wrzody żołądka

xxagaxx, tak, w płynie, Dr Animal z Allegro.
W Hippovecie tydzień konia wrzodowego - do -20%.
Ktoś mi powie skąd takie różnice w cenach yarrowi equinox gastro?
W jednym sklepie za 3 kg 319 zł, a w drugim 419-429 zł?
Ktoś karmi(ł) swojego wrzodka Marstall gastro? 🤔
Wydaje się bardzo ciekawa pod względem składu, jestem ciekawa opinii.
Aktualnie skarmiam Sukces ale podobno nastąpiła zmiana składu - choć ciężko mi znaleźć co konkretnie.
Po 4 latach na Brandon XS, zmieniłam na sukces i niestety nastąpił nawrót złego samopoczucia i wrzodów -nie musi być to spowodowane zmianą musli no ale..
Mój tak kategorycznie odmówił żarcia marstalla gastro, że dodawałam go tylko po kubeczku do meszu byle w pizdu to drogie gówno skarmić i tyle 🙃
budyń, no toś nie pocieszyła 😅 ale czy Twój koń to niejadek czy ewidentnie mu te musli nie podpasowało 🤔
U mnie akurat nie ma problemu z paszami (wszystko inne spoko byle nie makuchy i soja 🙈😉, choć tyle czasu na Brandonie go zepsuło 😅 i miał problem z konsystencją- nie bardzo wiedział jak to się je
Na ogół nie wybrzydza, choć przy wrzodach miał wiele do powiedzenia na temat pasz :P Ale w sumie tylko ten marstall i agrovital mu definitywnie nie podeszły, resztę już jadł.
No właśnie, teraz jest kwestia wrzodów, bo generalnie przez to inny apetyt
Ej no właśnie - CO konkretnie w tym Sukcesie zostało zmienione? Może mnie ktoś oświecić?

Monia_lol, A może Pur Gastro Hovelera...? Nie karmiłam, sama się zastanawiam, ale no kurde, cena...

budyń, a wy co jecie obecnie? :>
Sankaritarina, Natur solo z hippo i trochę sieczki agrobs prealpin, a trochę hartoga grass mix. Wolałabym coś bardziej pro wrzodowego, bo tu sporo cukrów ogółem, no ale już machnęłam ręką, skoro żre bez problemów :P Taka rozpusta, że jeszcze do tego garstkę owsa dostaje na smaka 🤣

Hovelera gastro mój jadł na samym początku, a do tego dobrze się papkuje, więc w razie wu można dawać zawsze na mokro.
budyń, też możesz zerknąć na tego Agrobsa, on niskocukrowy i dla wrzodka też polecany. No i do niego już nie trzeba żadnej sieczki. Mój niejadek wciąga bardzo chętnie. Z Hippovetu można próbkę dostać jak coś.
Monia_lol, wiem ze jedna pani z fb co układa diety dla wrzodow polecą bardzo te pasze za skład. Nie karmiłam bo nie mam dostępnego marstala.

budyń, mniej więcej to samo daje. Natur solo + hartog Grass mix. Konie wcinają bez grymaszenia i pierwszy raz wyniki krwi w normie😅
Sankaritarina, właśnie nie mam pojęcia co tam się zmieniło, cukier i skrobia jest tak jak było, w sumie składniki też..
Co do Hovelera -miałam mesz od nich, wyglądał jak błoto 😅 ale koń jadł, natomiast w musli jest lucerna - a odstawiliśmy kompletnie i dobrze nam z tym 😀 poza tym, tu też byłaby kwestia tego czy on mi to ruszy..
W rezultacie, jak nie zainwestuje w worek to się chyba nie dowiem 🙈

xxagaxx, właśnie ta Pani o której piszesz zaleciła nam to w diecie 😀
Monia_lol, Mówisz o Reform mash? Taki ten najzwyklejszy? To też dawałam dłuższy czas, ogólnie był spoko 🙂
Ale gdzie ta lucerna? W Pur Gastro? Nie widzę... Skład taki "dla alergika" bym powiedziała.

budyń, aj, u nas taka kombinacja nie przejdzie. Chyba, że dla seniora... ale dobrze wiedzieć.
A Twój koń nadal jest niejadkiem? Czy coś się po kuracji wrzodowej poprawiło? 🙂
Ktoś karmi(ł) swojego wrzodka Marstall gastro? 🤔
Wydaje się bardzo ciekawa pod względem składu, jestem ciekawa opinii.
Aktualnie skarmiam Sukces ale podobno nastąpiła zmiana składu - choć ciężko mi znaleźć co konkretnie.
Po 4 latach na Brandon XS, zmieniłam na sukces i niestety nastąpił nawrót złego samopoczucia i wrzodów -nie musi być to spowodowane zmianą musli no ale..

Monia_lol,

Jeżeli chodzi o sukces niskoskrobiowy to zmienił się przede wszystkim poziom energii (z 8 na 12…) oraz skrobii i cukrów (też na wyższy). Karmiłam tym ale nagle przyszedł mi worek ze zmienionym składem na minus i zrezygnowałam. W ogóle do wygrzebania worka po paszy ze śmietnika zmusił mnie mój koń bo zrobił się podejrzanie pobudzony 😉 Dla mnie to już nie jest pasza niskoskrobiowa. Nawet się wtedy wkurzyłam bo na aukcji z której zamawiałam był stary skład, worek przyszedł już nowy i po korespondencji z właścicielem sklepu dowiedziałam się, że producent dokonał zmian w składzie paszy nikogo o tym nie informując.
Sankaritarina, faktycznie, to musiałam złe musli sprawdzić 😊 a mesz to- Pur mash

patrycjasz, o widzisz, z tą energią i cukrem by się zgadzało.
Wgl z Brandona zrezygnowałam bo też zmienili skład, bez żadnej informacji, teraz Sukces... 🙈
Monia_lol, tak, tak. Właśnie Brandona przestałam skarmiać już wcześniej z tego samego powodu. U mnie rozchodzi się głównie o energię. W Brandonie też z 8 zrobiło się nagle 12. U mnie w stajni cały czas jest skarmiany Brandon i z ciekawości patrzę z jakim to składem przychodzi. No i ja nie chciałabym już dostawać paszy z wieczną niewiadomą.

Od dłuższego czasu karmię Spillers High Fibre Cubes i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Mamy też konie u siebie m.in. na Spillers Ulca Power i Hoveler Pur Itan, wyglądają super a dostają naprawdę niewielkie ilości. Konie na Brandonie jak nie przeszkadza energia też top. Oczywiście stały dostęp do siana.
Sankaritarina, powiem ci, że odkąd siadł mu obecny zestaw, to nic nie kombinuję już :P Także do końca nie wiem, ale wydaje mi się, że dalej coś grymasi na to i owo, też raz go przyłapałam jak po nasypaniu obiadu wcale nie rzuca się na michę, tylko skubie siatkę z sianem... Ale póki dojada, to nie wnikam. Na łeb mu też nie siada, wrzodowo chyba git, tfu tfu.
budyń, Jak dojada, na łeb nie wali i ogolnie wszystko primasort, to lepiej nie wnikać, masz rację :PP

patrycjasz, Ajej :/ To ja już nie wiem co wrzodowi dać. Na co zamieniłaś tego Sukcesa? Czy jeszcze poszukujesz?

Fokusowa, Jak ten Agrobs wygląda? Mocno "sieczkowy", nie?
Mi się skład natur solo spodobał nawet. Na razie zamówiłam dla nie wrzidowca, który do tej pory był na sukcesie. Wrzodowcowi dam na spróbowanie, jak podejdzie to może też przestawię.
Sankaritarina, tak, mogę Ci zrobić zdjęcie jutro.
Sankaritarina, też się strasznie zawiodłam. Bo gratis produkują te pasze w moim rodzinnym miasteczku i sobie myślałam ale czad.

Karmię Spillers High Fibre Cubes i jesteśmy z koniem baaaaaardzo zadowoleni.
Sankaritarina, foteczka Agrobs Alpen Grun Musli:
IMG_8969.jpeg IMG_8969.jpeg
IMG_8970.jpeg IMG_8970.jpeg
Fokusowa, Dzięęęęęki! Ja se zrobię chyba galerię...
Faktycznie koń to jakoś wolniej zjada? W sensie, czy sieczkowatość owej paszy wpływa na czas spożywania?

Mieszam mojemu paszę z trawokulkami, dojemy tego Sukcesa, ale widzę pewien foch na te trawokulki...

patrycjasz, Cena znośna za tego Spillersa... a dajesz pełnoporcjowo czy małe ilości dostaje?
Sankaritarina, hmm, nie jestem w stanie Ci na to odpowiedzieć, bo on przed zmianą ma Agrobsa dostawał Mebio Basic i sieczkę Dengie Healthy Tummy, więc „sieczkowatość” była i wcześniej w jego skromnym menu.
Jedyne co mogę dodać - mój czasami wybrzydza, a tego Agrobsa wciąga bez marudzenia.
Sankaritarina, mieszam, dostaje mało. W ogóle dostaje bardzo mało treściwej a wygląda obecnie jak buła. Przed wyleczeniem wrzodów byłam stałym bywalcem wątku ‚co zrobić żeby koń przytył’, także no cóż… wyleczyć.
Kuń mi się zasmarkał... Nie dziwię się przy spadku temperatury z 30 na 5 w dwa tygodnie właściwie. �‍♀️ Poprzednim razem jak się zasmarkał, to mu parzyłam echinaceę z miętą, dodawałam odrobinę sieczki i tak to jadł i się wentylował tą miętą trochę. Ale chyba nie mogę tak z wrzodami?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
18 października 2023 21:42
Można podawać jeżówkę purpurową przy wrzodach (gorzej ze stosowaniem jej np. przy RAO), trzeba mieć tylko na uwadze żeby nie podawać jej za długo (tj. obecne najbardziej aktualne zalecenia to około 10 dni, wg starszych badań 2-4 tygodnie, a najstarsze wytyczne do 6 tygodni nawet miały czas podawania; jak kogoś bardziej temat interesuje to tutaj pisałam o jeżówce - dopiero zaczynam ruszać z blogiem o tej tematyce, więc szału z ilością wpisów nie ma 🙈😉 🙂
Na miętę niektóre konie (i ludzie też) źle reagują, bo może wzmagać bóle brzucha ze względu na olejki eteryczne, które mogą podrażniać, ale to nie jest częste (po prostu warto mieć na uwadze, że może być taki efekt uboczny).
Czy można wykonać gastro żrebnej kobyle? ktoś robił ?
Moja wetka odradza 🤷 po wyżrebieniu jak najbardziej.
anetakajper, Nie robiłam, ale pewnie chodzi o sedację, żeby klacz nie poroniła. Z tego co się orientuję, to w pierwszych miesiącach lekką sedację można (np. jeśli ktoś chciałby zęby robić), w późniejszych ryzyko większe - ale nie wiem czy gastro można.

Fokusowa, To się może szarpnę ostatecznie... Obczaimy.

patrycjasz, Prawda, wyleczenie konia to najlepsza opcja na przytycie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się