Kącik Ujeżdżenia

busch   Mad god's blessing.
26 września 2010 23:25
Idz popatrz troche jak jezdza kolezanki i koledzy, poobserwuj poucz sie troche w praktyce bo swiat ksiazkowy nijak sie ma to tego rzeczywistego. A z dosc prostego cwiczenia zrobilas niemalze niewykonalne bazujac chyba tylko i wylacznie na blednie (moim zdaniem) zinterpretowanej teori z tychze ksiazek badz innych zrodel nie dokonca majacymi stycznosc z rzeczywistoscia.

No w Polsce często świat książkowy ma się nijak do rzeczywistego, bo ludzie wolą wykonywać słabo trudne elementy, niż rzeźbić przy łatwiejszych  😉

lets-go - sprawa się rozwiązuje kiedy założysz, że niepotrzebny jest Ci ani balans, ani zebranie bez rozluźnienia  😉
Kurcze bush czego Cie nie ma w usa??? Ale by byla ekipa...Moze skoncz z filozofia i nie zakladaj ze wszyscy sa idiotami, bo to ze Ty dopiero teraz odkrylas podstawowe tajniki jezdziectwa oraz fakt ze podstawy sa najwazniejsze nie oznacza ze inni nie odkryli tego grubo przed Toba.
Idz popatrz troche jak jezdza kolezanki i koledzy, poobserwuj poucz sie troche w praktyce bo swiat ksiazkowy nijak sie ma to tego rzeczywistego. A z dosc prostego cwiczenia zrobilas niemalze niewykonalne bazujac chyba tylko i wylacznie na blednie (moim zdaniem) zinterpretowanej teori z tychze ksiazek badz innych zrodel nie dokonca majacymi stycznosc z rzeczywistoscia.

No w Polsce często świat książkowy ma się nijak do rzeczywistego, bo ludzie wolą wykonywać słabo trudne elementy, niż rzeźbić przy łatwiejszych  😉

lets-go - sprawa się rozwiązuje kiedy założysz, że niepotrzebny jest Ci ani balans, ani zebranie bez rozluźnienia  😉


Dobre 😉 Należy sobie ułatwiać i rzeczy trudniejsze, czaso- i pracochłonne odrzucać 😉

Eeee Maagdzia to ja nie wiem czy rozluźniony / zbalansowany  / zebrany koń kwalifikuje do MŚ  😀iabeł:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 września 2010 08:11
ElaPe ja miałam dwa przejazdy, również poza konkursem 

no tak - to wyjasnia sprawę.
😉
I tak na przyszłość dla wszystkich tych co nie mają żadnych papierów klubowych czy badań: zawsze można się zapisać na zawody jako przejazd "poza konkursemm" czy "treningowy" - przejechać się z koniem normalnie jak na zawody byc ocenionym normalnie jak każdy inny. Jedyne co to się w wynikach nie będzie figurować.


Ela, trzeba było krzyczeć, że Ty to Ty, bo ja ciężko kojarzę po samych zdjęciach    Na poprzednich zawodach rozpoznałam tylko forumową Burzę ze względu na charakterystycznego Pioruna 

no na tej samej zasadzie ciebie od razu poznałam - podobnie jak Burza często się wklejacie ze zdjęciami z koniem a twój koń też jest bardzo charakterystyczny. 😉
[quote author=ElaPe link=topic=11.msg718792#msg718792 date=1285571512]
I tak na przyszłość dla wszystkich tych co nie mają żadnych papierów klubowych czy badań: zawsze można się zapisać na zawody jako przejazd "poza konkursemm" czy "treningowy" - przejechać się z koniem normalnie jak na zawody byc ocenionym normalnie jak każdy inny. Jedyne co to się w wynikach nie będzie figurować.



ElaPe - jesli nie masz papierow klubowych to zawsze mozna startowac jako 'bez przynaleznosci klubowej'.
natomiast badania ZAWSZE musisz miec - nawt jesli jedziesz zawody regionalne poza konkursem a nawet zwykle towarzyskie. nie musisz miec wtedy wykupionej licencji w OZJ.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 września 2010 10:06
AguSia: nieprawda i po co wprowadzasz w błąd.

bpk = że nie jesteś w żadnym klubie ale licencję masz wykupiona normalnie w PZJcie albo regionalnym Zj

natomiast badania ZAWSZE musisz miec

2ga nieprawda. Przejazd treningowy to jest i tyle, tak jakbys była na treningu tyle że trwającym przejazd na 4-boku pod okiem sędziów.

Poza tym Agusia - naucz się korzystać z funkcji cytuj.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 września 2010 19:25
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 września 2010 19:37
Ja mam pytanie co do kura (N-4) - musze wykorzystać w swoim kurze wszystkie elementy podane w tabeli programu?
Nie wiem już co zrobić, bo norma to 5 minut, a ja mam 5'30... Świetnie, takie właśnie są uroki jazdy na kucyku 🙁
Absulutnie musisz wszystkie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 września 2010 19:45
Strucelka a gdzie masz zatrzymania? Albo zrób pierwsze w G (czas się liczy od ukłonu!), albo w D, ale po zatrzymaniu robisz od razu jakiś element na środkowej/para przekętnej. No i na koniec albo zatrzymanie w D, albo robisz przed nim jakiś element. Można w ten sposób bardzo dużo czasu zaoszczędzić.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 września 2010 20:07
Koniczka początkowe zatrzymanie mam w G, końcowe w I, z wjazdem z boku czworoboku - B w prawo, X w prawo, I zatrzymanie.
A mogę zrobić początkowe zatrzymanie np. w D lub L, a potem do C jechać kłusem wyciągniętym? Nie jest określone ile go ma być. Tylko musiałabym znów całego kura do góry nogami wywrócić, ech... 🙁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 września 2010 20:09
Możesz, ale ja bym Ci osobiście radziła zrobić coś ala przekątną do H albo M - ja zrobisz do C to sędzia w C będzie go bardzo słabo widział. Równie dobrze możesz zrobić po ruszeniu łopatkę na linii środkowej, albo ciąg do ściany. Albo 8 z woltami.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 września 2010 20:12
Hmm, to pomyślę o tym kłusie do narożnika, bo miałabym wtedy k.wyciągnięty z głowy 🙂
Dzięki :kwiatek: Będę się dalej męczyć, może spłodzę coś krótszego 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 września 2010 20:15
Jakby co to służę jeszcze pomocą - zawsze możesz opisać co planujesz i będziemy kombinować 😉 Ja układałam N5, a tam to dopiero jazda jest, żeby się w czasie zmieścić.  😵
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 września 2010 22:54
Koniczka najpierw myślałam, że N-5 będzie, więc sobie ułożyłam cały program w pół godziny 😁 I bardzo mi pasował. No ale cóż, trudno się mówi.

Teraz N-4 już przerobiłam, zmierzę czas w piątek i zobaczę, ile wyjdzie. Mam nadzieję, że max 5min, bo kłusy już tak pocięłam, że nie da się bardziej, najwyżej za stępy się łapać będę 😉
Zdziwiła mnie punktacja - podwójna za ciągi i stęp wyciągnięty.
Czy wiecie może czy długość czanek w munsztuku jest ograniczona przepisami? W tych polskich przepisach szukałam i nie widzę.
Mam te dolne czanki 5cm i nie wiem czy nie zostanę uwalona na konkursie  🤔
Według przepisów FEI czanki mogą mieć maksymalną długość do 10cm 😉
ufff to super 🙂 bo najpierw kupiłam, a potem się zaczęłam zastanawiać :P
dzięki  :kwiatek:
[quote author=baba_jaga link=topic=11.msg322370#msg322370 date=1251185171]
A jak na zywo wypadla kasztanka Panna Nikt ?
Dostala zaledwie 55% w C-3, jeszcze za wysoki poziom, niezgranie z jezdzcem czy slaby dzien ?
[/quote]

Czy ma ktokolwiek gdziekolwiek i jakkolwiek zdjecie ten klaczy? Z jakis zawodow czy cos w tym rodzaju?
Bardzo prosze...😀
http://www.mazurek-konie.pl/?page_id=524

Co prawda nie z zawodów, ale drugie od dołu  😉
Dzieki wielkie, ale to znalazlam juz😉 wlasnie chodzi mi najlepiej o takie zdj gdzie jest pod siodlem😀
zagadajcie do fary,ona powinna znać tego konia
Dzieki🙂
Mam pytanie, czy ktoś posiada nagraną relację z ujeżdzenia w Kentucky? Jeżeli tak to z chęcią zapłacę za zgranie.
Ktoś jest na Mistrzostwach Małopolski w Krakusie, jak wrażenia  👀  ?
Pospisuje się pod kolebką. I zdjęcia proszę, jeśli ktoś jest, (i chiałoby mu się zrobić) Azyla (P klasa), Be My Life Top (P i L klasa), Batmana (P klasa) i Juwentusa (P klasa)🙂
[[a]]http://www.toporzysko.pl/Folwark/Sport/Articles%5C722_wyniki_pt.pdf[[a]]

Są nieoficjalne wyniki i listy startowe na jutro na toporzysko.pl
Jutro postaram się zrobić jakieś zdjęcia, o ile znajdę chwilkę czasu
O Asia, właśnie 😉 Na Ciebie i Twój aparat licze! 🙂
Czy p. Ewa Zaręba czesto sędziuje w waszym regionie? Czy ona posaida swojego maila? Bardzo mi zależy na skontaktowaniu się z nią
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się