Młode Konie

zuz95, już lonżujesz dwulatkę?
slojma   I was born with a silver spoon!
11 maja 2010 16:01
hate me!- super, mam nadzieję, że to nic poważnego i za miesiąc wet. nie będzie miał do czego przyjeżdżać
rewir  na razie tylko stepujemy 😉  tzn ona ma juz 2 lata i 3 miesiące dopiero zaczynamy pracować ;p
po co tak wcześnie? Totalna głupota.
ja robię to co mi każę trener i nie wydaje mi się ze 15 min na ląży w stępie jej zaszkodzi.....
Averis   Czarny charakter
11 maja 2010 16:19
zuz95, najpier ją podtucz. Aktualnie, to nie ma z czego wyrabiać mięśni. A stęp 15 minut dziennie owszem szkodzi. Regularny ruch po kole nie jest zdrowy dla młodych nóg. Daj jej jeszcze te pół roku przerwy, dobrze Ci radzę :kwiatek:
co do podtuczenia to zgadzam sie w 100% nie mam pojęcia czemu  ona mi tak schudła jeszcze w zimę wyglądała jak pączek ;p ale ostatnio mi strasznie urosła i to może dla tego....
a co do chodzenia na ląży to ja nie z nią nie pracuje codziennie tylko 1/2 razy w tygodniu 🙂  a i tak ostatnio chodze z nią cześciej na spacery do lasu 😉
Averis   Czarny charakter
11 maja 2010 18:46
zuz95, sprawdź zęby i oddaj kał do badania. Konie przy zmianie sierści czasami tracą na wadze ,ale nigdy tak drastycznie (skoro była pączkiem)
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
12 maja 2010 07:39
Kilka zdjęć porównawczych Gluta:
dzień po kupnie, czerwiec 2008 (teraz się nie dziwię, że w stajni mnie wyśmiali  😂 )- Glut ma rok i 3 miesiące

maj 2009- 2 lata 2 miesiące

październik 2009 2 lata 7 miesięcy

luty 2010 2 lata 11 miesięcy


Ogólnie mogę powiedzieć, że kobyła wyładniała, ale nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań  😎 (dla przypomnienia- pełna siostra to czempionka i viceczempionka roczniaków i 2-latków śląskich). Straciła szyję, łeb urósł, ale oczy zostały dalej takie, jak u roczniaka (czyli Glut ma małe, "świńskie" oczka  🤣 ), za to poprawiły się nogi.
Ale nie będę narzekać- koń ma nieźle poukładane w głowie, a tak obiektywnie patrząc, to chyba jednak nie jest taka najgorsza  😉

No i kilka zdjęć porównawczych Clio:
źrebak  😅

roczniak

prawie 2-latka

z ogłoszenia- prawdopodobnie 2008 rok (czyli 4 lata)

tuż po kupnie- 5 lat i 2 miesiące

5 lat i 3 miesiące

5,5 lat

5 lat 10 miesięcy

6 lat i 1 miesiąc


Co do Clio, to na pewno żywienie i 4 ha pastwisk trochę zmieniło wygląd (moim zdaniem- na lepsze, ale ja ją kocham  😍 ), ale największa zmiana nastąpiła w psychice- z klaczy nieufnej, stłamszonej i spiętej zrobiła się spokojna, ufna pieszczocha, a z całego ciała zniknęło napięcie. I dopiero teraz, po prawie 1,5 roku od kupna można pomyśleć o jakiejś konkretnej pracy z dziewczynką  😎
p.s. za zdjęcia młodej Clio i za całą pracę i serce w nią włożone (+ opieka nad Glutem!) dziękuję moim przyjaciołom spod Krakowa  😅

edit: dodałam Clio
Averis   Czarny charakter
12 maja 2010 08:18
AleksandraAlicja, dlatego ja kupując mojego konia nie miałam względem niego żadnych oczekiwań 😁 Śliczna jest, czego od niej chcesz 😉
a nie masz aktualnej fotki ?
Czemu nie lonzowac 2-latki? Przeciez nauczyc chodzenia na lonzy trzeba juz mlodziutkiego konia, aby w razie potrzeby wiedzial o co chodzi (np. w czasie kolki, kastracji)
Moj mlody jako roczniak byl 3 razy na lonzy, jako 2-latek 7 razy, jako prawie  3-latek(2 lata i 8 m-cy) ... lonzowany przez 3 tyg. po kastracji... teraz na razie czekamy az sie podtuczy na łakach i do roboty pojdzie pewnie jakoś od czerwca, lipca tak aby pod koniec wakacji sie poprzewieszac i moze wsiasc, - a od nowego roku idzie juz do roboty.  :kwiatek:
Nie widze nic zlego w kilkuminutowej pracy raz na jakis czas.
Mysle, ze takie moje wczesniejsze przygotowanie bylo dobrym skutkiem np. wlasnie po kastracji, kiedy to kon wiedzial juz o co chodzil i jako juz pewnie 500 kg. zwierz nie szarpal ludźmi.
Co do karmienia... niektorych nie da sie podtuczyc 🙂 moj naprawde duzo żre, a ciagle jest jak przecinek. Wczoraj go mierzylam, ma 169 cm. Łolaboga...
Jeszcze sie tu łapiemy
Klara zajedzona jako 3 latka,zostawiona na rokna pastwichu,dziewczynka w zeszłym tygodniu wrociła do pracy
(co ja robie z łapami :emot4🙂
megane    no właśnie też się wydaje że nie ma w tym nic złego  :kwiatek:
ona ogólnie jest dosyć drobna i chyba ma to po mamie ;p  ale mogła tez tak schudnąć bo od zimy mi strasznie urosła
aktualnie ma ok 165 cm  a dziennie je ok 3kg owsa+musli+siano i stoi cały dzień na łące
Averis   Czarny charakter
12 maja 2010 17:17
Megane, budowy się nie przeskoczy. Twój może jest przecinkiem, bo do tej pory rósł, a teraz przyszedł czas na magazynowanie tłuszczyku. Karson rośnie bardzo powoli, a że jest ślązakiem, to szyję i zad ma jak trzeba 😁
Megane Roczniak na lonży?  🤔 Spieszyło się wam gdzieś? Jeśli już tak koniecznie chcesz przyzwyczajać, to może jak skończy chociaż te dwa lata? Roczniak to uczy się chodzić w ręku i cieszy się z dzieciństwa! To tak jak założyć 3latce szpilki i wymalować. Po co?- ma jeszcze na to czas.

Zuz95, trener który KAŻE wziąć 2latkę na lonżę?  🤔wirek: Pierwsze co bym zrobiła, to zmiana TAKIEGO trenera, bo chyba mało wie 😉 W jakim wieku chcecie ją zajeżdżać?

Nie odbierzcie tego źle, bo każdy robi jak chce, ale po prostu Zuz95 możesz poczekać jeszcze z pół roku, jak mówiła Averis.  :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
12 maja 2010 18:13
No tak, jak tak dalej pójdzie, to mój ślązak będzie mieć najdłuższe dzieciństwo na świecie 😉 Teraz to najważniejsza jest przeprowadzka 😉
Averis lepiej tak, niż w drugą stronę 😉
Averis   Czarny charakter
12 maja 2010 18:19
Bay, no ba 😉 Z resztą Karson sobie krzywdy zrobić nie da, to koń wojownik 😁 I anwet to w sumie żaden offtopic, bo w końcu temat o młodziakach 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 maja 2010 19:48
A ja chciałam dzisiaj z moją popracować na lonży... i omal mi ją muchy nie zagryzły 🤔. Nie szło,  dosłownie nie dałyśmy rady.  😤 puściłam ja luzakiem w ogłowiu na 30 min i heja do boksu... te meszki to tragedia w każda wiosnę. 🙄
Ja się dziś wkleję z Młodą, bo przez najbliższy czas nie będę Was nią męczyć  😁
Kobyłka pojechała dziś do "szkoły" bardzo dobrze zniosła podróż, o którą się tak martwiłam.

A będzie miała co zrzucać:



mtl   I M Equestrian
12 maja 2010 22:33
mój 4latek z dzisiejszej lonży w deszczowy pochmurny wieczór
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
13 maja 2010 06:56
Armara, więcej młodej, bo ja jestem jej absolutną fanką  😍 Ach, ona jest dla mnie IDEAŁEM konia małopolskiego  :kwiatek:
Żabeczka, a gdzie Twoje młode?!? 🤬 Dawaj tu zdjęcia, ale już!!!!  👿
Averis- moja ruda to ma dopiero dłuugie dzieciństwo  🤣 A i Glut, według wielu, powinien dawno zaiwaniać z siodłem na grzbiecie/bryczką za zadem  😎
Megane Roczniak na lonży?  🤔 Spieszyło się wam gdzieś? Jeśli już tak koniecznie chcesz przyzwyczajać, to może jak skończy chociaż te dwa lata? Roczniak to uczy się chodzić w ręku i cieszy się z dzieciństwa! To tak jak założyć 3latce szpilki i wymalować. Po co?- ma jeszcze na to czas.
A jak roczniak uczy sie chodzenia w reku? Na uwiazie... a czemu nie przedluzyc uwiazu (lonza to dlugi uwiaz) ? I puscic na 10 minut na duze kolo?
Bay, odpowiedz na Twoje pytania zawarlam w poscie, do którego sie odnosisz... Czytaj uważnie.
Nie spieszylo nam sie nigdzie i nadal sie nie spieszy...
Ja jako mała dziewczynka lubiłam sie malować i chodzic w mamy szpilkach 🙂 Kiepski przykład  😉

Averis młody juz sie podtucza, juz mu żeberek nie widać, calkiem milej sie na zwierze patrzy...
Teraz tez ma wiecej ruchu, bo w koncu poszedł do dużego stada, wiec moze sie wyganiac z chlopakami i rozbudowac sie troche 🙂
Edit: dodalam najnowsze fotki 🙂



Zuz95, trener który KAŻE wziąć 2latkę na lonżę?  🤔wirek: Pierwsze co bym zrobiła, to zmiana TAKIEGO trenera, bo chyba mało wie 😉 W jakim wieku chcecie ją zajeżdżać?

Nie odbierzcie tego źle, bo każdy robi jak chce, ale po prostu Zuz95 możesz poczekać jeszcze z pół roku, jak mówiła Averis.  :kwiatek:
[/quote]


trenera za nic nie zmienie bo juz miałam 10 i nikt mnie tak dużo nie nauczył ;p
i tak jak pisałam nie jest to regularna praca 1 w tyg na stepa na ląży i codziennie w maly terenik na uwiązie 🙂
co do zajeżdżania to jeszcze nie wiem
a w jakim wjeku powinnam zajeżdżać anglika?one podobno szybciej dorastają(pisze tylko to co słyszałam i nie wiem czy to jest prawda) 


zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 maja 2010 14:52

Żabeczka, a gdzie Twoje młode?!? 🤬 Dawaj tu zdjęcia, ale już!!!!  👿



A no dawo nie było bo wstydziłam się ostatniej porcyjki fot ;] co za dużo to nie zdrowo i najpewniej niektórym Iskra odbijała się już zbyt mocno 🙂
Tym razem na życzenie 🙂 nie wiem czy te fotki dodawałam ale..🙂 w razie czego mnie upomnijcie 🙂
Moja 156cm kobieta 🙂
Ostatnio w sumie mało cykam zdjęć przez cholerne muszki. nie dają nam spokoju.  Kilka razy w dzien na 30 min padoku i heja do stajni. Nie idzie wytrzymać.

Na samym dole Iskra z jej ukochana koleżanką Blamunią -Ślązaczką. Są w tym samym wieku i różni je zaledwie 12 cm  w kłębie :P
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
13 maja 2010 15:39
Żabeczko, jeśli mnie oczy nie mylą, to Twoja kobyła bardzo wydoroślała  🙂 Jeszcze  niedawno to na zdjęciach była bardzo źrebięca, a z tych wrzuconych teraz- wygląda dorosła klacz! 
AleksandraAlicja
😡
Nawet nie wiesz jak nam miło  :kwiatek:

A taka była malutka:



Dorzucam na prośbę jeszcze jedno zdjęcie (brat się załapał przy okazji  :hihi🙂

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
13 maja 2010 18:17
Armaro, a gdzie młoda poszła do szkoły? To już trening przedzakładowy?
A jeszcze tak żeby Ci dosłodzić  😀 , to jak myślę: "małopolak",  od razu przychodzi mi do głowy Twoja Arcona. Ona jest taka... taka... taka MAŁOPOLSKA!!!
Armaro, a gdzie młoda poszła do szkoły? To już trening przedzakładowy?
'
Dzięki  :kwiatek:
Na razie pojechała do zajeżdżania, na ok. 2 miesiące, potem będzie miała przerwę. Kwalifikacjedo ZT są pod koniec września.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się