wrzody żołądka

Jaki jest rozstrzał cenowy na ten moment za gastroskopię?
amanda666, wet lokalnie powiedział 800 zł, klinika 700zł.
xxagaxx, dzięki 🙂 myślałam, że to droższa impreza
amanda666, sama gastroskopia droga nie jest, leczenie już co innego 🙈 w okolicach 600-800 zł za gastro się zamkniesz
I tak trzeba liczyć gastro x2, bo wypadałoby zrobić kontrolną po leczeniu :P
budyń, pod warunkiem że się wyleczy na jedną turę 🤣🤣🤣 moja miała 6
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Sprzedaż leków nope nope
Hej hej mam pytanie, jakie suplementy/dodatki można dawać żrebnej/karmiącej klaczy? Już drugi raz podejrzewam u niej wrzody (ostatnia gastro czysta, okazało się że objawy bólowe były od siodła) ale coraz więcej rzeczy mnie niepokoi. Wetka zaleca gastro już po oddzieleniu źrebaka, chciałabym jej jednak ulżyć do tego czasu.. Aktualnie zostało nam 1.5 miesiąca do terminu.
Louisa, wiadomo jak z tym dawkowaniem ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 maja 2024 19:32
Koniuszek, możesz spróbować Omega Ulsoothe gel albo GASTROGEL.
Co mamy teraz na rynku z omeprazolem? Jest jakiś wybór? Póki co robię rozeznanie, będę wiozła konia na gastro, chce się przygotować na każdą ewentualność 😉
Czy jakbym chciała kupić pasty ablera w US (mam znajomych którzy często kursują na trasie NY-WAW) to można je legalnie przewieźć?
Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2024 08:25
Dobra, nie miała baba problemu, ma konia po-wrzoda (na tyłku :P)

dawałam od początku wiosny (koniec lutego/marzec) Yarrowię Gastro czysto osłonowo, bo u nas na pomorzu wahania pogodowe zabijały po prostu O.o Kończę właśnie kolejne opakowanie i zastanawiam się: dalej dawać Yarrowię, czy jednak może zmienić na Pronutrin?
(Obecnie poza Yarrowią, wciąga sieczkę przed jazdą i do każdego posiłku + mesz codziennie ze spiruliną.)
Wiem, że to zupełnie inne suple i inne składy, oba w sumie polecane na profilaktykę anty wrzodową, oba (niestety :P) w podobnej cenie.
Jaśnie koń żadnych odchyłów od normy w objawach nie ma, żre normalnie, 💩 też, kolek 0 (tfu tfu tfu!), energię czerpie chyba z promieniowania słonecznego 🤣 także czysto profilaktycznie i zapobiegawczo bym potrzebowała.

... chyba, że na rynku jest coś jeszcze innego, o czym nie wiem i co nie zabije mi portfela?

Moon, ajj no i kucnęłaś - do wczoraj była promka 25% na asecurol 🤐
Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2024 08:31
Zuzu., nie napisałam, ale u jaśnie konia odpadają suple płynne, granulat tylko wchodzi :P
Moon, kurcze szkoda, bo gastrogel i ulsoothe gel są super. Moja nie dostaje nic innego i po ponad 2l dalej wszystko git 🙂 to jest naprawdę bez smaku, nie przejdzie?

pronutrin jest polecany przez wielu wetów, ale on chyba mało ekonomiczny.
Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2024 09:28
xxagaxx, a jak dodam to do wystudzonego meszu przed samym podaniem to będzie ok?
Moon, tak.
Ja zalewam miskę z żarciem po prostu i mieszam. No ale moja raczej wszystko żre.
xxagaxx, czy gastrogel i ulsoothe gel mają taką samą konsystencję?
Gastrogel stajenni dostają szału jak mają porcję wycisnąc z buteleczki z dozownikiem i ja się im nie dziwię wcale....
Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2024 10:01
Ahhh no i czy mogę to 1x dziennie podać w owym meszu, u mnie nie ma opcji by ktokolwiek przy karmieniu coś wyciskał/dolewał, a wlewanie do wiaderek dla mnie mija się z celem, bo połowa produktu ląduje na ściankach...
Moon, no właśnie ja uważam że gestrogel jest na tyle gesty, ze jak wlejesz do pudełka i wymieszasz jest ok. Ale no, to są moje wrażenia, mozesz mieć inne 🙂

Perlica, gestrogel jest gęstszy, ja go albo odmierzam do pudełka na mocz albo ostatnio zalewam miskę sama wczęsniej i mieszam. To się klei do paszy głównie wiec nie ma strat na dnie pojemnika.
Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2024 11:27
xxagaxx,, yhm, podumam, pomyślę, anyway, dzięki za info 💐
Perlica, ja to leje już „na oko” tym normalnym otworem bo wyciskanie tego to jakaś masakra
Zuzu., jak powiem stajennym na oko to może być zonk....
Dobra wezmę kubeczej z podziałką i niech odlewają do tego, bo to trzeba 2 razy na dzień a ja miski mam 3 te same na 3 posiłki, więc tez mi nie da nic dodanie do paszy
Perlica, ja z granulatu polecam gastroheal dromy. Miałam przyjemność podawać pronutrin i gastroheal i szkapina na oba te suplementy odpowiadała podobnie (mniejszy brzuch, mniejsze gazy, wyciszenie, zwiększony apetyt), z czego gastroheal to jednak 1/5 ceny kuracji miesięcznej pronutrinem.

Po gastrogelu, ulsoothe gel czy asecurolu u mojego ogona nie widziałam takich efektów. Z tymi żelami teraz jak jest tak gorąco to ja ogółem mam mentalny problem. Z zasady nie powierzam stajennym odmierzania czegokolwiek, a szykując średnio pojemniki raz na 3 dni- mam wątpliwość czy ta pasza napęczniała żelem jednak się nie popsuje.
ElSalvador, dlatego ja proszę stajennych, ale jednak cięźkie jest to wyciskanie gastrogelu, a też robię miski na 3 dni.
Dzięki za polecenie, cena bez porównania.
Moon   #kulistyzajebisty
11 czerwca 2024 08:55
ElSalvador, ooo, o tym suplu nie słyszałam, jak wychodzi profilaktyczne dawkowanie?
(szybko przeskanowałam tylko tekst w sklepie internetowym, że to lek wet rozpisuje dawkowanie?)
Płynnych supli, które muszą być podawane 3x dziennie jednak też chcę uniknąć.
Moon, ja dawkowałam zgodnie z zaleceniami producenta. Starcza na ok 2 msc. Podawałam do każdego posiłku, konia mam wybrednego bardzo, ale zjadał bez marudzenia z paszą. Tam jest okres uderzeniowy ze zwiększonym dawkowaniem przez okres 10 dni. Potem dawka podtrzymująca bodajże do połowy zmniejszona, dzielona na ilość posiłków jakie koń przyjmuje. U mnie w kwietniu dzielona jeszcze na 3 posiłki, później jak cały dzień był na trawie to dzieliłam na 2 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 czerwca 2024 18:38
Perlica, ulsoothe gel to spokojnie nabierałam strzykawką z baniaka i do pyska podawałam. Moja kobyła sama do tego otwierała paszczę.
Constantia, nie będzie nikt mi tego robił w stajni , bo zajmuje to za dużo czasu.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 czerwca 2024 17:56
Perlica, Chodziło mi o konsystencję, że nie jest aż takie gęste.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się