pensjonaty w okolicach trójmiasta

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 października 2023 08:24
Rudzielc_23, A znasz kogoś?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 października 2023 18:54
Polećcie proszę jakąś stajnię w okolicy Tuchomia niedaleko Bytowa? Wybieramy się ze znajomymi na weekend (koniec listopada) w tamte rejony i szukamy stajni, gdzie można by pojechać w teren. 6-8 osób, wszyscy dobrze jeżdżący i zaprawieni terenowo-rajdowo. Ktoś coś??
zembria, Chutor Dzikie Łąki
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 listopada 2023 12:05
Lilia31, Dziękuję za polecajkę, ale już padło na "Stadnina Baba Jaga", czy słusznie wybraliśmy, to się przekonamy 😉
Stoi ktoś obecnie w Damaszce? Mignęło mi, że ośrodek jest w dzierżawie, jestem ciekawa jakie są warunki
Hej, czy ktoś z was stoi w Pomerani w Łężycach?
Widział ktoś ? Ktoś wie o co tu chodzi ?
Na miejscu stajni pod brzozami , powstała „ NOWA „ stajnia ze zmienioną nazwą. Ogłoszenia wystawia dziewczyna, która zna się z tym od stajni pod brzozami.
Ciekawe jaki tam kwas musiał wyjść, dużo jedynek się sypało na mapach Google, każdy mówił dokładnie to co ja widziałam.
Stajni pod brzozami już nie ma, jest nowy właściciel, poprzedni zamknął ją.
Prius,
Cześć.
Stoję w tej stajni od grudnia 2023. Poprzednia osoba nazwijmy to zarzadzajaca.ma opinie jakie ma. Tak, teraz prowadzi te stajnie dziewczyna,.która zna tego chłopaka. Też go znam nie ma już nic wspólnego z tym miejscem
Reasumując: jest to już zupełnie inne miejsce.
Konie zadbane. Pierwszy raz jestem w stanie nie jechać do konia 3 dni. Co najważniejsze, dla mnie 😉 można się włączać w dbanie o stajnie.
Aktualnie miejsce dla osób dla ktorych najważniejsze żeby koń miał FAKTYCZNIE stały dostęp do siana, bo jak wiemy często w pensjonatach obiecują a jest jak jest. Były długo na padoku i miały sucho w boksie.
Wystarczy zobaczyć jak konie wyglądają i czy maja siano na padoku o każdej porze dnia. Mają! Są spokojne i zadowolone.
Polecam i zapraszam uśmiechnięte osoby do naszego miejsca, dla których ważniejszy pełen brzuch konia niż eskadron 😉
Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest wyczerpująca. Pozdrawiam serdecznie 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
12 lutego 2024 20:01
"Poprzednia osoba nazwijmy to zarzadzajaca.ma opinie jakie ma" - czyli jaką? 🙂 Jak mój ogier tam stał to nie narzekałam na opiekę, dla konia był specjalnie zrobiony osobny wybieg i dobrany towarzysz, żeby nie chodził sam 😉 Koń miał zawsze czysto, wodę i siano zarówno na wybiegu jak i w boksie. W stajni zrobiło się kiepsko jak zaczęło tam rządzić więcej osób niż powinno, w tym również obecna pani zarządzająca. Poza tym chyba też średnio ma pojęcie o prowadzeniu pensjonatu bo z tego co słyszałam od osób, które odeszły ze stajni po zmianie "właściciela" to rzadko bywa na stajni i przy okazji karmi konie według własnego uznania, a nie zaleceń 🙂
A co do dostępu do siana na wybiegach obecnie to ostatnio jak przejeżdżałam dwukrotnie tego samego dnia to niestety go nie miały więc proszę nie oczerniać innych że coś nie działało skoro teraz też nie działa 🙂
"można się włączać w dbanie o stajnie" - to się nazywa wyzysk skoro płacisz za usługę i wykonujesz ją dodatkowo sama 🙂
PumCass,
Cóż napisałam " nie , że słyszałam, albo powiedziała znajoma" jestem tam, widzę jak mój koń wygląda.
1. Zrzucam na niedojrzałość osoby które mącą
2. Może jestem dziwaczka ale lubię czasem polatać z widłami, nie czuje wyzysku raczej wdzięczność,że.moje. Czyści głowę i nie ma się wtedy ochoty robić się gówno burzy: no słyszałam
3. Może źle patrzyłaś, że siana nie zauważyłaś
4. Co jest z Wami ludzie że zamiast wspierać macie przyjemność z dowalania...
Reasumując życzę wszystkiego dobrego, w szukania dobrych rzeczy w życiu nie ciemności.
Jaki miałabym cel wymyślać, że jest jakoś?
Jaki Ty masz cel szczerząc zło? Koleżanka poprosiła 😉 jeszcze raz wszystkiego dobrego.
Agas, jakoś osobom, które są na forum od 1 dni wierzy się mniej, niż tym, które są na forum od 14 lat i mającym do tego nieposzlakowaną opinię.. także no - oceń sama.
Ludzie nie uciekli że stajni za czasów obecnego właściciela (odszedł tylko jeden koń), dużo koni odeszło we wrześniu, gdy wyszły najaw niedociągnięcia poprzedniego właściciela, umieszczone komentarze na Google były powodem odejścia koni, wszystko chodziło w miarę dobrze do pewnego momentu, kiedy komuś przestało zależeć na dobrostanie koni. Każdy ma swoją opinię, czy ten kto stał w stajni czy ten który nigdy tam nie był.
PumCass   zachowaj zimną krew!
13 lutego 2024 10:20
Revolta, tak jak napisałam wyżej "w stajni zrobiło się kiepsko jak zaczęło tam rządzić więcej osób niż powinno" i nie wszystko jest zasłyszane bo bywałam tam w gościach i wiele rzeczy widziałam i słyszałam 🙂 Nie mam zamiaru szerzyć żadnego zła, mówię tylko jak było - ja nie miałam zastrzeżeń co do warunków i opieki nad moim koniem kiedy zajmowała się stajnia jedna osoba 😉 i nadal będę uważać, że "gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść"
PumCass, super że masz dobre zdanie o stajni, to się chwali, w każdej stajni jest coś co nam nie pasuje czy psuje, takie nasze prawo, każdy może mieć potknięcia, trzeba z nich tylko wyciągać wnioski, a czasami poprostu się wypalamy w tym co robimy, prowadzenie stajni to cieżki kawałek chleba, ceny na rynku też tego nie ułatwiają. Więc życzę wszystkim aby trafili w takie miejsce gdzie będzie im dobrze a szczególnie koniom, bo to one tam są 24h.
PumCass,
Podsumuje krótko.
Było jak było, teraz jest jak jest.
Tak jestem na forum od jednego dnia, nie mam potrzeby udzielania się na forach, ale tu teraz gdzie jest dobrze mojemu koniowi i mi ,chciałam napisać co i jak czuje, bo dotyka mnie to osobiście. Lubimy to miejsce ,mój koń i ja. Zależy mi na tym miejscu. Chcę żeby aktualnie zarządzająca osoba tym miejscem wytrwała i my z nią. Jestem tu szczęśliwa i mój koń.
I boli mnie że ludzie nie chcą poznać poczuc tylko opierają się na opiniach z przeszłości.
Poza tym odchodząc z jakiejś stajni nie mówię źle, bo i po co. Pamiętajmy dobre rzeczy.
Agas, ten wątek do tego sluzy żeby dzielić się opinia, nie zawsze dobra. Fajnie ze ty chcesz pamiętać dobre czasy, ale jak ktoś inny szuka stajni to fajnie jakby nie władował się na mine
xxagaxx,
Masz rację, dlatego tak...przyznam emocjonalnie, ale szczerze odniosłam się do miejsca w którym jestem teraz a nie kiedyś.
fakt dziś rozmawiałam z przyjaciółką że dzięki temu forum opinie pomogły jej znaleźć odpowiadającą jej stajnie.
Dziękuję i jestem wdzięczna, że mogłam się podzielić subiektywna opinią, którą mam tu i teraz dotycząca Stajni pod brzozami, nazwa która mam nadzieję zostanie szybko zmieniona, pozdrawiam 🙂
xxagaxx, dokładnie. Ja stałam tam za czasów „ poprzedniego „ właściciela, skuszona poleceniami tej stajni na fb, a szukałam też stajni z boksem na już.

Kon przyjechał do stajni z babrajaca się noga bo stał teoretycznie wolnowybiegowo, praktycznie w błocie po brzuch :/ , miał zakaz wychodzenia. Noga miała mu wyschnąć, po tym błocie z poprzedniej. Miał mieć suchy czysty boks.

Logiczne jest dla mnie, że jak na nodze są jakieś rany itd to koń nie powinien stać w boksie na praktycznie samym betonie z gównem i bez siana ? Mimo wyraźnego zaznaczenia, że siano musi mieć 24h, i takie ma zalecenia z kliniki. Raz myślałam, bo zdąża się, może akurat zjadł. W boksie, na kwaterze błotnistej, za każdym razem nie miał siana. W ciągu dnia w stajni nikogo nie ma, chce ściągnąć swojego konia z padoku, a tam pusta wanna, złapałam węża do ręki żeby im nalać wodę, to co te konie zaczęły wyprawiać wiedząc, że zaraz będzie woda to szok. Tak nie robią konie które piły rano przed wyjściem w boksie ( była 10 rano ).
Mam zdjęcia. Żałuję, że tak mało.
Mam nadzieję, że nowa właścicielka faktycznie nie ma obecnie związku z tym poprzednim, może być jej ciężko, bo stajnia poleciała mocno po opinii
Prius, nie ma, poprzedni właściciel wyprowadził się ze swoimi końmi i nie ma nic wspólnego z aktualna stajnia. Tak więc stajnia na nowo zaczyna i buduje swoją opinię.
Prius,
Obecna nie ma już nic wspólnego,. poprzedni zabrał swoje konie.
Nie miałabym żadnego celu.mowiac że gdzieś jest dobrze, jeśli naprawdę byłoby źle, bo i po co?
Najważniejsze są konie i ich dobro, mi może być mniej komfortowo.
Kto mnie zna ten wie 😉
Wiem, przeczytałam, że jest nowy właściciel, ale pod tym adresem dalej jest stara wizytówka stajni, ludzie będą kojarzyć tak jak zmienił się właściciel w stajnia zawieja a opinia została 😀
Nie ma już na Google ani na Facebooku, stajni nowych nieprzybywa, raczej otwierają się w tych miejscach gdzie kiedyś były poprzednie. Poprostu trzeba przyjezdzac i obejrzeć.
Jeszcze 3 dni temu była 🙂 podejrzewam że gdyby nie mój wpis to dalej istniałaby 😉
Czy macie do polecenia jakąś stajnie w okolicy Lęborka +- 20-30 km z halą, gdzie konie wychodzą w małych stadach i spędzają dużą ilość czasu na dworzu niezależnie od pogody, karmienie pudełkami i siano do oporu.
Hej,
Poszukuję stajni w okolicach Rumii, z hala i padokami. U Jackiewiczow nie ma miejsc, w Pegazie jest problem z padokami, a Łeżyce mają średnie opinie. Czy znacie jeszcze jakieś stajnie po których warto podzwonić?
Szuwarowa, stadnina Zalesie miała miejsca, ale to trochę dalej. Może Morina Szemud?
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
25 lutego 2024 19:47
Bajahorses, u "Nas" chyba nic nie ma w okolicy - w Słupsku jest jedyna, a raczej w okolicach. Innych niestety chyba brak. Generalnie Słupsk-Lębork to jest bida z nędzą jeżeli chodzi o porządne stajnie z halą.
Z tego co wiem to Szemud pełno, Zalesie i Borcz jakieś miejsca ma i czy mogę prosić o opinie?
Maz18, w Szemudzie ostatnio były roszady, nie ma już wolnych boksów?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się