Taranty

ovca   Per aspera donikąd
25 listopada 2009 20:39
te uszy są naprawdę przydatne...jak się ściemnia, a akurat prąd jest odłączony od dolnej ujeżdżalni (a podjechać i włączyć to taaaaaak daleko  😁 ), i jeżdżę w szarówce, to tylko te białe końce widzę, przynajmniej wiem, gdzie mam konia  😂
Repka, cudne "to coś"... moja też ma takie kropki hehe w znikomej ilości... to chyba sentyment do takich ciapków 🙂
edzia69 hoduje taranty:
http://www.taranty-argo.cba.pl

Ostatnio wpadł mi w ręce pierwszy nr "Końskiego Targu" (1996r.), a w nim.. babcia mojego Bąbelka- Pirelka (ur.1985, Dora po Prom) wystawiona przez ludwikowicką stajnię. Przynajmniej wiem, jak wyglądała. Nadal mam problem z odnalezieniem jakichś zdjęć i innego, niż Bąbelek potomstwa Bongo II (od Pirelki właśnie).

ninevet ma rację niestety- w okresie boomu na "kolorowe" konie krzyżowano byle co z byle czym, byleby "kolorowe" było, stąd dużo eNeNek lub jakichś takich nieforemnych potworków.
Mój wyszedł w miarę proporcjonalny wprawdzie, papiery z grubsza dopilnowane, choć mix w nich niezły, za to pod sufitem ma nierówno  😁
ovca   Per aspera donikąd
25 listopada 2009 22:07
"Moja" Daria na poprzedniej stronie też jest Ludwikowickiej hodowli....
przedstawiam moje kuce w ciapki

Bianka i Syriusz i kawałek zadku Stokrotki

Promyk

Samuraj
Bossskie  😍
ja mam swoje ukochane taranty
hodowli M. Stanisza
ogier Damascus-S Sp od Dolores po Power Prince startuje skoki teraz bodajrze N klase


Ojjjjjjj ja też się w nim 'podkochiwałam'  😉 - niesamowite jest to jaki piękny się zrobił jak wydoroślał  😍  bo za młodu z tego co pamiętam to takie brzydkie kaczątko było  🤣
Severus   Sink your teeth into my FLESH
30 listopada 2009 19:37
edzia69   Kolorowe jest piękne!
10 grudnia 2009 12:41
hodujemy taranty, ale podstawą dla nas jest dobry ruch naszych ciapaków.
edzia69,
Ars Amadii jest przepiękny.
a ta pierwsza jest na sprzedaż? 😉
Mój nowy tarant ,klacz Drezyna  🏇
Matka Dunkierki P parkitnych może?
Severus   Sink your teeth into my FLESH
01 stycznia 2010 07:27
Ciekawy tarant







zdjęcia ze strony sonestafarms.com
Bombal Drezyna matka Dyna ojciec Saracen ,nie pomyliłaś sie dużo, koń pochodzi od Parkitnego .
Dodam że jak ją ratowałam to nie wiedziałam że ma tak świetne pochodzenie .Klacz przeszła bardzo dużo złego przez ten czas co była u nowych właścicieli ,teraz pomału się wycisza i zaczyna pomału mi ufać .
Jak wiesz może coś o tym koniu to była bym wdzięczna za jakieś informacje . :kwiatek:
Nie wiem niestety- gdzieś mi się po prostu obiła o uszy i skojarzyłam jakoś z tą Dunkierką..
Drezyna jest matką Dunkierki
http://www.bazakoni.pl/horse_49967.html

Jeżeli chodzi nam o tą samą klacz Dunkierke
Czyli pamięć jeszcze mi nie płata figli 😉
Moja nowa podopieczna:


Bogota (Wallon x Bongo)
Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 stycznia 2010 18:11
faraa - ciekawa kobyłka. Moja kasztanka wyglądała dzisiaj podobnie jak się wytarzała w śniegu  😁
Pursat   Абсолют чистой крови
10 stycznia 2010 18:21
faraa - spleśniała Ci trochę. 😁
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
10 stycznia 2010 18:54
Mój też trochę spleśniały
a drugi "popaćkany" brązową farbą  😉
Severus   Sink your teeth into my FLESH
11 stycznia 2010 07:18
"popaćkany" świetny  😍
faraa po Bongo??  😍
Ile ma lat?
Mój po Bongo II.. Zawsze mi się ciepło na sercu robi, jak na jakąś "rodzinkę" trafiam..
Właśnie Bongo.
Ma ktoś może zdjęcia tego ogiera?
Bongo




Przy tej okazji ponawiam prośbę o jakiekolwiek zdjęcia Bongo II, gdyby ktoś (faraa? 😉 ) był w posiadaniu takowych  :kwiatek:
A w polsce są stajnie z appaloosa? Albo tarantami(w sensie że nastawione na tą maść)?




tak sk michalow hoduje taranty

www.michalow.arabians.pl
http://www.michalow.arabians.pl/pl/oferta/kuce-i-taranty.php
Gdzieś w Wolborzu stanowią Asem Trefl i mają trochę potomstwa na sprzedaż, które odziedziczyło jego piękne umaszcznie (trafiłam przypadkiem na Allegro)
ponieważ od dawna nie mam odpowiedzi z wątku o poszukiwanych koniach to zapytam tu, bo chodzi o taranta. szukam konia, ktory teraz będzie mial okolo 13 lat. znałam go jak miał 2-3, miał tylko zadek biały w placki, był ogierkiem. należał do pana Mioduszewskiego, stał w Szczodrem. słyszałam, że potem powędrował do jakiejś stajni we Wrocławiu i został wykastrowany, nie wiem jednak napewno. imienia prawdziwego też prawdopodobnie nie znam. czy ktokolwiek ma jakieś informacje na jego temat? był moim ulubiencem i straaaasznie mnie ciekawi jego los.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
12 stycznia 2010 13:34


Takiego taranta kiedyś spotkałam - wyglądał, jakby w węglu się tarzał
(gospodarz miał bajzel totalny, ale konie bardzo zadbane  :hurra🙂
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
12 stycznia 2010 13:37
ale ma super pysk 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się