Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

nie wiem jak z huty, w kazdym razie napewno jezdza spod galerii krakowskiej chociazby. Tylko radze uwazac, bo nie zawsze jada glowna droga i czasami trzeba niezly kawal spacerowac... ( i jesli chodzi o zwiedzanie stajni to jeszcze jest nieczynna).
Czardasz,Katija dzięki za info :kwiatek:
Katija to że jest nieczynna to chyba nie przeszkadza aby ją zobaczyć  🙂
floo, Jeśli tylko z zewnątrz, to absolutnie nie przeszkadza 😉
Katja, bez i. Nie mylic mnie z katija prosze. No wydaje mi sie,zeby teraz ogladanie bylo dobrym pomyslem skoro jak pisalam trwaja tam prace... Wiec prosimy o chwile cierpliwosci, niedlugo bedzie czynne.
[ciach]

Ogłoszenia w innym wątku.
  🤬

Tania odnosnie Twojego pytania czy konie sa sprowadzane w reku czy puszczane luzem- oczywiscie, ze w reku.
odnosnie pastwisk- Rafal ma niesamowicie duze tereny w swoim posiadaniu, ogolnie z kazdej strony stajni sa pastwiska. (czego ja na poczatku nie wiedzialam i prawie zawalu dostalam, ze konie zniknely) i to co jest przy drodze takze jest jego pastwiskiem (teraz aktualnie zalanym... ale juz wode prawie wypompowali), i konie chodza tam nawet jak stoja we "stajni wlasciwej" ze tak to ujme. nie ma problemu, ze trzeba spacerowac z koniem. aktulanie nie jest tak rozowo z tymi pastiwskami, ale i tak jest ok 🙂 natomiast w normalnej sytuacji jestem z nich mega zadowolona, konie sa "pastwiskowane" rozsadnie, Rafal zawsze dba, aby byla dobra trawa i aby bylo jej pod dostatkiem. nie to co sie widzi w wiekszosci stajni, ze konie wyjadaja resztki trawy juz z korzonkami... takze nie moge sie doczekac az nasza stajnia bedzie znowu czynna i konie wroca na swoje pastwiska (moja narazie i tak sie kuruje, wiec moze tylko na mini padok lazic, ale juz coraz lepiej, wiec ciesze sie, ze akurat jak wyzdrowieje to wroci na laki 😅 )
Orientuje się ktoś, czy w najbliższym czasie lub ewentualnie ogólnie wakacyjnym przyjeżdża do Krakowa jakiś koński masażysta na normalne wizyty?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
29 czerwca 2010 20:49
  KOCHANI!
piszę tutaj bo nie raz można było liczyć na pomoc re-voltowiczów.
prośba jest dość nietypowa bo nie chodzi o końskie sprawy lecz o ludzkie.
Ochotnicza Straż Pożarna w Myślenicach Górne Przedmieście organizuje zbiórkę mebli ( łóżka, szafki, stoły) oraz sprzętu AGD ( lodówki, kuchenki gazowe i elektryczne) używanych nadających się do użytku dla osób dotkniętych powodzią.
Pomoc organizowana jest docelowo dla mieszkańców wsi Słupiec gmina Szczucin w powiecie Dąbrowsko- Tarnowskim.
Strażacy z OSP Myślenice Górne Przedmieście pomagali w dniach 25 do 27 czerwiec ludziom z gminy Szczucin w usuwaniu skutków powodzi.
http://www.straz-dt.pl/aktualnosc/strazacy-z-myslenic-pomagaja-powodzianom-z-gminy-szczucin

osoby chcące pomóc mogą kontaktować się z członkiem OSP Myślenice pod numerem telefonu: Michał Górka 604 188 114 w celu ustalenia odbioru mebli i sprzętu AGD.
Dzięki uprzejmości kilku firmom transportowym udostępnione zostaną samochody dostawcze, które zajmą się odbiorem darów oraz dostarczeniem ich do powodzian.
Zbiórka organizowana jest do soboty 3 lipiec 2010, jeżeli zostanie zebrana odpowiednia ilość darów planowane jest dostarczenie ich w niedziele 4 lipca

Moderatorki proszę o niekasowania a osoby zainteresowane o niezaśmiecanie wątku dopytywaniem się, proszę dzwonić na podany nr Tel  w celu informacji
Solina, wrzuc takze do watku krakowskiego na Towarzyskich.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
29 czerwca 2010 21:46
remendada,  wrzucone 🙂
bardzo prosze o opinie o Niegardowie  :kwiatek: stal ktos z Was z koniem tam? Potrzebuje jak najwiecej informacji o pensjonacie.

edit: juz nieaktualne  😀
Może ktoś szuka transportu dla 1 konia na zawody do wiatowic? Tak się składa, że ja jadę (w sobotę), ale tylko z 1 koniem.
Fajnie by było, gdyby ktoś się z nami zabrał - mamy 1 wolne miejsce w przyczepie.  Niestety, ale Witowice są strasznie daleko od nas (stoimy w rząsce) i zależy mi na tym, by koszty przewozu rozłożyły się na jak największą ilość osób 😉
Jeśli ktoś jest zainteresowany - pw 😉
PROPOZYCJE
ZAWODÓW TOWARZYSKICH W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

Organizator: Stadnina Koni RANCHO PCIM
Termin: 18 lipca 2010 r.
Adres: 32-432 Pcim 336
woj. małopolskie, powiat myślenicki
Kontakt:
www.agroturystykakonna.pl
eugeniusz.z@poczta.fm
tel. 12 2748882
kom. 508 350 040
Termin zgłoszeń: do 14 lipca 2010r. (mailowo lub pocztą na obowiązującym druku, ewentualnie telefonicznie)
Sędzia Główny i Gospodarz Toru: Jacek Wodyński


Program
Niedziela, 18 lipca 2010

13.00- odprawa techniczna
14.00- I konkurs- kuce- 50 cm- zwykły
15.00- II konkurs- kuce-70cm- dokładności z rozgrywką
16.00- III konkurs- duże konie- 80cm- dokładności z rozgrywką
17.00- IV konkurs- duże konie- 100cm- z Jokerem
18.00- Zakończenie zawodów.

Uwagi:

1.Zawody mogą zostać odwołane ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszonych koni lub fatalne warunki pogodowe.
2.Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu zawodów 
3. W momencie rozpoczęcia konkursu następuje zamknięcie listy startowej.
4. Konkursy mają charakter otwarty.


Warunki techniczne: parcours- podłoże trawiaste, rozprężalnia- podłoże piaskowe i trawiaste
Opłata organizacyjna wynosi 30zł od pary zawodnik/koń
Boks: 50zł/dzień, liczba miejsc ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń.

Możliwość noclegu w Gospodarstwie Agroturystycznym- RANCHO PCIM- tel. 122748882, www.agroturystykakonna.pl
Możliwość wyżywienia na terenie zawodów we własnym zakresie

1. W zawodach mogą uczestniczyć zarówno osoby pełnoletnie jak i niepełnoletnie z tym, że osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodą rodzica lub prawnego opiekuna.
2. Każdy zawodnik musi posiadać zaświadczenie zezwalające na uczestnictwo w zawodach jeździeckich od lekarza.
3. Zawodnik obowiązany jest posiadać aktualną polisę NW z tytułu uczestnictwa w zawodach jeździeckich.
4. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie wypadków i zachorowań zawodników, luzaków i koni, jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów i innych zdarzeń losowych
5. Wszyscy zawodnicy muszą startować w atestowanym kasku lub toczku z zapięciem trzypunktowym. Zaleca się też dla wszystkich niepełnoletnich zawodników kamizelki ochronne.
6. Wszystkich uczestników konkursów obowiązuje schludny i bezpieczny strój.
7. Rząd i ogłowie zgodne z przepisami PZJ.
8.Dopuszczalny wiek koni od 4 lat.
6.Koń może startować 3 razy.
7. Konie startujące w zawodach muszą legitymować się paszportem z aktualnymi szczepieniami przeciwko grypie końskiej.

Polski Związek Jeździecki prosi wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sporty konne, o przestrzeganie poniżej przedstawionego kodeksu oraz zasady, że dobro konia jest najważniejsze.
Dobro konia musi być zawsze i wszędzie uwzględniane w sportach konnych i nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani innym celom np. komercyjnym.


KODEKS POSTĘPOWANIA Z KONIEM
I. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu w zawodach, dobro konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia i transportu.

II. Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w zawodach. Odnosi się to także do podawania leków i środków medycznych, zabiegów chirurgicznych zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków nadużywania pomocy.

III. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na teren zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, warunki stajenne, kondycję koni i ich bezpieczeństwo także podczas podróży powrotnej z zawodów.

IV. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji.

V. PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.

PUCHAR GÓR
Jest to cykl zawodów jeździeckich, towarzyskich odbywających się na terenie Beskidu Wysokiego, Beskidu Wyspowego i Gorców.
Pomysłodawcami i realizatorami zawodów wchodzących w skład PUCHARU GÓR
są cztery ośrodki jeździeckie: 
Klub Sportowy „BÓR”,
Stadnina Koni w Łopusznej,
Stadnina Koni „DWORNA” w Rogoźniku i
Stadnina Koni RANCHO PCIM w Pcimiu.
PUCHAR GÓR obejmuje konkurencje indywidualne i drużynowe w dyscyplinie skoki przez przeszkody oraz konkurencje indywidualną w dyscyplinie ujeżdżenie.
Zawody towarzyskie mają charakter otwarty.
Konkurencje indywidualne rozegrane będą w kategoriach:
skoki kuce – junior młodszy, wysokość przeszkód do 70 cm
skoki duże konie – bez rozgraniczenia wieku, wysokość przeszkód do 100 cm
ujeżdżenie – bez rozgraniczenia, klasa L, P
UWAGA! Konkursy ujeżdżenia NIE odbędą się w Stadninie Koni RANCHO PCIM.
Konkurencja drużynowa: skoki przez przeszkody.
Terminy zawodów:
18.07.2010 – Pcim – Stadnina Koni RANCHO PCIM
31.07 - 01.08.2010 – Łopuszna – Stadnina Koni
22.08.2010 – Rogoźnik – Stadnina Koni „DWORNA”
12.09.2010 – Toporzysko – Klub Sportowy „BÓR” – FINAŁ
ZASADY RYWALIZACJI INDYWIDUALNEJ
1. Konkurencje indywidualne rozegrane będą w kategoriach:
skoki kuce – junior młodszy, wysokość przeszkód do 70cm.
skoki duże konie – bez rozgraniczenia wieku, wysokość przeszkód do 100cm
ujeżdżenie – bez rozgraniczenia, klasa L, P
2. Do punktacji pucharowej liczone są uzyskane punkty z maksymalnie 2 konkursów na każdych zawodach.
3. O zwycięstwie w klasyfikacji indywidualnej decyduje większa ilość punktów.
4. Ilość punktów bonifikacyjnych do rywalizacji pucharowej określona jest poniżej:
konkurs skoków 50cm (kuce)        1m – 5p, 2m-4p, 3m – 3p,
konkurs skoków 70cm (kuce)        1m – 10p, 2m-9p, 3m – 8p,
konkurs skoków 80cm                  1m – 5p, 2m-4p, 3m – 3p, 4m – 2p, 5m – 1p
konkurs skoków 100cm                1m – 10p, 2m-9p, 3m – 8p, 4m – 7p, 5m – 6p
konkurs ujeżdżenia kl. L      1m – 5p, 2m-4p, 3m – 3p, 4m – 2p, 5m – 1p
konkurs ujeżdżenia kl. P      1m – 10p, 2m-9p, 3m – 8p, 4m – 7p, 5m – 6p
ZASADY RYWALIZACJI DRUŻYNOWEJ
1. Drużyna może liczyć maksymalnie 3 osoby,  ich skład nie może się zmieniać, zawodnik może być członkiem tylko jednej drużyny, ilość drużyn z danego klubu jest nieograniczona. Zgłoszenia drużyny należy dokonać najpóźniej w dniu zawodów na obowiązującym druku.
2. Do klasyfikacji drużynowej sumuje się dwa  najlepsze wyniki osiągnięte przez dwóch różnych członków drużyny na poszczególnych zawodach
3. Konkursy PUCHAROWE oznaczone są w propozycjach zawodów.
4. O zwycięstwie w klasyfikacji drużynowej decyduje większa ilość punktów.
5. Ilość punktów bonifikacyjnych do rywalizacji pucharowej określona jest poniżej:
konkurs skoków 50cm (kuce)        1m – 5p, 2m-4p, 3m – 3p
konkurs skoków 70cm (kuce)        1m – 10p, 2m-9p, 3m – 8p
konkurs skoków 80cm                  1m – 5p, 2m-4p, 3m – 3p, 4m – 2p, 5m – 1p
konkurs skoków 100cm                1m – 10p, 2m-9p, 3m – 8p, 4m – 7p, 5m – 6p
NAGRODY
1. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymują pamiątkowe flots
2. Zwycięzcy konkursów (miejsca od 1-3) otrzymują nagrody rzeczowe.
3. Zwycięzcy konkursów finałowych w PUCHARZE GÓR oprócz nagród rzeczowych otrzymują pamiątkowe puchary i plakietki
A ja już właśnie kończę pierwszy dzień w Pcimie z konikiem. Na razie wrażenie jak najbardziej pozytywne. Koń chyba też zadowolony 🙂
Niestety jestem taka sierota, że nie odnalazłam osoby, z którą miałam obgadać sprawy opieki nad chłopakiem. No, ale jutro już muszę to załatwić 😉)))

Szkoda, że nie będzie ujeżdżeniówek 18-tego 🙁 Bardzo się nastawiłam, że wystartujemy 🙁
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
07 lipca 2010 20:08
Hejka powiedzcie mi które stajnie Krakowskie posiadają boksy angielskie?
I drugie pytanko czy ktoś trzyma konia w takim boksie przez cały rok, i jak to wygląda w zimie gdy temp spadnie do
-20C  nie jest wtedy zwierzakowi zimno? zakaładacie dodatkowe derki mimo futra? (nie mówie o hucułach które są przyzwyczajone do ekstremalnych warunków). Mam konia z problemami oddechowymi wiec taki boks jest mu wskazany.
Tą zimę moje dzieciaki przestały w angielskiej stajni, a większą część zimy jedno z nich nawet w nocy poza boksem (do 24st) z własnego wyboru gdyż taranował nocą drzwi heh... nigdy nie derkowałam ani jednego ani drugiego i nawet kataru nie miały... tylko trzeba być konsekwentnym a nie raz tak raz siak 🙂
melduje, ze konie w Targowqisku opuscily w koncu stajnie tymczasowa i wrocily do stajni wlasciwej  🏇  😅 jeszcze duzo jest tam do zrobienia, ale to nic.  jestemy z mloda przeszczesliwe  😍
Luzak, mój koń stoi w boksie angielskim właśnie ze względu na problemy oddechowe. Przeniosłam go w marcu, ale na pewno będzie stał tam przez cały czas.
W Cholerzynie są trzy boksy angielskie, ale w tej chwili wszystkie zajęte (jeden z koń będzie prawdopodobnie przenoszony do stajni jesienią).
Bradzo fajne warunki dla takich koni są w stajni w Czułowie (stajenki wolnowybiegowe dla 2, 3 koni,  każda z osobnym padokiem, konie stoją na trocinach). Sama się nad tą stajnią zastanawiałam, ale w tej chwili nie ma tam elektryczności, więc dla kogos, kto jeździ po pracy, jesienią i zimą odpada.
W stajni w Pcimiu są boksy angielskie, wyglądają tak:
http://picasaweb.google.com/basiaikoniki/ZZyciaStajni#5476066098881999090
A jak dajecie sobie obecnie radę z komarami w boksach angielskich?

Nie zamykacie im przecież górnych połówek drzwi na noc?

Samo psikanie choćby najlepszymi preparatami nie zapewnia eliminacji tego patałajstwa, bo w tym roku jest ono szczególnie zjadliwe.

Drodzy rząskowicze, czy posiada ktoś aktualny rozkład busów jeżdżących przez Rząskę?
Interesuje mnie kierunek do Rząski z Czarnowiejskiej, wiem, że M-Busy jeżdzą tamtędy...  :kwiatek:
A jak dajecie sobie obecnie radę z komarami w boksach angielskich?

Nie zamykacie im przecież górnych połówek drzwi na noc?

Samo psikanie choćby najlepszymi preparatami nie zapewnia eliminacji tego patałajstwa, bo w tym roku jest ono szczególnie zjadliwe.




w stajni "tymczasowej" konie staly w boksach angielskich i bylo to jedyne miejsce gdzie mialy absolutny spokuj od tego latajacego upierdliwego dziadostwa. boksy byly pryskane, ale zapomnialam nazwe srodka. skuteczny byl i to BARDZO.
Gillian   four letter word
08 lipca 2010 22:22
Katja, poszperasz w pamięci jaki to był środek? Kurde, u mnie w boksach dziabią - mniej, ale jednak. Góry zamknąć nie mogę bo będzie za duszno.
Jasne, zapytam tez dla pewnosci wlasciciela, ale to jutro bo teraz troche nieprzyzwoita pora  😁
Hejka powiedzcie mi które stajnie Krakowskie posiadają boksy angielskie?
I drugie pytanko czy ktoś trzyma konia w takim boksie przez cały rok, i jak to wygląda w zimie gdy temp spadnie do
-20C  nie jest wtedy zwierzakowi zimno? zakaładacie dodatkowe derki mimo futra? (nie mówie o hucułach które są przyzwyczajone do ekstremalnych warunków). Mam konia z problemami oddechowymi wiec taki boks jest mu wskazany.

Ja trzymam moje dwa gady w boksach angielskich już trzy lata. Każdej zimy golone i derkowane. Mają się świetnie.
A jak dajecie sobie obecnie radę z komarami w boksach angielskich?


U nas w boksach angielskich nie ma więcej komarów niż w stajni, gdzie okna cały czas są otwarte, więcej koni (intensywniejszy zapach), no i wieczorem świało, które też komary przyciąga.
Poza tym mój koń dostaje sporo ziółek (pasza, inhalacje, kostki do bosku) i to też chyba odstrasza trochę owady.
Met   moje spore
09 lipca 2010 12:40
ja pryskalam ostatnio brosem i na 2-3 tygodnie byl spokoj totalny - co siadlo, to padlo. i dom, i stajnie, i boksy angielskie. psikam na drzwi, okna, sciany. uzywam do tego opryskiwacza 5l do chwastow. w ten sposob za 90zl (opryskiwacz) + 10zl preparat mamy spokoj na 2tyg. a ze opryskiwacz jest wydatkiem jednorazowym, to teraz bedzie juz tylko taniej 🤣

w pomieszczeniach problem jest wyeliminowany. gorzej z pastwiskami... juz sil mi brakuje
Met, czy masz na myśli "BROS Dwuskładnik"?
Met   moje spore
09 lipca 2010 13:09
ten wlasnie. uzywalam tez agity i jeszcze czegos... z muszka na butelce. i generalnie wszystko sie sprawdza. robie tylko troche mocniejsza mieszanke niz zalecana na opakowaniu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się