dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 listopada 2023 18:24
Polećcie preparat z kolagenem? Nie wiem co teraz fajnego na rynku jest, a potrzebujemy. Tani i dobrze przyswajalny, może być w jakimś bardziej złożonym preparacie, ale głównie mi na kolagenie zależy. Kiedyś najlepszy był Orling, ale może się coś pojawiło nowego wartego uwagi?
zembria, Dromy
Horseline ma czysty kolagen w ofercie lub w połączeniu z msm i witaminą C pod nazwą Tendonflex
zembria, szła bym w horseline, mi ich produkty się sprawdzają i tak jak pisze megi007, masz do wyboru czysty lub w mieszance
Kolagen z HorseLine jest super, u mnie efekt widac najbardziej było po grzywie i przyroście kopyt. Kowal co 4 tyg do przekucia😅
Też widziałam efekty po kolagenie z HorseLine 🙂 Dorzuciłam wit C i MSM z allegro i wyszedł spoko preparat w dużo niższej cenie.
Kolagen z Dromy dużo tańszy... i ja sobie chwalę bardzo...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2023 10:51
Dziewczyny, a ten Horseline to jak jest przygotowywany? Nie ma nic w opisie preparatu, Dromy jasno pisze, że cięty enzymatycznie jest. Z tą Pokusą trochę się obawiam kupna bardzo drogiej żelatyny po prostu 😉 A żelatynę to na "wiadra" kupuję akurat gdzie indziej 😅
Zdecydowanie, Dromy tańsze. Na opakowaniu HorseLine to dawkowanie to jakaś kpina jest - przez to zaniżone dawkowanie właśnie, wydaje się, że jest tanie i ekonomiczne, a tak nie jest.
Katasia większosć ich preparatów ( Horseline) właśnie na tym ,,bazuje,, 🙂 tylko ludziom nie chce sie przeliczać
blucha, jakiś czas temu się na to złapałam z tym kolagenem właśnie, przy pierwszym opakowaniu - nie miałam czasu, na szybko sprawdziłam w panice ofc, bo jaśnie konik znowu narozrabiał, zachwycona ekonomicznością zamówiłam i po kilku dniach ochłonęłam, sprawdziłam dawkowanie gdzieś indziej i się wściekłam. Od tego czasu jestem już do nich bardzo zrażona i jak tylko mogę, to ich omijam, bo to mocno nie fair.
Może ktoś podpowie, koniowi w badaniach wyszedł niedobór selenu i cynku. To, że podawać te 2 pierwiastki w osobnych posiłkach to wiem, ale z którym z tych posiłków mogę podać jeszcze ogólne witaminy egersmann horse vital plus? 3 posiłek nie da rady.
lenalena, niedobory selenu najlepiej uzupełnić injekcyjnie.
_Gaga, amen
xxagaxx, i tak i nie.
Bo jeśli sa niedobory to trzeba je uzupełnić. Ale na przyszłość warto wiedzieć, co je powoduje.
Czy jest za mała podaż - wtedy suplement na stałe/ okresowo
Czy coś przeszkadza we wchłanianiu. wtedy zmiana żarcia/supli.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 listopada 2023 11:46
Dokładnie tak, jak mamy niedobory, to najlepiej i najszybciej iniekcyjnie podać, ale potem trzeba tak karmić, żeby niedobory nie wróciły.
kotbury, no właśnie tak. Jak masz problemy z selenem, jest go mało należy dać zastrzyk. Te dopaszczowe rzeczy słabo działają, zwłaszcza jak selenu jest naprawdę mało.
Problem z selenem ma wiele koni, gleby są zwykle ubogie w ten pierwiastek, tak samo siano, wiec to nie jest niespotykane. Można potem dopaszczowo utrzymywać selen można potem, ale jak jest mega niski to tylko zastrzyk.
Jakie witaminy wychodzą teraz dość ekonomicznie i mają dobry skład?
patrycjasz, bardzo dobre i dają efekt to horsemix dolfos
patrycjasz, Eggersmann Horse Vital Plus i Hoveler Reformin Plus też wychodzą spoko.
xxagaxx, Fokusowa, dziękuję! 🌷
Poczyniłam pewne obliczenia ostatnio, tak to wygląda składowo i cenowo przy dawkowaniu wg zaleceń producentów, może komuś się przyda 🙂

witaminy.jpg witaminy.jpg
Poczyniłam pewne obliczenia ostatnio, tak to wygląda składowo i cenowo przy dawkowaniu wg zaleceń producentów, może komuś się przyda 🙂

Zuzu., niestety ta tabelka jest niekatualna/ błędna bardzo[b][/b] w przypadku chevinala.
i do tego podana mocno zawyżona cena, bo cena za litr przy zakupie pojemności na 83 dni stosowania (duuuży koń) to 65 pln za litr, a przy zakupie pojemności na 166dni to 59pln/litr.

Edit- w ogóle jest błedna bo raz podajesz wartości na 1kg, a raz na dzienną dawkę...także dla egersmanna.


edit 2:
I pomyliłaś mikrogramy z miligramami🙂 !!! (SIC!!!).
mcg- to jest 10 do potęgi minus 6!!!
mg to są mili gramy.
Dwie bardzo różne jednostki, na 'niekorzyść' ilości składników podanych w mcg.


kotbury, sic! faktycznie, już poprawiam dziękuję! cena chevinala jest z wczoraj ze strony foran

edit. wartosci sa na kg z tabelek na stronach, ale jeszcze sprawdzę dokładnie
Tu aktualne składy:
https://fenix.net.pl/foran/foran-chevinal-suplement-w-postaci-syropu.html
I tu już też jest niekatualne dawkowanie.
tabela idzie tak:
konie i kuce 200-350 kg
konie 450-600 kg.
dzienna dawka jest podana na konia dużego.
ceny:
2,5 l- 195 pln
5l - 329 pln
10l - 599 pln.

żeby ta tabelka miała sens musisz podawać zawarość skłądników w porcji dziennej i podać cenę za procję dziennę (uwaga z uwzględnieniem wagi konia), bo jedni producenci podają dwkę dzienną na konia 450kg a inni na dużgo konia, czyli pow. 600kg. A to robi kolosalną różnicę.

No i do tego jednostki. Musisz przeliczyć.

Moim zdaniem może być bardzo ciężko a wręcz niewykonalnie 😉 patrząc na to jak producenci podają dane.

I jeszcze ważna rzecz: Nie ma oficjalnej polskiej strony forana.






żeby ta tabelka miała sens musisz podawać zawarość skłądników w porcji dziennej i podać cenę za procję dziennę (uwaga z uwzględnieniem wagi konia), bo jedni producenci podają dwkę dzienną na konia 450kg a inni na dużgo konia, czyli pow. 600kg. A to robi kolosalną różnicę.


kotbury, yy no tak, to mam zrobione w innym miejscu, natomiast dawka zalecana nie zawsze jest tą której akurat potrzebujemy, a przeliczenie per kg jest w sumie jedyną formą w jakiej można porównać składy


I jeszcze ważna rzecz: Nie ma oficjalnej polskiej strony forana.



to nie jest strona foran? https://foran.net.pl/

kotbury, yy no tak, to mam zrobione w innym miejscu, natomiast dawka zalecana nie zawsze jest tą której akurat potrzebujemy, a przeliczenie per kg jest w sumie jedyną formą w jakiej można porównać składy
no właśnie nie jest. Bo co z tego, że podasz ile czego jest w kilogramie, skoro jednej rzeczy trzeba wg. producenta podać 100 gram a innego prparatu tylko np. 20 gram.

Bez porównania w dawce dobowej nie da rady określić, który preparat jest korzystnijszy cenowo - bo co z tego, że podasz cenę na litr/kiloram, jak jeden preparat litr starczy wg. dawkowania na 15 dni a drugi na ponad miesiąc.
Nie określisz też co jest korzystniejsze składowo- z tej samej przyczyny- zalecane dawkowanie to klucz.

Musisz zawartość w kilogramie podzielić przez dawkę dobową ( zuwzględnieniem co kto definiuje jako koń- waga konia). Wtedy wyjdzie realnie który preparat ma czego więcej w dawce dobowej. I może się okazać, że ten, który miał "nominalnie czegoś więcej", per serwowanie ma mniej. Bo np. są dodane gówniańsze nośniki i trzeba dawać "dużo", żeby się przyswoiło. I tego imho dobrze nie porównasz bo byś musiała rozpatrywać:
1.antagonistów,
2. jaka jest technologia preparatu - gdzie i ile po spożyciu co się uwalnia.





to nie jest strona foran? https://foran.net.pl/

Zuzu., nie🙂.
To jest sklep jednego z dystrybutorów.
Bardzo mnie zainteresowała w sumie ta kwestia możliwego porównania i imho się nie da...
Chyba, że producent odpowie na pytania🙂 o tlenki itd. Imho nie odpowie, bo to tajemnica handlowa.
Otóż, pierwszy przykład z brzegu.
W egersmanie mamay podane:
1.700,00 mg tlenek cynku (3b603)- czyli jest to wartość dla całej substancji, czyli dla tlenku... niestsy nie wiadomo ile % ten tlenek,
Nie wiadomo ile jest czystego cynku w tym "cynku."🙂

Miedź to samo, selen to samo, jod to samo. Nie ma podane ile realnie JODU, MIEDZI, Selenu - jest w tym preparacie🙂
Żeby coś porównać trzeba porównać wartości bezwzględne pierwiastków, a nie ich związków.

Za to podane jest np. 2.000,00 mg żelazo (3b103) (siarczan żelazawy monohydrat) - i tu znowu nie wiadomo, czy podano wartość czystego żelaza z pominięciem wartości związku, czy jednak jak we wszystkich pozostałych zapisach podano wartość związku, tylko ktoś źle skopiował kolejność.


Drugi przykład:

Bez porównania w dawce dobowej nie da rady określić, który preparat jest korzystnijszy cenowo - bo co z tego, że podasz cenę na litr/kiloram, jak jeden preparat litr starczy wg. dawkowania na 15 dni a drugi na ponad miesiąc.

ależ oczywiście i przecież w mojej kulawej na razie tabelce tak to jest policzone - cena dawki dziennej zalecanej przez producenta


Co do gównianych nośników, tlenków itd - masz rację i oczywiście że się nie da wyliczyć co do miligrama, natomiast nie jestem aż takim zapaleńcem 😀 Z drugiej strony zastanawiam się jak wyliczają zapotrzebowanie dietetycy nie współpracujący z jedną marką - zakładam że też nie mają tak szczegółowych danych o których piszesz.

No i też robię to w sumie z ciekawości i zboczenia analitycznego, nie będę na tym zarabiać 🙂 Jeśli masz czas i chęci wyślę Ci link i może uda nam się do czegoś dojść


Tu aktualne składy:
https://fenix.net.pl/foran/foran-chevinal-suplement-w-postaci-syropu.html
I tu już też jest niekatualne dawkowanie.

kotbury, no i ta tabelka też mi się nie podoba - żelaza jest 1.333 mg czy 1333? to samo z miedzią - niekonsekwentnie używane przecinki

edit 2:
I pomyliłaś mikrogramy z miligramami🙂 !!! (SIC!!!).
mcg- to jest 10 do potęgi minus 6!!!
mg to są mili gramy.
Dwie bardzo różne jednostki, na 'niekorzyść' ilości składników podanych w mcg.

1000 mikrogramy = 1 miligramy, przeliczyłam poprawnie dla b12 i biotyny, magnez jest od czapy ale w składzie który wysłałaś w ogóle go nie ma także usuwam



Edit- w ogóle jest błedna bo raz podajesz wartości na 1kg, a raz na dzienną dawkę...także dla egersmanna.


tu się nie zgodzę, skład podany na 1kg - ze strony Eggersmann.

Poprawiłam składy na kg i wrzucam też dawki dzienne wg producenta, co do kosztów dziennych dawek po korekcie ceny koszt podawania 60 ml Chevinalu dziennie to 3,948 zł, a 30 ml 1,974 zł
horsevital.png horsevital.png
foranskald.png foranskald.png
na1kg.png na1kg.png
dawka producenta.png dawka producenta.png
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się