konie małopolskie

niech on jeszcze dupska nabierze to bedzie wielkie smoczysko🙂 strasznie sie ciesze, ze jest w super lapkach🙂
Mogłabym prosić o zdjęcie ogiera Bahrain xo (Arlekin x Bazylia/Campetot)  :kwiatek:
łaa Claudia
ale slicznie, i pomyśleć, ze to szczypior, ja nie wiem co to będzie za kilka lat  😜
ile ma chłopak wzrostu ?
Karla🙂  :kwiatek: bardzo miło mi to słyszeć. A dupki już troszkę przybyło bo zdjęcia z lata to dopiero jakieś 2 m-ce po naszej pauzie  😉

armara ciężko mi powiedzieć, bo nie mam skąd wziąć miarki, ale tak na oko to myślę, że z 168-169 ale głowy sobie nie dam urwać  😉

A muszę Wam powiedzieć, że nie wiem co to z moich planów wyjdzie, bo chwilowo utknęliśmy w miejscu z treningami. Osoba, która miała go pokazywać w ujeżdżeniu się wyluzowała, do skoków ciężko z trenerem i jest klops jednym słowem.
Ja mam doła i już przestaję wierzyć, że coś z tego w ogóle wyjdzie..... 😵
Szukam osoby, która chciałaby się zajmować Synkiem kilka razy w tygodniu (2-3), bo ja chwilowo jestem udupiona i też wielka dupa z tego na razie.
Rzeźbie jak mogę, ale bez trenera to wiecie jaka to jazda.... 😵
Nie wiem czy skoków nie odpuszczę ( na razie, bo nawet hala nie skończona i w miarę kompletnego parkuru jeszcze brak, a na 3 przeszkodach na krzyż to się nie da porządnie przygotować)  a może skupię się na ujeżdżeniu, ale co nam z tego wyjdzie to wolę nie myśleć  🤣
Cieszę, że koń zdrowy itd, tylko szkoda, żeby się marnował jakby mógł coś sobą zaprezentować, a tak jak nic nie wyjdzie to pewnie wcześniej czy później jajka spadną i Monsun się nie doczeka uznanego potomka  😉
A tak chciałam coś więcej wykrzesać z mojego Monsuna, niż tylko wożenie się w kółko po placu  🙁
Samo życie  🙁
To się nad sobą poużalałam troszkę  😉

Tak czy inaczej mam nadzieję, że los się odmieni, a tutaj jeszcze zdjęcia z jesieni, październik chyba.
Innych póki co brak  😉









adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
18 grudnia 2009 16:48
Witam mam do was pytanie i ogromna prosbe wykupilam z rzezni 15 miesiecnego zrebaka pelne obustronne pochodzenie ogier malopolski ja w sumie skupialam sie na fryzach ale chcialam sportowego konia posiada rodowod papier dotacyjny i paszport stan zdrowia bardzo dobry ale ja sama nie znam sie na tych koniach na tyle nie wiem na co patrzec wszyscy mowia ze ladny tak poprostu to ogierek chciala bym uzyskac od was opinie na jego temat bede bardzo wdzieczna aha chciala bym uzyskac wszelkie informacje na temat jego matki klacz Debora młp rodzona 2004 r masc gniada ojciec jung masc gniada rodzony 1994 r nie wiem czy nr ksiegi stadnej jest potrzebny bede wdzieczna za wszystko naprawde bo sama nie wiem co mam na moje jest naprawde piekny ale ja patrze ogolnie byc moze ktos znajdz 😀ie cos czego nie widze ja pzdr dolaczam zdjecia 🏇 🏇 🙇 pierwsze 2 zdjecia sa robione jeszcze w fundacji tam mial rok narazie mam takie zdjecia z ktorych ciezko bedzie cos zauwazyc pojutrze wrzuce nowe bardzo dziekuje
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
18 grudnia 2009 16:55
Ok powiedzcie mi jak mam wrzucic zdjecia i w jakim formacie bo nie wchodzi
yga   srają muszki, będzie wiosna.
18 grudnia 2009 18:00
Claudia- on jest cudowny !  😍
adrianna32 -napisz do mnie na gadu, a Ci pomogę.
trochę mojego.
Kodeks 8lat





pan torpeda:

koń wszechstronny 😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
18 grudnia 2009 18:39



Hej dziewczyny, mam takie pytanie jak to jest: szukałam w necie i jedna klacz która jest babka mojego konia raz jest xo a raz młp. według bazy koni jest ona xo, w związku z czym matka mojego też jest xo. ojcem jest berberys xxoo, to co wychodzi z połączeni xo i xxoo?
małopolak 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
01 stycznia 2010 21:26
jaka jest rożnica między xo a xxoo? 😡
xxoo to połączenie araba (oo) i folgluta (xx), a xo to np xxoo + xo albo inne miksy ( z oo, xx albo xo).

tzn ja tak to rozumiem  😁
cieciorka   kocioł bałkański
02 stycznia 2010 00:17
srednio kumam. w ogóle małopolaki srendio mnie kręcą, ale to mnie zaciekawiło 🙂
xxoo czyli koń angloarabski czystej krwi, powstaje w wyniku krzyżowania ( w czystości) ras xx, oo oraz xxoo, natomiast xo jest półkrew angloarabska. Koń półkrwi nie musi mieć rodowodu o tak ściśle określonym procencie oo i xx , do krzyżowania dopuszcza sie także konie półkrwi arabskiej (o, w PL hodowli były to konie ze szczepów Schaygya czy Dahoman) oraz konie półkrwi angielskiej (x, noniusy, przedświty, furioso itp).

W większości przypadków małopolak to angloarab półkrwi,występujące czasem angloaraby "czyste" xxoo, także trafiają do księgi młp.

Mam nadzieje, że nie za mocno zamotałam. Bardzo dokładnie jest to opisane w księgach stadnych, mogę ewentualnie podesłać skan w wolnej chwili 😉
armara a mozesz mi wyjasnic dlaczego niektore sa wpisywane jako xo a inne jako młp? bo tego to ja za nic nie rozumiem  😂 ale jak wiekszosc chyba  😁
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg424369#msg424369 date=1262455198]
armara a mozesz mi wyjasnic dlaczego niektore sa wpisywane jako xo a inne jako młp? bo tego to ja za nic nie rozumiem  😂 ale jak wiekszosc chyba  😁
[/quote]
Teraz wszystkie oprócz xxoo (teoretycznie przynajmniej) są opisywane jako młp, jako xo, czasem AA są często opisywane ogiery sproawdzane  zza granicy.
W oficjalnych dokumentach, obecnie,  nie spotyka się już koni opisanych jako xo.
Uważam, że jakoś tak dumniej brzmi angloarab niż młp, trochę się interesuję rasą i nadal widzę, że ta druga nazwa kojarzy się z koniem drugiej kategorii. W zasadzie dzięki niestarannej selekcji, sczególnie wśród hodowców prywatnych jest masa koni o wartosci mięsnej (mam tu głównie na myśli dotacyjny skansen 😉), zresztą szczęka mi opadła keidy zobaczyłam ile ogierów dostało wpis do księgi głównej z dziurami w rodowdzie już w 4 pokoleniu

Sama mam córkę klaczy xo i ogiera xx opisaną jako młp, jej córka po xo też jest młp. Takie mamy przepisy hodowlane i specjalnie wpływu na to nie mamy.
bo kojarze ze byl z tym jakiś dym troszke  😁
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg424408#msg424408 date=1262456127]
bo kojarze ze byl z tym jakiś dym troszke  😁
[/quote]
Dym jest na każdym kroku dosłownie, opisywanie koni w PL to istny cyrk, niby istnieją programy hodowlane, a jak przyjdzie co do czego to tragedia
np moja klacz ma wirtualną siostrę bliźniaczkę  😵 😁
Generalnie jest udana, urodziła się jako młp, do roku była młp, w wieku 3 lat SP, potem znowu młp, a teraz jeszcze pojawiło się alter ego  😁
cieciorka   kocioł bałkański
02 stycznia 2010 20:29
dzięki, już rozumiem 🙂
Wrzucam takie małe porównanie styczeń2010/maj2009 moich małopolek
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 stycznia 2010 12:27
Ale piękne ujęcia, śliczny maluch 😉
Mój mały małopolaczek pół roku temu i kilka dni temu.
Proszę zwrócić uwagę jak udało nam się rozbudować mięśnie szyi  🏇
Widać różnicę?


Julie
pewnie, ze widać, brawo
zrobił się z niego chłop 🙂 spytam z ciekawości , jaki papier ?
Julie, pewnie , że widać! Rosnie chłopisko  😀
Prosze o pomoc...Czy ktos z Was ma moze info/ zdjecia ogierow Plik oraz Kwartet? Bede wdzieczna  🙇
http://www.allbreedpedigree.com/kwartet


rodowód i zdjęcie Kwarteta dziadka moich dwóch pociech 🙂



http://www.allbreedpedigree.com/plik

i Plik
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
10 stycznia 2010 22:25
Czy ktoś coś wie o ogierze Brutal ?
http://www.allbreedpedigree.com/brutal5  😉

Brutal m
o: Dragomin
m: Brama/Kwartet
hodowca: Jacek Soska
Próba dzielnośc - Test 100-dniowy, Boguslawice 2008
miejsce : 26/39
wynik: 72,08 - ocena db
bonitacja: 78, wpis do księgi glównej (księga CIAA - dział angloarabski)

Matka ogiera, klacz Brama zostala wyhodowana w SK Janów Podlaski i pochodzi z rodziny klaczy Bawialnia o.
Klacz zostala zbonitowana na 76 pkt, u p. Soski urodziła także klacz po Brednia/Oregon xx.
Brednia dała uznanego og. Bre Gun (po Top Gun) wiceczempiona ZT Bogusławice 2006 (nota za skoki 9,5)

Ojciec Brutala - Dragomin został wyhodowany w SK Mieczownica, jednak nie pozostawił w hodowli żadnego ciekawego potomka.
Sam Brutal poza jedną klaczą z wpisem do księgi głónej, nie ma się czym pochwalić...
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
10 stycznia 2010 22:52
Oj, to muszę coś z mojego wyciągnąć żeby troszkę lepszej sławy tatusiowi przysporzyć  😀
Armara,  dzięki.
A czy ktoś miał osobisty kontakt z Brutalem ? Jakieś zdjęcia ? Osobiście znalazłam jedno, lichej jakości...
http://www.pandel.bee.pl/index.php?wybrano=konie Trzeci od góry.
zrobił się z niego chłop 🙂 spytam z ciekawości , jaki papier ?


Kadafi m (Campetot xxoo/Egzaltacja m)  / Enigma m (Taran m/Etola m)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się