Obozy jeździeckie

Ja bym stawiała bardziej na czytającego Marka  😁
16.08 wysyłam moją córke na obóz do ZBROSŁAWIC  😅

Ostatnio na zawodach wygrałam voucher z biura podróży na 600zł i muszę tylko dopłacić 1100zł  😎
Czy ktoś, kto już był w Analopie mógłby się podzielić wrażeniami? Bardzo mi zależy bo jadę tam pod koniec sierpnia i jestem ciekawa jak będzie  🙂
Hej. Czy był ktoś może na obozie lub po prostu w LKS Stragona Strzegom? Jadę tam na obóz i jestem bardzo ciekawa opinii o tym ośrodku.  😀
Do ogłoszeń proszę.
jej moderatorzy już na tym wątku mogliby oszczędzić to odsyłanie do ogłoszeń ...  :/
Przecież ten wątek jest też do ogłaszania fajnych stajni na obozy !!

Cóż ale lato już się kończy ...  😕
No dziewczyny, opowiadać jak było  🥂
Jeśli opowiada to ja moge zacząc.
Byłam w Wojnowie na obozie z HorseWorks i bylo przecudownie.
dostawalo się 1 konia na 2 tygodnie by z nim pracowac, codziennie jazdy dwie ( razem 3 h). do tego jakieś pierdy o zeczach końskich ale to wiadomo wazne... Poza tym fajnie bo obóz prowadzony przez starych harcerzy więc nie patyczkowali sie z nami, czasem było ciężko.
Kurde byłam tam 4 raz i dalej nie mam dośc 🙂 Jak by ktoś chciał kiedyś pojecha to bardzo polecam lato jak i zimowisko 😀
Powiedzcie mi proszę, jakie ośrodki organizują obozy dla studentów?😉
między innymi też HorseWorks o ktorym pisalam organizuje 2 turnusy po 1 tygodniu we Wrześniu
Conorowa, HW jest REWELACYJNE! W tym roku nie pojechalam tylko dlatego, ze zal mi bylo konia przewozic z Krakowa az na Mazury 🙁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 sierpnia 2010 20:17
Dzięki uczelni prawdopodobnie będe musiała odwołać swój pobyt w Annopolu... No świetnie... :/
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 sierpnia 2010 21:34
Ja dziś wróciłam ze Skręta i muszę powiedzieć, że chyba z żadnego miejsca nie wyjeżdżało mi się tak trudno. Już tęsknie i odliczam dni do przyszłych wakacji i obozu 😀
Moja córka jest Zbrosławicach..miała mieć 2 godzinny dziennie jazd, a ma jedną jazdę dziennie🤔
Ja dziś wróciłam ze Skręta i muszę powiedzieć, że chyba z żadnego miejsca nie wyjeżdżało mi się tak trudno. Już tęsknie i odliczam dni do przyszłych wakacji i obozu 😀


Zgadzam się w 100%!! Ja miałem łzy w oczach jak stamtąd wyjeżdżałem 🙂 W jakim terminie jedziesz za rok?

[sub][sub][sub][sub][sub][sub][sub]Opisz coś w Skrętowskim wątku, jakie konie Ci się podobały itp. 😉[/sub][/sub][/sub][/sub][/sub][/sub][/sub]
Ja wróciłam z OJ "Skręt" 7.08. Obóz świetny, miła atmosfera, ludzie świetni. Żałowałam potem, że zarezerwowałam miejsce tylko na 2 tygodnie. Konie extra spokojne. Normalnie nie wytrzymam do następnego roku.  😜
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 sierpnia 2010 17:17

Zgadzam się w 100%!! Ja miałem łzy w oczach jak stamtąd wyjeżdżałem 🙂 W jakim terminie jedziesz za rok?


Łzy w oczach? Ja ryczałam przez pół godziny! Nawet po przyjeździe do domu było mi jakoś... nie tak, smutno i źle 🙄

A w przyszłym roku jadę 6-20.08 😉
ja kiedyś kiedyś, jak byłam mała byłam na obozie jeździeckim w Sulejówku?  🤔 jakoś tak i jeździliśmy w stajni Podklasztorze. Ale nie podobało mi się w ogóle. Godzinka jazdy dziennie, lipa była :/
Ja polecam obóz w Hucie " Stajnia pod lasem "
i w Kierzbuniu 🙂
W Kierzbuniu to jest strasznie brudno i to nie jest tylko moja opinia, ale atmosfera podobno fajna
A w przyszłym roku jadę 6-20.08 😉


no to się spotkamy 😉 ten sam termin 😉
Byłam dzisiaj u córki w Zbrosławicach (zrobiłam 600km  :zemdlal🙂

Nie zadowala mnie fakt że oprócz jednej jazdy dziennie, który niby trwa 2 godziny, reszte dnia dzieci się praktycznie nudza..
Witam 😀
Szukam jakiś tanich (do 1000 zł za turnus ) obozów w okolicach dolnego śląska (woj. lubuskie, opolskie i oczywiśćie dolnośląskie).
Jak narazie zaciekawił mnie Folwark Bulin.
Był ktoś?
Wybiera się ktoś może do Moszny na wrześniowy obóz?;-)
Powiedzcie mi proszę, jakie ośrodki organizują obozy dla studentów?😉


Nie chce mi się czytać całego tematu, więc nie wiem czy już było. Tak więc obozy studenckie organizuje szarża http://szarza.pl/ co prawda nigdy tam nie byłam, ale podobno jest bardzo fajnie.
Ja mam takie pytanie czy w analopie jest hala?  Bo coś wydaje mi się, że ją budują albo wybudowali, ale nie mam pojęcia. (przepraszam za moje chaotyczne pismo, ale nie potrafię się wypowiadać)
Jeśli chodzi o obozy dla studentów - zapraszamy 😉
www.analop.pl/wakacje.htm

Niestety hali u nas nie ma. Miała być, nawet budynek już stoi, ale niestety nie damy rady jej w tym roku przystosować do jazdy - jest za niska  😕
Byłam dzisiaj u córki w Zbrosławicach (zrobiłam 600km  :zemdlal🙂

Nie zadowala mnie fakt że oprócz jednej jazdy dziennie, który niby trwa 2 godziny, reszte dnia dzieci się praktycznie nudza..


Naprawdę?
Ja byłam tam na obozie 4 lata temu, jazdy mieliśmy rano i po południu, w między czasie graliśmy w siatkę, nogę, przyglądaliśmy się treningom pensjonariuszy, naszych instruktorów, były wyjazdy do kina, na basen, był "chrzest jeździecki". pod względem jazd była to typowa rekreacja, nic nadzwyczajnego; ale na jazdach pamiętam, że umierałam, byle tylko wypchnąć te konie do aktywnego i mocnego chodu. Poza tym było gorąco i po jazdach zwyczajnie mieliśmy dość. Było 30 min. odpoczynku w domkach, które spędzało się na rozmowach, a potem znów odżywaliśmy. W towarzystwie 60 osób ciężko się nudzić. Do tego oglądanie filmów, ogniska... I był nawet wypad do pobliskiej stajni w charakterze typowo wyśmiewczym, co mi osobiście się bardzo nie podobało. Było to bardzo faux pous zagranie ze strony ośrodka.
Mi obóz minął w cudownej atmosferze i pomimo tego neizbyt wysokiego poziomu jeździeckiego i jazd w zastępach oceniam go bardzo pozytywnie. 🙂 Ale nie pojechałabym drugi raz.
A może ktoś był kiedyś na obozie w Stajni Malinka w Zgierzu ?  👀
Bo rozmyślam czy by się za rok nie wybrać i zależy mi na opiniach  😡
Hej 😀 Szukam pomocy. Który z poniższych obozów polecacie naj? Bo gdzieś się wybieram w wakacje, ale nie mam pojęcia gdzie. Dlatego szukam sprawdzonych miejsc, na ktorych się nie zawiodę. Wiem, że jeszcze wcześnie, ale np. na obóz w skręcie już nie ma miejsc  😲
Chciałabym wiedzieć:
Jaka jest atmosfera?
Ile osób mniej więcej?
Od czego zależy podział na grupy? Co trzeba potrafić,żeby dostać się do danej grupy?
Czy można przychodzić do stajni, do konia kiedy się chce? (w sensie -żeby pogłaskac czy coś 😉 )
I jeszcze jakieś przydatne info.

LKS Stragona
Moszna
Liljówka
Stadnina Gałkowo
Ranczo Hajnos
OJ Ekwador Robson
Kociałkowa Górka

Liczę na was i z góry ogromnie dziękuję 🙂
Ja się moge wypowiedzieć co do mosznej, chociaż sama tam nigdy nie byłam XD Była moja koleżanka i wszystko mi ze szczegółami opowiedziała.
Atmosfera jest fajna, ale to w dużym stopniu też zależy od obozowiczów, a nigdy nie wiesz na kogo trafisz  😉
Miejsca są ograniczone , osób jest mniej więcej 5. Podział na grupy zależy oczywiście od twych umiejętności  🙂
Początkująca- widaomo. Aby dostać się do zaawansowanej musisz umieć galopować. Dobrze galopować.
Skokowa- z dodatkową opłatą, trzeba pokazać ,ze się potrafi skakać. Wtedy decydują czy się nadajesz czy nie.
W zaawansowanej też są skoki ,ale rzadziej.
Masz cały czas dostęp do stajni, oprócz niedzieli bo są zwiedzający.

Koleżanka narzekała tylko na jedzenie ; p
Czy zna ktoś obóz gdzie
skoki=ochraniacze
koń podkuty= ochraniacze.
Konie maja czyściutkie czapraki, dopasowane siodła, czyste szczotki, najlepej każdy dla siebie, w razie potrzeby derki, sprawne kantary .
Pewnie głownie to w kameralnych stajniach tak jest.
Znacie?
Bo ja się nie spotkałam ....;/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się