popręg

jeśli któraś z was korzystała lub wie coś na temt tych popręgów. który byłby lepszy? Różnica nie duża ale zawsze jakaś tam jest. Ten http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_32_155&products_id=3440 czy ten http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_32_155&products_id=3658 czekam na odpowiedzi  😉
Ada  jaka to jest szerokość ? ... mój koń obciera się i myślałam nad najszerszym 🙂
miałam sznurkowy ale jest wrażliwy na materiał w nim ;/
Orlikowata, pomyśl o wyprofilowaniu jeśli się obciera. U mnie tylko to zadziałało.
Potrzebuję popręgu skórzanego i proszę o opinie na temat tych dwóch:
Euroriding: http://www.ihaha.pl/product_info.php?cPath=23_91&products_id=296
Daw-mag: http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_32_155&products_id=2289
Ewentualnie jakieś inne propozycje do 200 zł.
Daw-Mag, jak dla mnie to jakość porównywalna do Prestiga.
a dla mnie nawet i lepszy  😉
zaba   żółta żaba żarła żur
10 grudnia 2009 23:53
Czy ma może któraś z Was,Drogie Kobitki  😉 popręg Prestige A-5?
amaznoka89 - zdecydowanie DawMag. Jest rewelacyjny 🙂
Dziękuję za opinie :kwiatek: Na pewno kupię daw-maga.
HI! poszukuje popręgu do siodła skokowego/wszechstronnego takiego szerokiego jak ten :

http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/1298
Hej! Wiecie gdzie mogę kupić popręg żelowy rozmiar 100cm ??
Mi DAW-MAG służył pare ładnych lat...
Szczerze spodziewałam się "kupy" po daw-magu, nie wiem czemu, nie miałam nigdy doczynienia z ich produktami, ale za niską cenę myślałam, że dostanę słabą skórę. Ale mówię, raz kozie śmierć, mój świetny popręg neopronowy kavalkade miał się nadal dobrze, ale trochę już miał ochotę odpocząć i udać się na 2 plan, więc zastanawiałam się nad popręgiem...

Zamawiałam coś z amigo-konie i były tam daw-magi, dość tanio, bo kilka ostatnich rozmiarów...

zamówiłam ujeżdżeniowy, profilowany. Mam go dopiero miesiąc, ale skórka jest CUDOWNA!! Mięciutki, świetnie uszyty, piękny kształt. Normalnie cudo! 😍

http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_32_155&products_id=3658
Likier ale o Dwa Magu są same pozytywne opinie (chodzi mi o popręgi) i to nawet ostatnio ktoś się też pytał o nie. I również same pozytywy. Ja mam mój już drugi rok i jest po prostu boski 🙂
Ponieważ mój DAW-MAG już się kończy..potrzebuje opinie na temat popręgów skórzanych EURORIDING  :kwiatek:
Słuchajcie, pytanie do tych którzy używali popręgów wszechstronnych do ujeżdżeniówki/ujeżdżeniowych przystuł- co zrobić żeby one potem nie dyndały na boki? Zastanawiam sie nad jakimiś rzepikami małymi  < taką opaską> lub ew. tunelem jakimś żeby mieć w co je wsuwać... ale to chyba futro bo neoprenowe nie są profilowane.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
09 stycznia 2010 19:51
Moze np wszyć, jeśli się da kawałek taśm parcianych (może dodatkowo spinanych na rzepy) na wierzchu popręgu na pasującej nam wysokości. Cos na kształt szlufek.
Dorotheah, myślałam nawet o takich samych paskach z rzepami ale chyba się zsuną.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
11 stycznia 2010 01:55
Same paski nie dość, że mogą się zsunąć, to po stronie konia będą mało komfortowe (a  dla Ciebie pewnie ich poprawianie  😉) może nawet ułatwiające obtarcia.
Jeśli masz neopren, tekstylny nie powinno być kłopotu z wszyciem pasków po zewnętrznej stronie na kształt dużej szlufki/ lub 2 małe/ albo szlyfki spinanej na rzep.
Gorzej jak masz żelowy, sympateksowy, czy skórzany popręg. Ale tu pewnie rymarz sobie poradzi.

Ja właśnie swój popręg neoprenowy przytaszczyłam w celu wszycia szlufek ( chyba na rzep) nad sprzączkami popręgu (na językach, by się nie przesuwały wokół własnej osi, po zapięciu przystuł).

Tylko zastanawiam się czy kosz rymarza,  nie sprawi że lepiej żebym kupiła nowy uj popręg 😉
Burza, ja mam identycznego Daw-Maga, jak Likier (swoją drogą świetny popręg) i doszywałam dodatkowe szlufki skórzane na paskach tuż pod sprzączkami (używam popręgu do różnej długości przystuł, jak któreś nie dosięgały do tych firmowych szlufek to takie sterczące paski wyglądały beznadziejnie i niezmiernie mnie irytowały).
Koszt czterech wszytych profesjonalnie skórzanych szlufek to bodajże 20 pln - a robił to rymarz, który ma warsztat ze 2km od Wilczej Góry - mogę dopytać trenerki dokładnie gdzie.
po daw-magu można sie w sumie wszystkieg spodziewac.. kupowałam ogłowie bardzo dawno temu podstawowy model- skóra w miare ok, kupiłam niedawno wyminacze trójkątne i są TRAGICZNE skóra sie dosłownie kruszy, wszystkie nitku puszczają- dobrze ze nie puiściły podczas lonżowania, - wymiarowo też troche dziwne- ale jak macałam popręgi to można się zakochać- są naprawdę cudowne- i to za taką cenę!  😜
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 stycznia 2010 16:08
do mojego popręgu tez były doszywane szlufki - koszt śmiesznie niski (doszywał rymarz), efekt jak zakładany 🙂
ostatnio wymyśliłam też patent na przystuły, które nie sięgaja lub nie trzymają się za dobrze w szlufkach (mam taki problem po stronie z gumami) - frotka do tenisa 😀 (np. taka)
najlepsza byłaby czarna (bo nie byłoby jej praktycznie wcale widać), ja akurat pod ręką miałam białą... najważniejsze, że spełnia swoją rolę 🙂
quantanamera, a nie ten z Głoskowa?
Mam dylematy bo 70cm uj jest jednego dnia ok a drugiego zapieram się o ścianę żeby dopiąć, a 90 cm kucykowe jest dużo, dużo za długie, ale jak mam kupić nowe kucykowe 80 lub 90 bez gum to lepiej dociułać na Kavalkade 80cm.

caroline, o właśnie, o czymś takim myślałam! 😀
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
11 stycznia 2010 19:30
HI! poszukuje popręgu do siodła skokowego/wszechstronnego takiego szerokiego jak ten :

http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/1298



ja mam USG, kupiłam u jednej voltowiczki, sklep otwierała w trójmieście (ale to daaawno było).
z tym, że nie polecam, fajny, bo nie obciera, ale mi maskarycznie siodło się przy nim rusza, muszę jeździć z napierśnikiem, gdzie siodło jest dopasowane do konia, a przy zwykłym, z sympateksu tego problemu nie mam. ale to kto już jak woli.

EDIT: a przecież link do sklepu sama podałaś. widzę, że tam są różne rozmiary.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
12 stycznia 2010 00:34
... mi maskarycznie siodło się przy nim rusza, muszę jeździć z napierśnikiem, gdzie siodło jest dopasowane do konia, a przy zwykłym, z sympateksu tego problemu nie mam.


Czy jeszcze ktoś zauważył coś takiego przy takim popręgu w szerokim rękawie neoprenowym ???

Mam tego typu popręg innej firmy, z gumami po jednej stronie i coś mi się konia na niego krzywi (może to na neopren, a może na komfort pracy w popregu), a faktycznie siodło mogłoby stabilniej leżeć (przy czym chyba to nie wina siodła, bo problem nasila się w ruchu, a w stój jak sprawdzam siodło to jest ok).  Ciągle myślę, że to przez te gumy, tylko z jednej strony, ale może jednak nie...może to popręg jednak przesadnie pracuje :/
Ja nadal jestem zachwycona daw-magiem  😍 Ale kocham też mój wysłużony kavalkade, jest na prawdę świetny i można własnie w niego wsadzić szlufki 🙂

Dla mnie oba te popręgi są świetne, ten kavalkade przeżył Koniczkę, bo od niej go kupiłam, u mnie posłużył pare lat i nadal żyje, ZERO RDZY, zero dziur, pęknięć...
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
12 stycznia 2010 13:05
Właśnie przymierzam się do kupna popręgu ujeżdżeniowego. Mam dylemat między daw-magiem profilowanym a kantaurem tylko  w tym drugim przypadku mam problem bo
- nie znam żadnych opinii o tych popręgach(dlatego też chciałabym zeby ktoś z was mi pomógł) oraz są 2 razy droższe od daw-maga. Miałam juz kiedyś daw- maga i byłam zachwycona. Jeden miałam chyba z 6 lat gdzie ja go ciorałam równo na wszystkich koniach jakie jeżdziłam. Rok temu kupiłam ujeżdzęniowy ale niestety za krótki bo moja kobyła jest toczącą się kulą tłuszczu i go dałam koleżance, która też go nie oszczędza.
Chciałam też żeby ktoś mi powiedział jak z jakością kentaura?? Chociaż bardziej jestem przekonana do daw-maga już wypróbowanego.
Pozdrawiam
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 stycznia 2010 12:06
[quote author=Bee. link=topic=117.msg436415#msg436415 date=1263238233]
... mi maskarycznie siodło się przy nim rusza, muszę jeździć z napierśnikiem, gdzie siodło jest dopasowane do konia, a przy zwykłym, z sympateksu tego problemu nie mam.


Czy jeszcze ktoś zauważył coś takiego przy takim popręgu w szerokim rękawie neoprenowym ???

Mam tego typu popręg innej firmy, z gumami po jednej stronie i coś mi się konia na niego krzywi (może to na neopren, a może na komfort pracy w popregu), a faktycznie siodło mogłoby stabilniej leżeć (przy czym chyba to nie wina siodła, bo problem nasila się w ruchu, a w stój jak sprawdzam siodło to jest ok).  Ciągle myślę, że to przez te gumy, tylko z jednej strony, ale może jednak nie...może to popręg jednak przesadnie pracuje :/

[/quote]

Dorotheah, ja mam bez gum, a dzieje się tak jak napisałam. przy innych popręgach siodło ściągam z miejsca, w którym je założyłam.
Czy ktoś ma wszechstronny popręg w całości neoprenowy (taki jak do ujeżdżeniówki, tylko dłuższy) ?

Jak się sprawuje? Jakiej firmy? Gdzie w internecie są?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się