DIY - zrób to sam

kumpele robiły niedawno płyn na meeeega bańki. z gliceryną - to na bank. dopytam o przepis i dam znać (;

edit: mam. u nich było gliceryna z ludwikiem 1:1 + woda.
kolorwiatru - znalazłam taki przepis:

1 litr ciepłej lub letniej wody, ok. 30ml płynu do mycia naczyń „Ludwik”, ok. 15ml gliceryny (dostać ją można w aptece). Gliceryna sprawi, że bańki będą trwalsze i kolorowe.

Na początku zrób w mniejszej proporcji i sprawdź czy działa...  😉
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
25 września 2010 05:48
kuki Majorka dzięki wam dore duszyczki  🙇  bede próbować w poniedzialek. Zobaczymy co z tego wyjdzie  :kwiatek:
drogie moje 🙂 macie może jakieś wzorki haftów krzyżykowych o tematyce końskiej? 🙂
Tercet, myślę że moja mama ma maseeeee...  a jakich potrzebujesz, jakieś łatwe, trudniejsze, coś konkretniejszego?
kurcze aż nabrałam ochoty na bańki 😎
lotka13 łatwe, trudne, obojętnie ❗ 😉
byleby były konie 😀
strzyga cholera wie
moze zimą uśmiechnę się o 'tutorial dla drucianego debila"
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
25 września 2010 21:54
fruity_jelly no ja wpadłam na pomysl... jesli te banki z gliceryną wyjdą to zrobię sesje zdjeciowa padokowo-kobylakowo-bańkową  😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 września 2010 14:17
sznurka, spoko, jak będzie zapotrzebowanie, mogę tutkowe filmiki zrobić 😀
sesje z bańkami są super! zwłaszcza teraz jak jest jesień to kolorowe bańki+jesienne liście+słoneczko= 😜
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
26 września 2010 15:24
byle to słoneczko było ...
To może i ja się czymś pochwalę... koszyk z... papierowej wikliny 🙂 wyszedł średnio.

Przepraszam za jakość, zdjęcia robione komórką.
EnSzeretem nie wyszedł średnio tylko bardzo pięknie  😀 zawsze zazdrościłam ludziom, którzy własnoręcznie potrafią wyczarować takie właśnie koszyki, ramki i inne cuda. Ja się właśnie biorę za hafty krzyżykowe i będę wyszywała te nasze ukochanie konie 😉 jakby ktoś miał jakieś końskie wzory to zgłaszać się do mnie ❗ 😉
to ja też coś dam hihiihihihihi
bo też jest to DIY hihihihihihi
(kiedyś pokazywałam w innym watku)
W&W o jaaaa, jakie ładne  🤣
dziękuję Tercet 🙂  Robię teraz taki wielki. Jak zrobię to też się pochwalę 🙂
W&W  super sprawa!!!
stacjonatki są już 4 szt 😀
jak pomaluje wszystkie to wstawie foto 🙂
w ten weekend czas na skok w dal i palisadę 😀
EnSzeretem pochwal się koniecznie, śliczne te Twoje koszyczki  🤣
ups, pomyłka, proszę o usunięcie
Chuda, To jest tzw metoda Wrapping polegająca na odpowiednim wygięciu różnych rodzai drutów jubilerskich (najczęściej posrebrzane, srebrne i miedziane) wokół kamieni.

Moje guru:
Chyba o to ci chodziło 🙂
www.monikalaskowska.digart.pl


też fajnie ale bardziej mi chodziło o np kształt głowy konia, jakies truskawki 😀
W&W ja tez swoje sama konstruowałam, ale moje nie są tak ładne, mówiąc dokładniej są krzywe 🤣
A oto efekty mojej domowej produkcji: 😀 w większości wykonywane techniką decoupage 🙂
Polecam wszystkim ta technikę: jest stosunkowo prosta a zabawa jest świetna 🙂


























Olkaaa coś niesamowitego  😍 
Podziwiam, naprawdę!  :kwiatek:
Olkaaa skąd wytrzasnęłaś te prostokąciki i kółka na kolczyki? próbowałam kiedyś zawzięcie coś takiego znaleźć ale bez skutku... znajomy stolarz kiedyś 'pokroił' mi nogę od stołu ( 😁 ) ale nie wyglądało to zbyt fajnie..  🙄 😉

edit:
Vana dopiero teraz doczytałam, strasznie mi miło że się kartka podobała! :kwiatek:
Vana- Dziękie wielkie za uznanie 🙂

wer- http://drewnianadolina.pl/ POLECAM 🙂
jak potrzebujesz w mniejszych ilościach to w empiku są ale 5 razy droższe jak to w empiku, czasem można je tez spotkać w pasmanteriach i sklepach z częściami do kolczyków 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 października 2010 12:53
Kupiłam włóczkę, ale okazała się niepotrzebna, wiec postanowiłam poeksperymentować. Moja pierwsza torebka. Od wewnątrz podszewka, zastanawiam się tylko czy wszyć suwak czy zrobić klapkę. Torba mała, na portfel i klucze/książkę.


strzyga na klapkę lepiej, świetna jest  💃
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 października 2010 12:59
borkowa., dzięki, klapka będzie łatwiejsza, bo trochę nie ogarniam maszyny w połączeniu z włóczką.
Strzyga podszyj jakimś materiałem pasek, bo za chwilę będziesz miała torebkę na wysokości kolan - zrobiłam siostrzenicy torebeczkę w której nosiła jakieś drobiazgi (np jednego pieniążka) i szybko się rozciągnął  :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się