Derki

Strucelka ja mam trzy polarówki eskadrona i różnią się jakością. Mam jedną z bardzo starej kolekcji (marine...  🤔 ) i jest rewelacyjna! świetnie osusza, polar po wielu praniach nadal wygląda doskonale, super układa się na koniu. Pozostałe z nowszych kolekcji są ciut gorsze. Fango zmechaciła się mocno na klatce piersiowej, ale wszędzie indziej pozostała w dobrym stanie. Fajnie leży na koniu, dobrze osusza.generalnie polecam  😉
Ja mam dwie Eskadrona i są superowe-fajnie leżą,są bardzo ładne,fajnie wykończone,polar dobrej jakości.Tylko niestety cena sklepowa to 100euro:/nie wiem jak się spisują te tańsze.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 września 2009 21:56
Wyczaiłam polarówkę za 100zł, muszę tylko zmierzyć Chłopaków, czy na któregoś będzie pasować. Według wszystkich tabel konie od 135cm - 150cm powinny mieć ten sam rozmiar derki - 125cm, tak? Likier ma 140, Belfast 143 więc napewno będzie pasować na oba 🙂
Zmierz lepiej konie od kłębu 😉

Moja ma 164 cm a jest długa i nosi rozmiar 155  😲

Ja już nie mogę się doczekać żeby zarzucić swoją "bawełnianą" FOUGANZA. Dzisiaj odkryłam że ma nawet pasy między nogami.  😲 Bym wstawiła fotkę jaka jest "porządna" ale pojawia mi się błąd  👿

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 września 2009 22:12
Dramka - to co, mierzyć od klatki do zadu i od kłębu do ogona? Czy jak? 😡
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 września 2009 22:15
Fanga, na animalii na bank byla w zeszlym sezonie- wiec teraz tez powinna byc 🙂

edit: znalazlam tu : http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/2117
Wyczaiłam polarówkę za 100zł, muszę tylko zmierzyć Chłopaków, czy na któregoś będzie pasować. Według wszystkich tabel konie od 135cm - 150cm powinny mieć ten sam rozmiar derki - 125cm, tak? Likier ma 140, Belfast 143 więc napewno będzie pasować na oba 🙂

Pluszito ma pewnie ze 135 cm w kłębie  i z derki 125 poł pupy jej sterczy
długa nie jest ale derka rozchodzi się na krągłosci;]
Szafirowa Jacsony są fajne i nawet niedrogie, ja cały czas naiwnie poluję an uzywaną 135 jakąś
W końcu to nie moj koń 😁
KuCuNiO   Dressurponyreiter
14 września 2009 06:05
D&A to chyba masz dralonowe, a nie polarowe jak za taką cenę, bo oprócz Trend Collection polary są za ok. 59 euro, dralony są za 100 euro
Moje polary spisują się bardzo dobrze, zadowolona z nich jestem bardzo:P
Kucunio,zapewniam że odróżniam polar od dralonu😉
D&A Na pewno wie o czym mówi  😉

Strucelka Zmierz od kłębu do ogona  🤣
[quote="Strucelka"]Wyczaiłam polarówkę za 100zł, muszę tylko zmierzyć Chłopaków, czy na któregoś będzie pasować. Według wszystkich tabel konie od 135cm - 150cm powinny mieć ten sam rozmiar derki - 125cm, tak? Likier ma 140, Belfast 143 więc napewno będzie pasować na oba[/quote]
Pallas ma 160 a derka 135 wydaje się.... być nieco za duża. 😁 koń wąski w klacie,wąski w grzbiecie, z wielkim zadkiem.

Ej.... czy jakaś dobra duszyczka mogłaby tak "mniej więcej" napisać jakie wypełnienie do jakiej temperatury na dworze..? ^^ Wybaczcie laickie pytanie bez wyczucia, ale za cholerkę nie mogę się w tym wszystkim połapać. Szukam jakiejś zimówki, mam parę na oku, ale nie wiem czy kupować 360g czy 100g koniowi, który pomału zarasta i będzie derkowany tylko w największe mrozy i zawieje [ w zeszłym roku nie był, skończyło się to źle i teraz wolę dmuchać na zimne i profilaktycznie jakąś derkę zakupić...]. Hmm.... 300g chyba będzie w takim wypadku za ciepła.... Jeszcze wszystko zależy jak on się zafutrzy, ale wątpię, że będzie miał puchu niczym konik polski...
Wszystko zależy od konia,ale chyba 300g może być za gruba.Ja bym celowała ok.150g.
ja tez polecam 150gr wypelnienie , , kiedy jeszcze niegoliłam swojego to na mrozy zakladałam mu wlasnie derke z wypelnieniem 150gr
KuCuNiO   Dressurponyreiter
14 września 2009 14:41
To dziwne, bo polary eskadrona nie kosztuja 100 euro🙂 ale ok
100euro??
przecież jak wychodzą nowe kolekcje to derki kosztują ok 250zł to raczej 100 euro nie jest  🤔
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 września 2009 15:23
To dziwne, bo polary eskadrona nie kosztuja 100 euro🙂 ale ok


Kucunio, jeśli to do mnie to:

Wyczaiłam polarówkę za 100zł

Eskadrona, zapomniałam dodać. Ale ZŁOTYCH.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania 😉
KuCuNiO   Dressurponyreiter
14 września 2009 15:28
Korsik no właśnie:-)
Strucelko - czytanie ze zrozumieniem się kłania, ale nie mnie raczej:-)
To było do postu D&A kilka wpisów wyzej, nie do Ciebie.
Ehh nie chcę się kłócić,ręki sobie o to uciąć nie dam😉Tak zostałam poinformowana przez sklep jeździecki w Niemczech.Dokładnie 99 Euro.Są to inne polary niż np.te
deborah   koń by się uśmiał...
14 września 2009 19:33
wybaczcie, ale ja zupełnie nie rozumiem jak można dac za zwykłą polarówke ponad 400 zł.
włąśnie chciałam pisać, że jedyna derka polarowa w tej cenie to chyba ta
[img]http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/742/49/28/742492878[/img]

tylko dać dodatkowe 200zł za ozdobny sznureczek i naszywkę??  🤔 czy czymś jeszcze się różni?

edit:
mam taką derkę jak z pierwszego zdjecia tylko szarą- reszta jest identyczna  🤔 (kupowałam jako nową od voltowiczki, ale dałam coś koło 150zł)
Wiele się nie różni,ale jak widać kosztuje nawet nie 400 a 500zł.Być może kupowałaś ją ode mnie,bo kiedyś miałam kilka takich derek😉
chyba od precelka
co nie zmienia faktu, ze polar jest całkiem inny niż w tych nowych kolekcyjnych derkach
No mi te derki bardzo się podobają i polar jest wg mnie bardzo dobrej jakości.
deborah, może to jakiś "specjalny" polar?
D&A, agata1990, dzięki, będę kombinować. :kwiatek:
KuCuNiO   Dressurponyreiter
14 września 2009 20:44
Aaa to są derki z materiału MELANGE - taki grubszy, lepszy jakosciowo od polaru
Są jednokolorowe z ozdobną lamówką:-)
Teraz z herbem.
moja ma raczej cieńczy polar
co polecacie z derek treningowych? Ważne żeby dobrze odprowadzała pot, była nie za gruba, ładna i wygodna, taka na zimne, wietrzne lub śnieżne dni. I przy okzaji pytanie rozmiar derki treningowej jest taki sam jak zwykłej?
ja jestem bardzo zadowolona z mojego lamicella- pod spodem ma polar który dobrze wchłania pot a z wierzchu teflon więc nas nie podwiewa ani nie zmoczy mały deszczyk. mam juz ponad trzy lata i cały czas wygląda jak nówka nie śmigana 🤣
Hej,

Pytanie laika derkowego 😡
Czy, to, ze derka jest wykonana z materialu 600 denier lub 1200 denier ZAWSZE oznacza, ze jest ona nieprzemakalna i oddychajaca?

z gory dziekuje :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się