Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

kotbury, na logikę masz w sumie rację chyba, ale nie zadziałą przy kopie w łeb.
Jakoś się po prostu przyzywczaiłam, że Oweny są mega zabudowane, bo mam już ich 3 kask.
Odkopuję trochę temat kamizelek Komperdell. Zastanawiam się nad różnicą pomiędzy level 2 a 3. Skoro teoretycznie level 3 powinna być lepsza/bardziej bezpieczna, to dlaczego jest krótsza? Na rozmiarze M FlexFit Slim z tyłu powinna mieć 60,5 cm, a M z Cross 3 Slim tylko 49,5. 11cm to dla mnie ogromna różnica i nie bardzo rozumiem z czego to wynika
Buffalo, level 3 jest dużo grubsza, jakby była taka długa, to by zwyczajnie przeszkadzała i zahaczała o tylni łęk siodła.
Pytanie do użytkowników Samshieldow.
Jak/czym czyścicie te wewnętrzne (zamszowe) elementy kasku?
Moj trochę zaczął śmierdzieć… wzięłam gąbkę z mydłem, przetarłam, potem jeszcze ścierką z wodą i na sucho, ale nie pomogło jakoś szczególnie. Jest na to jakiś sposób? Bo mam obawy przed bardziej inwazyjnym praniem, żeby nic nie popsuć.
Moon   #kulistyzajebisty
06 listopada 2023 07:09
martrix, mam ten sam problem (kask mi zmókł i wsadziłam go wilgotnego do paki i zapomniałam, brawo ja...) i planuję paski od wewnątrz wyprać ręcznie i wysuszyć na kaloryferze. Ale jak ktoś zna lepszy patent to chętnie przyjmę 🙈
martrix, Moon, a może jakiś biobójczy odświeżacz do kasków. Są do motocyklowych to może się nadadzą
Ja już tez tutaj o to pytałam, bo mi się te paski brudzą od podkładu, czyściłam delikatnie wodą z odrobiną mydła, ale paski się od tego robią takie nie wiem jak to nazwać nawet, ale niemiłe w dotyku i jakby zmechacone.
Moon   #kulistyzajebisty
06 listopada 2023 08:09
dzikadermi, ooo dzięki z trop! Zamówiłam właśnie jakieś psikadło z Allegro, dam znać jak efekty ;-)
edit: dobrze zapachy wciąga też ponoć soda oczyszczona... Ale trochę się boję czy paski nie zostaną mi w rękach przypadkiem :P

flygirl, mi się też brudzą - myję ję płynem do demakijażu a potem gąbką z mydłem i zostawiam do wyschnięcia. Ale nie zauważyłam, by były potem zmechacone czy szorstkie.
flygirl, kup sobie w obuwniczym szczoteczkę do zamszu, ona to „zmechacenie” potrafi rozczesać jakby.
Buffalo, level 3 nie jest - "jeszcze bardziej bezpieczna". Jest bezpieczniejsza w pewnych zakresach!
Norma dotyczy zakresu użytkowania. Level 3 to kamizelka krosowa. Jak się bierze udział w wkkw to się samemu jest świadomym ryzyka, jakie niesie ten sport.
Jest krótsza bo musi pozwolić na głębszy półsiad. Jej główne zadanie to min. ochronić narządy przy wypadkach, które się zdarzają w tej dyscyplinie, a rzadko w innych. czyli np. koń zaczepi nogą o kłodę i wywinie kozła z jeźdźcem w siodle i spadną razem na siebie (koń na jeźdźca).
kotbury, NowaJa dziękuję za wyjaśnienie, rzeczywiście ma to sens.
Czyli przy tzw. ambitniejszej rekreacji, skokach powiedzmy klasy L/P wystarczający powinien być level2?
Buffalo, tak. dokładnie.
W 3-ce będzie ci niewygodnie. Ze względu na grubość twoje ręce będa za daleko tułowia- to nie jest kamizelka do "szlifowania kunsztu jeździeckiego". za to komperdelowej 2-ki po chwili nie będziesz na sobie nawet czuła. A pod bluzą to już w ogóle.
kotbury bardzo dziękuję!
i mam jeszcze jedno pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć oznaczenia tej nowej normy kasków. W jaki sposób są opisywane te, które ją spełniają?
BUCK   buttermilk buckskin
09 listopada 2023 16:15
MIPS MULTI-DIRECTIONAL IMPACT PROTECTION SYSTEM
Orientuje się ktoś czy gdzieś są jakieś fajne promki na kaski kep?

i mam jeszcze jedno pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć oznaczenia tej nowej normy kasków. W jaki sposób są opisywane te, które ją spełniają?

Buffalo, nie są. tzn.nie znajdziesz w sklepach, bo sprzedawcy jak nie są bezpośrednim przedstawiceilem to niestety często nie wiedzą.
Nowej normy jeszcze oficjalnie nie ma - więc nie ma do niej info i oznaczeń.
jak wejdzie to pewnie cześć sklepów będzie pisac przy produktach,które spełniają.


MIPS MULTI-DIRECTIONAL IMPACT PROTECTION SYSTEM
BUCK, MIPS nie jest częścią żadnej normy jak na razie.
BUCK   buttermilk buckskin
10 listopada 2023 12:21
a to się zdziwiłam co piszesz, bo wyszukiwarki już pokazują kaski z MIPS, chyba że producenci czy też sprzedawcy już wykorzystują pojawienie się informacji o "podwyższonym bezpieczeństwie MPIS bazującym na odkryciach szwedzkim naukowców"
Ale MIPS i owszem, daje świetne rezultaty ale nie jest "obowiązkowy" w kasku.
Normy nie wymagają instalacji MIPS'a.
hm, czyli MIPS to jest jeszcze inna bajka? Kask, który będzie spełniał normę niekoniecznie musi mieć MIPS i pewnie na odwrót?
no i teraz zagwozdka, czekać na nową normę, czy w ciemno kupować coś z MIPS na black friday
hm, czyli MIPS to jest jeszcze inna bajka? Kask, który będzie spełniał normę niekoniecznie musi mieć MIPS i pewnie na odwrót?

Buffalo, dokładnie. Lub inaczej- kaski aktualnie w sklepach spełniają aktualną normę... ale są takie, które robią to lepiej i gorzej.

Imho - jeżeli potrzebujesz kask- to nie czekaj. Kup sobie MIPS'a ale wybierze lepszą markę po prostu. Wtedy masz gwarancję, że masz najbezpieczniejsze co aktualnie jest dostępne.

Hej, jeśli na allegro jest niby nowy kask, ale może posiadać,, zadrapania, otarcia i opakowanie zastępcze" to chyba nie jest nowy? Co myślicie?
shewolf, - może powystawowy? Sprzedaje sklep czy osoba prywatna?
No niby sklep.
Czy ktoś posiada Charlesa Owena halo i podrzuci jakieś foty na żywo? 🙂
Albo pikeura abusa 🙂
Czy ktoś mi wyjaśni czym różni się kep 2.0 Cromo od kasku taniego kep polish shine ?
Cena z rabatem 1200 vs 2100, ten Cromo personalizowany, więc logiczne ze droższy ale czy inne różnice?
Droższy ma wymienne daszki i pokrowiec a zwykly nie. Coś ktoś wie?
Tam są jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy.
W GNL jest opis:
CROMO 2.0 jest wyposażony w zintegrowany mikrochip, umieszczony pod przednim panelem, do którego można przesłać dane dotyczące zdrowia jeźdźca za pomocą aplikacji na telefon KEP (grupa krwi, zażywane leki, alergie).
martrix, dziękuję, w sumie o tym nie wspomniałam bo mi się wydaje że to zbędny bajer, ale jeśli materiały wykonania lepsze to może warto zbankrutować?
Ktoś widział oba na żywo ?
Perlica, z tego co pamietam to Kep Smart jest wykonany z ABSu, a Cromo już z poliwęglanu.
Czardasz, a jak to różnica? Bo jestem zielona w temacie
Czy macie porównanie Kep Cromo 2.0 i Owena Halo? Nie mówię o wyglądzie, tylko kwestiach bezpieczeństwa, wentylacji, wygody.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się