Aleks

Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf

Konto zarejstrowane: 03 stycznia 2011
Ostatnio online: 24 czerwca 2024 o 22:18
Be kind to unkind people. They need it most.
"Jedyne co stoi pomiędzy Tobą, a Twoim celem, to te bzdury, które sobie mówisz, że nie dasz rady."
Jordan Belfort

Najnowsze posty użytkownika:

stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Aleks dnia 24 maja 2024 o 11:31
karolina_, Justyna Rucińska .
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Aleks dnia 17 maja 2024 o 14:26
karolina_, stosowałam przez dłuższy czas cbd z pokusy, efekt był widoczny, ale suple niesmaczne i mój koń nie zjadał większej ilości kiedy była potrzeba. Odmawiał także na wyjazdach często.

Na Hempqualuzer+ przerzuciłam się ubiegłej jesieni, kiedy potrzebowałam jechać z nim w minimum pięciogodzinną podróż. Efekt świetny w naszym przypadku, lepszy niż wcześniejsze cbd, podanie bezproblemowe. Całą zimę stosowałam i w domu (bo kolega z nudów głupie rzeczy robi, a podłoże mieliśmy fatalne ubiegłego roku i nie dało się regularnie pracować) i na wyjazdach. Mogę szczerze polecić.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: Aleks dnia 17 maja 2024 o 09:04
donkeyboy, jeśli szukasz zgrabnej loop-ki to double-s. Ikar jest większa, szersza w ostrzu także na końcówce, a co za tym idzie mniej precyzyjna. Miałam i miewam w rękach obie, gdybym miała kupić dla siebie to tylko double-s. Nóż obustronny Mustad miałam także, nie leżał mi zupełnie. Był za szeroki. Noży jednostronnych używam w tej chwili Ikar Ergo od lat, wcześniej długo double-s i w stosunku do double-s są większe, szersze, ale można się przyzwyczaić. Natomiast loop nie kupiłabym Ikara na pewno. Także jak zależy Ci na precyzji w wypadku noża z podwójnym ostrzem (loop) to tylko double-s.
SIODŁA
autor: Aleks dnia 24 kwietnia 2024 o 11:41
Odświeżę temat, potrzebuję dowiedzieć się jaki jest mniej więcej koszt wymiany skóry na poduszce kolanowej ? Może, ktoś z Was wymieniał bądź jest w stanie mi tak pi razy drzwi odpowiedzieć.
Mam taki problem i zastanawiam się też co innego można z tym zrobić jeśli nie całkowicie wymienić skórę. Na zdjęciu ślady zębów i przyszczypnie zębami skóry na środku.
Dopasowanie siodła
autor: Aleks dnia 17 kwietnia 2024 o 08:56
Fokusowa, nie jest, ale do Doroty napisz, oni Ci odpowie na każde pytanie jeśli o seabis chodzi.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: Aleks dnia 16 kwietnia 2024 o 10:23
Też mi tak naostrzył kiedyś kowal tarnik bo się nie bardzo wiedziałam jak za niego zabrać. Tylko ja się z kowalem nie widuje regularnie, praktycznie wcale, stoję u siebie i robię sama, ale można spróbować i tak.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: Aleks dnia 16 kwietnia 2024 o 10:18
blucha, o! to nie wiedziałam, że już nie. Ja mam info od kowala, wydawało mi się że dosyć świeże, ale może też nie wiedział, że już tego nie robią.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: Aleks dnia 14 kwietnia 2024 o 20:37
milenka_falbana, napisz na fb bądź zadzwoń do kowalencki.pl na ostrzą Ci. Wystarczy wysłać.
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: Aleks dnia 08 kwietnia 2024 o 12:53
Mi w ubiegłym roku o tej porze śmignęło info, że Absorbine faktycznie jest słabsza, bo zmieniły się przepisy i producent żeby sprzedać w UE musiał zmniejszyć stężenia. Było nawet porównanie składów na opakowaniu, starszym sprzed 2023 i nowego zakupionego po wprowadzeniu zmian. W niektórych sklepach lub na allegro, nie pamiętam dokładnie w tej chwili, była informacja, że sprzedawana Absorbina jest jeszcze z tej mocniejszej partii.

Co do CDM to także kupiłam w ubiegłym roku, miałam dwa opakowania tego srebrnego i ... hmmm póki mi się koń nie spocił to było w miarę, ale i tak Absorbina choć słabsza działa u nas jednak wciąż najlepiej.
pensjonaty w okolicach trójmiasta
autor: Aleks dnia 05 kwietnia 2024 o 10:59
-Alvika-, moja znajoma stoi. Mogę zapytać o info jakie potrzebujesz. Napisz do mnie na pw.
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: Aleks dnia 14 marca 2024 o 13:31
I nie ściąga na łukach 🙂 .
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: Aleks dnia 01 marca 2024 o 09:58

Aleks,
Dzięki, ale chodziło mi o punkt 2: wyłączenie na zgłoszeniu koniowatego z rejestru….

zoyabea, z rejestru ? gdzie Ty to widzisz ? tam jest do rejestru.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: Aleks dnia 01 marca 2024 o 09:44
zoyabea, to Ci wyjaśniłam.
"Wyłączenie ( wyłączają tę możliwość ) na Zgłoszeniu koniowatego do rejestru typu zdarzenia przypisanie do działalności"
Znaczy jak zgłaszaliśmy koniowate do rejestru to była tam możliwość wyboru zdarzenia np:przypisanie do działalności. Teraz już nie ma tej opcji, można to zrobić tylko zaznaczając ujawnienie.

Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: Aleks dnia 28 lutego 2024 o 19:26
zoyabea, z dniem 29 lutego zniknie możliwość zaznaczenia "przypisanie do działalności" po prostu wyłączają tę opcję. Dla tych, którzy jeszcze nie zgłosili przez "przypisanie do działalności" pozostanie tylko opcja zgłoszenia przez "ujawnienie" bez względu na fakt czy koń ma dokumenty czy nie ma.

tutaj jeszcze link ze strony gov.pl Agencji znaczy orginał 😉
https://www.gov.pl/web/arimr/irz-komunikaty#:~:text=Zmiany%20w%20zg%C5%82oszeniach%20koniowatych
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: Aleks dnia 21 lutego 2024 o 11:54
A widzicie, ja już jak byliśmy na etapie fali uderzeniowej to robiłam terapie światłem podczerwonym, tak z 20 min każdego dnia z pominięciem tych dni kiedy fala była.
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: Aleks dnia 21 lutego 2024 o 11:44
Katasia, rety współczuję.
U nas wtedy, to na prawdę było dawno z 8-10 lat temu, była sugestia żeby ograniczyć ruch. Jednak ten koń prędzej zrobiłby sobie większą krzywdę w boksie, zostawiony sam niż na kwaterze, z końmi przez płot. W związku z tym razem z wetka podjęłyśmy decyzje, że nie zamykamy go w boksie. Ja mu wygrodziłam część sadu, w którym sobie spacerował bez emocji, wyszukiwał jakieś tam smakowitości więc maił zajęcie, nie nudził się.
z ziemi? pieńka? podestu? drabinki czyli jak wsiadacie
autor: Aleks dnia 21 lutego 2024 o 11:26
Marysia, da się to przepracować. Chwile to pewnie zajmie, zależy jak bardzo ma ten nawyk wypracowany. Dobrze jest nauczyć najpierw z ziemi, bez schodków, by koń dawał zad na sygnał bacika. Tzn w skrócie, stoisz na wysokości łopatki konia z boku i bacikiem przekładanym po skosie przez grzbiet w kierunku zewnętrznego biodra konia, prosisz o przystawienie zadu do siebie. To jest coś, co ułatwia potem jak już stoisz na krzesełku, skorygowac pozycje konia, jeśli odejdzie. Bardzo dobrze byłoby żeby tak samo działało to jeśli chodzi o łopatki. Nie musisz potem biegać za nim z krzesełkiem tylko prosisz by wrócił na miejsce.
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: Aleks dnia 21 lutego 2024 o 11:11
U nas, co prawda to było lata świetlne temu, na międzykostny robiliśmy PRP (mieliśmy uraz szybko wychwycony, świeży) i potem fale uderzeniową. Ja nie ograniczałam ruchu wcale, koń z serii nie marnujących energii bez sensu. Był tylko oddzielony od stada na osobnej kwaterze. Także, generalnie jak wyżej dziewczyny pisały.
własna przydomowa stajnia
autor: Aleks dnia 20 lutego 2024 o 18:07
Ja w takim pliku ze strony Gov.pl - Materiał informacyjny: Zasada wzajemnej zgodności, też nie znalazłam, że poniżej 2DJP nie trzeba. Jest tam wyraźnie napisane, że
Rolnik prowadzący chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich w liczbie
mniejszej lub równej 210 DJP jest zobowiązany, w terminie od dnia 1 stycznia
2025 r.,
do posiadania płyty.
własna przydomowa stajnia
autor: Aleks dnia 20 lutego 2024 o 13:00
Everest, tutaj jest odpowiedni wątek:
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/220/7/#post1676036
Codzienna pielęgnacja kopyt
autor: Aleks dnia 20 lutego 2024 o 12:14
espana, u nas bardzo keralit się sprawdził, za to hoof armor wcale.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Aleks dnia 20 lutego 2024 o 12:06
Ja przyznam, że też patrzyłam na te konie i o ile ta z karpiowatym grzbietem to widać, że jest nie tak to ta druga, źrebna to chyba taka normalna jest ?
W ogłoszeniach sa trzy klacze w tej chwili od tej sprzedającej.
Interesowałby mnie co prawda bardziej luzytański niż andaluz, mam jednak w razie jakiś pomysłów z kim to zweryfikować. U nas jednak z luzytano to niełatwo, wszystko co widzę to andaluzy raczej. Tzn nie że nie ma, ale mało.
sklepy internetowe
autor: Aleks dnia 09 lutego 2024 o 08:56
Perlica, poczekam jeszcze te kilka dni. Mam nadzieję, że to faktycznie niefortunna seria zdarzeń doprowadziła do tej sytuacji. Zamawiałam w tym sklepie wcześniej derki Horseware, nie było problemów, kontakt zawsze fajny, dziewczyna pomocna. Teraz też jest kontakt w porządku więc może ostatecznie nie będzie tak źle.
sklepy internetowe
autor: Aleks dnia 08 lutego 2024 o 22:12
xxagaxx, tzn chodziło mi o to że do Rambo te torby są. Może się źle wyraziłam, że do modelu.
sklepy internetowe
autor: Aleks dnia 08 lutego 2024 o 22:04
Perlica, w bardzo mocnym skrócie; czekam od BF2023 na derkę zamówioną przez polski sklep, no ale może się doczekam i w przyszłym tygodniu w końcu będzie ... Na początku strony wątku pytałam o czas dostawy z Horseware do sklepu w PL, w związku z tą sytuacją właśnie ...

Kuniaa no właśnie skusiła mnie bardzo dobra cena wtedy, ale to raczej ostatni raz.

co do Rambo Optimo - najlepsza derka ever jaką miałam do tej pory wraz z tą torbą. Ta torba ( na zdjęciach z linku Kunii) jest tylko do tego modelu. Akurat znajoma zamówiła za dużą, a na moją grubą okazała się idealna niemal.
Derki
autor: Aleks dnia 08 lutego 2024 o 12:27
Ciekawe, ja tak od zawsze robię 😅 .
sklepy internetowe
autor: Aleks dnia 08 lutego 2024 o 11:54
Wiecie co, jak tak czytam te plusy dla Horseware, to ja chyba ostatni raz zamówiłam nie bezpośrednio od nich, tylko przez sklep w PL ....
własna przydomowa stajnia
autor: Aleks dnia 08 lutego 2024 o 10:24
megruda, ta beczka pekła?
xxagaxx,

Nie, jak sobie weźmiesz na zbliżenie to widać, że to jest jakaś gałązka.
własna przydomowa stajnia
autor: Aleks dnia 05 lutego 2024 o 12:25
Na drugim zdjęciu, po taniości 😉 . Nie wiem na ile tam gir nie powkładają konie no ale takie rozwiązania też funkcjonują.
własna przydomowa stajnia
autor: Aleks dnia 05 lutego 2024 o 10:51
megruda, tutaj jest wątek paśnikowy, znajdziesz inspiracje
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/180/4/

a paśnik o jakim mówi kotbury to tego typu:
sklepy internetowe
autor: Aleks dnia 01 lutego 2024 o 11:49
kitty, tzn przesyłka z zamówieniem zbiorczym wyszła z Horseware na początku zeszłego tygodnia z tego co dopytałam sklep. Ile może iść ? Tydzień ?
sklepy internetowe
autor: Aleks dnia 01 lutego 2024 o 11:27
Słuchajcie, bo nie wiem czy mam problem czy nie mam ....
Jak długo może iść przesyłka od Horseware z zamówieniem do sklepu w PL ?

Młode Konie
autor: Aleks dnia 01 lutego 2024 o 11:09
Zuzia więcej niż 70kg to nie waży raczej, na pewno nie 80 ....
sznurkersi - czyli natural w roznych odcieniach
autor: Aleks dnia 30 stycznia 2024 o 21:19
donkeyboy, może być, z tego co piszesz na Twoje potrzeby styknie. Ja akurat go nie mam, ale używam bo osoby, z którymi pracuję takie mają. Szału nie ma, ale da się normalnie pracować. W tej cenie, ta jakość jest spoko. Wszystkie te sticki, póki co, się trzymają i spełniają funkcję. Jedna z dziewczyn ma go 2 lata, nic się nie dzieje.
Sianokiszonka - wady i zalety?
autor: Aleks dnia 26 stycznia 2024 o 10:58
No więc ostatecznie nie kupiłam z w/w względów tej sieczki z espercety. Dokończyłam podawanie probiotyku senior, jak zwykle to robię jeśli się woda kałowa pojawia. Trwało to może dłużej niż bym się spodziewała i życzyła natomiast ustało koniec końców. Także obserwuję póki co i liczę, że nie wróci na razie.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Aleks dnia 25 stycznia 2024 o 17:13
Fokusowa, na pewno skrystalizuje się jeśli będziesz przechowywać w temperaturze poniżej 18 stopni. Ale to nie wpływa na jakość, po zmianie stanu skupienia w wyższej temperaturze potem, przy kolejnych użyciach.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Aleks dnia 25 stycznia 2024 o 16:55
Fokusowa, w internetach można znaleźć info że od 15 do 20 miesięcy od otwarcia, ale zawsze możesz zapytać sprzedawce, który powinien udzielić Ci dokładnej odpowiedzi.
własna przydomowa stajnia
autor: Aleks dnia 25 stycznia 2024 o 13:27
Dzień dłuższy to się zaczyna 🙂 .
własna przydomowa stajnia
autor: Aleks dnia 25 stycznia 2024 o 10:41
U nas też zrzut futra, może nie taki szałowy na wolnym wybiegu, ale Aleks zaczął już z 2 tygodnie wcześniej. Z tym, że on zawsze pierwszy zaczyna.
Nie wiem jak tam w kraju, ale u nas (Pomorze) pogoda bardziej marcowa niż zimowa jednak mamy koszmarne błoto 😕 .
BUBLE czyli czego nie kupować
autor: Aleks dnia 24 stycznia 2024 o 11:58
Oglądałam ten dokument parę lat temu, także polecam zobaczyć.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Aleks dnia 22 stycznia 2024 o 19:48
Julia1986, tutaj jest osobny wątek dotyczący meszu, DIY lub gotowych :
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/149/31/
COPD
autor: Aleks dnia 22 stycznia 2024 o 13:26
xxagaxx, używam od dłuższego czasu min. na transport także i mogę polecić z czystym sumieniem. Konta nie mam nowego na r-v także anonim ze mnie żaden 😉 .
Jak na inne przypadłości, nie wiem jeszcze, ale zamierzam sprawdzić i na stawy i na tematy oddechowe na pozostałych moich koniach.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Aleks dnia 22 stycznia 2024 o 12:23
Julia1986, ja planuję po testować jeszcze pod kątem alergii i szpata w przypadku konia po 23 roku życia i ogólnych problemów ze stawami wynikającymi z wieku, alergii oraz cushinga w przypadku konia po 25 roku życia. Jeśli nie będę musiała w tym roku ostrzykiwać, a wystarczy hempqualizer+ to będę bardzo zadowolona. Zobaczymy.
Kupno konia
autor: Aleks dnia 22 stycznia 2024 o 11:39
Klara6128, nie kupuj, tam jest niemal kąt prosty w tych nogach. Stan jest mocno zaawansowany i nieodwracalny, w każdej chwili może się coś wydarzyć. Dodatkowo to przody, znaczy niosą większy ciężar niż tyły u koni, a z jeźdźcem dodatkowo są dociążane. Za duże ryzyko nawet jak za tę cenę.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Aleks dnia 17 stycznia 2024 o 14:53
BUCK, 🤣
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Aleks dnia 17 stycznia 2024 o 14:48
Ja mam 23 latka (w marcu skończy), kopiłam go jak miał 5 lat. Drugiego, który w lutym skończy 17 lat, kupiony w wieku 14 miesięcy. Także takie długoterminowe relacje jednak. Pierwszy już jest za stary na sprzedaże, drugi hmmm koń życia 🙂 więc no nie, mimo że mam w razie W bardzo dobrą opcję by go sprzedać. Myślę, że miałby w Szwajcarii bardo dobrze, no ale nie umiem się z nim rozstać, choć nie jest łatwym koniem. A Gruba, cóż ... Grubą zjeść niż sprzedać to byłby lepszy interes 😉 - żartując oczywiście 😉 .
U mnie serce jednak 🙂 nie umiem, ale gdybym musiała byłoby mi koszmarnie ciężko. Podobnie mam z moimi kozami 😅 .
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Aleks dnia 17 stycznia 2024 o 14:29
Iga jako sprzedająca 🌷
emiliada jako sprzedająca 🌷
anai jako sprzedająca 🌷
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Aleks dnia 16 stycznia 2024 o 22:33
maiiaF, no to by tak wyglądało jak piszesz. Mam info, że jutro będzie dostarczona, ale co było po drodze, od granicy do sortowni oddziału doręczającego, to już nie ;P .
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Aleks dnia 16 stycznia 2024 o 20:33
zembria, dzięki, tak jest, się zgadza, paczka w PL. Mail dotarł, ale nie na mój adres 😉