dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Kotbury, nie mam, chciałam wiedzieć, jakie opakowanie mogę kupić na jednego konia, żeby mi nie wyszło zanim skarmię. 😅 Dając ilość dla mało pracującego.
Sivrite, ale te opakowania mają podane daty ważności. I są tak przewidziane, że po otwarciu są zdatne do spożycia przy karmieniu minimalnym (zalecanym na butelce na mały koń lub dla innych koń w małej pracy). Czyli dla większości syropów będzie to 30ml/doba.
Jeśli natomiast chcesz podawać ot tak, raz na jakiś czas dla spokoju serca (nie tak, jak zaleca producent) to nie podawaj, bo zrobisz więcej szkody niż pożytku.
Te suplementy (zresztą jak wiele) są przewidziane do regularnego podawania. Muszą się uruchomić pewne szlaki metaboliczne. Więc podawanie np.przez tydzień, a potem robienie przerwy i znów podawanie przez kilka dni i potem znów niepodawanie jest bez sensu.
Ta, moja kobyła po mięśniochwacie wypiła baniak VSL i Neutrolac. Efekt widoczny. Potem wjechała już Hesta Plus Selen i teraz przy powrocie do roboty Neutrolac.
Lanka_Cathar, hej, jak miałaś mięśniochwat to rozważ podawanie "pre fuel" przed jazdą.
Neutralack jest dla konie z genetycznym problemem metabolicznym.
Pre fuel (lub np. muscemax)- też mają selen ale do tego takie aminokwasy (i pre-fuel BCAA), że zapobiegają powstaniu mięsniochwatu. działają "krok przed" aby zakwaszenie toskyczne nie powstawało.
kotbury, czy mogłabyś powiedzieć czy przy poziomie cynku i miedzi przy samej dolnej granicy normy podanie cooper maxa raz wystarczy? Czy jak to wygląda? Bo producent mówi o podawaniu 2x w roku, ale przy nieznanych poziomach miedzi i cynku.
Żeby uzupełnić cynk Hestą do poziomu pośrodku normy to muszę dać około 2 opakowań.
Fokusowa, mówimy o koniu dużym (nie pony) w średniej pracy.

Podanie 2x w roku (linienie wiosenne- tuż przed, linienie jesienne- tuz przed) po jednej dawce (cala tubostrzykawka na konia dużego w średniej pracy) jest zalecana dla każdego konia. Chodzi o te subkliniczne niedobory miedzi (i cynku). Tu chodzi o to, że mamy sobie zdrowego konia z normalnym poziomem miedzi i cynku. Ten koń w okresie wytwarzania okrywy włosowej ma większe zapotrzebowanie na te pierwiastki- więc robi sobie ich migrację z siateczki kolagenowej ścięgien do budowy włosa. Z wyników badań krwi wyjdzie dobrze. Nie będzie niedoborów. Więc aby nie osłabić ścięgien oni zalecają jedną tubostrzykawę na sezon.
Jeśli ty masz niedobory, plus nakłada ci się okres linienia teraz to ja bym osobiście dała 3 tubostrzykawy w modelu po pół co tydzień.
Albo podała tubostrzykawę (jedną całą) i po tygodniu zaczęła podawanie coppervita (czyli butelka w syropie)- normalnie wg.rozpiski na opakowaniu.
Kupiłam z Horseline Boswellie z msm i wit. c. Koń odmówił jedzenia z meszem, zostawił pełny żłób i już tego nie ruszył. Smak ma rzeczywiści mocno kwaśny. Ktoś podawał i ma patent z czym to przemycić?
kotbury, dziękuję!
Fantomas, mialam z horseline biotynę i u nas tez nie przechodziła w meszu. Za to wszystkie suple ładowałam w wysłodkach senior z horsefood. Serio mi w tym wchodziło dosłownie wszystko. Możesz u nich zamówić próbki i zobaczyć czy u ciebie też podziała. My niestety musieliśmy zrezygnować i mam teraz problem w czym mieszać suple 😒
Ossesmayer, dziękuję, może spróbuję faktycznie zamówić próbki i przetestuję. Jeszcze zamówiłam z Dromy Boswellie w płynie i osobno msm w proszku. Może nie będzie takie kwaśne w smaku.
Mój nie żre supli ani w suchych posiłkach, ani w meszu.
Odkryciem roku jest dla mnie Omega Fiber z Chrupki - podawana na mokro jak mesz. Zjada wszystko z każdą ilością suplementów 😁
infantil, dziękuję za radę. Ten Omega Fiber podajesz codziennie? Tak zrozumiałam przynajmniej opis, że do codziennego podawania.
Podaję po robocie, więc tak uczciwie to 5 razy w tygodniu.
Moje też w Omega Fiber zeżrą nawet makuch z czarnuszki 😀
Dziękuję za polecenie. Będę próbować.
Czy ktoś się doktoryzował w magnezie?
Chodzi o niedobór, który wyszedł z badań krwi. Gdzieś przeczytałam, że jak w "zwykłej" morfologii wychodzi niedobór magnezu, to już generalnie jest mocny niedobór.
Ktoś coś więcej słyszał na ten temat? Jest coś co powinnam wiedzieć?
Sankaritarina, w zeszłym i tym roku chyba wszędzie wychodzą niedobory magnezu. Jakaś plaga.
U nas super magnez podbił suplement z Hippolyta Magnez + B12.
W ramach ciekawostki „tanio znaczy drogo” magnez z Sukcesu można sobie o kant du.. rozbić, bo poziom magnezu na tym tylko spadał bardziej i bardziej.
Jeśli koń je proszki to bym poszła w cytrynian magnezu z allegro, to najtańsza opcja.
U nas akurat magnez był ok pod koniec zeszłego roku. Ale polecam suplementu z Hippolyt hesta (zresztą polecane tu uprzednio). Po jednym opakowaniu cynk z dużego niedoboru w środek widełek, selen z lekkiego niedobooru odrobinę powyżej śrdoka.
Kurde, wiedziałam, że tak będzie 😀 zamiast się zapytać albo przekopać wątek, zamówiłam tego Sukcesa...
A faktycznie, aż się wróciłam do badań z zeszłego roku i tam ten magnez mieliśmy na granicy, ale jeszcze w normie.... Ciekawe z czego to może wynikać.
U nas selen w normie, tylko ten magnez nieszczęsny.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2024 09:17
Sankaritarina, Żeby preparatem Sukces podać dobową dawkę magnezu, to trzebaby dać "poł kilo" 😉 Zawartość magnezu tam jedt homeopatyczna 😅
zembria, A skąd ja to mam wiedzieć? 😉
Karmiłam Sukcesem dobre dwa lata, jak nie więcej. Zawsze wszystko w porządku, jakość zawsze ta sama, no i serio nie ma się do czego przyczepić. Elektrolity niedobory wyrównały. Nie wiem tylko czy biotyna działała - ale na tego konia żadna biotyna nie działała (albo działało niewidocznie). No to i magnez zamówiam.

Fokusowa, Cytrynian magnezu brzmi dobrze🙂😉. Dziękować!
U nas magnez z Sukcesu działał, nie działał natomiast zwykły tlenek magnezu z Allegro podawany wiadrami. Teraz testuję Nuvenę.
espana, Też magnez z Nuveny dajesz? Daj potem znać jak rezultaty🙂
Sankaritarina, tak, i to dwóm koniom z magnezem w dolnej granicy (bez niedoborów).
tlenek magnezu z allegro ma taką zawartość żelaza, że raczej nie ma szansy działać 🙂 przeciwnie do tlenku magnezu od Podkowy, niby tu tlenek i tu tlenek a jaka różnica
espana, ale NuVena to też tlenek magnezu, do tego cały brązowy, więc magnezu to tam dużo nie ma.
Fokusowa, niby więcej niż w Sukcesie, a Sukces u nas dawał radę. Zobaczymy po wynikach.
u mnie tez Sukces dawal rade, wyniki spoko a i objawy HSS sie zmniejszaly znacznie.
u mnie na magnezie z Sukcesu była padaka w wynikach 😒
infantil, tzn? Co oznacza "padaka w wynikach"? :>

faith, O. Ale że magnez tak wyciszył konia...? Czy jak to rozumieć?
Sankaritarina niektore HSSy maja podloze neurologiczne i czasem reaguja pozytywnie na podanie magnezu/witamin z grupy b/tryptofanu wlasnie, u mnie to dzialalo.
wzielam sukces bo to granulat, a moj siersciuch proszku czy plynu nie zarl, tylko granulki.
Padaka w wynikach - no mieliśmy niedobór mimo suplementacji 😒
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się