pensjonaty w okolicach trójmiasta

Prius, dokładnie tak.
Prius, zależy jaka fundacja i co masz na myśli naruszenie podstawowych rzeczy. Jeśli dzieje się krzywda koniom to można to zgłosić, najlepiej Pegasusowi, bo Centaurus chyba nie ma najlepszej opinii. Jeśli dzieje się krzywda koniom właściciela stajni to można zadzwonić do pegasusa i niech poradzą co robić, najlepiej udowodnić zdjęciami czy cokolwiek. Jest jakaś fundacja w pomorskim co się lubią z pegasusem i mogą ich polecić na pomoc. Jeśli krzywda dzieje się koniom prywatnym ludziom to przede wszystkim trzeba zadać pytanie czemu ludzie tam trzymają swoje konie i nie widzą problemu. Moim zdaniem od tego by bojkotować takie pseudo pensjonaty powinny zająć się właściciele koni, bo nie rozumiem czemu ktoś stawia w takich stajniach swoje konie i nic w związku z tym nie zmienia.
Nie wiem czy ktoś tutaj pamięta stajnie Urok jak pensjonariusze zaczęli grupowo odchodzić ze stajni, bo źle się działo (w sumie dwa razy mieli takie sytuacje), w pewnym momencie przyszła grupa zawodników ze swoim trenerem i powiedzieli, że ma być to i to, wtedy przejdziemy. No i aktualnie Urok z tego co wiem wygląda na prawdę dobrze, nie można narzekać na brak siana, żarcia, opiekę.
Fokusowa, to od czego one są? Żeby zbierać pieniądze ??
Prius, uwierz, że mają na co zbierać pieniądze. Pegasus ma ponad 150 zwierząt na utrzymaniu i cały czas aktywnie działa z diozem i na własną rękę na interwencje. One nie mogą wiedzieć o wszystkich złych warunkach w Polsce, zajmują się tymi gdzie dzieje się źle i wiedzą o tym.
Mocno zależy o jakim zaniedbaniu mówisz i co masz na myśli mówiąc, że są naruszane podstawowe zasady żywienia koni.
AnetaD, wybacz, ale większość z nas ma tragiczne zdanie o 90% fundacji końskich, a o DIOZie nie wspomnę. Tam to w ogóle cyrk na kołkach, tylko PR dobry.
xxagaxx, sama adoptowałam psa od DIOZu i Pegasusa, chętnie bym się w sumie dowiedziała jaki cyrk się tam dzieje, chętnie skonfrontuje to z nimi i dowiem sie jak to wygląda, bo mam z nimi stały kontakt. Jak miałam jakieś "ale" to mi wytłumaczyli jak to faktycznie wygląda. Nie jestem ich zawziętą obrończynią, ani w ogóle obrończynią, natomiast bardzo chętnie z nimi rozmawiam o różnych przemyśleniach i o tym co ludzie mogą im zarzucić, a jaka jest ich na to odpowiedź. Może być na priv.
AnetaD, poszukaj w necie, było o tym głośno, nie wiem czy też tu nie na forum, zwłaszcza w odniesieniu do fundacji ADA, sporo było postów na przestrzeni akcji z ratowaniem psów czy kotów z Ukrainy, ale to były jakies wzmianki na fb, więc teraz chyba tego nie odkopię.

pierwsza wyskakuje ta grupa:

https://www.facebook.com/prawdaoDIOZ
xxagaxx, na temat tej strony się nie wypowiem, bo moim zdaniem mocno naciągane jak np. z kotem co dorobiona jest krew w photoshopie, a później dioz pokazywał filmiki, które nie da się już przerobić.
Ostatnio usłyszałam o sytuacji, że zwierzęta, które zabrali z Ukrainy teraz własciciele nie mogą odebrać, ale wydaje mi się, że to nie było przechowanie zwierząt tylko zabranie i znalezienie nowego domu, nie mogli ich utrzymywać do nie wiadomo kiedy, więc najrozsądniejsze było oddanie do adopcji.
Co do zeznań finansowych też wydaje mi się, że wydają tyle hajsu na leczenie i utrzymanie tych zwierząt, że te koszty mnie nie dziwią, a pracownicy też muszą coś zarabiać, nikt w wolontariacie tam na ponad pełny etat nie będzie siedział.
Rozumiem jednak Twoje podejście, jeśli czytasz te rzeczy z internetu, które ciężko skonfrontować patrząc w jaki sposób chłopacy się odnoszą. Ciężko trochę w takich sytuacjach zaufać i znaleźć stronę, która ma racje. Jestem po stronie DIOZ, bo widzę ich faktyczną pomoc i co robią, ile zarabiają na tym mnie nie interesuje. Mam do zarzucenia sporo takim fundacjom jak Centaurus, chociaż też jak z nimi porozmawiałam to po części rozumiem ich stronę.
Tak czy siak co do pytania uważam, że można zadzwonić do Agaty z Pegasusa i się poradzić, ale pensjonariusze powinni sami umieć zdecydować czy do takich warunków chcą wprowadzać swojego konia czy też nie.
AnetaD, ja byłam zachwycona DIOZem, jak oglądałam ich relacje, a potem brud, jak zwykle, zaczął wypływać. Mamy wątek o fundacjach tu na forum proponuję poczytać, ja może nie mam osobistych doświadczeń, może dlatego, że ja unikam takich fundacji jak ognia.
Strona dla ciebie naciągana, ale już cyrk DIOZu nie 😉 Zapewne DIOZ, jak kazda fundacja robi też coś dobrego. Ale skoro ty mówisz ze ty Pegasusa rozumiesz, to ja wiem że dyskusja nie ma sensu. Ale kończmy EOT, jak chcesz dalej pisac o fundacjach to zapraszam do wątku:

https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/69751/1/
Czy ktoś ma numer do kowala Andrzeja Staśkowiaka?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 lipca 2023 14:25
xxagaxx, pw 😉
Czy ktoś stoi obecnie z koniem w Pegazie w Redzie? Miałabym kilka pytań 🙂
hej, czy macie lub znacie konie do dzierżawy w bliskich okolicach mirowa dużego? oprócz stajni właśnie tam, bo już znalazłam konia, po prostu chcę przetestować więcej
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 sierpnia 2023 08:20
olikoli, A czego oczekujesz? Jakiego konia szukasz?
Hej, proszę o pomoc w poszukiwaniu stajni dla źrebaka. Sama przeglądam i przeglądam ale szukam też opinii. Szukam stajni w okolicach Gdańska. Codziennie jeżdżę trasa Gdansk - Kartuzy. Najbardziej na czym mi zależy to blisko las, pola (ogólnie trasy na spacerki), nie licząc siana do woli, padokowania do pózna (wolny wybieg też). Poratujcie, bo już głowa mi puchnie :p

Rozważałam stajnie pod brzozami, ale już zdążyłam tu wyczytać, ze nie jest tak pięknie
MAJKAGDA, źrebaki przyjmuje stajnia Wieśniaki w Kożyczkowie, a to już od Kartuz blisko. Mają lasy i jeziora wkoło
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z Tuv robionym u Anny Woźniak? Będzie u nas opisywać źrebaki i chciałam się podłączyć ale nie wiem czy będzie ok- może polecacie kogoś innego?
Hanula, Michał Kacprzynski do tuva jeśli ma być okoliczny wet
Hej, polecacie jakiegoś kowala do kucia konia, jeden ortopedyczny przypadek w okolicach Pruszcza Gdańskiego?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2023 14:37
Jeny, koleżanka niedawno przejeżdżała obok stajni "Zawjeja" niedaleko Starogardu Gdańskiego. Na padoku klacze ze źrebiętami...
Ktoś tam bywa? Coś się działo z tymi końmi? Ja słyszałam mało pochlebne opinie o tym miejscu, ale no kurde to już nie jest "mało pochlebne" 🙄
387328025_195591486822528_4149270052311486186_n.jpg 387328025_195591486822528_4149270052311486186_n.jpg
387544834_1817968671956460_7592655992799732344_n.jpg 387544834_1817968671956460_7592655992799732344_n.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2023 14:38
jedna fotka nie weszła
370313488_1033444908082585_3276155685925092696_n.jpg 370313488_1033444908082585_3276155685925092696_n.jpg
😦😱 co tam się wydarzyło 😲
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2023 16:21
O słabo…
zembria, skomentowałam ten post na instagramie kiedyś:
IMG_8957.png IMG_8957.png
IMG_8958.png IMG_8958.png
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2023 23:37
Fokusowa, No ok, ta młoda widocznie ma problemy zdrowotne. A coś wiesz o tych klaczach? Obie w takim stanie, a jeszcze źrebaki karmią.
zembria, nie, łudzę się, że to podobna historia..
Witam.
Gdzie w okolicach pensjonat dla końskich emerytów? Jest coś godnego polecenia? Beż złotych klamek ale żeby jako taka opieka była i brzuszki pełne 🙁
zembria, zamiast pisać na forum, po prostu napisz do nich i spytaj o te konie, dlaczego tak wyglądają, a nie inaczej. Oni Ci odpowiedzą 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 października 2023 08:37
WronaStyle, Nie znam tam nikogo, ani nie bywam w okolicy. Koleżanka przejeżdżała obok i do mnie napisała, ona "nie końska" jest i pytała dlaczego te konie takie zaniedbane i chude są. Dlatego pytam na lokalnym wątku czy ktoś wie, co tam się dzieje złego, że te klacze w tak tragicznym stanie są.

A w temacie okolic, czy zna ktoś osobę golącą konie, która dojedzie w okolice Malbork/Sztum? Ostatnie 2 lata goliłam sama, ale chętnie bym zobaczyła jak to robi ktoś, kto wie co robi 😉
zembria, Stajnia Zawieja ma Instagrama, gdzie regularnie wrzuca fotki koni. Można tam się skontaktować i zapytać ich. Oni się nie obrażą o pytanie, wręcz przeciwnie. Pozdrawiam 😉
(ig: stajniazawieja)
Hej, skradziono strzemiona Freejump brązowo-czarne. Jeśli ktoś zobaczy takie w swojej stajni lub gdzieś w ogłoszeniach to proszę o info.
zembria pytanie nie czy dojedzie ale za ile 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się