Wam do głowy.

Jeśli macie ochotę się tym podzielić, zapraszam do dyskusji. Mam nadzieję, że tytuł wprowadzi nieco humoru.
wątek zamknięty
Nie ma średniego kosztu weterynarza.
wątek zamknięty
To prawda, ale są pewne koszty stałe, szczepienia, odrobaczanie.
wątek zamknięty
Naturalsi, Koszty szczepienia i odrobaczanie tak naprawdę są nieistotne. Szczepienie na grypę jest obowiązkowe tylko dla startujących koni i kosztuje od 200 zł w górę na rok , a odrobaczanie zależy od wagi konia i ceny leku. Na szetlanda od 50 zł na rok, przy dwukrotnym.
wątek zamknięty
diuk, od kiedy szczepi się na grypę tylko konie startujące? Grypa jest obowiązkowa dla wszystkich koni raz na rok, konie startujące co pół roku. To się zmieniło?

Utrzymanie konia w dużej mierze zależy od lokalizacji Polski w jakiej się go trzyma i po co. Nie ma średniego kosztu utrzymania konia. to wszystko ZALEŻY.
wątek zamknięty
Zależy od infrastruktury stajni, jakości obsługi (chociaż ta często jest nieadekwatna do ceny...), ilości posiłków treściwych, LOKALIZACJI, czasem od wielkości konia (zapotrzebowanie żywieniowe i wielkość boksu). Sama cena za boks mówi niewiele 😉
wątek zamknięty
diuk, od kiedy szczepi się na grypę tylko konie startujące? Grypa jest obowiązkowa dla wszystkich koni raz na rok, konie startujące co pół roku. To się zmieniło?

patrycjasz, jakiś przepis mówiący o obowiązku szczepienia (chodzi mi o konie nie startujące w zawodach)?
wątek zamknięty
any, nie wiem, nigdy nie interesowało mnie weryfikowanie przepisu. Szczepię zgodnie z info od weterynarza (ostatni raz w grudniu 2022).
wątek zamknięty
patrycjasz, bo to raczej nie obowiązek, a możliwość - ot profilaktyka, tak samo ludzie jak chcą to się szczepią, ale nie jest to obowiązkowe 😉
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 czerwca 2023 10:39
Obowiązkowo jedynie konie które się "przemieszczają" o ile wiem. Te które nigdzie nie wyjeżdżają, to nie mają takiego obowiązku. Mogę się mylić, bo to info z przed wielu lat i mogło się coś zmienić, ale na pewno tak było.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
patrycjasz, Szczepionka na grypę jest obowiązkowa tylko dla startujących koni.
wątek zamknięty
Dzięki matrix! Modów przepraszam za robotę i proszę o zamknięcie.
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.