Stajnie w Lublinie

Lubelacy poratujcie. Potrzebuję białego czapraka uj na konika polskiego na 15 sierpnia. Może ktoś byłby taki miły i pożyczył? Będę baaaardzo wdzięczna  :kwiatek: 🙇
a co sądzicie o pensjonacie dla konia w stajni na felinie , ostrodze i drwalu ?
jakie ceny[ wiem tylko że w ostrodze 380zł ]? gdzie jest waszym zdaniem lepiej ?
czy to prawda że ma powstać hala u drwala ? ;]
flicka1995, z tych trzech wybrałabym ostrogę, chociaż nie wiem jak w tej chwili sprawa ma się na felinie
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
08 sierpnia 2010 18:36
Ja osobiście Felin odradzam.
A co jest złego w stajni na felinie i ile tam za miesiąc pensjonat???Przy okazji ja się dowiem jak to teraz ma się z pensjonatem w Lublinie🙂
ja obecnie jestem sobie w ostrodze i jest całkiem sympatycznie, koniuchy chodzą od porannego karmienia do 14 na wybiegu codziennie, całkiem spore boksy, jak koń ma jakieś specjalne wymagania żywieniowe to nie ma problemu. I wszyscy sobie pomagają, przynajmniej ja takie wrażenie odnoszę 🙂
A i owszem 😉 również stoję w Ostrodze w roku akademickim i bardzo sobie chwalę. Nie ma tłumów dzieciaków, jest cisza, spokój, fajne towarzystwo i atmosfera.
Z infrastruktury do dyspozycji duża ujeżdżalnia, mini hala, kryty, oświetlony lonżownik oraz lonżownik "pod chmurką". Jest też gdzie pojechać w teren no i dojazd bardzo dobry. POLECAM! jeden duży boks jest jeszcze wolny.
Na felinie za pensjonat życzą sobie ok 500 zł. Hala jest bardzo często zajęta albo przez studentów albo przez szkółkę. Konie na wybiegach spędzają niewiele czasu z tego co zauważyłam ( wybiegi są niewielkie), ale dojazd jest bardzo dobry.
A stajnia Drwal to ile się za pensjonat ceni????
Tam widziałam całkiem spore pastwisko.Konie wypuszczane na wybiegi????
jeden duży boks jest jeszcze wolny.

został już tylko mały boks - tzn mały boks ale duży koń spokojnie się zmieści hehe 😉
Drwal o ile się nie mylę - 400 zł. Mają wybieg, na którym chodzą wszystkie konie. Specjalnie duży nie jest. W stajni głównie stanowiska widziałam.
[quote author=kasjęda link=topic=80.msg670521#msg670521 date=1281289138]
A co jest złego w stajni na felinie i ile tam za miesiąc pensjonat???Przy okazji ja się dowiem jak to teraz ma się z pensjonatem w Lublinie🙂
[/quote]

za pensjonat ok 500zł (pisze na 1str)
wybiegi małe, ale przynajmniej konie wychodzą codziennie i w porównaniu do wielu stajni siedzą na zewnątrz bardzo dłuuuugo, wychodzą na zmianę na pastucha, na trawkę,
hala często i gęsto zajęta przez studentów
obornik z boksów wymiatany co 2 tygodnie
dobry dojazd: praktycznie tuż pod stajnię 14, i reszta z pętli na osiedlu felin
fajna ujeżdżalnia zewnętrzna
Qn wg Ciebie bardzo dłuuuugo to ile?
Dwie opinie o Felinie, każda inna, a żadna do końca prawdziwa. 😉

Qn wg Ciebie bardzo dłuuuugo to ile?


np. dłużej niż wychodzenie prywatnych koni elizówkowych, czy u drwala tylko przed lub po południem...

A kogo uważacie za najlepszego trenera??? Ale tak tylko w stajniach tupu Drwal,Wieża,Arvena,Arizona,Felin,Ostroga,LKJ ????
wydaje mi się,że tu też będzie co osoba to inna opinia. także moim zdaniem najlepiej samemu pojeździć i powęszyć🙂
[quote author=kasjęda link=topic=80.msg671587#msg671587 date=1281382693]
A kogo uważacie za najlepszego trenera??? Ale tak tylko w stajniach tupu Drwal,Wieża,Arvena,Arizona,Felin,Ostroga,LKJ ????
[/quote]

W tych poszczególnych stajniach to raczej nie zdarza się więcej niż jeden trener o ile jakiś jest ( nie wspominam tu o instruktorach bo tych owszem może być wielu).  O ile mi wiadomo to trenera posiada Felin, Arvena, LKJ i Dominów(nie wiem czy tam jest)  ?  Więc wybór nie jest jakiś ogromny a ludzie z każdej stajni będą zachwalać swojego co pewnie już wiesz.
W Arizonie nie ma trenera,jest tylko instruktorka rekreacji,ale ja niekoniecznie chciałabym z nią jeździć,za to często przyjeżdża tam Ewa Mirosław z Alexandra Elizówki,bo sporo osób prywatnych, tzn mających prywatne konie, z nią jeździ. Bierze 30 zł za jazdę,a prowadzi naprawdę dobre treningi szczególnie skokowe. Od września będzie tam też forumowa okwiat,ona może Ci dużo pomóc w ujeżdżeniu, a ceny za jazdę też nie ma wygórowanej. Ja płaciłam 15 zł,ale nie wiem czy Asia nie podniesie ceny za jazdę.
A trener, o ile mi wiadomo, jest jeden w lubelskim Sławomir Pietrzak.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
09 sierpnia 2010 21:20
faszka istnieje coś takiego jak edycja postów  😀iabeł:

A z tego co wiem, sporo osób ma już swoje zdanie o owym "trenerze" 😉
juz kiedys o tym pisalam. mialam kilka treningow w lkjocie i na pewno wiecej nie skorzystam.
[quote author=kasjęda link=topic=80.msg671587#msg671587 date=1281382693]
A kogo uważacie za najlepszego trenera??? Ale tak tylko w stajniach tupu Drwal,Wieża,Arvena,Arizona,Felin,Ostroga,LKJ ????
[/quote]

U Drwala : nie ma trenera chyba ze sobie sama zatrudnisz tzn . wezmiesz kogos komu bedziesz placic za treningi , sa instruktorzy .
W Wiezy ( Dominow ) jest instruktor - trener ( bdb prowadzi jazdy ujezdzeniowe ) i tez mozna samemu sobie zatrudnic jak masz prywatnego konia lub w dzierzawie
Arvena : ta w Piotrkówku o ile sie nie myle ;-) dosyc fajnie prowadzi jazdy wlascicielka i P.instruktor A.Jastrzebska , swego czasu startowala w zawodach
Ariozna : to instruktor i samemu trzeba zatrudnic trenera
Felin : z tego co wiem chyba nie ma , ale moze jakis instruktor jest rekreacji , studenci napewno maja zajecia z p.Bocianem i p.Pietrzakiem
Ostroga : typowa rekreacja ( ewentualnie samemu sie zatrudnia trenera )
LKJ: to wiadomo podzielony na sport i rekreacje , do innego inny trener/instruktor  


tyle moge pomoc ;_)
o tak, o p. Pietrzaku kazdy ma swoje zdanie. mi sie z nim dobrze jezdzilo. nawrzeszczal nie raz, ale i pochwalil ;-)
Mi tez aktualnie z nim bardzo dobrze się jeździ. A zresztą on jako jeden ma papier trenerski,więc wszyscy inni to instruktorzy. I to fakt,wkurza mnie mówienie o każdej jeździe trening. Karmelek o Panu Niewiadomskim tez wiele słyszałam i niekoniecznie dobrego,al nie chcę się przepychać na forum z 14 latką.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
09 sierpnia 2010 22:23
faszka ja rozumiem, bo sama o nim wiele dobrego nie słyszałam i nikogo tu nie wychwalam, ale  nie jeżdżę dla szpanu i lansu z kim o to ja trenuję, jednym słowem papier to nie wszystko 😉 Według mnie, każdy powinien wyrobić sobie własne zdanie o danej osobie, i nie powinien przejmować się uwagami innych na jej temat, bo to on najlepiej wie "jak mu się z danym trenerem jeździ" i odczuwa, czy dana osoba na prawdę jest w stanie go czegoś nauczyć czy nie 😉
🙄 ... nie ma co liczyć na rozwój lubelskiego jeździectwa dopóki nie zmieni się myślenie ludzi ...
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
09 sierpnia 2010 22:42
Bo ktoś powie 'ten o tamten to jest bee' to znaczy, że z tym o tamtym jeździć zakazano 😂
pony   inspired by pony
09 sierpnia 2010 22:45
Raxa- racja
Miałam się nie wtrącać ale razi mnie pewna rzecz.. może nie na temat ale piszecie tu trener, tu instruktor itp itd ja jestem najzwyklejszym instruktorem rekreacji trafiają do mnie dzieci z wyżej wymienionych stajni ba! dzieci, które już nawet coś tam starowały i co się okazuje? nie są w stanie powiedzieć na jaką nogę galopują, skręcanie to ciągnięcie za jedną wodzę a jak konik się nie słucha to konik jest be 😉
teraz modne jest umówić się na "trening" a nie na jazdę - przecież tak wyniośle to brzmi..

o instruktorze/trenerze świadczą jego podopieczni chociaż i w tym przypadku zdarzają się osoby bardziej i mniej zdolne..
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
10 sierpnia 2010 09:55
teraz modne jest umówić się na "trening"a nie na jazdę


Zastanawiam się tylko co jest w tym złego? 🤔

o instruktorze/trenerze świadczą jego podopieczni chociaż i w tym przypadku zdarzają się osoby bardziej i mniej zdolne..


A tu się zgadzam w stu procentach 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się