Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

[quote author=kudłaty_durnowaty link=topic=841.msg674819#msg674819 date=1281650966]
W sumie ciekawe, jak sprawdziło by się takie coś: http://allegro.pl/item1151055605_wycieraczka_mata_azurowa_100x150.html 😉
[/quote]

pracowalam w stajni, gdzie byly takie maty na korytarzu i w myjce. niestety wlasciciel laczenia zrobil jakos bez pomyslunku i konie sie slizgaly, a maty lataly po stajni. w niczym nam nie pomogly, a bardzo utrudnily zycie i przyczynily sie do groznego wypadku
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 sierpnia 2010 06:30
Takie maty jakoś średnio mi się widzą, chociażby przez te otwory - mogę sobie wyobrazić cały syf wchodzący w te dziurki i problemy z czyszczeniem tego.
Ciekawe jestem, jak były one położone, bo jeśli umieści się je ściśle jedna obok drugiej, to jeździć nie powinny.

My mamy na myjce wylaną podłogę z gumy, i sprawdza się bardzo dobrze.
lezaly scisle jedna kolo drugiej, jednak jak kon sie wiercil na myjce, to cala konstrukcja szla w leb. zapiecia byly na 'guziczki', ktore szybko sie otwieraly, a podloga zaczynala sie marszczyc (jedna mata zachodzila na druga). wcale nie byly anty poslizgowe - wrecz podloga rozjezdzala sie pod koniem.

czyszczenie bylo naszym koszmarem. codziennie raz lub dwa razy trzeba bylo konstrukcje rozlozyc, pozamiatac i zlozyc. nigdy wiecej 🙂
Pastela, a o którym modelu La Buvette dokładnie mówisz. Wstawisz linka  :kwiatek:


Proszę bardzo:
http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/9757
ceny są różne, ale to poidło jest super do czyszczenia, a te z allegro plywakowe za 75zl, niestety konserwować musi mąż  🙁
agull   Dążąc do celu
17 sierpnia 2010 14:38
Pastela dzięki bardzo.  :kwiatek:
Wolę dopłacić i mieć porządne niż bez przerwy naprawiać.
Czy ktoś ma ogrodzoną stajnię ogrodzeniem panelowym?
jak to się sprawdza?

i druga kwestia czy są jakies przepisy prawne regulujące stawianie budynków inwentarsko - mieszkalnych?
,
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 sierpnia 2010 22:26
sznurka
a panelowe to to samo co plastikowe?
Ogurek zdaje się ma to.

Szkoda, że u nas nikt nie wpadł na pomysł
prasowania plastiku w coś a'la deski i słupki.
Widzieliście to może w programie Cejrowskiego? (chyba Meksyk to był)
A wiecie moze jaki jest koszt cakowity zamontowania w stajni automatycznych poideł?
,
Tomek_J, tam niestety coś bąkają że chyba są ale nikt ich nie zna, ba fantazja ich sięga tego że chyba ale oni nie wiedza nie można takiego stawiać
czy możesz zatem powiedzieć, przytoczyć jakie?
czy ubieganie się o pozwolenie na taki budynek powoduje jakieś dodatkowe komplikacje?

to jest panel ogrodzeniowy
,
Dzięki Tomek
Dzwoniliśmy do Muratora - oni sprzedają takie projekty gotowe, nie spotkali się z problemami do tej pory - nie wiem czy kojarzysz, maja takie np z częscią mieszkalną na górze.
Wiele stajni - Chojnów chyba nawet ma hotele nad stajnią.


A co myślisz o panelach?
majek   zwykle sobie żartuję
20 sierpnia 2010 08:39
U kolegi na działce przez jeden wieczór stały konie ogrodzone tymi panelami. Jeżeli oczywiście pytasz o grodzenia padoku tym panelem. Jeden na pewno został kopnięty, bo się powyginał i puściło jedno mocowanie (takie, co się zrywa główka w śrubce, trudno to teraz wymienić, ale oczywiście mocowanie możesz sobie robić jakie chcesz).
Mnie się strasznie te panele podobały jak zaczął (kolega) grodzić działkę, ale teraz już mi się kojarzą tylko z budową (może przez te wszystkie roboty w Warszawie). Koni bym nie grodziła (ale ja to sknera jestem straszna, więc mnie nie słuchaj)

robiłam kalkulację i porównywałam
słupy metalowe, do tego 3 metalowe żerdzie
no i
panele
różnica w cenie niewielka, na razie sobie rozmyslam że minusem paneli jest pewnie mniejsza trwałośc niz rur, ale za to to szczelne ogrodzenie
rury trwałe ale nieszczelne - jesli chodzi o psy
przy panelu trzeba by dać jeszcze pastuch troche wcześniej - nawet zwykły drut
no i nie wiem czy panele da się postawić wylewajac wylewke tylko pod słupki bez podmurówki - bo to drastycznie zwiększa koszt
majek   zwykle sobie żartuję
20 sierpnia 2010 08:54
kolega betonował same słupki.
Fakt, że on to ogrodzenie robił przed zimą i kończył na wiosnę, więc trudno powiedzieć, jak to się będzie trzymało.
Ja jakbym miała wybierać to bym wybrała rurki. Jak się tak wygięło przez jedną noc od kopniaka, to nie wróże nic dobrego, jakby koń miał np zamiar podrapać się o to w tyłek.
Można sobie tym grodzić plac zabaw dla dzieci, No chyba, że są jakieś mocniejsze, pancerne wersje.
Dostałam wycenę od producenta - orientacyjnie robiłam rozeznanie
odpowiedział mi też że nie trzeba dawać podmurówki pod panel
sznurka, ja bym się bała jeszcze jednego- tych niby nie dużych wystających drutów u góry. Jakoś mało bezpiecznie wyglądają. Jeśli problemem są psy zawsze można zastosować taką siatkę jak na dzikie zwierzęta. Tylko ona nie wygląda tak estetycznie.

edt: pod ogrodzenie z rur można dać zawsze jeszcze coś takiego http://www.canagri.pl/index.php/pid_offer_id_2456_mode_proddet.html . Tylko trzeba się liczyć z wymianą co kilka lat.
bera7, jakbym zamawiała panel musieliby mi zrobić tak by nic od góry nie sterczało - tez zwróciłam na to uwagę
siatka leśna przy koniach odpada totalnie dla mnie
to co podlinkowałaś fajne ale pewnie srednio sie opłaca przy długim ogrodzeniu
sama nie wiem, musze sie spotkać z kimś kto wykonuje różne ogrodzenia

a tak na marginesie przy załozeniu że rurami grodzimy do 170 cm, na jakiej wysokosci powinny być dwie niższe? co 50 cm ?
sznurka, aż takie skoczne masz konie? Ja bym zrobiła na 140 i na 100 i a 50. Małe się nie przeczołga a 140 to dość wysoko.
sznurka, grodzą tym stajnie przy lasach, całe pastwisko widziałam tym ogrodzone. Grodzą tym też pastwiska dla owiec, więc koszt nie jest jakiś bardzo wysoki. Ciekawa jestem ile w praktyce wytrzyma lat taka siatka. Mam możliwość niemal codziennie widzieć taką 3-letnią. Narazie wygląda dobrze.
bera7, kiedyś chyba nawet tu dyskutowaliśmy co będzie jak koń w leśną nogę wsadzi, ja bym nie odważyła się
teraz mam ogrodzone na 170 z hakiem i jest dobrze, z takiego 130-140 moj koń wychodził;]
do ogrodzenia drewnianego też już mnie nikt nie przekona, stawiajac 3 lata temu myslałam że będziemy tylko żerdzie wymieniać... a tymczasem wymieniamy głownie słupki - miały jakies 20-25 cm średnicy i po prostu próchnieją na wysokości ziemi, mimo że były zgodnie z zaleceniem fachowców opalone
do tej pory wymienilismy już połowę... szkoda kasy, czasu i pracy
sznurka, pisząc, że grodzą tym miałam na myśli te siatki dla owiec, drobiu itp z linka. Leśne są bardzo elastyczne, widziałam jak sarna kiedyś się z tym szarpała. Te druciki są dość elastyczne i zwierze je powygina chcąc się uwolnić. Nie rbi sobie krzywdy. Jednak po takim starciu siatka już jest zdeformowana. Ja u siebie też taką nie ogrodzę. Drewnianych też słupków nie zastosuję, bo trzeba co kilka lat wymieniać, a złamana żerdź może nieźle poharatać konia.
ja wymyśliłam ogrodzenie z rur. Na 2 wysokościach rury, a trzeciej najniższej drut na izolatorze. Przy górnej poprzeczce też drut od wewnątrz, aby konie zapoznając się z ogrodzeniem miały do niego respekt.
aaa rozumiem
żeby dać rut trzeba przyspawac jakies dodatkowe oczka?
Nie, dajesz od wewnątrz ogrodzenia izolatory. Inaczej całe ogrodzenie będziesz miała pod prądem, ale słupki będą uziemiały i w efekcie prądu nie będzie 😉. Wystarczy w słupku nawiercić otwór, przegwintować i wkręcić taki izolator
http://www.canagri.pl/index.php/pid_offer_id_2494_mode_proddet.html

Drut starczy na kilka lat, jest świetnym przewodnikiem na długich ogrodzeniach  i jest tani.
zupełnie nie wpadłam na to że można wywiercić dziurę hihi
jeśli chodzi o izolatory to ja mam takie specjalne do ogrodzeń żelaznych z gwintem metrycznym - ale gwint jest dość krótki

http://www.pastuchy.pl/i617_Izolator_do_tasmy_z_gwintem_metrycznym_M6.html

777, ale to są izolatory do taśmy. I te, które ja pokazałam są tańsze. Ale grunt to przemyśleć i przekalkulować wszystko kilka razy. Ja chcę ogrodzenie, które nie będzie na 2-3 lata ale na 30.
sznurka, trzeba się zaprzyjaźnić tylko z wiertarką 😉
bera7, dużo masz do ogrodzenia?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 sierpnia 2010 08:34
No właśnie my powolutku będziemy wymieniać drewniane słupki na rury.
Środkiem taśma a górą i dołem drut lub plecionka,
tylko problem z izolatorami- te z linku 777 mają za krótki trzpień i niszczą taśmę
(są ciasne i przecierają druty)
bera7 a jak chcesz nagwintować otwór od środka?(to wkręt do drewna jest)
Ja napomknęłam ojcu kiedyś coś w tym stylu to elegancko się pukał w czoło, hihihi.
znowu ruszam z budową stajni... bo znowu mi się konie nie mieszczą  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się